Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uganda 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2020 - 23:46

Właśnie skończyłem oglądać i szczęka z łoskotem opadła mi na podłogę  ;)  :D . Super !!! Świetna przygoda , kapitalne ryby ( o rekordowej ciężko nawet coś sensownego napisać ) , pełna egzotyka i widać,  że całe towarzystwo z przyjemnością ze sobą obcuje , a to na takich wyjazdach jest chyba najważniejsze . Ta dokumentalna "surowość" materiału tylko podnosi walory tego , co właśnie oglądnąłem . Nic nie zmieniać proszę  :) . Gratulacje Janku dla Ciebie , Moniki i całej Ekipy raz jeszcze !


  • wujek, Tom Rob i Krystianin lubią to

#62 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 styczeń 2020 - 08:24

Właśnie skończyłem oglądać i szczęka z łoskotem opadła mi na podłogę  ;)  :D . Super !!! Świetna przygoda , kapitalne ryby ( o rekordowej ciężko nawet coś sensownego napisać ) , pełna egzotyka i widać,  że całe towarzystwo z przyjemnością ze sobą obcuje , a to na takich wyjazdach jest chyba najważniejsze . Ta dokumentalna "surowość" materiału tylko podnosi walory tego , co właśnie oglądnąłem . Nic nie zmieniać proszę  :) . Gratulacje Janku dla Ciebie , Moniki i całej Ekipy raz jeszcze !

Dzięki Bartek :). Takie słowa motywują do tego żeby dalej się rozwijać i poświęcać niemało czasu na filmowanie i późniejsze złożenie tego w jakąś sensowną całość.


  • malinabar lubi to

#63 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 08 styczeń 2020 - 09:29

Takie filmy są bardzo dobrym instruktażem dla początkujących :good: , człowiek się naogląda i chce mu się bardziej. Janku napisz coś o sprzęcie (tym ze skał, z łodzi) ułatwi to bardzo kompletowanie przy egzotycznych wyprawach. Kolejna sprawa to pokazałeś  że trzeba myśleć o tym że może cię coś zeżreć co dla nas nie jest takie oczywiste ;) 


  • wujek lubi to

#64 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 styczeń 2020 - 10:33

Łowiliśmy travelami, miałem z nimi problem i dylemat czy podołają. Traveli przybywa, ale więcej tych które się lepiej sprzedają czyli najlepiej uniewersał 25g albo 40g. Z większymi mocami żeby to było sensownie uzbrojone i nie był to zwykły chrust jest nadal problem. Znalazłem Shimano Monster 240 do 110g, na szczęście Shimano robi sensowne dobrze uzbrojone 4 częściowe travele z mięsistymi niepodatnymi na urazy blankami. Trochę bałem się o moc, ale bezpodstawnie, myślę że by wyjęły wiekszość ryb.

Łowiłem też kijem Weestin Pop do 140g i na ten kij została wyjęta ta ryba 115kg. Mocny kij, miałem wrażenie że nie wykorzystałem w pełni jego mocy przy holu tej ryby, ale nie chciałem ciągnąć jej na chama bo często to się źle kończy. I tak wyjechał w 10min. Uważam że po to w kołowrotku jest hamulec żeby go używać. Jak nie ma powodu żeby ją na siłę zatrzymywać np.przez zaczepy to niech płynie, widać to na filmie. Kołowrotków używaliśmy dwóch Stelli SW 14000, chyba nie trzeba o nim się rozpisywać i Daiwa BG 5000. Oba kupiłem pod wyjazd na GT więc się przydały i w Ugandzie. Daiwa BG trochę bardziej finezyjna, Stella nie do zajechania przez swoją pancerność. Ja łowiłem BG, Monika Stellą. Plecionki Monia Daiwa Saltiga 12 0.35 45kg, ja Daiwa jbraid 0.35 35kg. Obie były ok. Przypony metalowe Dragona 30kg i tyle ze sprzętu. Pierwszego dnia nie wziąłem przyponów przez zagapienie i był klops. Wezbrany Nilem płynęło sporo śmieci które zatrzymywały się na plecionce i gasiły wobler w każdym rzucie. Krętlik w przyponie zatrzymywał je sporo wyżej, szczegół ale bardzo istotny.

Fakt z krokodylami trzeba było uwazać, widzieliśmy okazy po 4m, a pewnie są i wieksze. Cholera wie co tam się kryło w tej mętnej wodzie. Miało ich nie być w kanionie w silnym nurcie, a okazało się że zupełnie im on nie przeszkadza. Raz przelazłem 2m wodą o gł 70cm na małą wysepkę żeby obłowić jedno miejsce. Miejscowy widać było że jest w stresie i jak wróciłem wyraźnie odetchnął. Wydawało mi się że nie powinno ich tam być, a dwa dni później zobaczyliśmy dokładnie w tym miejscu takiego z 2,5m. Tyle że uciekł na nasz widok. Więcej do wody nie wchodziłem :). Rybacy którzy łowią tilapie z brzegu ponoć od czasu do czasu znikają. Nie ma co też demonizować, ale ostrożność i rozsądek trzeba było zachować. Tam gdzie łowiliśmy z brzegu ich nie widzieliśmy, więc ryzyko było prawie żadne. Łodzie były duże i bezpieczne, nie miały szans nic zrobic, hipcie też których było bardzo dużo. Mimo to druga ekipa widziała gada z 4m który zrobił dwa kółka wokół łodzi łakomie się w nich wpatrując :). Przewwdnik powiedział że jest agresywny i odpłynęli. Prawdopodobnie bronił swojego terytorium, a może to była samica która pilnowała gniazda? 



#65 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 08 styczeń 2020 - 10:48

Właśnie szukam trvela na surubi, o to chodziło :)


  • wujek lubi to

#66 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 styczeń 2020 - 11:24

Właśnie szukam trvela na surubi, o to chodziło :)

Grunt, czy spinn?



#67 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 08 styczeń 2020 - 11:29

Spin lub cast ale z gruntu też bym spróbował, nie wiem tylko czy to ma sens bo piranie czyszczą wszystko.



#68 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 styczeń 2020 - 11:47

Na spina ok, grunt zależy od stosowanych ciężarków.



#69 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 08 styczeń 2020 - 22:36

682adfce46b9596945ef20be7e45feeb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • wujek i malinabar lubią to

#70 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 styczeń 2020 - 08:12

Trochę już się rozniosło po necie, ale tego jeszcze nie widziałem :).


  • pawelHERP lubi to

#71 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 styczeń 2020 - 01:17

Również zastosowałem się do zaleceń Janka oglądając film  ;) . Mistrzostwo świata... cała ta przygoda zostanie na zawsze Wam w pamięci.  Gratulacje potworka i życzę jak najwięcej takich wypraw! :)


  • wujek lubi to

#72 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2020 - 10:17

Jasiu, film znakomity!!!

Załączone pliki



#73 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 styczeń 2020 - 15:24

Dzięki Adaś :). Już jakoś to wychodzi ale nie spoczywam na laurach, jest jeszcze trochę rzeczy do poprawy i jakieś nowe pomysły. Na Andamanach dojdzie dron :).
Akurat jestem w trakcie prób twórczych.

Załączone pliki


Użytkownik wujek edytował ten post 11 styczeń 2020 - 15:27