Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Irlandia 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
413 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 marzec 2012 - 23:29

To znowu pozwolę sobie założyć wątek dla Wyspiarzy.

Do tej pory łowiliśmy w morzu jakieś 3 kg rdzawce, wargacze i inne czarniaki, ale cały czas czekaliśmy na BASSY! No i dziś w końcu przyszły. Złowiliśmy z Tomaszkiem 11 szt., jak na razie niezbyt duże, ale każdy złowiony bass niezmiernie cieszy. Brały na Daiwy Saltigi Minnow.

Pogoda jak w Hiszpanii, bezchmurne niebo, 18 kresek na termometrze i prawie bezwietrznie! Bardzo mnie to cieszy, bo mam jeszcze 3 dni wolnego

.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 marzec 2012 - 23:37

Cześć Tomku, gratuluję rybek i możliwości. B) Czy na te Twoje ryby nie przydałoby się coś takiego; http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=28003&am p;start=0&
Tylko pytam ;) B)
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 marzec 2012 - 00:15

Dzięki Janusz. Na wahadełka biorą same maluchy...Minnow o długości 14-15 cm jest bardziej selektywną przynętą.

#4 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 26 marzec 2012 - 00:54

To znowu pozwolę sobie założyć wątek dla Wyspiarzy.

Do tej pory łowiliśmy w morzu jakieś 3 kg rdzawce, wargacze i inne czarniaki, ale cały czas czekaliśmy na BASSY! No i dziś w końcu przyszły. Złowiliśmy z Tomaszkiem 11 szt., jak na razie niezbyt duże, ale każdy złowiony bass niezmiernie cieszy. Brały na Daiwy Saltigi Minnow.

Pogoda jak w Hiszpanii, bezchmurne niebo, 18 kresek na termometrze i prawie bezwietrznie! Bardzo mnie to cieszy, bo mam jeszcze 3 dni wolnego


Pozazdrościć. Cały kolejny tydzień ma być z taką pogodą! Powodzenia z tymi większym sztukami! :D


#5 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 marzec 2012 - 17:27

Super , gratki za wszystkie bassiory i te z lat minionych i terazniejsze. Ja w tym roku zaczynam praktycznie przygode z bassikami tylko , ze na wschodnim wybrzezu uk w morzu polnocnym to raczej okazu nie bedzie :unsure: . Piekne te Ire bassy :D

#6 OFFLINE   grendel

grendel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaIrlandia/Kraków

Napisano 28 maj 2012 - 12:22

W sobotę padł największy pstrąg od prawie 120 lat- ok. 11 kg, Jezioro Corrib.
Artykuł tutaj:
http://www.irishtimes.com/newspaper/ireland/2012/0528/122431 6807694.html

#7 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 maj 2012 - 16:55

Dokladnie, padl. Ten sam wedkarz produkowal sie jakis czas temu w Trout & Salmon Magazine z 19lb feroxem, tez martwym. Ryba poszla na sciane a szczesliwy wedkarz dostal darmowego kotleta. Moglby sie uczyc podejscia do nowoczesnego wedkarstwa od polskiej ekipy z Corrib...

#8 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2012 - 17:04

co za smutna wiadomosc dla mnie :( ...chodzi oczywiscie o -tego lowce pstragow-

#9 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 28 maj 2012 - 17:07

Trzeba byc totalnym bucem i debilem, zeby ukatrupic taka rybe :(

Szkoda ale takie zycie nawet na wyspach, szczupak biedny, okon tez o karpiu nie wspominajac ale pstraga czy lososia walnac w lep to ok bo miesko dobre. Hipokryzja...

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 maj 2012 - 17:14

Dajcie spokój...
nie ma co się gotować, niech spoczywa w gablotce w spokoju, a my na ryby, w przyszłośc patrzec, z optymizmem <_<
Pocieszające ze takie ryby sa i chyba coraz częściej sa i łowione i wypuszczane.

#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 maj 2012 - 17:15

Trzeba byc totalnym bucem i debilem, zeby ukatrupic taka rybe :(

Szkoda ale takie zycie nawet na wyspach, szczupak biedny, okon tez o karpiu nie wspominajac ale pstraga czy lososia walnac w lep to ok bo miesko dobre. Hipokryzja...


Michał nie rozumiesz to jak pies ogrodnika - ja złowiłem i nikt więcej :mellow: .
Nie tylko u nas są niereformowalni... :( .
Tpe gratki, TY to szczęśliwy człek jesteś, funt leci i jeszcze rybki łowi B).

#12 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 28 maj 2012 - 18:57

Rece opadaja kiedy czlowiek czyta o takich historiach. Wielu ludzi na Wyspach podchodzi do wedkarstwa na sposob sredniowieczny - dziadek lowil i mordowal, ojciec lowil i mordowal, to ja lowie i morduje. Ryby byly kiedys, wiec beda w przyszlosci. Nie potrafia zauwazyc i zrozumiec jak bardzo zmienilo sie przez lata lowisko, w ktorym je morduja i jak blisko sa katastrofy poprzez swoje zachowanie...


Poza tym figa nie rekord. Drugie zdjecie pstraga od gory - 11.40 kg. Jak ktos sobie przeliczy na Lbs-y i oz-ety to sie zdziwi...Ta ryba dalej plywa w Corrib i ma sie dobrze. Dopuki nie trafi na zboczenca, ktory ja palnie wioslem w leb...

http://www.salmo-adventures.com/oferta/irlandia/lough-corrib


Koleszka Walijczyk ( rekordzista kiler) jest fotografem pracujacym dla Trout Magazine. Zatkany jestem. W zeszlym roku wstawil na okladke 19 lbs scierwo feroxa. Z takim przykladem te ryby sa skazane na zaglade...Przy technice wedkarskiej jaka mamy dzis, one sa bez szans...O degradacji srodowiska juz nie wspominajac...


Pozdro
Bigos

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 maj 2012 - 19:07

Może w takim razie listy protestacyjne do redakcji jego magazynu słać
Że czytamy i nie życzymy sobie mordowania takich ryb

#14 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 28 maj 2012 - 19:21

Może w takim razie listy protestacyjne do redakcji jego magazynu słać
Że czytamy i nie życzymy sobie mordowania takich ryb


Nie wiem czy to wiele zmieni. Lud jest tutaj prymitywny - co wiesz doskonale...Koles, gdzies na jutubie, nabazgral ze gdyby tego 19 lbs z okladki nie zamordowal, to komisja by mu nie uznala rekordowej ryby...Teraz tez musi miec kwit podsteplowany krwia, zeby poczuc w spodniach wiecej. Rekordy, zawody, wyscigi...Wielu ludzi zapomnialo czym jest wedkarstwo...



#15 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 28 maj 2012 - 22:55

Rece opadaja kiedy czlowiek czyta o takich historiach. Wielu ludzi na Wyspach podchodzi do wedkarstwa na sposob sredniowieczny - dziadek lowil i mordowal, ojciec lowil i mordowal, to ja lowie i morduje. Ryby byly kiedys, wiec beda w przyszlosci. Nie potrafia zauwazyc i zrozumiec jak bardzo zmienilo sie przez lata lowisko, w ktorym je morduja i jak blisko sa katastrofy poprzez swoje zachowanie...


Poza tym figa nie rekord. Drugie zdjecie pstraga od gory - 11.40 kg. Jak ktos sobie przeliczy na Lbs-y i oz-ety to sie zdziwi...Ta ryba dalej plywa w Corrib i ma sie dobrze. Dopuki nie trafi na zboczenca, ktory ja palnie wioslem w leb...

http://www.salmo-adventures.com/oferta/irlandia/lough-corrib




Koleszka Walijczyk ( rekordzista kiler) jest fotografem pracujacym dla Trout Magazine. Zatkany jestem. W zeszlym roku wstawil na okladke 19 lbs scierwo feroxa. Z takim przykladem te ryby sa skazane na zaglade...Przy technice wedkarskiej jaka mamy dzis, one sa bez szans...O degradacji srodowiska juz nie wspominajac...


Pozdro
Bigos


Widziałem dzisiaj na pierwszych stronach gazet. Zastanawiałem się, czy to nie jeden z Waszych?...

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2012 - 22:59

[quote]
Rece opadaja kiedy czlowiek czyta o takich historiach. Wielu ludzi na Wyspach podchodzi do wedkarstwa na sposob sredniowieczny - dziadek lowil i mordowal, ojciec lowil i mordowal, to ja lowie i morduje. Ryby byly kiedys, wiec beda w przyszlosci. Nie potrafia zauwazyc i zrozumiec jak bardzo zmienilo sie przez lata lowisko, w ktorym je morduja i jak blisko sa katastrofy poprzez swoje zachowanie...


Poza tym figa nie rekord. Drugie zdjecie pstraga od gory - 11.40 kg. Jak ktos sobie przeliczy na Lbs-y i oz-ety to sie zdziwi...Ta ryba dalej plywa w Corrib i ma sie dobrze. Dopuki nie trafi na zboczenca, ktory ja palnie wioslem w leb...

http://www.salmo-adventures.com/oferta/irlandia/lough-corrib




Koleszka Walijczyk ( rekordzista kiler) jest fotografem pracujacym dla Trout Magazine. Zatkany jestem. W zeszlym roku wstawil na okladke 19 lbs scierwo feroxa. Z takim przykladem te ryby sa skazane na zaglade...Przy technice wedkarskiej jaka mamy dzis, one sa bez szans...O degradacji srodowiska juz nie wspominajac...


Pozdro
Bigos
[/quote]

Widziałem dzisiaj na pierwszych stronach gazet. Zastanawiałem się, czy to nie jeden z Waszych?...
[/quote]

Jeden z naszych/waszych na pewno nie miałby fotki na tle pubu...


#17 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 29 maj 2012 - 16:32

Pol godziny temu jeden z naszych gosci zlowil feroxa o dlugosci 93 cm. Sie pan kiler walijski dlugo nie pocieszyl pseudo rekordem :D
Choc w sumie nasz sie nie liczy - ryba przezyla. Co za porabany swiat :D

Kolo weekendu dosypie troche zdjec na bloga w Salmo Adventures, wlacznie z tym dzisiejszym okazem.
Pozdro,
Bigos

#18 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 29 maj 2012 - 17:14

Jak fajnie, że Polak w Irlandii mądrzejszy od Irlandczyka ;)

#19 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 29 maj 2012 - 19:35

[quote]
Rece opadaja kiedy czlowiek czyta o takich historiach. Wielu ludzi na Wyspach podchodzi do wedkarstwa na sposob sredniowieczny - dziadek lowil i mordowal, ojciec lowil i mordowal, to ja lowie i morduje. Ryby byly kiedys, wiec beda w przyszlosci. Nie potrafia zauwazyc i zrozumiec jak bardzo zmienilo sie przez lata lowisko, w ktorym je morduja i jak blisko sa katastrofy poprzez swoje zachowanie...


Poza tym figa nie rekord. Drugie zdjecie pstraga od gory - 11.40 kg. Jak ktos sobie przeliczy na Lbs-y i oz-ety to sie zdziwi...Ta ryba dalej plywa w Corrib i ma sie dobrze. Dopuki nie trafi na zboczenca, ktory ja palnie wioslem w leb...

http://www.salmo-adventures.com/oferta/irlandia/lough-corrib




Koleszka Walijczyk ( rekordzista kiler) jest fotografem pracujacym dla Trout Magazine. Zatkany jestem. W zeszlym roku wstawil na okladke 19 lbs scierwo feroxa. Z takim przykladem te ryby sa skazane na zaglade...Przy technice wedkarskiej jaka mamy dzis, one sa bez szans...O degradacji srodowiska juz nie wspominajac...


Pozdro
Bigos
[/quote]

Widziałem dzisiaj na pierwszych stronach gazet. Zastanawiałem się, czy to nie jeden z Waszych?...
[/quote]

Jeden z naszych/waszych na pewno nie miałby fotki na tle pubu...

[/quote]

Jeden z Waszych = jeden z uprzednio złowionych i wypuszczonych przez Was. To miałem na myśli.


#20 OFFLINE   grendel

grendel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaIrlandia/Kraków

Napisano 29 maj 2012 - 22:28

Pol godziny temu jeden z naszych gosci zlowil feroxa o dlugosci 93 cm. Sie pan kiler walijski dlugo nie pocieszyl pseudo rekordem :D


Ryba wazona? Jezeli ciezsza od tej sobotniej, to co szkodzi na przeszkodzie zglosic do Irish Anglera, albo podeslac newsa do Timesa, Indepedenta i Examinera? Rekord warto odnotowac. Tym bardziej, jezeli jest bity przez Polaka :D