Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kajak wędkarski z silnikiem sup skiff . łódka lekka, łódź na płytką wodę - rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 maj 2019 - 22:47

Dzsiaj takie coś mi wpadło na youtube. Całkiem fajnie pomyślane

 


  • Paweł J i Hurrican lubią to

#42 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 29 maj 2019 - 11:30

A widziałem, bardzo ciekawy kształt przedniej części kadłuba (ostre V przechodzące w płaskie dno). Akurat ten producent jest dość kosztowny :)  ale popatrzeć można. Założeniami co do funkcjonalności właśnie taka idea pływadła mi odpowiada.

 

Pompowańce jednak definitywnie przekreślam - większe uszkodzenie powłoki/balona eliminuje sprzęt z dalszego korzystania (ok 3000 pln w plecy). Stąd też może gumowe moto kajaki nie mogą finalnie się przyjąć na rynku, a dystrybutorzy nawet nie mają ich w magazynach :(

 

Będę dążył do konstrukcji pomiędzy, canoe, kajakiem, sup-em a pychówką. Znalazłem jeszcze jedną fajną tzw Gheenoe, dość popularną w USA, niczym w PL fiat 126p:

Załączony plik  gheenoe.png   917,68 KB   14 Ilość pobrań

https://bigfranksout.../boats/gheenoe/

Model 5 metrowy (15'6"), szerkokości 140 cm i wadze kadłuba 112 kg wg tabeli osiąga z silnikiem 15 HP i chyba 1 osobą 35 km/h.  Lżejsza, węższa i nieco krótsza z takim samym silnikiem pewnie nieco więcej :)

Jak pracuje kadłub na wodzie na dodatek nieco zafalowanej:

Fajnie, że ludzie potrafią się zebrać i zorganizować wspólne pływanie/wyścigi - marzy mi się coś takiego:

 

W tym samym ciekawym sklepie posiadają jeszcze inne typwe solo / micro skiff-y

https://bigfranksout...ats/solo-skiff/


Użytkownik plywakprzelajowy edytował ten post 29 maj 2019 - 11:35


#43 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 29 maj 2019 - 15:54

Mam wątpliwości.... Albo wędkarstwo, albo wyścigi. To się co prawda nie wyklucza, ale szczerze mówiąc nie chciałbym oglądać takich wyczynów na mojej wodzie. A co wy myślicie?

#44 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 29 maj 2019 - 18:02

Mi się tam podoba, wielkie i puste rozlewiska, sam bym popływał. Co innego robić tak na zatłoczonym akwenie, a co innego tam na pustkowiu.

#45 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 31 maj 2019 - 10:22

A ja mam dmuchańca Elling Kardinal. Nie stuka się o niego jak o plastik czy laminat, jest lekki i poręczny. Mam na nim zamontowany silnik elektryczny 40lb, akcesoria Borika, obrotowy fotel i tak sobie pływam po rzece Odrze i nic mi się nie drze. Oczywiście i twarde i miękkie mają swoje wady i zalety

 

Nie wiem jak inny koledzy wędkarze, bo to jest forum wędkarskie ale ja kiedy jadę na spinning, to szukam tam oprócz emocji - ciszy i spokoju.

Kiedy na Odrze, na każdej główce i pomiędzy też siedzi wędkarz, to jest tak sobie ale ok, tak musi być. Jeśli któryś nie włączy muzyki na ful, co się zdarza, albo nie rozbije się z awanturującą się ciągle rodziną, to jest ok. Co jakiś czas mija mnie  ktoś na silniku spalinowym. Większość widząc, że stoję na kajaku zwalnia (dzięki), niektórzy przepływają motorówkami bez hamulców, pływają też barki. Odra, to duża rzeka i rożne rzeczy po niej jeżdżą.

Ciszej jest chyba na mniejszych, urokliwych, płytkich rzekach, zwłaszcza w ich górnych, dzikszych odcinkach, takich jak te które chce eksplorować pływakprzełajowy. Zastanawiam się, czy któryś z wcześniej wypowiadających się kolegów nie mieszka nad taką rzeką, gdzie w czasie wędkowania zachwyca się ciszą i przyrodą. I czy w okolicy nie mieszka też pływakprzełajowy, który rozkręci produkcję tych łódek zgodnie poradami kolegów wędkarzy, w ilości 3szt/mc i za rok, po tej i innej urokliwej rzeczce będzie pływać po 10 takich płaskodennych łódek, eksplorujących te rzeczki jak na jakiejś Florydzie, z ryczącymi dwusuwami longtail,  z prędkością 50km/h przeskakując przez mielizny i zatopione konary. Zimorodki uciekną, a klenie zostaną przerobione na mielonkę.

 

Ponadto, może się mylę ale chyba rezerwaty są po to, żeby do nich nie wchodzić. Argumentacja, że jeżdżę sobie krosem ale w rezerwacie z niego zsiadam i go przez rezerwat przepycham jest...

 

Fajne są te wszystkie pokazane łódki, zwłaszcza ten Rover jest świetny ale przenoszenie na grunt naszej ciasnej, zadeptywanej coraz bardziej Polski patentów z kraju z ogromnymi pustymi przestrzeniami jest chyba trochę słabe. Przynajmniej w tym przypadku i z punktu widzenia wędkarza. Ale może ja jestem nienormalny.

 

Pozdrawiam.

Załączone pliki


  • Przemek_M lubi to

#46 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 11 czerwiec 2019 - 21:43

O typowych wyścigach nie myślałem bo to zupełnie inne założenia, sposób spędzania czasu i budżet. Nie zamierzam też pływać na pełnych obrotach w górę małej cichej rzeki, tym bardziej w pobliżu osad i ludzi - tak jak napisał Piotrekdk. Jak wspomniał Tapirro balon jest bardzo przyjazny i komfortowy.. ale duża rzeka jest zazwyczaj głębsza. Szanowny kolego Tapirro, doczytaj moje wcześniejse wpisy, również dlatego lekkie wąskie pływadło żeby właśnie przez rezerwat przemieszczać się na pagajach.. po prostu. Nie mam 20 lat i ambicji do 200 KM silników mieszających wodę, tym bardziej małych aluminowych bączków z napędem jet śmigających po kamieniach :)
Przeglądałem rosyjskie forum long tail...

Załączony plik  ltb_rd200_4.jpg   56,41 KB   11 Ilość pobrań
http://longtailboat....ltb_rd200_4.jpg
całkiem spoczko, ale we dwie osoby w tatarakach nie przekima :(

 

i coś z dalszych krajów o fantastycznym kształcie...

Załączony plik  LongTail_SS200_(5,5-6,5_л.с.)2.jpg   105,07 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik plywakprzelajowy edytował ten post 11 czerwiec 2019 - 22:04


#47 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 czerwiec 2019 - 22:31

Pływaku, czasami pływanie szybko jest lepsze niż powoli. Jak przelecę  w ślizgu to idzie jedna fala z wake'a i generalnie spokój. Jak próbuję przepyrkać powoli w silnym nurcie, to fale na główce stoi długo po mnie i są wyższe niż przy płynięciu w ślizgu. Płynąć z prądem problem oczywiście nie występuje.



#48 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 08 październik 2019 - 10:13

Pomysły nie śpią... nowy temat w wątku:

http://jerkbait.pl/t...r-pezal-parsun/



#49 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2021 - 17:39

Może to kogoś zainspiruje. W sumie niewielkim kosztem można sobie zmajstrować podobne pływadło. Tylko może ciut lepiej dostosowane do wędkarstwa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych