Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#5861 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 15:13

My skromni ludzie jesteśmy Tomek ,co my tam wiemy .Najlepiej niech się wypowiedzą fachowcy w temacie.

Ja dwie rybki jedna 79 cm i druga 80 cm i masa takich do 75 cm w tym roku to nie ma się czym chwalić.Nas to cieszy bo robimy swoje ,nie każda ryba musi mieć 80 cm czy 90 cm ,choć kilka fajnych mi spadło ,ale cóż tu wymyślać i narzekać .Trzeba łowić i się cieszyć ,my z tego czerpiemy radość .Fotografii się uczymy dlatego wygląda to jak wygląda,choć myślę że nie jest najgorzej .Pomagam tylko ludziom którzy tego sobie życzą, w miarę moich skromnych możliwości.

Pozdrawiam.


  • Dienekes lubi to

#5862 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 16:03

Jak by fotki nie były fajne to bym o nie nie prosił.Kryst nie pieprz :) .Przyjedź na moje łowiska to 65 Cię będzie cieszyć.Najmniejsza ZZ'Rapka 4,5cm waga 8gram.Przy ściąganiu merga delikatnie ogonem praca V.Opad-lusterkowanie.Przy podbiciach odejścia na boki.To jest rzecz jasna prototyp.Tylne oczko jest po to żeby łatwiej ją było wieszać do lakierowania.Potem ucinam.

 

Załączony plik  P1130213.JPG   45,5 KB   335 Ilość pobrańZałączony plik  P1130214.JPG   56,54 KB   327 Ilość pobrań

 

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 14 wrzesień 2013 - 16:17


#5863 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 14 wrzesień 2013 - 17:12

Krystian daj spokój z tą skromnością, jesteś mistrzu i tyle Ci mogę powiedzieć.


  • Krystekwolf lubi to

#5864 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 wrzesień 2013 - 19:16

Krystian daj spokój z tą skromnością, jesteś mistrzu i tyle Ci mogę powiedzieć.

 Także się pod tym podpiszę. Skromność jest zaletą mistrzów i tyle. :)

Ja ze swojej strony  oczywiście ile będę mógł to pomogę. Uczę się ZZ Rapa ale łowny jest jak mało który z Twoich wobków Tomku. Dzisiaj zimno i deszczowo ale 2 wyjęte maluszki i klocek był na kijku. Po zacięciu pomyślałem że zaczep i już miałem zakląć że ostatni w pudełku mi się zostanie a tu odjazd - powolny , pulsacyjny w toń na napływie główki. Po minucie na kotwicy została łuska. Dużo było ich w tym roku choć żaden godny fotki ( powyżej 80 ). Dobry okres przed nami więc jeszcze jest czas powalczyć. Skrobnę coś na tygodniu i podeślę na e-maila. ;)



#5865 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 13:14

Tomek, u nas też ryb nie ma zatrzęsienie .Pływam po tej rzece od 30 lat ,na początku z ojcem :( ,teraz z bratem :P ,w ogóle to całe życie go ze sobą targam :P :lol: .

Dobrze że i on mnie teraz powozi autkiem he he :D .Poważnie to wychowałem się nad tą rzeką ,to pomaga i procentuje teraz,nic nie zastąpi doświadczenia -nic.

Kiedyś łowienie to była czysta przyjemność ,ja wybierałem rybę którą chcę łowić danego dnia.Myślę że parę osób które łowiły u nas kilkanaście lub dziesiąt lat temu to potwierdzi ,ale dzięki rabunkowej gospodarce rybackiej ,pseudo wędkarzom (nikt nie jest bez winy) mamy teraz to co mamy,czyli pustkę.

Teraz żeby połowić to trzeba się ogarniać i to ostro inaczej nici z efektów.Widać tych fachowców ,parę rybek na wiosnę kiedy łatwiej złowić i potem cisza.

Ryby są tylko że zmieniły miejsca  itp.,trzeba się ogarniać jak mówiłem,a nie pierdzielić głupoty że nie ma itd.Oczywiście to co zostało jak mówiłem to jest ta kropelka w morzu ,które jeszcze nie wyschło .Wbrew pozorom ,mimo że jest tego trochę,to nie jest tak łatwo je złowić(całe szczęście bo by już ich nie było) pozyskiwaczy białka jest ogromna masa,no cóż.Żeby to jeszcze robili w normalny sposób ,szybki przykład....... najechaliśmy z braciakiem idiotę który łowił i chował do .... kieszeni cargo ...takiej większej 20-40 cm sumki :blink: :angry: ,jak to nazwać :angry: :( .No że nie mogliśmy tego przeżyć to pouczyliśmy faceta pływać ,przy okazji spalił parę kalorii więcej ,będzie miejsce na te białko które miał w kieszeniach.To jest tylko jeden faktyczny przykład ,a co się dzieje,i jak ma być dobrze.Wytłuczone sandacze ,sumy to i bolenie są teraz smaczne.Nie wiem czy tak po krótce zobrazowałem jak to wygląda ,ale nie jest słodko.To że łowimy to tylko nasze doświadczenie,upór ,kombinowanie wszelkiego rodzaju-pozytywnie oczywiście.Mówisz że 65cm cię cieszy ,mnie tym bardziej,tym bardziej bolenia.A że są większe ,są ,ale dobierz się do nich.Także nie wygląda to tak kolorowo jak by się mogło wydawać.


  • Tomala lubi to

#5866 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 13:20

Krystian daj spokój z tą skromnością, jesteś mistrzu i tyle Ci mogę powiedzieć.

Poczekaj  Paweł ,przyjedziesz następnym razem to  Cię na wyspie zostawimy za te mistrzostwo. ;) :P :D :lol:

Może Ty napisz Tomkowi jakie proste są u nas do złowienia Bolki ,oczywiście te duże.

Byłeś to wiesz ,zdrowia Paweł.


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 15 wrzesień 2013 - 13:20


#5867 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 15 wrzesień 2013 - 21:36

Tomy przydało by się coś małego i lotnego w mirę ciężkiego (7/10g) na klenia, jazia pod casta:)



#5868 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 04:15

Powiem szczerze że tylko w balsie mi się udało uzyskać takie woby.Jednak najlepszym gościem w takich wobkach 3cm/10g jest Paweł[Wobler W1].Mi klenie biorą na bezsterowce Raptory8 BS i Raptor6 BS.


Użytkownik Tomy edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 04:17


#5869 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 wrzesień 2013 - 10:31

ten maly ZZrap ... zapowiada się ciekawie... szkoda ze lato sie (s)konczy(lo)...



#5870 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 10:48

To jest wobler na teraz.Prototyp już połowił tam gdzie walą tylko do sieczki i tylko to połowiło.Dostępny nie będzie.To taki prywatny wobler.



#5871 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 wrzesień 2013 - 11:07

Jak ja Cię nie luuubie :P



#5872 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 18:13

Jak ja Cię nie luuubie :P

:D nie jesteś osamotniony w tym uczuciu.



#5873 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:39

Tomku, sandacz i jego towarzyszka dotarły. Kapitalne wabie.

 

Nieprędko będę miał możliwość łowienia na nie, ale oko cieszą już teraz. Dzięki :)



#5874 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 08:51

Ok.Fajnie  że się podobają.Strzelba 6cm pod wodą.

Załączony plik  P1130221.JPG   76,74 KB   325 Ilość pobrań

 

 


  • joker, kacper524 i spinnerman lubią to

#5875 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:05

Super wyszła, jestem pewien że pstrągi je polubią :)



#5876 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:08

Tomek szacun wygląda ja żywa.



#5877 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4624 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:14

Ok.Fajnie  że się podobają.Strzelba 6cm pod wodą.
attachicon.gifP1130221.JPG

Masakra :)

#5878 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:43

Miazga Tomy! To właściwie nie jest już ani rzemiosło, ani sztuka, to kurcze jakaś magia po prostu. @madpaw napisał ostatnio "drewno = magia" ale w Twoim przypadku powinno być czegosięTomytknie=magia :)

 

Czy ten korpus jest transparentny?



#5879 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:57

Nie ten korpus powyżej nie jest transparentny choć opalizacja daje złudzenie takiego efekty.Pracuje nad wobkami transparentnymi.Materiał niby już mam dobrany.Wobler może mieć płetwy itd.w grubszych miejscach pod odlaniu nie poddaje się natomiast drobne detale np.płetwy można wyginać i są niezniszczalne.Lakier bezbarwny tu będzie problemem.Jak nie znajdę całość będzie kryta jeszcze raz tym samym materiałem z którego korpus jest odlany. :)

 

Załączony plik  P1130228.JPG   46,83 KB   318 Ilość pobrańZałączony plik  P1130229.JPG   44,46 KB   364 Ilość pobrańZałączony plik  P1130230.JPG   38,45 KB   349 Ilość pobrańZałączony plik  P1130231.JPG   27,07 KB   383 Ilość pobrańZałączony plik  P1130232.JPG   24,08 KB   277 Ilość pobrań

 

 



#5880 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:50

Ja pierdziele - teraz to będzie wersja realistic :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych