Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Ręcznej roboty cd. - customy krzyśka

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 22:06

Trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość – mam jutro delegację do Trójmiasta. Może Friko coś wrzuci?

#22 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 22:38

Krzysiek, to Twoja zasługa że kije tak wyglądają pięknie, nie było co w nich poprawiać :D Ja tu tylko sprzątam :lol:

#23 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 marzec 2012 - 22:42

Przestańcie z tymi uprzejmościami ;) Foty też klasa, bo zapomniałem! :D Tyle się naczekałem, że naprawdę nie spieszy mi się aż tak bardzo! :lol: Zwyczajnie zawsze miałem przekonanie, że będzie na czym zawiesić oko :mellow:

#24 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 26 marzec 2012 - 23:46

No jest na czym oko zawiesić. Świetna robota. No i fotki ładnie zrobione, jednak trzeba będzie przyłożyć się w tym kierunku :D

#25 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 09:52

Piękne kije, bardzo dobre zdjęcia :D . Ja mam pytanie techniczne odnośnie białego tuńczyka. Jak określiłeś miejsce położenia omotki, na łączeniu w górnym składzie? Ze zdjęcia widać, że w miejscu połączenia omotka dotyka krawędzi, czyli musi być idealnie . Określiłeś to w położeniu mocnego wciśnięciu w skład (do oporu), czy tak umiarkowanie, z jakimś minimalnym zapasem?

Edit: jeszcze jedno, czy część żeńska jest wzmocniona tylko pierścieniem, czy poniżej dałeś jeszcze jakieś omotkowanie?

#26 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 27 marzec 2012 - 16:24

Pytanie odnośnie kijka tuna 100lb. Dałeś przelotki BHNLG Heavy Casting Hardloy? Nie za słabe pierścienie? Jakie rozmiary?


#27 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 marzec 2012 - 19:38

Jak określiłeś miejsce położenia omotki, na łączeniu w górnym składzie? Ze zdjęcia widać, że w miejscu połączenia omotka dotyka krawędzi, czyli musi być idealnie. Określiłeś to w położeniu mocnego wciśnięciu w skład (do oporu), czy tak umiarkowanie, z jakimś minimalnym zapasem?

Edit: jeszcze jedno, czy część żeńska jest wzmocniona tylko pierścieniem, czy poniżej dałeś jeszcze jakieś omotkowanie?


Wbrew pozorom nie jest na styk. Wcisnąłem do oporu i założyłem ok. 2 mm margines na rant lakieru i tyle samo na wyrobienie się złącza. Część żeńska jest wzmocniona wyłącznie pierścieniem. Dopasowany na wcisk i to dopiero po posmarowaniu rury klejem.


#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 marzec 2012 - 19:47

Pytanie odnośnie kijka tuna 100lb. Dałeś przelotki BHNLG Heavy Casting Hardloy? Nie za słabe pierścienie? Jakie rozmiary?


Czy ja wiem? Nie będę łowił nim ani marlinów, ani rekinów, a na halibuty chyba wystarczy. Na naprawdę duże przeciążenia narażona jest głównie przelotka szczytowa – najwyżej się wymieni. Rozmiary od 20 do 8. Nie wiem, czy dziś nie zszedłbym o oczko niżej, przynajmniej na wejściu.


#29 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 27 marzec 2012 - 20:36

Ja jako laik mogę stwierdzić naprawdę fajny styl oryginalny ale bez przesadnego szału mi się podoba

#30 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 marzec 2012 - 23:21

Drugi projekt: blank Tuna Popping 7’6” albo 9”(?) – muszę sprawdzić 100lb. Asymetryk, mało zbieżny, b. gruba ścianka, szczytówka prawie pełna. Materiał to niski moduł i szkło (chyba?). Kołowy. Zbrojenie spiralne 0/60/120/180, Hardloy, komplet przelotek to HN-ki. Masakryczne w lakierowaniu. Underwrap wyprowadzony poza właściwą omotkę. Nić wiodącą PW – D, metaliki też PW. Lakier Flex Coat HB dwie warstwy. Uchwyt i Gimbal to chyba American Tackle. Blank lakierowany akrylem, wygrzewany, zmatowiony papierem wodnym 800/1200.


Serwus!

Jestem osobą całkowicie zieloną w składaniu wędzisk, począwszy od wiedzy teoretycznej, po praktyczną, dlatego nie byłbym sobą gdybym nie zapytał. Co to za styl (widoczny powyżej) rozmieszczania przelotek na blanku i czemu on służy? :D A same wędziska-mi się podobają-subtelne, ale mają w sobie sporo mięsa :huh:


Pozdrawiam!

#31 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 marzec 2012 - 00:41

To zbrojenie spiralne. Teoretycznie służy to wykluczeniu sił skrętnych działających na wędzisko castingowe poprzez przeprowadzeni linki z góry na dół blanku. Umożliwia to również zastosowanie mniejszej liczby i niższych/mniejszych przelotek, nie wymaga to również takiej dbałości o spacing – tak ważny dla przebiegu linki w cascie przy różnych ugięciach. W przypadku pierwszego kijka ma to sens; większy, mniejszy, ale ma. To kij do łowienia z ręki. Użyłem małych i lekkich przelotek, w dodatku jednostopkowych. W zasadzie mógłbym użyć nawet mniejszych (microguides), np. 4-4,5. Choć fakt, że dałem ich sporo, żeby w pełni wykorzystać moc blanku – będzie służył do łowienia niemałych ryb.

W drugim kiju ma to sens dyskusyjny. Przelotek i tak jest dużo, a kij służy do łowienia/holowania z pasa biodrowego. Ot, taka moja maniera :D Z resztą dostało mi się za to od Frika – mówił, że mogło być tak pięknie i klasycznie Ale co tam, fiordowe rybska nie powinny narzekać.

  • I W lubi to

#32 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 marzec 2012 - 04:11

Nie bede sie rospisywal, Piekne Kije i super fotki. Nie idzie sie napatzrec :mellow: Gratuluje wyczucia

#33 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 marzec 2012 - 07:47

To zbrojenie spiralne. Teoretycznie służy to wykluczeniu sił skrętnych działających na wędzisko castingowe poprzez przeprowadzeni linki z góry na dół blanku. Umożliwia to również zastosowanie mniejszej liczby i niższych/mniejszych przelotek, nie wymaga to również takiej dbałości o spacing – tak ważny dla przebiegu linki w cascie przy różnych ugięciach. W przypadku pierwszego kijka ma to sens; większy, mniejszy, ale ma. To kij do łowienia z ręki. Użyłem małych i lekkich przelotek, w dodatku jednostopkowych. W zasadzie mógłbym użyć nawet mniejszych (microguides), np. 4-4,5. Choć fakt, że dałem ich sporo, żeby w pełni wykorzystać moc blanku – będzie służył do łowienia niemałych ryb.

W drugim kiju ma to sens dyskusyjny. Przelotek i tak jest dużo, a kij służy do łowienia/holowania z pasa biodrowego. Ot, taka moja maniera :D Z resztą dostało mi się za to od Frika – mówił, że mogło być tak pięknie i klasycznie Ale co tam, fiordowe rybska nie powinny narzekać.


Dzięki Krzysztof za wyczerpującą odpowiedź :D Pozdrawiam.

#34 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 07:58

[quote]
Jak określiłeś miejsce położenia omotki, na łączeniu w górnym składzie? Ze zdjęcia widać, że w miejscu połączenia omotka dotyka krawędzi, czyli musi być idealnie. Określiłeś to w położeniu mocnego wciśnięciu w skład (do oporu), czy tak umiarkowanie, z jakimś minimalnym zapasem?

Edit: jeszcze jedno, czy część żeńska jest wzmocniona tylko pierścieniem, czy poniżej dałeś jeszcze jakieś omotkowanie?
[/quote]

Wbrew pozorom nie jest na styk. Wcisnąłem do oporu i założyłem ok. 2 mm margines na rant lakieru i tyle samo na wyrobienie się złącza. Część żeńska jest wzmocniona wyłącznie pierścieniem. Dopasowany na wcisk i to dopiero po posmarowaniu rury klejem.

[/quote]

OK, dziękuję. Właśnie to mnie nurtowało. A to zbrojenie spiralne mimo, że nie jest klasycznie to akurat w tym wypadku, to może być właśnie to. Nigdy nie miałem kija takiego kalibru w ręku, ale jeśli będzie pod niego podwieszony osobnik adekwatny do mocy, to odpada jakaś część wysiłku, choć nie mam pojęcia jak znaczna. :D

#35 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 marzec 2012 - 08:05

Friko mówi, że słyszał opinie, że wzmacnianie żeńskiej części na sztywno, może powodować duży ucisk punktowy na części męskiej. W tym wypadku wszystko jest tak pancerne, że nie widzę zagrożenia. W lżejszych kijach – poddaję pod dyskusję…

#36 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 marzec 2012 - 08:08

BTW - będą i klasyki. Baaardzo estetyczne (w sensie uporządkowania przelotek )

#37 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 08:10

Myślę, że słusznie. Na pewno w przypadku usztwnienia takiego miejsca, naprężenia bardziej się skoncentrują. Z drugiej strony, nie sposób raczej określić jak bardzo, no i ta obejma jest niska, więc takie zjawisko nie powinno być bardzo rozległe, a ścianka i tak jest konkretna. Nie wspominając, o tym że genialnie to wygląda. :D

#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 marzec 2012 - 08:19

W kolejnych 2 projektach klasy H/tuna jugging będzie wzmocnienie tuleją z nierdzewki, wytoczoną przez Piotrka Matusiaka. Piękny detal.

#39 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 06:20

No robota wysokich lotów.Bardzo ładne wędki,świetne detale i wykonanie.


#40 OFFLINE   milczacy

milczacy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 marzec 2012 - 13:56

Krzyśku piękna robota!

Wędki kapitalne, wykonanie wyśmienite! Co tu dozo pisać... każdy widzi jak jest!
Aż miło pomyśleć, że mam w ich powstaniu swoją maluteńką cegiełkę skoro piszesz że oprzyrządowanie działa i jak widzę - sprawdza się

Jeszcze raz - gratuluję świetnej roboty!
Pozdrawiam, Andrzej





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych