Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#6161 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 19 październik 2013 - 21:06

Tomek te z gąbki to wyglądają tak jakbyś prawdziwą żabę obdarł ze skóry i gąbkę okleił... :o ;) "tam do diaska",szacun... :rolleyes:



#6162 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2013 - 21:27

Oglądam film o Boleniach.Polska gazeta a w roli głównej Francuzi.No ale nic podejście mają chłopaki konkretne do łowienia,prowadzenia wobków itd.Rządzi water monitor ale jest jeszcze taki mały swimek ciekawy który ładnie czesze.Trzeba będzie coś podobnego zmajstrować.   



#6163 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 19 październik 2013 - 21:37

Żaby,żaby,żaby gdzie są żaby :P

Tomek one muszą być ;)

Te piankowce Twoje real szok :o jak bedą podobne to już wiem co będą zajadać moje cwaniaki :lol:  :lol:  :lol:



#6164 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2013 - 22:59

Żaba musi być jak prawdziwa.Ręcznie malowanie i opalizacja tak jak w Boleniówkach.Ja wszystko łapkami maluje.Przy drewnie też masę pracy ręcznie.Tak nie mogę się napatrzyć na te piłeczki mechaniczne tudzież wyrzynareczki,a przydałoby się jednemu z drugim trochę "temi" łapkami poruszać!!!Ja w ich wieku to musiałem ciężko pracować,nie było takich maszyn a babka dinozaury w kurniku trzymała.    



#6165 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2013 - 23:19

No i żeby nie było że żywica i żywica.Dzisiaj sobie strugnąłem 5szt.ZZ'Rap10 L.C.

Załączony plik  P1140010.JPG   55,72 KB   7 Ilość pobrań

....i przymierzam się do kleniowo/jaziowego SDR'a 

Załączony plik  P1140011.JPG   54,56 KB   7 Ilość pobrań

 

 


  • *Hektor* lubi to

#6166 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 październik 2013 - 23:48

Hey Tomy. Dzisiaj zabrałem ostatnio zakupione wobki Raptor8BS na pare min nad wode zeby zobaczyc jak to pracuje i powiem szczerze jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Prawde mówiąc to nie widziałem jeszcze tak pracujacych wobków i znajdę dla nich na pewno zastosowanie. Na pewno nie jedenl irlandzki szczupak sie na nie nabierze a okonie to pewnie w ilościach hurtowych :) życie pokaze...



#6167 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 20 październik 2013 - 06:56

Wczoraj byłem nad wodą i puszczałem w opadzie tego wobka przy takim murku .Wyskakiwały do niego Okonie ale ciut małe takie z 25 i nie mogły zagryźć. 



#6168 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 20 październik 2013 - 09:52

ZZ'Rap10.Wzorek który już ma swoich zagorzałych zwolenników.Sam też lubię na niego łowić.Boleniówka na dużą wodę i konkretne Rapy.

Załączony plik  P1140014.JPG   57,05 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1140013.JPG   61,47 KB   4 Ilość pobrań

ZZ'Rap 5tka dla Maeka.

Załączony plik  P1140032.JPG   54,11 KB   4 Ilość pobrań

Raptor65BS malowany na kiełbia.Do suszenia i gotowe.

Załączony plik  P1140024.JPG   78,58 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1140021.JPG   86,38 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1140022.JPG   73,88 KB   4 Ilość pobrań

....takie duże woblery ze sterem-testowe-Darek i Maciek szykować przegródkę w pudełku.

Załączony plik  P1140041.JPG   103,18 KB   4 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 20 październik 2013 - 11:08

  • siwypike lubi to

#6169 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 październik 2013 - 12:07

Wczoraj byłem nad wodą i puszczałem w opadzie tego wobka przy takim murku .Wyskakiwały do niego Okonie ale ciut małe takie z 25 i nie mogły zagryźć. 

 

Ja tu w Irlandii mam jezioro w którym jak okonie żerują to walą i w 15cm gumy rzut za rzutem :) W dobry dzień złapanie kilkudziesięciu ryb w przedziale 30-39cm nie jest trudne. Najwięcej ryb złapanych na mojej łodzi w dwóch w jeden dzień to ponad 300. Z czego duża część to były ryby 38-39cm, trafiliśmy taką ławice i co wsadka była ryba. Niestety nie złapaliśmy ani jednego 40-taka tego dnia. Ryby powyżej 40cm to tutaj rzadkość. Teraz okonie zeszły już głęboko na 15-20m więc muszę poczekać do wiosny żeby je połowić na woblerki.

Pozdro

 

 

Darek i Maciek szykować przegródkę w pudełku.

 

Że niby ja? Haha


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 20 październik 2013 - 12:09


#6170 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 20 październik 2013 - 13:19

Nie to chodzi o Maćka 7.Robi ze stronką to wypada coś za to odpalić. :) A słuchaj Melanzyk drogie tam są domy w tej Irlandii?



#6171 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 październik 2013 - 16:30

yyyy to zależy gdzie. W okolicach Dublina to kosmos raczej. Ale tu łowisk blisko nie ma więc ogólnie lipa. Wszysko co blisko Dublina zostało już wyjedzone przez kormorany z Polski, Litwy itd. Myślę że gdzieś w jakiejś mniejszej miescinie coś byś kupił w zadowalajacej cenie. Kiedyś byle chata kosztowała 350-450tyś euro. Teraz te chaty juz po 80tys mozesz kupić. www.daft.ie tutaj masz strone z ogłoszeniami. Irlandia to piękny kraj dla wędkarza. Metrowe szczupaki, dużo fajnych okoni i wielkie pstrągi, a wszysko z odrobina szczęścia w 1 dzień. W najlepsze moje dni złapaliśmy 5 metrówek + szesc 90-taków. Inne znów wędkowanie 114 szczupaków w 2 dni we trzech na łodzi, w tym 5 metrówek i masa 90-taków :) dla takich dni warto żyć! Mój rekord szczupaka to 123cm i 16,1kg! a pstraga 77cm i 5,3kg, w Polsce to by było nie do osiągnięcia...


  • Predatorhunter lubi to

#6172 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 20 październik 2013 - 17:33

Ok.a jak drogie jest utrzymanie się na średnim poziomie.Wiesz bez szaleństw. 



#6173 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 październik 2013 - 17:43

Kurde??? jak to możliwe przecież fachowcy z forum piszą, że za granicą też trudno złowić duże ryby  :lol: czasem mało się nie posikałem jak czytałem ich teksty. Swoją drogą rzeki w północnej Szwecji to jest dopiero coś...ale jeszcze trudniej złowić  :D



#6174 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 październik 2013 - 17:48

Za najniższą krajową (zmywaki/ sprzątanie itp) jestes w stanie w wynajmowanym mieszkaniu naprawdę dobrze żyć :) a jak jesteś poogarniany to jeszcze możesz coś oszczędzić :) życie w PL a Irl jest nie do porównania, wszystko jest tak łatwe tutaj.... A masz duże możliwości na dobrą pracę :) moja siostra pracuje w biurze za 70tyś € rocznie. Tylko do tego już trzeba mieć jakieś doświadczenie. Ostatnio firma ją wysłała na tygodniowy trening do Dubaju :D



#6175 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 październik 2013 - 17:53

Kurde??? jak to możliwe przecież fachowcy z forum piszą, że za granicą też trudno złowić duże ryby  :lol: czasem mało się nie posikałem jak czytałem ich teksty. Swoją drogą rzeki w północnej Szwecji to jest dopiero coś...ale jeszcze trudniej złowić  :D

 

Gucio to nie jest tak, że jedziesz i łowisz. Trochę czasu zajmuje ogarnięcie gdzie, kiedy i na co. Ja nie na każdej wyprawie łapie duże ryby. Pierwsze lata jak wracałem z ryb nie o kiju to było dobrze. Teraz jak już swoje wyjeździłem i wiem co i jak jest dużo łatwiej. 90-taka to średnio co wyprawę się łapie, z metrówkami to też nie jest tak, że co chwile wpadają. Przez ostatni miesiąc gdyby nie to, że urodził mi się syn to bym łowił duże ryby co wyprawę, bo są zlokalizowane i tylko jechać i łowic, niestety nie miałem jak. Jak wiadomo są lepsze okresy na łowienie i gorsze. Jak masz czas i ryby gryzą to się łowi wiecej, powiedzmy 3 dni w tyg. Wtedy się robi najlepsze wyniki.


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 20 październik 2013 - 17:55

  • Predatorhunter lubi to

#6176 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 20 październik 2013 - 18:05

Dokladnie jak Melannyk pisze tak jest. Wielu sie tlumaczy bo w Polsce nie ma ryb a ty (moja skromna osoba) Mieszkasz w DE i lowisz. Na rozpracowanie ok 12km rzeki potrzebowalem 3 lata mimo to zdarza sie wracac o kiju jak np. Dzis rano. A popoludniu bylem pobiegac i trafilem tzw. "Znajomych" co na niemieckich forach promuja C&R a dzis pokazywali kolegom ryby w bagazniku :ph34r: Wiec skonczmy z tym mitem ze na zachodzie wszystko lepiej bo to ujmuje strasznie umiejetnoscia takim wedkarza jak ja mieszkajacym na obczyznie.

#6177 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 21 październik 2013 - 11:37

ZZ'Rap10-to będzie w stałej ofercie.Łuska wytrasowana.Po opalizacji powinno być bardzo miodnie.Powiem szczerze jednak drewno to mój żywioł.Inwestycje poszły w tym kierunku.Parę ciekawych maszynek ułatwiających życie już w drodze.Żywica-robale na 100% z tego materiału ale Boleniówki zwłaszcza te duże od 10cm wrócą do korzeni.Dojdą jeszcze jerki do łowienia w kapelonach-CrazyFish-prototyp już zrobiony a sam bardzo lubię na starorzeczach pochodzić za zębatym.

Załączony plik  P1140043.JPG   85,91 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  P1140048.JPG   76,79 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  P1140044.JPG   72,5 KB   5 Ilość pobrań

 

 



#6178 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 październik 2013 - 11:51

CrazyFish na kapelony? Brzmi obiecująco. Od 2 tygodni uganiam się za zębatymi po zarośniętych miejscówkach. Póki co rządzi duża, lekko obciążona guma, choć i jerki padają ofiarą szczupaczych zębów.

 

Problemem jest jednak "zaczepowość". Ciekawe, jak rozwiązałeś/ rozwiążesz tę kwestię? :) Tomku, kiedy spodziewasz się wypuścić pierwsze egzemplarze?



#6179 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 21 październik 2013 - 12:31

Zaczepowość będzie normalna.Tego nie da się zrobić tak żeby ryby można było zaciąć w zadowalającym procencie .CrazyFish to pływający jerk w postoju dupka do dołu głowa u góry.Trzeba trafić w oczko i wystarczy delikatnie pykać szczytówką.Teraz robię takie maluchy z 6cm.Na tych kałużach w których łowię najlepiej się sprawdza taki drób.  


Użytkownik Tomy edytował ten post 21 październik 2013 - 12:34


#6180 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 październik 2013 - 12:35

No w oczka trzeba trafiać, ma się rozumieć. I się trafia B) :D A ile takie cacko waży? W zielsku lubię łowić ciężkim sprzętem, stąd obawa, czy poleci. W te, no, oczko :P

 

Będzie foto? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych