Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19461 odpowiedzi w tym temacie

#7121 OFFLINE   szyspinek17

szyspinek17

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Kabaciński

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:17

Czekam na te nowe Raptorki :) <3



#7122 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:17

podziękowania za fotkę R7 -czekam,czekam, czekam na gotowce w ofercie  i mam nadzieję że tym razem dopadnę do kompa w odpowiednim momencie na zakup jakiejś piątki sztuków.

(jednak kot by zeżarł bez namysłu, pełen real) 

pzdr.



#7123 OFFLINE   szyspinek17

szyspinek17

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Kabaciński

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:17

To o takie malowanie Raptora pytałem, kiedy dostępne ?



#7124 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:02

To o takie malowanie Raptora pytałem, kiedy dostępne ?

Tak.To jest na szybko i dawno jak się uczyłem opalizacji.Teraz będzie jak prawdziwa.Na tym korpusie będzie Raptor75-ze sterem i ZZ'Rap75-bez sterowiec.


  • Krystekwolf lubi to

#7125 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:11

Jutro pierwsza forma.Potem wzorniki i formy wielogniazdowe.

Załączony plik  P1150971.JPG   65,54 KB   5 Ilość pobrań

 

 



#7126 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:18

znając z wątku tempo działania Mistrz, pójdzie bardzo szybko



#7127 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:21

Tak.To jest na szybko i dawno jak się uczyłem opalizacji.Teraz będzie jak prawdziwa.Na tym korpusie będzie Raptor75-ze sterem i ZZ'Rap75-bez sterowiec.

Nie przesadzaj ,wyszło dobrze ,naturalnie wg.mnie przynajmniej.

No, te bez steru możesz odłożyć dla mnie .



#7128 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:28

znając z wątku tempo działania Mistrz, pójdzie bardzo szybko

Formy wielogniazdowe już robię sam.Po prostu mojego tempa,natłoku myśli i eksplozji pomysłów,kilku tematów naraz nikt nie wytrzymał.Sam mam z tym problem żeby ze sobą samym sobie dać radę.Tak sobie wymyśliłem.Taki przykładowy secik na formę silikonową.Odbudowa formy  po jej spaleniu to jest 10 no!15 minut pracy.

Załączony plik  P1150973.JPG   83,19 KB   6 Ilość pobrań

Przyspieszam akcję ze szczurami bo mam zlecenie od Krzysztofa Zielińskiego z FA.Najprawdopodobniej będzie parę wyjazdów na Tajmienie w 2014r.To jest chyba jedyny człowiek z którym dużo rozmawiam o pracy-wędkach/woblerach.Nadaje na tych samych falach,nie pierniczy się z samym sobą,idzie do przodu jak burza.Serducho boli?Piguła i do pracy.Mi ostatnio piach złaził z nerek.Robiłem z termoforem na brzuchu a od biegania do kibla dostałem zakwasów.  


Użytkownik Tomy edytował ten post 10 styczeń 2014 - 21:35

  • @slider@ lubi to

#7129 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:40

a nie mówiłem ,że mówiłem :D tempo,tempo,   ja też mam problem by ze sobą czasami wytrzymać :angry:  :(  :blink:



#7130 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 10 styczeń 2014 - 22:08

Tomy, dorzuć no mi do paczki z jerkami jedną mrówę małą w jakiś naturalnych barwach, rozliczymy się ostatecznie jak wszytsko będzie gotowe do wysyłki :)


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 10 styczeń 2014 - 22:12


#7131 OFFLINE   szyspinek17

szyspinek17

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Kabaciński

Napisano 10 styczeń 2014 - 22:41

Tak.To jest na szybko i dawno jak się uczyłem opalizacji.Teraz będzie jak prawdziwa.Na tym korpusie będzie Raptor75-ze sterem i ZZ'Rap75-bez sterowiec.

Odłóż mi jak możesz po jednym z każdego i jak będą gotowe daj Priva. Zabieram od razu.



#7132 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 23:48

Jak wstawię w wątku gotowe wtedy dawajcie znaka.Nie ma szans żebym zapamiętał czy zapisywał bo bym do łba z tym dostał.Postaram się pamiętać ale przypomnijcie się jak będą w wątku.No!gdzież bym ja wytrzymał do jutra.

Zbiorcza z mrówami Jumbo zalana.Raczki pojedynczo ale robi się duża foremka zbiorcza też.

Załączony plik  P1150975.JPG   61,25 KB   13 Ilość pobrań

Szczurek na Tajmienie.Wzorek po formę zrobiony,obrobiony,wyglancowany.Tylko zalać.

Załączony plik  P1150976.JPG   41,5 KB   16 Ilość pobrań

Zastanawiam się tak po cichu nad knobami do młynków z żywicy.Mam taki materiał transparentny mocny,w dotyku trochę gumowy.Bez problemu mogę to odlać.Jeszcze jedno mi spokoju nie daje.Bench muchowy.


Użytkownik Tomy edytował ten post 11 styczeń 2014 - 00:14

  • jurkan lubi to

#7133 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 01:23

Z knobami to już troszkę inna zabawa. Otwór na oś i łożyska muszą być frezowane żeby było wszystko dobrze spasowane, +0,1mm błędu w wielkości otworu i materiał idzie do kosza. Przerabiałem to już.

#7134 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 11 styczeń 2014 - 07:40

Ten Big Myszon jest zarąbisty, widać że Twórca po jakiejś ASP albo cóś takiego



#7135 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 09:18

Z knobami to już troszkę inna zabawa. Otwór na oś i łożyska muszą być frezowane żeby było wszystko dobrze spasowane, +0,1mm błędu w wielkości otworu i materiał idzie do kosza. Przerabiałem to już.

Tak ale ja to chcę zrobić w ten sposób że tuleja do której wchodzą łożyska itd.będzie oddzielnie z twardego materiału.Potem to idzie do formy i dopiero na tą tuleje odlewam knoba.Tak jak jest w oryginalnych uchwytach.Taka tulejka musi wyjść idealnie to prosta forma.Problemem jest Silikon na formę-musi mieć zerowy skurcz.Te tulejki w oryginalnych są też albo odlewane albo z wtryskarki-widać ślad łączenia.Slider to jest tak wiesz-myślę sobie a będzie tak że wpadnie pomysł na nowy wobler i nici z knobów. 



#7136 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 09:56

Tomek, niesłychaną robotę odwaliłeś z jazgarzami... To chyba najlepszy Twój wyrób jaki ujrzał światło dzienne...



#7137 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:27

Tomy najlepsze rozwiązanie jest takie jak piszesz, tuleja a potem odlew. Tylko to bardziej pracochłonne jest niestety. W innym wypadku tylko wtryskarka.

#7138 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 styczeń 2014 - 12:45

Bench muchowy musi być z jakimiś ciekawymi rozwiązaniami, inaczej blado to widzę. Chyba, że jedyną zaletą ma być niższa cena od tradycyjnych z drewna.



#7139 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 styczeń 2014 - 17:25

no Tomy.....jazgary masakra, wielkie brawa, no aż nie mogę uwierzyć, że tak to można było wykończyć....graty chłopaku, nie będę Ci kadził ale jesteś Mistrzunio nad wszystkich

pozdrawiam



#7140 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 05:27

"Fenks" po prostu Jazgar był pod ręką.Teraz pracuje nad ukleją Raptor75 i ZZ'Rap75.Korpusy pierwsze już odlałem.Jest ok.ale to jeszcze nie całkiem to,choć po malowaniu może się okazać że jest wystarczająco dobrze.Design będzie tylko natural.Docelowo ma to wyglądać jak żywa Ukleja.Cena też nie zabije.Tzn.w granicach rozsądku.Najprawdopodobniej będą uzbrojone w kotwy i kółka z górnej półki i zapakowane w firmowe pudełka.Nad tym myślę bo blistry i inne plastyki mi jakoś do tego nie pasują,Może tektura z mocno kolorową grafiką tak jak kiedyś pakował swoje woblery np. Heddon.Do tych wzorków przykładam się najbardziej-to był mój cel od samego początku.Stworzyć ukleje pod Rapy łudząco podobną do oryginału.Boga pewnie nie przebije ale mam satysfakcję że wzoruję się na najlepszym z twórców.Taka to moja droga.Potem może większa i mniejsza ukleja.Albo coś z silikonu pod Rapy bo tego nie odpuściłem.Jeszcze tylko muszę trochę zmiękczyć sam tył.Guma musi chodzić jak żywa Ukleja.Akcja samym ogonkiem.Nie może fajtać od połowy długości.Przy tym wszystkim ma wyglądać jak w realu.Priorytetem na tą chwilę jest Raptor75 i ZZ"Rap75.


  • joker lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych