Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Ręcznej roboty cd. - customy krzyśka

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 marzec 2012 - 14:14

Andrzeju,
„Maszyny” działają bardzo dobrze, zmodyfikowałem tylko podawanie nici. Zmieniłem oczka z drutu na przelotki szczytowe typu flanged – miałem z jakiegoś demontażu. Zmieniłem też napinacz nici na oryginalny maszynowy. Stary był ok. ale ten – oprócz stalowych „talerzyków” i sprężyny – ma dodatkowo taki sprężynujący wąs. Dzięki temu automatycznie wybiera luz. W każdej chwili mogę odłożyć robotę i mieć obie ręce wolne. To bardzo wygodne. Można bezstresowo „nastrzelać” liczbę tipetów ograniczoną tylko długością omotki. Np. w prezentowanej jerkówce każda omotka ma 9 następujących po sobie nitek (oczywiście czarna–wiodąca jest ciągła).

To jest trochę tak, że wiele osób ma udział w tym, że się wciągnąłem. Żona, bo cierpliwie to znosi, Friko, bo zaryzykował i powierzył mi duże zamówienie, mario, bo od czasu do czasu podrzuca coś do roboty, a to ważne –żeby nie wyjść z wprawy, Harry, bo przyczynia się do poszerzania horyzontów, milczacy, bo to na jego maszynach powstają te kijki, @slider@ bo umożliwił mi kapitalną prezentację efektów, Fishing Center, bo często-gęsto zaopatruje mnie w materiały i komponenty… Wszystkim wymienionym i niewymienionym bardzo dziękuję :D

@all
Dzięki za miłe komentarze.


#42 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 29 marzec 2012 - 18:52


Krzysiek, gratuluję tego, co już i trzymam kciuki za to, co w przyszłości :mellow: Aż się boję pomyśleć, jak to będzie wyglądało, jeżeli będziesz w tak szaleńczym tempie doskonalił warsztat <_<



#43 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 marzec 2012 - 19:37

Dzięki!
Nic się nie bój, Twój kijek będzie na tyle dopracowany, na ile mnie stać. Projekt już jest. To będzie taki Japan shape z bardzo wyważonym i estetycznym lookiem :D

#44 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 13:18

Witam,
nie podobają mi się skomplikowane wędki . Spiral spacing , nierówne części składu , łączenie w miejscu chwytu , zamaskowane łączenie , w ogóle dużo połączeń , omotki i stalowe pierścienie oraz przelotki na kielichu . Wędkarstwo , szczególnie podróżne trzeba upraszczać nawet w zdobienia a nie komplikować . Im mniej tym więcej .

Reszta jest OK . :D

Pozdrawiam


#45 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 marzec 2012 - 13:54

Jak widać prostota i estetyka dla każdego oznacza co innego :D To dobrze, że ludzie lubią różnorodność. Ja osobiście wywodzę się z wariantu minimalistycznego, który mnie zmęczył swoją monotonią.

Na dobry początek weekendu proponuje wędziska z zupełnie innej beczki. To bliźniacze kije klasy L i M/L, odpowiednio 8 i 10lb w długościach pomiędzy 7 a 8’. Blanki, mimo że o bardzo małej zbieżności i kołowe, są dość szybkie. Dwuskłady, symetrycznie dzielone. Wykończenie: pianka, NPS skracany dwustronnie, zakończony minimalistycznym „czopkiem” z pianki, Alu-Oxy, ProWrap A, FlexCoat, dwie warstwy w ilości ledwie pozwalającej na unikniecie „drabinki”. Ciekawe jest osadzenie NPS-ów: jeden na arborach ze spienionego PCV, drugi – ze wspomnianego wcześniej klejonego bambusa. Ze względu na nienajlepsze wyważenie własne blanków (zbieżność!) dolniki są relatywnie długie. Przelotki na wejściu to oczywiście „igreki”, na szczytówce micro guide-sy w rozmiarze 4,5.




Załączone pliki


  • TomekSudety lubi to

#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 marzec 2012 - 13:57

Załączone pliki



#47 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2012 - 14:23

Wykonanie naprawdę świetne. Krzysiek postawiłeś poprzeczkę wysoko, ale będziemy Cię gonić :D No i jak teraz pokażesz skuchę to będziemy wytykać paluchami :lol:

Co masz na myśli pisząc -> blanki kołowe ???

#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 marzec 2012 - 14:26

Nie myśl sobie, że będę czekał z założonymi rękami i próżnował <_<
A tak na poważnie – lubię mieć coś zawsze na warsztacie.

Kołowe – miałem na myśli ugięcie. Te blanki mają relatywnie sztywne szczyty i podatne środki i dolniki. Pod niewielkim obciążeniem pracują na całej długości


#49 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2012 - 14:40

Nie myśl sobie, że będę czekał z założonymi rękami i próżnował <_<
A tak na poważnie – lubię mieć coś zawsze na warsztacie.



I o to chodzi.

Ale trzeba też przyznać, że dobra fotka też robi swoje
Szkoda, że nie było mi dane pomacać :(

#50 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 marzec 2012 - 14:44

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Z tym, że i na dobrej fotce widać wypływający i nie wytarty klej, a śliwa pozostanie śliwą, siodełko - siodełkiem. Ale pewne mankamenty umykają, np. jakieś niewielkie nierówności na większych lakierowanych powierzchniach. Z naprawdę długimi omotami mam jeszcze pewne problemy, choć omotki na przelotkach 25-30 wychodzą mi już nieźle, w miarę cienko i równo.

#51 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 14:46

krzysiek,
fajnie , że się nie obrażasz. Może coś pokręciłem ale jak rozumieć taką ‘różnorodność’ ?
Friko: ‘ … Piotrek Matusiak, który dostarczył najwyższej jakości metalowe tuleje (robione pod wymiar blanku) które posłużyły do wzmocnienia zakończenia rękojeści …’
krzysiek: ‘…Friko mówi, że słyszał opinie, że wzmacnianie żeńskiej części na sztywno, może powodować duży ucisk punktowy na części męskiej…’

W wędkach lekkich powyżej 1,90 m długości trudno się do czegoś przyczepić ale jako podróżne podzielił bym na trzy części oczywiście jednakowej długości . Co wiesz o materiale blanku ?

Pozdrawiam


#52 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 marzec 2012 - 14:52

Friko mówi, że słyszał opinie, że wzmacnianie żeńskiej części na sztywno, może powodować duży ucisk punktowy na części męskiej. W tym wypadku wszystko jest tak pancerne, że nie widzę zagrożenia. W lżejszych kijach – poddaję pod dyskusję


Czytaj/cytuj, proszę, do końca. W kijach o bardzo grubej ściance szczytówki zastosowano tuleje, żeby chronić część żeńską o znacznie większej średnicy i cieńszej ściance. W dodatku część żeńska była jakby cięta z rury i nie było widać na niej wzmocnienia. W lżejszych wędkach nie ma tulei, a już na pewno nie na samej krawędzi złącza.

O materiał najlepiej pytać Frika. Z tego, ca pamiętam, wysokie moduły zastosowano tylko blanku prezentowanym tu na piwerwszej serii zdjęć.

#53 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 30 marzec 2012 - 22:30

Mam świeże doświadczenia z ProKotem. Świetnie poziomuje i równiutko układa się na dłuższych odcinkach. Dobrze współpracuje z suszarką, aczkolwiek pod wpływem temperatury z tego Medium Build robie się Very Light/Thin Build.
Pzdr,
Fatso

#54 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 30 marzec 2012 - 22:58

Bardzo ładne kijaszki. Piękna robota!
pozdrwóka

#55 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 31 marzec 2012 - 18:27

Krzysiu świetne kije i jeszcze piękniejsze zdjęcia :unsure:
Nie wiem co mi się bardziej podoba <_<

#56 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2012 - 19:18

Ponieważ padło pytanie o materiały odpowiadam:

Mobby Dick to blank wykonany z grafitu I generacji , z tym ze rękojeść zawiera sporą domieszkę e-glassu

Natomiast lekki spinning pokazany na późniejszych zdjęciach to popularna ostatnimy czasy mieszanka grafitów I, II oraz III generacji (innymi słowy standard, intermediate oraz high - modulous )

#57 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 marzec 2012 - 21:05

Krzyśku, bardzo to ładne! Moooże, może coś odrobinę żywszego by się przydało tuż przed uchwytem, ale sam mikro foregrip - my style Czy poza estetyką, rozszerzana na końcu pianka dolnika ma jakieś użytkowe uzasadnienie? Bo ilekroć mi się coś takiego w ręce dostało, to mnie mocno... denerwowało. <_< Czy ktoś będzie traktował największego igreka hakami od przynęt, czy też zaczep schowany jest z prawej strony? Dla jakiegoś mańkuta!? ;)

Pozdrawiam
Grzesiek
  • ender lubi to

#58 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 31 marzec 2012 - 21:20

@Krzysiek świetna robota! :D
W szczególności podoba mi się ta ostatnia wędka zaprezentowana przez Ciebie. Miałem okazję połowić kilka razy wędką z uchwytem Fuji NPS, jest naprawdę wygodny i ergonomiczny.

Pozdrawiam

#59 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 31 marzec 2012 - 23:34

Ja generalnie przyzwyczjony jestem cięgle do wędek Daniela i co tu duzo powiedzieć poprzeczka była bardzo wysoka. Jednak to co teraz zobaczyłem to klasa sama w sobie. Bardzo mi sie podoba. Mam nadzieje w przyszłośći mieć patyka od Ciebie Krzysiek.

#60 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 marzec 2012 - 23:56

coś odrobinę żywszego by się przydało tuż przed uchwytem, ale sam mikro foregrip - my style Czy poza estetyką, rozszerzana na końcu pianka dolnika ma jakieś użytkowe uzasadnienie? Bo ilekroć mi się coś takiego w ręce dostało, to mnie mocno... denerwowało. <_< Czy ktoś będzie traktował największego igreka hakami od przynęt, czy też zaczep schowany jest z prawej strony? Dla jakiegoś mańkuta!? ;)



Grześku,
Kijek robiony według dokładnej specyfikacji :D butt cap - zlecony, ja kończę raczej takim zwykłym gumowym koreczkiem. Zaczepu - niet.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych