Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#6621 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 00:04

Wiesz ze ja lubie drewno ,ksztalt ,praca,moze ja taki dziwny jestem.
Teraz to sobie sprawie jeszcze delikatnie krotszy kijek,specjalnie do tych przynet,moze casta.
Te mniejsze ,to sie przydadza do tego jak jedza drobnice i tylko drobnice,ale duze ryby.
W tej przynecie lubie to ze jak sie wie co i jak i czlowiek chce i zrobi wsio zeby zlowic i ogarnac to mozna zaszalec...
A w Rapstick-ach co zmieniles?

Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 05 grudzień 2013 - 00:17


#6622 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 05 grudzień 2013 - 09:29

Dla mnie najlepszy model  z zz rapa jest taki.

 

vyp2.jpg

Nie wiem dlaczego ale udało mi się wyrwać parę sztuk za śmieszne pieniądze co mnie akurat cieszy. Fakt trzeba trochę pokombinować jeśli ktoś łowił tylko bolki na woblery ze sterem to może się zniechęcić szybko. Co do żywicy to mnie interesuje ten 6,5cm zz rapek widziałem pracę tego większego no i myślę że będą efekty.



#6623 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 05 grudzień 2013 - 09:35

Filmiki super, prawdziwe wedkarskie emocje jak u kazdego nad woda. Pewnie wszyscy czekaja na nastepne w jak najwiekszej ilosci :)
Krystek mozesz cos wiecej powiedziec o technikach lowienia na ZZ bo od maja chce zaczac uczuc sie lowic takimi bezsterowcami.

#6624 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 09:56

Dla mnie najlepszy model  z zz rapa jest taki.

 

vyp2.jpg

Nie wiem dlaczego ale udało mi się wyrwać parę sztuk za śmieszne pieniądze co mnie akurat cieszy. Fakt trzeba trochę pokombinować jeśli ktoś łowił tylko bolki na woblery ze sterem to może się zniechęcić szybko. Co do żywicy to mnie interesuje ten 6,5cm zz rapek widziałem pracę tego większego no i myślę że będą efekty.

Niech sprzedają.Przy zakupach u mnie jest taka kolejność.1.Stali klienci,2.Nowi ale nie wszystko,3.Klienci którzy sprzedali moje woblery.Będzie jeszcze tzw."lojalka" czyli klienci którzy łowią tylko na moje woblery,ale to muszę mieć jeszcze parę wzorków-przy tej opcji będą niższe ceny,pierwszeństwo w zakupie,dostęp do testowych wzorów-może nie całkiem za free.W zamian oczekuję-spostrzeżenia co poprawić,co zostawić,zdjęcia,filmy,relacje na mojej stronie.


  • Dienekes i bertold12 lubią to

#6625 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:31

Powiem tak,jezeli mozna ...
Mlody,nie bales sie ze jak robiles foto to Ci wobek spadnie z balkonu,he he.
A teraz powaznie,na ten model ZZ ta polowilismy najwiecej,praca,waga ksztalt tej przynety dopasowany do warunkow w jakis lowilismy,to przede wszystkim.
Jego skutecznosc wynika tez z tego ze nie lowi nim masa wedkarzy,po drugie trzeba nim umiec nim operowac w zaleznosci od miejsca gdzie sie nim lowi i warunkow Itd.
Temat rzeka...
JEzeli ktos cos potrzebuje niech pisze na priv,co by watku nie zasmiecac.
Oczywiscie od samego gadania nikt sie jeszcze nic nie nauczyl.

Tomek co zmieniles w tych Rapstickach?
A sluchaj,Mlody wrzuci takie krotkie cos ,to byla pierwsza ryba 20 minut przed ta z tego pierwszego filmiku,a potem nastepny,z drugiej strony plazy .

#6626 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:36

Rapsticki idą bardziej poziomo.Wcześniejszy szły z dupką mocno zanurzoną i łebkiem skierowanym ku górze.Nowe mają dwie kotwy bo miałem często ataki bez zacięcia a jak juz się zapiął to na zewnątrz pyska.Po prostu waliły w brzuszną to też Rapstick ją dostał.

Taka przymiareczka i początek drogi do jerków Tomy's Bait. :)

Załączony plik  P1150056.JPG   26,44 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  P1150055.JPG   31,48 KB   4 Ilość pobrań

 

 

 



#6627 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:55

Ja to chce tego Twojego Monitora ,tego co dalem Mlodemu.
Praca kumulacyjna he he,odskoki na bok i lustro w opadzie,super.
Ino dla mnie 8,5cm i 6,5cm.Jak bedzie fajnie odpicowany to moze sie troche przyloze do nich,wymagaja mniej pracy niz ZZ Rap,sa bardziej stabilne ,jakos tak ...choc ja z ZZ ta nigdy nie zrezygnuje,w jego delikatnosci jest moc.

#6628 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 grudzień 2013 - 11:05

ZZRap ma moc bo w pewnych miejscach jest niezastąpiony. Troszkę napisałem w pierwszym artykule ale rozbudowana opinia będzie zredagowana na wiosnę. Dobrze wiesz Krystianie , że czasem bolki chodzą na przykosach lub w pobliży zwalisk gdzie szybko prowadzoną przynętę wyniesie się z miejsca ataków. Tam skuteczny będzie ZZRap. To subtelna przynęta ale jej prowadzenia trzeba się nauczyć i będzie się ona mocno różniła w zależności od miejsca. Ile spotkań z boleniami tyle kombinacji w prowadzeniu  :)



#6629 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 grudzień 2013 - 11:08

Tomku, na kiedy przewidujesz pierwsze egzemplarze tych jerków? Bo ja bym się do tej niebiewskiej  :P  płoci w kolejce ustawił.



#6630 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 12:30

Ja wiem? Myślę że z miesiąc to mi zejdzie przy tym.



#6631 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 12:58

Darek ,mamy filmy z roznych miejsc,poczynajac od przykos,totalnych plytkich plaz,po glebokie rynny.
W kazdym z tych miejsc lowilismy na ZZ ty,tyle ze sposob pracy jego i prowadzenia sie zmienialo.
Jest to super przyneta bo zakres jej prezentacji jest niemal nieograniczony.Nie chodzi tu o usilne zlowienie ryby na ta przynete ,tylko o to ze mozna ja nawet przytrzymac pod kijem prawie w miejscu,pracuje poderwac i znowu ,myk kijem w bok itd.Co tu gadac ,wiekszosc ludzi ktorzy lowia bolenie wiedza ze ten kto nie kombinuje po pewnym czasie osiaga coraz slabsze wyniki,dlatego kocham te rybe ,nie ma w jej lowieniu nic stalego,a tym bardziej jak lowi sie na kilkudziesieciu km rzeki i zaporowkach ,jeziorach.
Mamy nagrany moment gdy bolen zabera ZZta po wyoczkowaniu z powierzchni,robi to oczywiscie z wielkim hukiem ,piekny moment.Na razie te filmiki to taki zarcik ale jak Mlody poskleja w calosc to moze wyjsc cos fajnego.
Podsumowujac,jezeli ktos choc rz zlowil bolka na bez stera wie...ze nie sie tego porownac do brania na wobek ze sterem i to prowadzonego w szybkim tempie.

#6632 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 grudzień 2013 - 13:04

Ja wiem? Myślę że z miesiąc to mi zejdzie przy tym.

 

Wiadomo, kwestia przyszłego sezonu, więc pośpiechu nie ma. Chciałbym jednak, abyś uwzględnił mnie w planowanej serii ;)



#6633 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 05 grudzień 2013 - 13:32

No to wstawię  krótki hol na zz rapa reszta jak pisałem wyżej po ogarnięciu i posklejaniu tematu w całość,Myślę że już jakość będzie lux następnych filmów ,a wyjdzie jakaś 1h30 min fajnych holi i nie tylko ;) .

 



#6634 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 grudzień 2013 - 21:49

Na prośbę autora wątku, dyskusja nie związana z jego przynętami została wyczyszczona.


  • woblery z Bielska lubi to

#6635 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 05 grudzień 2013 - 22:20

Rapsticki idą bardziej poziomo.Wcześniejszy szły z dupką mocno zanurzoną i łebkiem skierowanym ku górze.Nowe mają dwie kotwy bo miałem często ataki bez zacięcia a jak juz się zapiął to na zewnątrz pyska.Po prostu waliły w brzuszną to też Rapstick ją dostał.
Taka przymiareczka i początek drogi do jerków Tomy's Bait. :)
attachicon.gifP1150056.JPGattachicon.gifP1150055.JPG





Chętnie zapisałbym się na takie cudo :)

#6636 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 05 grudzień 2013 - 22:21

Oj chyba zima i na jerku :) .W celu rozlużnienia atmosfery krótka potyczka z bolkiem tradycyjnie na bez sterowca .

 

 

 

 



#6637 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 22:27

Im mniej wartości w człowieku tym większe w nim pretensje do całego świata. 


  • siwypike i Krystekwolf lubią to

#6638 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 22:43

Mlody nie wstawiaj juz filmikow w gatkach bo razi i rybki po 60cm .Posklejamy konkrety,wrzucimy na strone ,foty z miara .Tom,zeby nie bylo ,zadna z rybek z filmiku nie miala mniej niz 76cm.

#6639 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 grudzień 2013 - 23:47

Jest tak jak napisałeś . Niezłe brania miałem na ZZRapa na wstecznym prądzie kiedy boleń atakował w moim kierunku. Trudne prowadzenie bo ciężko z kontrolą linki i branie że nagle luz. Kilka razy miałem taką akcję więc adrenalinka skacze. Też uwielbiam tego wobka i jego nieskończone możliwości prezentacji.


  • Krystekwolf lubi to

#6640 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:51

Mlody nie wstawiaj juz filmikow w gatkach bo razi i rybki po 60cm .Posklejamy konkrety,wrzucimy na strone ,foty z miara .Tom,zeby nie bylo ,zadna z rybek z filmiku nie miala mniej niz 76cm.

Oznaczyć i wyeliminować cel. :D .Wiem że łowicie duże ryby,mnie nie trzeba przekonywać mam fotki.

ZZ'Rap10 tło pod opalizację.

Załączony plik  P1150067.JPG   64,53 KB   3 Ilość pobrań

ZZ'Rap 8-9 wersja na rok 2014.Praca pozostała ta sama.Jedynie wobler jest łatwiejszy dla początkujących do prowadzenia.

Załączony plik  P1150072.JPG   67,96 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  P1150073.JPG   76,47 KB   3 Ilość pobrań

Ruskie Pampuchy na Wiślane Jazie i Klenie.

Załączony plik  P1150074.JPG   45,83 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  P1150075.JPG   45,9 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  P1150079.JPG   53,24 KB   3 Ilość pobrań


  • Krystekwolf lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych