Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

[Artykuł] Blanki Qualia - część I

qualia blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
490 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 październik 2020 - 23:41

A ja mam pytanie o zastosowanie XSJ702L pod pstrąga. Przynęty to tylko i wyłącznie jigi i główki o masie 2-5g (5 bardzo sporadycznie) + gumka 2-3” tylu worm, ES, larva czy cyprysowe robactwo. Plecionka PE0.6 i pstrągi czasami nawet 50+.

Od razu uprzedzę, tak wiem, że to blank 6lb, łowię takie pstrągi kijami 6lb z powodzeniem i spokojnie dają radę. Nie mniej, pytanie o te 6lb i pracę w XSJ702L? Jak to się ma np do Matagi TR76 SS LL, Kraag SKXF705-2N czy ULXF706-2N?

Od „Źródła” trochę informacji mam ale z chęcią posłucham opinii użytkowników blanku, szczególnie tych, co łowią pstrągi.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 30 październik 2020 - 23:42

  • bartosz311287 lubi to

#362 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 październik 2020 - 07:56

Dolnik ma uczciwe amerykańskie 6lb więc nie ma obaw. Ma na koncie sandacze , w tym ok 80 i obeszło się bez karetki, SOR-u i długiej reanimacji. W porównaniu do 76 LL wolniejszy z ugięciem nieco przesuniętym w szczyt. Bardzo ładnie uruchamiają się wszystkie partie kija.2g plus mały worm to początek zakresu, 5g z czymś średnim obsłuży perfekcyjnie. Szybkość reakcji na zmiany obciążeń jest ok, plecionkę lubi.


  • strary lubi to

#363 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 31 październik 2020 - 10:47

Nie łowię pstrągów, ale już sporo czasu używam tego blanku.

Prześwietna konstrukcja, dłubiesz okonki, ale jak się coś uwiesi słuszniejszego nie boisz się. Mało tego pracuje wtedy pięknie i głęboko, potrafi bez problemu sandacze wcinać.

U mnie dawał rade ze Sandaczami +-60cm, Jaziami +-50cm, zębatymi 70-80cm i ryby w znakomitej kondycji do wody wracały. Uniwersalny blank, poradzi sobie spokojnie z przynętami, które Ciebie interesują. Również używałem plecionki 0.06 i naprzemiennie młynki w rozmiarze 2500 (Vaniek albo Complex)

Myślę, że powinien i na szalonych pstrągach też dać radę.



#364 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 31 październik 2020 - 11:24

Przynęty to nie problem ale charakterystyka pracy blanku. Moim zdaniem qualia nie jest dobrym wyborem pod pstrąga.

#365 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 31 październik 2020 - 17:42

Przynęty to nie problem ale charakterystyka pracy blanku. Moim zdaniem qualia nie jest dobrym wyborem pod pstrąga.

Nie do końca się zgodzę... Jeśli chodzi o modele xsj ugięcie jest przesunięte do środka, co by pasowało pod łowienie pstrągi... ostatnio robiłem dla kuzyna model xpsj 802 i według mnie nie był to blank pod pstrąga, tzn nie miał charakterystyki typowej pstagowki, ale jak zobaczyłem jak wcina ten blank pstrągi te małe i duże to się mocno zdziwiłem bo teoretycznie powinny spadać... A tu zonk, pięknie trzymał właściwie wszystkie pstrągi, a ja w między czasie z typowym kijem pod pdtaga miałem problem, raz z zacięciem a dwa jak już zaciąłem to miałem mnóstwo spadów.
Nie wiem czy ten dzień nad wodą był w jakiś sposob specyficzny, ale jak z nim(kuzynem) rozmawiam to twierdzi że praktycznie spadów nie ma a wyciągnął ryby 50-60cm..kijem 8 lb w dość zarośniętej i zakorzenionej rzecze.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • gulf lubi to

#366 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 listopad 2020 - 17:35

Kija już nie mam, poleciał do zaprzyjaźnionej pracowni na gwarancję, i raczej do wiosny nie będę na niego czekał, mam nawet podejrzenie, że w tym sezonie jeszcze sporo okoni połowi :)

 

No Qualia już wróciła.

Całość z wysyłkami potrwała tydzień w tym weekend.

Więc chyba nie najgorzej z obsługą naprawczą :)


 


  • Friko, Jozi i strary lubią to

#367 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 07 listopad 2020 - 13:02

Czy ma ktoś wiedzę i możliwość porównania dwóch blanków a konkretnie xsj 762L vs XPSJ 762L wiem że różnią się modułem węgla ale bardziej chodzi mi o obsługiwanie i rodzaj przynęt, cw dolne i górne, jak i ugięcie pod obciążeniem itp.

#368 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 03 marzec 2021 - 12:16

Ma ktos oblowionego SUB661MH i moze napisac w jakich gramaturach prawidlowo dziala.Jaka waga wyszla na gotowo.


  • Mulat lubi to

#369 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 06 marzec 2021 - 07:12

Obłowionego tego Suba mh jeszcze nie mam, bo ukręcony był w styczniu. Waga wyszła mi coś około 145g, na uchwycie delfin i zbrojenie delta.
Skrócony szczytem coś około 5cm do tulejki 1.2mm
Jak wziąłem sam blank do ręki, to pierwsze spostrzeżenia były takie co to za pałka i do czego ona mi posłuży. Po uzbrojeniu natomiast, kij zaczyna się chętnie uginac. Jest to zdecydowanie xfast ale wraz ze wzrostem obciążenia ma fajne ugięcie. Próbowaliśmy z kolegą go połamać unosząc bańkę 5l i blank przetrwał tą próbę. Będzie to fajne narzędzie do wyciągania walecznych ryb z zarosnietych miejsc.
Co do cw wyrzutu to nic jeszcze nie napisze, bo nad wodą nie był. Jak już go przetestuję, to zdam relację jak się zachowywał nad wodą.
  • Rebel64 lubi to

#370 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 24 marzec 2021 - 09:15

Bardzo proszę o wszelkie wnioski z użytkowania travelka na blanku pt634L.



#371 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 14:03

Czy któryś z kolegów ma możliwość porównania dwóch blanków, a konkretnie XPSJ762L vs XPSJ802L , jaki rodzaj przynęt obsługują? cw dolne i górne? jak obydwa blanki pracują pod obciążeniem? przeznaczenie kleń/jaź  na "lekko" i na trochę ciężej


Użytkownik Voiteh edytował ten post 30 kwiecień 2021 - 14:08


#372 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 16:09

A dlaczego nie XSJ 762L?



#373 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 16:50

A dlaczego nie XSJ 762L?


Obawiam się że będzie za delikatna i szczyt może klękać

#374 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 17:29

Przy kleniowych przynętach nie klęka, głęboko potrafi zapracować, ryby się nie odbijają. Bardzo udany blank IMHO.



#375 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 17:36

Przy kleniowych przynętach nie klęka, głęboko potrafi zapracować, ryby się nie odbijają. Bardzo udany blank IMHO.


domyślam się, że masz kijek na tym blanku,jakie woblery kleniowe ogarnia? (wielkość) czy gumę też obsłuży? (tanty,larwy)

Użytkownik Voiteh edytował ten post 30 kwiecień 2021 - 17:59


#376 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 kwiecień 2021 - 18:23

Czy któryś z kolegów ma możliwość porównania dwóch blanków, a konkretnie XPSJ762L vs XPSJ802L , jaki rodzaj przynęt obsługują? cw dolne i górne? jak obydwa blanki pracują pod obciążeniem? przeznaczenie kleń/jaź na "lekko" i na trochę ciężej

Mam oba blanki...
Oba pracują praktycznie identycznie, różnią się właściwie długością. Typowe kije jigowe ale przynęty twarde też poprowadzisz, akcja przesunięta do szczytu w porównaniu do xsj.
Blanki dołem opisane poprawnie jeśli chodzi o rzut przyneta, natomiast jeśli chodzi o widoczność na szczycie to trochę trzeba dołożyć.. Górą to już kwestia odczuć osobistych moim zdaniem. Co dla jednego bedzie poprawne dla drugiego będzie zanizone cw.



Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#377 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 18:25

Takie jak foto bez problemu. Guma jak najbardziej, 2-3 gram główka + ES 2”.

Załączone pliki


Użytkownik CZM edytował ten post 30 kwiecień 2021 - 18:26


#378 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 19:33

Mam oba blanki...
Oba pracują praktycznie identycznie, różnią się właściwie długością. Typowe kije jigowe ale przynęty twarde też poprowadzisz, akcja przesunięta do szczytu w porównaniu do xsj.
Blanki dołem opisane poprawnie jeśli chodzi o rzut przyneta, natomiast jeśli chodzi o widoczność na szczycie to trochę trzeba dołożyć.. Górą to już kwestia odczuć osobistych moim zdaniem. Co dla jednego bedzie poprawne dla drugiego będzie zanizone cw.



Marcinie a jakbyś porównał oba te blanki do blanku Mizuki MIZ80UL?

Użytkownik Voiteh edytował ten post 30 kwiecień 2021 - 19:34

  • MarcinZ lubi to

#379 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 kwiecień 2021 - 19:43

Mam oba blanki...
Oba pracują praktycznie identycznie, różnią się właściwie długością. Typowe kije jigowe ale przynęty twarde też poprowadzisz, akcja przesunięta do szczytu w porównaniu do xsj.
Blanki dołem opisane poprawnie jeśli chodzi o rzut przyneta, natomiast jeśli chodzi o widoczność na szczycie to trochę trzeba dołożyć.. Górą to już kwestia odczuć osobistych moim zdaniem. Co dla jednego bedzie poprawne dla drugiego będzie zanizone cw.



Marcinie a jakbyś porównał oba te blanki do blanku Mizuki MIZ80UL?

Mizuki to zupełnie inny kij w porównaniu do Xpsj. Bardziej podobny do xsj, nawet deczko wolniejszy o bardziej środkowym i nieco głębszym ugięciu. Mizuki to grafit IM6 takie info mam od pana Matuszewskiego,wiec nieco inna liga.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#380 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 20:00

Znaczy się na plus dla Mizuki czy na plus dla Quali?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, qualia, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych