Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Force - silniki dziobowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 lipiec 2023 - 15:50

Panowie większość już widziała zapowiedzi nowej dziobówki od Garmina. Mocno chodzi po głowie ze względu na moje echo od Garmina które będzie mogło z nim współpracować. Poprzedni Force przerażał mnie wielkością i do lodki 420 wydawał się za duży, a tutaj klasyczna budowa , tylko 20 cm dłuższy od powszechnej długości 55 cali . Może okazać się doskonała alternatywa dla użytkowników mniejszych łodzi poniżej 4,5 m pływających na Garminach. Cena wiadomo duża , ale mysle ze z czasem znajda sie bardziej „komfortowi” sprzedawcy. Czy ktoś już miał jakakolwiek styczność ?? :)

Z Krakenem, którego ogłoszono kilkanaście dni temu? To raczej niewykonalne u nas. 



#82 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 02 lipiec 2023 - 15:55

Nie jest to przypadkiem force z dłuższą kolumną? Dedykowany jest chyba do jeszcze większych łodzi niż dotychczasowy force.


  • Maciej_K lubi to

#83 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 lipiec 2023 - 15:56

Nie jest to przypadkiem force z dłuższą kolumną? Dedykowany jest chyba do jeszcze większych łodzi niż dotychczasowy force.

Na duże jednostki z głębokim V zapewne i biała wersja na inshore fishing. 



#84 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 02 lipiec 2023 - 19:37

Mnie to mega cieszy, poprzednia wersja potanieje :D Bynajmniej powinna 



#85 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 lipiec 2023 - 19:51

Mnie to mega cieszy, poprzednia wersja potanieje :D Bynajmniej powinna 

Optymista ;)


  • siarq lubi to

#86 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 02 sierpień 2023 - 09:36

I jak mówiłęm trochę coś staniało, używkę idzie dostać w dobrej cenie :D Tak więc czy naprawdę te silniki są mega oszczędne, mocne, ciche i precyzyjne ?
Mam MotorGuide Xi3 i nie wiem czy dołożyć kilka tysi i zmienić na tego Garmina, dziobówka u mnie sporo robi, w sumie to głównie ona pracuje :P 



#87 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 październik 2023 - 21:20

Mam pytanie do użytkowników :

1. Czy jak to jest z kotwica w force bo ponoć cały czas silnik pracuje i się obraca , gdzie w MG ponoć aż tak częste kręcenie głowica nie występuje . 

2. Jakich funkcji używanie w force których nie ma  w MG . 



#88 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 grudzień 2023 - 22:35

Po dwóch miesiącach pływania na Garmin Force, po zmianie z MG XI5, 55 lbs mogę potwierdzić że jest znacznie lepszy i szybszy, poza właśnie tym jednym. Podczas korekty położenia głowicy w trybie kotwiczenia, silnik wydaje uciążliwy dźwięk wynikający z szybkości tego obrotu. Często kilka razy w ciągu minuty. Nie można tego zmienić w ustawieniach tak jak Anchor Gain albo Navigation Gain(dynamika pracy). W pomocy Garmin stwierdzono że tak ma być. Testowałem przy soft 4.30. Może coś się zmieni po aktualizacji do v.5.1. Jeżeli tak, napiszę. Podaję linka do filmu:



#89 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 20 grudzień 2023 - 23:01

I jak mówiłęm trochę coś staniało, używkę idzie dostać w dobrej cenie :D Tak więc czy naprawdę te silniki są mega oszczędne, mocne, ciche i precyzyjne ?
Mam MotorGuide Xi3 i nie wiem czy dołożyć kilka tysi i zmienić na tego Garmina, dziobówka u mnie sporo robi, w sumie to głównie ona pracuje :P

Po pełnym sezonie potwierdzam  wysoką oszczędność. W zasadzie pływałem juz na wszystkich dziobówkach, ale tyle prądu co bierze Garmin, to naprawde miło.
Drugi punkt - ciężka łajba i radzi sobie wybornie.
XI5 wypadał gorzej na tych samych akumulatorach - to pewne.
Czuć, że jest silniejszy. Czasem nawet zbyt silny, bo jak nie wieje to sam potrafi rozbujać łajbę na boki co mnie irytuje. MG wtedy po prostu lekko korygował, a ten jak świr. I pomimo że go tam reguluję, to za to minus.
Do łódki o wadze 200-300 kg bym nie kupił 
Ilośc dni na wodzie - no w tym roku skromniej, ale nadal powyżej 100.
Przyszły rok będzie pewnie bardziej miarodajny - łódka przez 4 miechy nie powinna zejść z lapońskiej wody.
Pilot umarł z nienacka. Po prostu przestał działać. Serwis wymienił na nowy bez zająknięcia



#90 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 grudzień 2023 - 23:11

I nie widzisz problemu z tym dźwiękiem??



#91 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 20 grudzień 2023 - 23:20

I nie widzisz problemu z tym dźwiękiem??

Ja chyba jestem przyzwyczajony do tego. Kolega urzęduje  na dziobie  :D  ja zawsze stery, a jak łowię to tylny pokład.
Jak pływam sam, to gorzej bo podróżuje po łajbie i jak pływam sterując pedałem i obławiając za pajkami jakies zatoczki czy łączki to wtedy go słysze bardziej. No ale wtedy robi to co mu każę, a nie każę mu robic tych obrotów wokół osi.
Niemniej pełna zgoda że hałasuje. Bywałem na jeziorach, gdzie ryby są ultra wypłoszone i tam na dźwięk włączanej dziobówki dostają zawału i w promieniu 9 metrów od łódki wszystko znika - widać na echo co się dzieje. Mam nawet gdzieś filmik jak ławica płoci nagle w popłoch wpada.
Tylko, że albo zmienię silnik na MG a nie chcę bo mi za dobrze działa albo nic z tym nie zrobię. No i zostaje druga opcja
Ważniejsze dla mnie, żeby mnie na wietrze dobrze trzymał a wtedy tez go mało słyszę. Mimo wszystko jednak najwięcej rozrabia jak jest flauta - przynajmniej moim zdaniem. I wtedy też jest najbardziej irytujący.
Każda dziobówka ma jakies tam swoje wady, każda łódka też. Więc akceptuję te wady


Użytkownik Dano. edytował ten post 20 grudzień 2023 - 23:21


#92 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 grudzień 2023 - 23:44

Zgadzam się i nie ma z nim problemu kiedy np. płynie po kursie. Problem jest wtedy, i na filmie to właśnie ta sytuacja, kiedy kotwiczy. Ja mu nie zmieniałem kierunku. Na filmie widać jak sam koryguje pozycję GPS i pozycję głowicy(o tą korekcję właśnie chodzi). Zastanawia mnie że brak jest tych uwag w testach tego silnika na świecie. Wygląda na to że nikomu to nie przeszkadza i na łódce zamiast relaksować się ciszą, użytkownicy lubią dźwięki pracy robota CNC. Wiem że wystarczy wprowadzić zmiany w kodzie źródłowym i albo zmienić systemowo tą prędkość obrotu albo dodać możliwość zmiany dla użytkownika, w stopniowaniu jak np, Anchor Gain. Jest to kwestia ilości zgłaszanych problemów do Garmin



#93 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2023 - 23:45

To kręcenie siłownikiem to niestety przypadłość mocniejszych silników. Nie używałem Garmina, ale na MK jest podobnie. 55lb to jak się ustawi boat scale na -2 to tak długo mija, zanim się nastawi na zadany punkt, że aż wiecznośc, ale bardzo mało kręci główką, prawie wcale - ustawia kurs i długo dąży do punktu. Przy 70/80lb pod obciążeniem jest spko, ale jak jest flauta albo uciąg ledwo-ledwo, że woda prawie stoi, to wolę dryfować na kursie i dawać +- na prędkości śruby. Boat scale trochę pomaga, ale dryf jest i tak lepszy. Moim zdaniem to efekt przesterowania. Silnik po prostu nie jest w stanie zmniejszyć mocy tak, żeby nie przestrzelić punktu. Jak przestrzeli to robi korektę i tak w kółko. To w sumie jedyna wada mocniejszych silników. 



#94 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 grudzień 2023 - 23:55

Ale zwróć uwagę że przy korekcie GPS potrafi obracać się powoli i zadziwiająco cicho. Jedynie korekta pozycji głowicy(zabezpieczającej urwaniu przewodów), jest taka gwałtowna



#95 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 21 grudzień 2023 - 00:18

Ale zwróć uwagę że przy korekcie GPS potrafi obracać się powoli i zadziwiająco cicho. Jedynie korekta pozycji głowicy(zabezpieczającej urwaniu przewodów), jest taka gwałtowna

No pierwsze modele porwały przewody kilka razy, to poprawili :)



#96 OFFLINE   Incza

Incza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:I

Napisano 21 grudzień 2023 - 09:11

W najnowszej aktualizacj v 5.1 ponoć trochę nad tym popracowali. Czyli w forcie i krakenie dołożyli możliwość zmiany obrotów śmigła zamiast obracania głowicy i tym samym koorygowania położenia.Nie sprawdzałem jeszcze praktycznie jak to wpływa na kulturę pracy silnika.

#97 OFFLINE   RobsonAL

RobsonAL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 21 grudzień 2023 - 13:52

Rozważam zmianę z XI5 na nowego Krakena, ktoś z forumowiczów ma już ten silnik na pokładzie? wszędzie w internetach zachwyty, och i ach ;) Pytanie jak jest rzeczywiście. 



#98 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 styczeń 2024 - 08:59

A ja mam pytanie dotyczace pracy z pilota czy to normalne ze jak obkrecam silnik z pilota ( tylko z pilota)  to on nie działa plynnie  .

https://youtube.com/shorts/qk-EIpWcSRE   - bede chcial to reklamowac. 

 

Pisze o pracy tylko z pilota poniewaz jesli uzywal "pedała" to inna przekladnia inna predkosc obracania i jest ok . 



#99 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 styczeń 2024 - 09:11

To może być równie dobrze wina pilota. Od nowości tak miał twój silnik?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 08 styczeń 2024 - 09:12


#100 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2024 - 09:14

A ja mam pytanie dotyczace pracy z pilota czy to normalne ze jak obkrecam silnik z pilota ( tylko z pilota)  to on nie działa plynnie  .

https://youtube.com/shorts/qk-EIpWcSRE   - bede chcial to reklamowac. 

 

Pisze o pracy tylko z pilota poniewaz jesli uzywal "pedała" to inna przekladnia inna predkosc obracania i jest ok . 

nie - powinno działać płynnie. Przynajmniej w żadnym z trzech, które montowałem nie było takiego zjawiska






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych