Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Night_Walker Handmade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2022 - 23:03

Tapeciak daje radę, a przy maluchach rzeźbienie łuski to czysty masochizm. Już lepiej pobawić się z detalami głowy. Ta wyszła zacnie. Model wart pobawienia się aerografem. Prowokuje do kolorystycznych wariacji. Są momenty, kiedy żałuję, że rzeźbię każdego z osobna a nie leję z piany. Godziny dłubania, a potem chwila przyjemności z malowania. Może w przyszłości uśmiechnę się do Ciebie o kilka korpusów.

#42 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 06 kwiecień 2022 - 12:44

Każdy materiał ma plusy i minusy :)
Js lubię żywice, dla mnie i do moich zastosowań ma najwięcej zalet.

Z drugiej strony lubię czasem podłubać i w drewnie i korze, ale to raczej tak dla odmiany, lub gdy trzeba mi naprawdę małych smużaków.

Po korpusy oczywiście zapraszam :)

#43 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2022 - 14:06

Nie omieszkam się odezwać i dziękuję za zaproszenie. Tworzysz na większą skalę, więc rzeźbienie każdego z osobna i czasowo i ekonomicznie jest bez sensu. Coś za coś.

#44 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 06 kwiecień 2022 - 23:12

Na mojej Wiśle przybór, poprzestawiało ryby.
Myślałem, że zejdę o kiju, ale jednego udało się znaleźć. Może żaden olbrzym, ale te 45cm pewnie miał. Jak na 2h wypad to nie jest źle, w tych warunkach obstawiałem, że zejdę jednak bez kontaktu.

Spotkałem też dzika, co ciut mnie zaskoczylo, ponieważ dobre kilka miesięcy widywałem tylko sarenki.
Swoją drogą koziołki już szczekają i robią się zaczepne. Jeden biegał po krzakach ze 20m ode mnie i ewidentnie chciał, żebym wynosił się z jego miejscówki :D
Dziwne, sarny chyba nie są terytorialne...

Załączone pliki


  • Pisarz.......ewski Piotr, Person i bob74 lubią to

#45 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 07 kwiecień 2022 - 07:15

Rogacze jak najbardziej. Powoli obierają swoje rewiry,na terenie których nie akceptują innych samców 😉
  • Night_Walker lubi to

#46 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 07 kwiecień 2022 - 09:35

Rogacze jak najbardziej. Powoli obierają swoje rewiry,na terenie których nie akceptują innych samców 😉

Mam nadzieję,że poprzestaną na przejawianiu swojej nieakceptacji jedynie w formie szczekania ;)

BTW dziczek, co go wczoraj widziałem, to według mojej nieprofesjonalnej oceny była pani chrumciowa, co to za bardzo niedługo będzie z pasiaczkami biegała. Brzuszek miała taki duzy, jakiego wyhodowaniem straszą mnie, jeśli będę objadał się na noc i nie ćwiczył ;)
I pewnie będzie nocą śmigała z progeniturą po tych samych trasach, co ja :D
Bardzo pociesznie takie stadko wygląda, ale nie wtedy, gdy natknąć się na nie nocą kilkanaście metrów od siebie.

Użytkownik Night_Walker edytował ten post 07 kwiecień 2022 - 09:37

  • Person lubi to

#47 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 07 kwiecień 2022 - 10:08

Lochy są już wyproszone, zatem jeśli miała w pobliżu barłóg to istniało duże prawdopodobieństwo pobicia osobistego rekordu w biegu na przełaj 😁
  • Night_Walker lubi to

#48 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 07 kwiecień 2022 - 12:00

Wydaje mi się, że ta na dniach zostanie szczęśliwa mamą, ale fakt, w zeszłym roku o tej porze chodziły już z pasiakami :)

Apropos chrumci, to wieprze szczeciniaste z nagrania w dzień bardzo sympatycznie się prezentują. Natomiast w nocy robią się nieco frywolne i zdarzyło mi się uprawiać sprint w kaloszach z ich powodu :)
W tym roku gdzieś zniknęły.
Generalnie fajnie wyglądają takie oswojone dziki, ale jednak to dzikie zwierzę. I jak obserwowałem matkę z dziećmi, pozwalającą karmić je prawie z ręki to robiło mi się źle, oraz pojawiały się w głowie bardzo pejoratywne określenia względem niej.


Użytkownik Night_Walker edytował ten post 07 kwiecień 2022 - 12:42


#49 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 20 kwiecień 2022 - 11:49

Fajnie mieć rodzinę pracującą na stawach karpiowych.
Ze świątecznego wyjazdu przyjechała ze mną mrożonka, którą z przyjemnością czule się zaopiekowałem.
Wielkość bardzo sympatyczna, taka sandaczowo-szczupakowa, a i duży okoń czy inny boleń nie wzgardzą. Jakieś niecałe 10cm.
Wprawdzie nie znam wody, gdzie narybek sandacza stanowiłby bazę pokarmową drapieżników, ale to samo mogę powiedzieć o przynętach fluo, chętnie przecież jedzonych.

Chociaż nie, nieprawda.
W stawach paszokowych pełno wywołujących oczopląs rzeczy pływa i stanowi istotny element diety tamtejszych ryb. Często zresztą ostatni element :)

Malowanie testowe, na szybko a więc i niedokładnie. Bardziej celem dobrania odcieni. Niemniej wyszło bardzo przyjemnie.

Załączone pliki


  • wujek, Maciej W., Pisarz.......ewski Piotr i 5 innych osób lubią to

#50 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2022 - 12:38

Myślę, że szczupak będzie pierwszy w kolejce do przegonienia intruza ze swojego rewiru.
  • Night_Walker i bob74 lubią to

#51 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 20 kwiecień 2022 - 14:27

Pięknie Ci wyszło :) 


  • Night_Walker lubi to

#52 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 kwiecień 2022 - 21:32

Idziesz do przodu.
  • Night_Walker lubi to

#53 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 21 kwiecień 2022 - 20:47

Dzięki, lubię czasem pójść w realizm i pobawić się z odwzorowywaniem natury.
W moich warunkach realistyczność nie przekłada się na wyniki, ale w nocy, w wiślanej wodzie ryby raczej detali nie widzą :)
Natomiast w dzień, płycej...robiłem testy na pasiakach. Przy mocno realistycznych przynętach brań nie było dużo więcej, ale w większości przypadków przynętę trzeba było wyciągać z gardła. A te mniej naśladujące naturę wabiki były szczypane za kotwiczkę, za koniec ogonka itd.
Mam w planach trochę realistycznych boleniówek.
Zobaczymy jak wyjdą. No i co bolenie na to powiedzą.

A, nie wrzucałem efektów zabawy z kopią wyrzeźbionego klocka.
No więc pierwsze malowanie wyszło jak na foto. Mocno odblaskowe w świetle.

Załączone pliki


  • wujek, Maciej W., Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#54 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2022 - 13:01

Bardzo ładnie wyszedł. Pozytywnie odróżnia się od sklepowych produkcyjniaków. Ciekaw jestem wagi i pracy. Zaintrygowało mnie umiejscowienie przedniego uszka. Przypadkowo nie wylądowało w tym miejscu?

#55 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 22 kwiecień 2022 - 18:58

Uzbrojony około 75g, może jutro wstawię film z pracą. Oczko tak wysoko, żeby był mniej stabilny. Przy umiejscowionym niżej ten korpus zachowywał się mniej ciekawie w sumie niezależnie od rozmieszczenia obciążenia :)

#56 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 23 kwiecień 2022 - 20:02



Chyba zbyt mało życia w tym zamiataniu.
No i wolałbym, żeby pracował lepiej przy wolniejszym prowadzeniu.

#57 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2022 - 21:28

Pisałeś, że ma być przeznaczony do wabienia wąsatych. Woda stojąca pewnie bardziej go rozleniwia. Nurt rzeki powinien ożywić jego ruchy. Przypomina krzyżówkę Fatso i Slidera, a to może być dobry prognostyk. Tonie szybko, czy zawiesza się w toni?

#58 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 23 kwiecień 2022 - 21:43

Jakbym założył kotwice, zamiast ciut za lekkich obciążników które dałem ze względu na przepisy, to byłby pływający, ale ledwie ledwie, taki prawie suspending.
Nurt faktycznie bardzo pomaga, jerk nabiera dużo więcej życia.
Natomiast sumować chciałem również na wolniakach, a tam jednak przydałaby się bazowo agresywniejsza akcja.
Także spróbuję jednak zmienić proporcje żywicy do mikrobalonu i jeszcze poeksperymentować z wyważaniem.
Jak nie wyjdzie zadowalająco, to trudno, ten kształt w połączeniu ze sterem daje radę :)
  • Maciej W. lubi to

#59 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 24 czerwiec 2022 - 11:51

Zakurzyłem nieco wątek.
Cóż, szukam mojego dwumetrowego wąsa, to zjada i czas i energię :)
Efekty są, choć nie w upragnionym kalibrze.
Największy do tej pory prezentuje się następująco:

Załączone pliki


Użytkownik Night_Walker edytował ten post 24 czerwiec 2022 - 12:23

  • Wojtek B., Pisarz.......ewski Piotr, oldziu i 2 innych osób lubią to

#60 OFFLINE   schepke

schepke

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 lipiec 2022 - 10:37

Na mojej Wiśle przybór, poprzestawiało ryby.
Myślałem, że zejdę o kiju, ale jednego udało się znaleźć. Może żaden olbrzym, ale te 45cm pewnie miał. Jak na 2h wypad to nie jest źle, w tych warunkach obstawiałem, że zejdę jednak bez kontaktu.

Spotkałem też dzika, co ciut mnie zaskoczylo, ponieważ dobre kilka miesięcy widywałem tylko sarenki.
Swoją drogą koziołki już szczekają i robią się zaczepne. Jeden biegał po krzakach ze 20m ode mnie i ewidentnie chciał, żebym wynosił się z jego miejscówki :D
Dziwne, sarny chyba nie są terytorialne...

Są terytorialne, od wiosny do końca sierpnia mniej więcej zajmują terytoria o które walczą, teraz tzn kiedy o tym piszę trwa ruja która potrwa do końca sierpnia właśnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych