Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Twin Power 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1400 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 maj 2020 - 16:56

Jeśli chodzi o ilość miejsca jakie zajmuje PE na szpuli, to można posłużyć się poniższą tabelką.

W przypadku dobrej plecionki X8 lub X12 można dodać około 10mb.

 

Załączony plik  index.jpg   41,6 KB   30 Ilość pobrań


  • Guzu lubi to

#562 OFFLINE   Melfa

Melfa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 21 maj 2020 - 08:32

Witam chłopaki i dziewczęta. Mam pytanko do posiadaczy TP 4000 2020r. Jakie macie oznaczenia na tej okrągłej naklejce na stopce? I w jakim kraju zakupione? I może ktoś wie dokładnie co one oznaczają gdzieś to wiedziałem ale nie mogę tego teraz znaleźć. Dzięki za odp. i pozdrawiam.

#563 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 maj 2020 - 08:41

Witam chłopaki i dziewczęta. Mam pytanko do posiadaczy TP 4000 2020r. Jakie macie oznaczenia na tej okrągłej naklejce na stopce? I w jakim kraju zakupione? I może ktoś wie dokładnie co one oznaczają gdzieś to wiedziałem ale nie mogę tego teraz znaleźć. Dzięki za odp. i pozdrawiam.


Miesiac i rok produkcji oznaczają
Literkami
  • golsyl lubi to

#564 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 21 maj 2020 - 23:20

Dopiero dzisiaj w naszym wiejskim sklepiku kolonialnym miałem okazję zakręcić wersją C3000 . Nie spodziewałem się , że to tak pięknie chodzi . Bez żadnych szumów mniejszych lub większych znanych mi z Vańków różnych generacji . Bardzo zwarta i sztywna konstrukcja . Tak to przynajmniej odebrałem , przez krótką chwilę mając go w rękach . Bezpośrednio na miejscu porównałem z Vanquishem 4000XG FB i Stellką C3000FJ . Powiem szczerze,  że to porównanie wypadło zdecydowanie pozytywnie dla nowego Twinka . Oczywiście mowa tu o tych konkretnych egzemplarzach z półki i warunkach pokręcenia w sklepie , czyli niewiele mówiących . Ale odczucia "na sucho" bardzo zaskakujące dla mnie .


  • Guzu, Krzysiek Rogalski, Rheinangler i 1 inna osoba lubią to

#565 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 maj 2020 - 05:57

Odczucia o ktorych piszesz Bartek sa dla wielu, podstawowa przeslanka do decyzji o zakupie badz o jej zaniechaniu. Kilka osob z forum juz nabylo FD, szkoda ze nikt nie podzielil sie wiesciami z pola walki, czy lepiej napisac z pierwszych randek ;) ale moze to tak dziala jak z dziecmi wyslanymi na kolonie,- milcza,- to znaczy, ze im dobrze  :)

Podoba mi sie okreslenie wiejski sklepik :lol:  ;) Ja tez dzis odwiedze moj wiejski sklepik i zakrece 4000 FD bo cos mi sie zdaje, ze pora zrobic mala roszade w moich Shimano, gdzie bardzo mocno zamiezsala Stella FJ- XG... Po raz kolejny okazalo sie ze lepsze jest wrogiem dobrego a nawet bardzo dobrego  :lol:  i trzy szybkie mlynki XG - to o jeden za duzo...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 22 maj 2020 - 06:01

  • Jozi i malinabar lubią to

#566 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 maj 2020 - 07:02

Mam od Maja 4000 PG ,i jak na razie jest ok choć osobiście uważam ze poprzedni model bardziej ''miękko '' pracował ,może to być efekt lepszego nasmarowania ,kolega oddał Mi swojego PG do przesmarowania bo stwierdził ze jest taka potrzeba ,i miał rację przekładnia została bardzo ubogo potraktowana  w trzech miejscach smarem ,nie wrzucałem fot bo zapewne wielcy fachowcy mieli by swoje teorie i mądrości  ,nie jestem zwolennikiem rozbierania każdego kołowrotka jeżeli nie czuję takiej potrzeby ,po smarowaniu jest  :good: .FD wydaje się być lepiej spasowany od poprzedniego i jest lżejszy ,część obudowy w której jest zawarta przekładnia jest z plastiku  ,na chwilę obecną bez zastrzeżeń ,a jak będzie dalej czas pokaże 



#567 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 maj 2020 - 11:55

Jak to kołowrotek. Kręci :)

Pracuje podobnie jak Stradic FL a więc bardzo fajnie. Różnicy 10g prawie nie czuć.

Tylko teraz czy Stradic pracuje tak super jak TP czy może TP pracuje gorzej niż powinien....

#568 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1960 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 22 maj 2020 - 12:01

Jak to kołowrotek. Kręci :)

Pracuje podobnie jak Stradic FL a więc bardzo fajnie. Różnicy 10g prawie nie czuć.

Tylko teraz czy Stradic pracuje tak super jak TP czy może TP pracuje gorzej niż powinien....

Z opisów użytkowników Stradica FL wychodzi, że pracuje super jak TP.



#569 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2020 - 15:18

Z opisów użytkowników Stradica FL wychodzi, że pracuje super jak TP.

A ilu z tych użytkowników Stradica FL używało w praktyce TP, a nie tylko pokręciło w sklepie przy ladzie? I na podstawie czego twierdzą, że kręcą tak samo? Sorry, ale tak powstają „internetowe legendy ludowe”. Zaraz wyjdzie, że lepiej kupić Stradica i nie przepłacać za TP 😃
  • Artech, Krzysiek Rogalski i przemo_w lubią to

#570 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 maj 2020 - 15:34

Jak nie czuć różnicy, to po co przepłacać ?
  • Rheinangler, trex i shavt lubią to

#571 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 maj 2020 - 15:45

A ilu z tych użytkowników Stradica FL używało w praktyce TP, a nie tylko pokręciło w sklepie przy ladzie?


Np ja.

#572 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2020 - 15:59

Np ja.

A możesz Kamil napisać jak długo używałeś jednego i drugiego i co dla Ciebie oznacza, ze kręcą „tak samo”?
Bo żeby nie było - ja osobiście uważam, ze szara Shimano Catana RA kręci „lepiej” niż Stella SW, (bo jest plastikowa), zatem „ po co przepłacać” 😉
  • Rampampam lubi to

#573 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 maj 2020 - 16:45

Moim zdaniem...
Mam w tej chwili certate 3000cxh i twin powera 20 4000mhg. Wczesniej miałem tp15 pg oraz hg. Tp 20 mhg kręci na sucho lepiej tzn łatwiej rusza od tp15 hg. Z tp15 pg jeżeli chodzi o łatwość kręcenia nie porównuję bo to mniejsze przełożenie i co za tym idzie super praca /łatwość kręcenia w fotelu i podczas wędkowania - bajka/. Natomiast tp15 hg vs 20 mhg podczas pracy z woblerami boleniowymi 7 - 17g tutaj plus dla tp20. Kręci bardziej gładko i lżej startuje. Tp 20 pod obciążeniem to jakby inny kołowrotek.
Spasowanie kołowrotków tzn luzy na rotorze i rączce lepsze w tp20 niż tp15. Sama budowa korpusu i wrażenie pancerności kołowrotka tutaj wg mnie o wiele lepiej wypada tp15.
Natomiast szokiem dla mnie jest jak dobrze spasowana w porównaniu z ww jest daiwa certate i jak łatwo i gładko pracuje na sucho /nie łowiłem certatą/. Certata 3000c xg czyli wysokie przełożenie gdzie start powinien być trudniejszy startuje pod obciążeniem samej wajchy i jest mega fajne. Jak kręcę certatą to uśmiecham się do siebie:).

Użytkownik Kupisz edytował ten post 22 maj 2020 - 16:52

  • saitt lubi to

#574 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 maj 2020 - 17:28

.... kupilem dzis TP 2020 4000 FD, ogladalem rowniez pozostale modele. PG mial moim (nie fachowym) zdaniem duze luzy a pozostale ,- chyba takie jak powinny byc, czali na tzw .... wlos  ;)

Kolowrotek kreci miekko i lekko, mysle ze to MM robi swoje,  ale wyraznie slychac ze jest suchy. U mnie poniewaz Stella XG zdetronizowala uwielbianego przeze mnie TP XD-XG to przymierzylem nowego TP 20 do kijow z ktorymi bede go uzywal a dotychczas uzywalem o 30g ciezszego TP XD i .... i zadnej roznicy w wywazeniu nie zauwazylem... Tyle na sucho,- sucho w przensni i doslownie...



#575 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 maj 2020 - 17:35

A możesz Kamil napisać jak długo używałeś jednego i drugiego i co dla Ciebie oznacza, ze kręcą „tak samo”?
Bo żeby nie było - ja osobiście uważam, ze szara Shimano Catana RA kręci „lepiej” niż Stella SW, (bo jest plastikowa), zatem „ po co przepłacać” 😉


Nic się stuka, nie puka. Oba tak samo lekko kręcą, mimo iż Stradic jest HG. Jakbym dostał do ręki jeden czy drugi bez patrzenia to bym nie stwierdził że ten to TP a ten Stradic. TP z racji niedawnego zakupu trzy razy łowiłem. Stradiciem sporo więcej.

#576 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 22 maj 2020 - 17:38

Arku napisz coś więcej już po testach z nad wody 


Użytkownik Michał. edytował ten post 22 maj 2020 - 17:40


#577 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 maj 2020 - 18:43

Napisze,- po to jest forum, zeby sie dzielic wrazeniami z lowienia ;) A poniewaz przez nastepne trzy tygonie mam urlop po coronowym zapierdzielu to poznamy sie z TP na pewno dobrze ;)


Powodzenia na rewirach !
  • Rheinangler lubi to

#578 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 22 maj 2020 - 20:01

W pewnych sytuacjach na wodzie. np. przy łowieniu w rzekach, koniecznym jest użycie zbijaka kabląka z korby.

 

Praca tegoż zbijaka w Stradicu FL jest wg.mnie niedopracowana, tj. twarda i "ciężka". I to zarówno wersji 3000 jak i 4000, które posiadam.

 

Czy TP 20 też odziedziczył ten nieprecyzyjny mechanizm ?



#579 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 maj 2020 - 21:30

W pewnych sytuacjach na wodzie. np. przy łowieniu w rzekach, koniecznym jest użycie zbijaka kabląka z korby.

 

Praca tegoż zbijaka w Stradicu FL jest wg.mnie niedopracowana, tj. twarda i "ciężka". I to zarówno wersji 3000 jak i 4000, które posiadam.

 

Czy TP 20 też odziedziczył ten nieprecyzyjny mechanizm ?

 

W tp 20 też ciężko się zbija. Lepiej oduczyć się zbijania z korbki:)

Ps W tp 15 było tak samo jak jest w tp 20.


Użytkownik Kupisz edytował ten post 22 maj 2020 - 21:55


#580 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 maj 2020 - 22:29

U mnie zbija leciutko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych