Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

klenie, jazie na zimno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 09:56

A to i tak sprzęt ja stosuje podobny :D

#22 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 styczeń 2007 - 16:17

Temat mi znany,więc dopiszę co nieco od siebie. Jazie i klenie o tej porze roku łowiłem na Wiśle, Skrwie Prawej i Bzurze. Sprawdziły mi się trzy rodzaje przynęt. Woblery 3 do 5cm ale nie takie zamiatacze jak na lato. Akcja łagodna i osczędna. Małe ripperki i kopytka 1 i 2 perła z czarnym lub niebieskim grzbietem, najlepiej spisują się Mansy, mają spokojniejszą akcję. Małe smukłe wachadłówki. Na obrotówki nie miałem wyników w listopadzie i w grudniu. Miejscówka to, dołek lub rynna o równym, łagodnym uciągu. Zastoiska ze stojącą niemal wodą są gorsze, częściej zajmują je leszcze i płocie, a z nimi szczupaki. Warto zwrócić uwagę na burty brzegowe.
Na pokazanym zdjęciu jest ładny fragment rzeki. Jeżeli na końcu wewnętrznego zakrętu rzeki, wzdłuż burty jest rynna powyżej 1m głębokości to, tutaj szukałbym ryb teraz, a nie, na zewnętrznym łuku mimo, że może być tam głębiej. Widoczne wyżej szypoty raczej będą puste. Dłuższe proste odcinki, na których nurt zwalnia, też mogą być obiecujące o ile, znajdziemy w nim rynnę.