Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Shimano Twin Power 2020


  • Please log in to reply
1400 replies to this topic

#521 OFFLINE   Melfa

Melfa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts

Posted 29 April 2020 - 22:34

Tak dokładnie a z drugiej strony 3x6x2,5mm

#522 OFFLINE   Melfa

Melfa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts

Posted 29 April 2020 - 22:55

Wiem że daje się podkładki aby łożysko nie stykało się całą powierzchnią aby mogło się obracać. Ale może być też tak że gniazdo jest tak wyfrezowane że może nie trzeba podkładki. Myślałem że ktoś kto robi takie rzeczy będzie coś wiedział. Kołowrotek chodzi rewelacyjnie ale ta myśl że worm shaft będzie się obracał w zblokowanym łożysku jak w zwykłej tuleji nie daje mi spokoju.

#523 OFFLINE   Brambor

Brambor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 posts
  • LokalizacjaWlkp

Posted 29 April 2020 - 23:46

Od strony łożyska 2x5x2,5 mm nie dajesz podkładki.

 

W Stradicu FL masz tak samo.

 

https://www.youtube....Uw9eNxM&t=1000s


Edited by Brambor, 29 April 2020 - 23:48.


#524 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,222 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Posted 30 April 2020 - 08:09

Jak dla mnie sens dawania łożyska na wormshaft jest znikomy.Nie poprawi to pracy, tylko efekt placebo wiem to z własnych doświadczeń.Czy wpływa to na trwałość nie mam pojęcia ale sądzę podobnie.Odnośnie blokowania się łożyska przez podkładkę, jest to fizycznie niemożliwe przy dobrym dobraniu grubości podkładki. Łożysko pracuje wewnętrzną stroną. Co innego za mocny docisk worma na łożysko w gnieździe.Zapewne od spodu(czyli od dupki) będziesz musiał zastosować podkładkę. Podkładka DIN 988 3x6 grubość trzeba dobrać.

Ja w soare od spodu worma zastosowałem dystans między łożyskiem podkładką teflonową,która idealnie się sprawdza.Kołowrotek kręci leciutko.Ale sam zabieg zastąpienia tulejek teflonowych na łożyska to tylko i wyłącznie spokój ducha.


  • przemo_w likes this

#525 OFFLINE   Melfa

Melfa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts

Posted 30 April 2020 - 08:56

Pisałem o zblokowaniu się łożyska podczas gdy nie ma podkładki i tym się martwię, czy dawać czy nie trzeba. :) proszę czytać uważniej. Po takim zabiegu pracuje naprawdę wyśmienicie ale to napewno kwestia skasowania luzu przekładni bo ten stuk puk dobijał mnie za te pieniądze. W stelli14 też mam mały luzik ale tego tak nie słychać bo cała przekładnia zrobiona jest z innego materiału coś jakby mosiądzu i nie wydaje takich dzwięków.

#526 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,222 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Posted 30 April 2020 - 09:11

Poszukaj pana podkładki w internecie(P.Grobelny). On wie jak kasować luzy , gdzie i ile dawać podkładek, słynie z tego.Może ty też zasłyniesz. Jeśli wierzysz że łożyska poprawią pracę to nie pomogę. W kołowrotku musi być luz roboczy, czego jak widać dużo ludzi nie rozumie.


  • przemo_w likes this

#527 OFFLINE   Melfa

Melfa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts

Posted 30 April 2020 - 10:38

Ale ja nie chcę kasować żadnego luzu na wormie, pytałem tylko czy powinna być tam podkładka żeby łożysko dobrze pracowało i o nic więcej. A że kasowałem luz na przekładni to przy okazji wstawiłem sobie tam łożyska.

#528 OFFLINE   Melfa

Melfa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts

Posted 30 April 2020 - 10:57

A że nie chcę naście razy go rozkręcać a będę i tak musiał bo niestety nie ma tam prawie nic smaru to będę chciał go przesmarować o ile dowiem się jakiego smaru użyć czy dg13 będzie ok czy innego muszę jeszcze to potwierdzić. Podczas tego zabiegu dołożył bym wtedy tą nieszczęsna podkładkę jeżeli ktoś wie czy należało by ją tam umieścić.

#529 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Posted 30 April 2020 - 11:18

Wkrótce wiodący producenci będą oferowali swoje produkty w formule ....do montażu....Pewnie o jakieś 10% drożej, no bo można od razu serwować tuning.

 

Koledzy...to jakieś jaja - naprawdę kupujecie te wypasione maszyny,żeby od razu je rozebrać....rozgrzebać....i jeszcze potem nie śpicie....... ;)

 

Faktycznie tych inżynierów z biur konstrukcyjnych powinni wywalić na ...... No przecież to jest niepoważne  :blink:


  • Guzu, golsyl, Artek and 5 others like this

#530 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 posts
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Posted 30 April 2020 - 11:38

Na tym filmiku można zobaczyć nowego Twin Powera w akcji. Zapewne rozmiar 2500 lub pokrewny.

 


  • Greg Fish likes this

#531 ONLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 posts
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Posted 30 April 2020 - 12:04

A że nie chcę naście razy go rozkręcać a będę i tak musiał bo niestety nie ma tam prawie nic smaru to będę chciał go przesmarować o ile dowiem się jakiego smaru użyć czy dg13 będzie ok czy innego muszę jeszcze to potwierdzić. Podczas tego zabiegu dołożył bym wtedy tą nieszczęsna podkładkę jeżeli ktoś wie czy należało by ją tam umieścić.

Kolejny tjuning szajbeczku i smarskoja niet ;)


  • bogdan333 likes this

#532 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,965 posts
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Posted 30 April 2020 - 14:26

Ale ja nie chcę kasować żadnego luzu na wormie, pytałem tylko czy powinna być tam podkładka żeby łożysko dobrze pracowało i o nic więcej. A że kasowałem luz na przekładni to przy okazji wstawiłem sobie tam łożyska.

Więcej tam majstruj przy tym kołowrotku, to nawet podkładka ze złota nie pomoże.


  • Friko, popper, bogdan333 and 2 others like this

#533 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 30 April 2020 - 15:27

A że nie chcę naście razy go rozkręcać a będę i tak musiał bo niestety nie ma tam prawie nic smaru to będę chciał go przesmarować o ile dowiem się jakiego smaru użyć czy dg13 będzie ok czy innego muszę jeszcze to potwierdzić. Podczas tego zabiegu dołożył bym wtedy tą nieszczęsna podkładkę jeżeli ktoś wie czy należało by ją tam umieścić.


I mniej będziesz grzebał to tym spokojniej będziesz spał😉a mikromoduł bardzo łatwo można popiera...😆

#534 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts

Posted 30 April 2020 - 16:32

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, tak ma właśnie być, łożysko ma się swobodnie obracać. Jeśli nie pamiętasz jaki kołnierz ma ten otwór pod łożysko , to będziesz musiał jeszcze raz kołowrotek rozebrać. Ewentualnie spróbować podpatrzeć coś na filmach z YouTube.

Wiem że daje się podkładki aby łożysko nie stykało się całą powierzchnią aby mogło się obracać. Ale może być też tak że gniazdo jest tak wyfrezowane że może nie trzeba podkładki. Myślałem że ktoś kto robi takie rzeczy będzie coś wiedział. Kołowrotek chodzi rewelacyjnie ale ta myśl że worm shaft będzie się obracał w zblokowanym łożysku jak w zwykłej tuleji nie daje mi spokoju.[/quote]

Edited by Lukas 24, 30 April 2020 - 16:34.


#535 OFFLINE   Kicek999

Kicek999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaPuławy

Posted 05 May 2020 - 16:24

Chłopaki podrzućcie proszę tabele rozmiarów Twina :) dzięki!

#536 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts

Posted 13 May 2020 - 07:24

Jest w ogóle jakaś wersja JDM tego kołowrotka czy ten sam jest na Japonię i ten sam na Europę .

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#537 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 13 May 2020 - 07:27

Jest w ogóle jakaś wersja JDM tego kołowrotka czy ten sam jest na Japonię i ten sam na Europę .

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Jak w Stelli, jest kilka wersji tp20 dostępnych tylko na rynku japońskim.

Zestawienie wszystkich aktualnie dostępnych rozmiarów i wersji na rynku JP w pliku pdf.

Attached File  5913_spec_01.pdf   1.51MB   27 downloads

Edited by Guzu, 13 May 2020 - 07:29.

  • Friko likes this

#538 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts

Posted 13 May 2020 - 07:29

Jak w Stelli, jest kilka wersji tp20 dostępnych tylko na rynku japońskim.

Chodzi mi o to czy np https://www.digitaka...m=4969363041456 to jest wersja japońska ? Czy to ta sama co na Europę , ewentualnie możesz podesłać link do JDM i powiedzieć czy są jakieś jakościowe różnice ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#539 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 13 May 2020 - 07:32

Chodzi mi o to czy np https://www.digitaka...m=4969363041456 to jest wersja japońska ? Czy to ta sama co na Europę , ewentualnie możesz podesłać link do JDM i powiedzieć czy są jakieś jakościowe różnice ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Jesli dana wersja jest dostępna na Japonię i Europę to trzeba mieć naprawdę wiele egzemplarzy z obu rynków, by ewentualne różnice jakościowe wyłapać .
Generalnie to między jednym tp20 kupionym w Polsce a drugim kupionym również w Polsce, może byc więcej odczuwalnych różnic w pracy kołowrotka niż między jednym z importu z JP a kupionym nad Wisłą
  • Jozi, trex and phelela like this

#540 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,928 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 13 May 2020 - 07:57

Dlatego lepiej kupić certate ;)