Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
629 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 11 lipiec 2012 - 01:51

Pytałem ale wykasowało moja zapytke :unsure:
maek mozesz opisac jak łowiłes na Leviatana?
Czyzby brania w boleniowe tempo? ;)


Kurde, dałbym sobie palca uciąć że odpisywałem na Twoje pytanie. To pewnie przez ostatnia awarie...
Przeważnie staram sie prowadzić wobka wolnym tempem przy dnie. I tak właśnie upolowałem tego w nocy. W dzień uderzył z opadu chwile po wpadnięciu wobka do wody. Dzisiaj w nocy wyskoczyłem na krótki wypad i po raz kolejny sprawdziło się powolne prowadzenie po kamieniach. Nastawiałem sie na brzane a tu niespodzianka w postaci prawie 160 wąsatych centymetrów :D

http://img221.imageshack.us/img221/128/glanis1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Hol trwał około 10 minut, ale byłem kompletnie nie przygotowany do podbierania takiej wagi i w dodatku sam (nie licząc bobra, który nie kwapił się do pomocy). Spodnie i buty trzeba było przemoczyć a po całej akcji byłem uwalony jak świnia. Zdjęć narobiłem troche ale w przypływie adrenaliny raczej nie wyszły fajnie i niewiele nadaje sie do pokazania. Niestety nie miałem żadnej maty żeby uwiecznić go w całej okazałości. W każdym razie sumisko pływa nadal i moc jest z nim...

http://img440.imageshack.us/img440/8448/glanis2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#222 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 11 lipiec 2012 - 06:53

.......i niech moc będzie z Tobą.

#223 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 11 lipiec 2012 - 16:35

.......i niech moc będzie z Tobą.

Dokładnie .Dzieki za odp. :mellow:

#224 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 lipiec 2012 - 02:16

[quote]
Mam na świeżo, co to znaczy poganiać za rybą, bo dostałem w tym roku przy bolkach takiego 140cm. (...)
[/quote]


Przez pierwsze dwa miesiące sezonu boleniowo-szczupakowego na miejskiej opasce u mnie w mieście sumki wyjeżdżały regularnie przy łowieniu niby boleni i niby szczupaków. Jak było dużo ludzi to trzeba było puścić, jak mało i same znajomki to w łeb. po pierwszym lipca to już układają je na trawie żeby było na co popatrzeć. Do tego doszła banda majowych trolingowców polujących na szczupaki w nurcie. Krew mnie zalewa do teraz. Czekam z niecierpliwością na pierwsze fotki i nie ręczę za siebie. To tak dla informacji jakby ktoś sie zastanawiał dlaczego coraz gorzej biora. @Maynard, dobrze że czasem taka ryba trafi na ludzi co traktuja je z szacunkiem.
[/quote]

Dziś byłem godzinę na spacerze z wędką w samym centrum, co mi się od jakiegoś czasu nie zdarza i trafiłem gościa, co się zwijał. Krótka gadka co tam na wodzie, i że jutro nie ma po co przychodzić, bo kto to wszystko będzie skrobał i że PRZYJDZIE POJUTRZE. Wyciągnął z wody 8kg drobnicy. Powiedziałem, że limit wynosi przecież 5kg, a on na to - uwaga - że kto mnie tu sprawdzi... :unsure: Dalszej wymiany zdań i przebiegu wydarzeń nie przystoi publikować, ostatecznie uciekł na skuterku ze swoją siatką... I wróci pojutrze. Ja może też bym wrócił, ale akurat wyjeżdżam... W centrum Poznania kłusownik czuje się tak bezkarny, że nawet nie kamufluje procederu przed ewentualną kontrolą. W jednym z większych miast w kraju, w centrum, przy ścieżce spacerowo - rowerowej, gdzie m.in. Policja patroluje teren z uwagi na alkoholizację wśród młodzieży! To jak się czują kłusownicy za miastem?!? A w czerwcu szedłem nad wodę z dwójką takich, wędki typu Pilk, plecionki jak palec, kołowrotki karpiowe i wątróbka w siatkach. Na moje naiwne pytanie, dostałem odpowiedź, że idą na klenia... aaaa jak sum weźmie, to przecież szkoda nie wyjąć (tylko z wulgaryzmami). I jak ma być dobrze? Obecnie powszechnie czekają obywatele na cuda w fundamentalnych aspektach życia, to może i my poczekamy?

P.S.
Z tego wszystkiego nie pogratulowałem. Maek, masz tam nieźle rozgryziony temat, oby tak dalej, połamania!

Pozdrawiam
Grzesiek

#225 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:25

dzięki Maynard! Suma u nas nie brakuje, ale jak tak dalej pójdzie to może być coraz gorzej. Mam na myśli niedawną akcję jak jeszcze w czerwcu wybrałem sie na bolki. Na jednej z moich miejscówek zastałem grunciarza, siedział czatując przy dwóch wedkach. Postanowiłem zagadać z racji że pierwszy raz go tam widziałem. Pytam na co poluje. Odpowiedział, że na karpie, co mnie zdziwiło bo obok stało wiaderko z wątrobą. Mówie mu że tutaj karpia raczej nie uraczy, po czym spytałem czy miał jakieś efekty. Odpowiada że wczoraj w nocy miał suma 175cm. Z pokerfacem na twarzy pytam co z nim zrobił, a on na to że zaj..ał i wziął do domu! Kopara mi opadła. Poinformowałem go że wąs ma okres ochronny i że to przestępstwo. On na to że nie lubi kormoranów i sumów - dlatego je zabija. Facet grubo ponad 6dych na karku, a zachowuje sie jak dziecko. Byłem tak podminowany, że dałem mu godzinę na spakowanie i powiedziałem, że jak go tu jeszcze raz zobaczę to może sie to źle skończyć. Do tej pory nie widziałem go tam. Szkoda, że do takich sytuacji musi dochodzić ale po prostu system do tego zmusza. Ze świecą szukać wędkarza, który trzyma się RAPRu. A gdyby PSR miała w 100% dopilnować przestrzegania przepisów to musiałby przypadać jeden funkcjonariusz na jednego grunciarza i stać nad nim całą dobę.
Inna sytuacja sprzed roku. Miejsce: wlot do portu na Dąbiu. Przychodzę na rekonesans i oczom nie wierze. Nad Wisłą rozbiła się osada ślązaków. 4 samochody zaparkowane tuż przy brzegu a opodal 6-7 namiotów. Wędek było rozłożonych tyle że trudno było zliczyć. Do tego podrywki i cholera wie co jeszcze. Siedzieli tam już 4 dni więc o łowieniu z tamtej strony na jakiś czas mogłem zapomnieć. Podjechałem, więc na drugi brzeg wlotu do portu. Połowiłem troche, ale bez szczególnych efektów. Na następny dzień nadal tam siedzieli, więc udałem sie w to samo miejsce co wczoraj. Podchodze do brzegu a tam sznury jakieś przywiązane do kamieni i konarów. Okazało się że była to sieć rozłożona na całej długości wlotu do portu!!! Memory5 i telefon do Policji wodnej. Przypłynęli w niespełna 10 minut. Szkoda, bo myślałem, że zaczają sie na nich jak właściciele sieci będą ściągać łupy. Zamiast tego poprosili nas o pomoc w sciągnięciu sieci. Na szczęscie wiele ryb w niej nie było, zaledwie kilka leszczy. Zszokowała mnie postawa policji bo jedyną interwencję jaką wykazali w stosunku do domnimanych kłusoli było pytanie to wasza siec?. Ślązaki wzruszyli ramionami... Nie wiem kto okazałby się większym debilem, czy policja zadająca takie pytanie, czy kłusol mówiący tak to moja sieć. Ręce opadają. Nie sprawdzili im nic - nawet opłat. Ba! Nawet na ląd nie zeszli.
I jak tu liczyć na służby?! Na szczęscie ślązaki sie chyba wystraszyły i zwinęli obóz w kilka godzin po tej akcji.
Reasumując, są takie sytuacje gdzie niestety trzeba interweniować samemu, gdyż jest to jedyna skuteczna metoda walki z desperackim miesiarstwem i kłusownictwem. Wiem, że czasami takie akcje mogą się nieprzyjemnie potoczyć, ale satysfakcja, że udało się uratować kilka ryb jest bezcenna.
Dziękuję włascicielowi JB, że stworzył tę stronę oraz wszystkim którzy propagują C&R. To m.in. dzięki Wam moge nacieszyć się holem dużej brzany, bolenia czy sumiska.
Serdecznie pozdrawiam,
Piotrek

#226 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 12 lipiec 2012 - 16:16

Mordowanie tych wspaniałych ryb jest dla mnie całkowicie niezrozumiały tym bardziej takich http://zahori.sk/v-sekuliach-chytili-najvacsieho-sumca-na-sl ovensku/ :(

#227 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:28

Normalnie scyzoryk mi się otworzył w kieszeni.

#228 OFFLINE   popek1990

popek1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOkolice Leżajska

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:15

Witam, proszę o usunięcie tego posta wraz z kontem.


#229 OFFLINE   popek_1990

popek_1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaOkolice Leżajska

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:23

To i ja się pochwale.
Sum 130cm złowiony kilka dni temu na wątrobę w rzece san.

ryba spoza strefy regulaminu JERKBAIT.PL

pozdrawiam - mifek


#230 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:24

To i ja się pochwale.
Sum 130zł złowiony kilka dni temu na wątrobę w rzece san.


jak 130zł to niedrogi ten sum :lol: :lol:

#231 OFFLINE   popek_1990

popek_1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaOkolice Leżajska

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:25

Hehe sorki, jestem bardzo śpiący i zmęczony :huh: :mellow:

#232 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:51

To i ja się pochwale.
Sum 130cm złowiony kilka dni temu na wątrobę w rzece san.



na co?

człowieku daj spokój....wpie...eś go?

#233 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:53

:unsure: :unsure: no to nieźle... :unsure: :wacko:

#234 OFFLINE   popek_1990

popek_1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaOkolice Leżajska

Napisano 16 lipiec 2012 - 22:06

Czegoś tu nie rozumie.
Na co złowiony ? Na wątrobę.

#235 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 lipiec 2012 - 22:08

Popek przeczytaj zasady publikacji zdjęć-ryb które jemy nie publikujemy. http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6629& ;start=0&

#236 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 16 lipiec 2012 - 22:22

Koledzy chyba nie wiedzą że sumy łowi się na wątrobę LMAO

#237 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 lipiec 2012 - 22:48

A jakie ma znaczenie na co ryba została złowiona?, zasady umieszczania zdjęć są jasne i albo się je akceptuje albo nie ;)
http://www.fishing.o....html#post41843

#238 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 23:57

Nie ma to jak zupka z trupka. B)

#239 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 17 lipiec 2012 - 01:37

Sumek fajny, sam bym chciał takie łowic...ale mnie sie wzrok - ostrość - chyba popsuł ostatnio :(

#240 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 17 lipiec 2012 - 07:10

Czegoś tu nie rozumie.
Na co złowiony ? Na wątrobę.


...klękłem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych