Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowisko Wodna Kraina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2021 - 21:53

Na FB łowiska właśnie pojawił się wpis
"Rozpoczęcie sezonu na łowisku wodna kraina w wielkim stylu dzięki mega imprezie Mistrzostwa Pleciona Team z samym Majkim w roli głównej mega organizacja mega nagrody mega ryby zostały złowione około 50 sztuk 💪💪nie zabrakło metrowek jest i 🍒torcie został złowiony mega predator big fish mistrzostw 115 cm pełna relacja z zawodów na kanale pleciona team graty dla wszystkich uczestników i organizatorów"
Według jednego z dobrze zorientowanych komentujących ryba 115cm, miała w rzeczywistości 104 a ilość złowionych ryb była zdecydowanie mniejsza.
Takie wprowadzanie w błąd śledzących profil łowiska, jest na porządku dziennym.

Ale tak na prawdę nie o tym chciałem pisać.
Wiem, że na J.pl, nie ma miejsca na hejt, ale takie sytuacje kiedy grupka wędkarskich celebrytów z TimPleciona, organizuje zawody szczupakowe w samym środku tarła, na łowisku na którym w 2019r właściciel wpuścił spinningistów chwilę po tarle, co skończyło się zejściem kilkudziesięciu metrówek (według relacji właściciela), po prostu zasługują na hejt.
O szacunku do łowionych ryb, niech świadczy również zdjęcie na którym na pomoście trzech celebrytów trzyma w rękach trzy rybie ochłapy z właścicielem łowiska w tle.

O przestrzeganiu zaleceń epidemicznych w tym momencie, już nawet nie wspomnę...

https://m.facebook.c...539806656245804
  • bert64, mentnooki, Robert Crocker i 1 inna osoba lubią to

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2021 - 23:23

To jest zdaje się naruszenie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Jak jest dokumentacja zdjęciowa  - przekazać na Policję / PSR, powinni się tym zająć. Nawet na prywatnej wodzie nie wolno łowić szczupaków w okresie ochronnym, temat był już wałkowany na forum nie raz


  • bert64 i TomekSudety lubią to

#23 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2021 - 08:00

grupka wędkarskich celebrytów z TimPleciona

 

Jak to czytałem i spojrzałem na zdjęcia to w tyle głowy miałem to "Ram pam pam pam"....Teraz w zdecydowanie negatywnym świetle ;(


  • POLONIAb lubi to

#24 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 09:52

Już komentarze na FB są kasowane.
Między innymi ten w którym opisane są kłamstwa na temat wyników.
Teraz już z kilku niezależnych źródeł wiem, że celebryci umówili się, że opiszą rybę 104 jako 115 dla podniesienia "prestiżu" łowców i łowiska.

Friko, masz jakąś interpretację ustawy, która potwierdziłaby że okresy obowiązują również na prywatnych wodach?

#25 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 29 marzec 2021 - 10:12

To jest zdaje się naruszenie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Jak jest dokumentacja zdjęciowa  - przekazać na Policję / PSR, powinni się tym zająć. Nawet na prywatnej wodzie nie wolno łowić szczupaków w okresie ochronnym, temat był już wałkowany na forum nie raz

Może uczestnicy pozyskiwali tarlaki na rzecz uprawnionego do rybactwa na tej wodzie lub szczupaki były tylko przyłowem?  ;) W przeciwnym razie wpis na FB jest doskonałym materiałem dowodowym dla PSR i właściciel łowiska, organizatorzy i uczestnicy powinni beknąć. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie-okres ochronny szczupaka od 01.01. do 30.04.


Użytkownik jachu edytował ten post 29 marzec 2021 - 10:21


#26 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 29 marzec 2021 - 10:55

W przeciwnym razie wpis na FB jest doskonałym materiałem dowodowym dla PSR i właściciel łowiska, organizatorzy i uczestnicy powinni beknąć.


Piękna fotorelacja. Patologia totalna. Tylko zgłosić jeszcze do sanepidu

#27 OFFLINE   Esioslaw

Esioslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacja500m od Szreni
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 marzec 2021 - 11:15

Ale Cyrki :) Celebryci się bawią nie robiąc sobie nic z Etyki Wędkarskiej. Duża  fala krytyki idzie w ich w Stronę . Zawiodłem się na nich



#28 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 11:16

Trzymajmy kciuki za to, żeby sympatyczny redaktor przezwyciężył swoją wrodzoną skromność i zamieścił w organie PZW okraszony zdjęciami reportaż opisujący to fantastyczne wydarzenie. Niech wędkarska brać obudzi się z zimowego snu, ruszy tyłki z foteli i chwyci za wędki. I nie trzeba zaraz jeździć gdzieś do innych krajów. W Polsce też są łowiska ogromnych szczupaków. I to dużo grubszych, niż te wytarte. Najłatwiej narzekać, że nic nie bierze. Jak ktoś potrafi, to złowi.
  • Fatso lubi to

#29 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2021 - 11:19

Ale Cyrki :) Celebryci się bawią nie robiąc sobie nic z Etyki Wędkarskiej. Duża  fala krytyki idzie w ich w Stronę . Zawiodłem się na nich

 

Ja zagłosuję portfelem - "Zero" zakupów od pleciony.



#30 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2021 - 12:02

W zeszłym roku kasowali komentarze pod jednym ze swoich filmów, na którym było widać na łodzi kilka rugijskich 50-taków w plastikowej reklamówce. Wtedy przestałem śledzić ich konto na YT. Widzę że w tym roku dowalili do pieca jeszcze grubiej. Fajna ekipa, taka nie za etyczna.


  • Sławek77 i Spinbob lubią to

#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 12:16

Friko, masz jakąś interpretację ustawy, która potwierdziłaby że okresy obowiązują również na prywatnych wodach?

 

To nie jest kwestia interpretacji, to wynika wprost z przepisów:

 

Obwieszczenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 25 września 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (sejm.gov.pl)

 

par. 7 ust. 1 pkt 12)

 

obiekt Wodna Kraina z tego co kojarzę nie stanowi wód morskich, nie jest eksterytorialny, nie jest objęty immunitetem dyplomatycznym, nie należy do żadnej ambasady etc.  zatem obowiązują na nim przepisy prawa powszechnie obowiązujące na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej


  • Włóczykij i Byniek lubią to

#32 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2021 - 13:29

Wszyscy oburzeni tym co oni robią, ktoś zareagował? Psr, policja i sanepid dostaly zgloszenia? Czy tylko pogadamy sobie poprawiając swoje samopoczucie wskazujac jacy to my jstesmy prawi i sprawiedliwi?
  • Czechofil lubi to

#33 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 marzec 2021 - 13:45

a petardami tym razem nie rzucali ?



#34 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 marzec 2021 - 13:49

Tak.

Mazowiecki Wojewódzki Komendant PSR został poinformowany drogą mailową przez kilku ludzi.   :)

Z tego, co się dowiedziałem, temat będzie "wyjaśniany"   :ph34r:



#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 17:27

Co on chce "wyjaśniać" ? Dowody są, mandat dać a jak się ktoś czuje pokrzywdzony może nie przyjąć tylko odwołać się do sądu. Zwykły wędkarz tak by został potraktowany. Czyżby Pan Komendant wymiękał przy celebrycie ?

#36 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 18:42

Co on chce "wyjaśniać" ? Dowody są, mandat dać a jak się ktoś czuje pokrzywdzony może nie przyjąć tylko odwołać się do sądu. Zwykły wędkarz tak by został potraktowany. Czyżby Pan Komendant wymiękał przy celebrycie ?

 

Co on chce "wyjaśniać" ? 

 

Na przykład to, czy woda ma status obrębu hodowlanego.

Zgodnie z art. 13 ust. 3 ustawy o rybactwie śródlądowym w obrębie hodowlanym nie obowiązują uprawnionego do rybactwa zakazy, o których mowa w art.  8  ust. 1 pkt 2-7.

A to znaczy, że w obrębie hodowlanym nie obowiązują wymiary ochronne (art. 8 ust. 1 pkt 2) i okresy ochronne (art. 8 ust. 1 pkt 3).



#37 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2021 - 19:03

A uczestnicy zawodow to pracownicy? Mają umowy o pracę, zlecenia lub dzieło? A nagrody w zawodach to wynagrodzenie? Po co sie chwalić lamaniem prawa, jak dla mnie to cos jak zachowanie Żaby (Frog) , ktory szalał na drogach, nagrywal filmy i naigrywał sie z prawa. Potem kolejny wedkarz ma w d... prawo bo celebryta z parciem na szkło jest jego wzorem

Użytkownik wuran edytował ten post 29 marzec 2021 - 19:36


#38 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 29 marzec 2021 - 20:26

Zachowanie TIMu pominę. Jeśli właściciel czy tam dzierżawca łowiska wpuszcza w kwietniu, to ludzie korzystają. Tak było i tak będzie w tym roku.

 

Spójrzcie np. na wpisy z zeszłego roku. Sam napisałem, co widziałem na zdjęciu.

http://jerkbait.pl/t...isko-cr/page-27

 

Kasa musi się zgadzać, a ryby ? Przecież, to tylko ryby... ehh...

 

Wiem też o pewnym warmińsko-mazurskim łowisku , gdzie też ludzie będą łowić już w kwietniu.



#39 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 20:57

Właściciel po pierwsze kulturą na codzień nie grzeszy i jego pracownicy również. Zamknęli mu dyskotekę to wielki hodowca okazów się zrobił. Policja? Bez sensu bo to jego koledzy. I nie tylko jego... To są dawne stawy hodowlane zasilane woda z rzeki i z odpływem wody do rzeki. Zawsze od lat wędkarze w rowie odpływającym pozyskiwali małe karasie i in żywce. Obecnie jest japodarcie bo nie chcą kupować od ciecia co pilnuje. Tam można tylko popsuć sobie nerwy.

#40 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 20:58

Zachowanie właściciela absolutnie żenujące. Najpierw hurra, otwarcie sezonu, zawody itd. Jak okazało się, że poza Timem i kolegami, nikt się nie cieszy a wszyscy się wkurzyli, to zmiana narracji i to nie zawody, tylko "pozyskiwanie tarlaków" "odłów sanitarny", "sprawdzanie kondycji ryb". Jak się okazało że i tego nikt poza Plecioną nie łyka, to post został usunięty.

Do pewnego momentu, to było całkiem fajne łowisko z silną populacją szczupaka. Ale zeszły sezon w którym na wiosnę i latem masowo (powyżej 7000kg) zdychały karasie (pożywienie dla drapieżników). Latem z prawego stawu z wyspami uciekła większość szczupaków i na wszystkich wędkujących przez całą jesień, złowionych zostało dosłownie kilka sztuk. A teraz jeszcze na dużym stawie, ryby są męczone w tarle.
To wszystko razem sprawia, że nie ma tam za bardzo czego szukać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych