Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 04 marzec 2020 - 10:25

Dobrze ze wczoraj robilem zakupy, bo dzisiaj pewnie będą tłumy i kilometrowe kolejki

#482 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1824 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 04 marzec 2020 - 10:26

byłem dzisiaj w lidlu o 9 u siebie, spokój jak nigdy ;) a może to cisza przed burzą? jadę jeszcze raz!



#483 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2020 - 10:27

Podobno ten zakażony pacjent zgłosił się sam do szpitala zajaźnego i przyjechał... autobusem
  • Guzu i bony20 lubią to

#484 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 marzec 2020 - 10:28

Podobno ten zakażony pacjent zgłosił się sam do szpitala zajaźnego i przyjechał... autobusem

 

Nigdy nie bylem w ZG, ale wedle wikipedii, ani metra ani sieci tramwajowej nie ma.

To jak mial przyjechac ? 



#485 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2020 - 10:42

Rozsądnie byłoby wezwać karetkę żeby nie narażać innych. Takie postępowanie jest nawet zalecane..

Słuchajcie śmieszki smieszkami ale nie popadajcie w skrajności bo ignorancja jest jeszcze gorszą niż panika przeciętnego Janusza.

Już pisałem wcześniej że to wszystko jest złożone i warto wziąść różne scenariusze pod uwagę.

Sam wirus może być niegroźny ale co z tego jak może zabraknąć w sklepie waszego ulubionego makaronu czy czekokolwiek innego z czego korzystacie na codzień. Może nie musi! Chyba nikomu nie spadnie włos z jego racjonalnie myślącej głowy jeżeli zrobi sobie jakieś małe zapasy rzeczy niezbędnych. Zresztą racjonalnie nie ma nic wspólnego z dwoma obozami jakie dziś mamy czyli ci co uważają temat za śmieszny i rozdmuchany i tych którzy są już po zmianie czwartej pary portek.

#486 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 04 marzec 2020 - 10:46

Z poniższego wnioskuję, że jednak pojechał karetką.

 

https://fakty.interi..._source=special



#487 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2020 - 10:47

Nigdy nie bylem w ZG, ale wedle wikipedii, ani metra ani sieci tramwajowej nie ma.
To jak mial przyjechac ?


Takie info padło od jedego z dziennikarzy na konferencji prasowej służb z Zielonej Góry.

Chociaż teraz na TVP Info podają, że został przetransportowany karetką.

#488 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 marzec 2020 - 10:49

Rozsądnie byłoby wezwać karetkę żeby nie narażać innych. Takie postępowanie jest nawet zalecane..

Słuchajcie śmieszki smieszkami ale nie popadajcie w skrajności bo ignorancja jest jeszcze gorszą niż panika przeciętnego Janusza.

Już pisałem wcześniej że to wszystko jest złożone i warto wziąść różne scenariusze pod uwagę.

Sam wirus może być niegroźny ale co z tego jak może zabraknąć w sklepie waszego ulubionego makaronu czy czekokolwiek innego z czego korzystacie na codzień. Może nie musi! Chyba nikomu nie spadnie włos z jego racjonalnie myślącej głowy jeżeli zrobi sobie jakieś małe zapasy rzeczy niezbędnych. Zresztą racjonalnie nie ma nic wspólnego z dwoma obozami jakie dziś mamy czyli ci co uważają temat za śmieszny i rozdmuchany i tych którzy są już po zmianie czwartej pary portek.


Wstawiasz jakiś Murzynów z popcornem, bo zrobiłeś zakupy w Lidlu na miesiąc, a za chwilę piszesz o jakiś śmieszkach ?
Zdecyduj się może ?
A w międzyczasie zastanów się jak osoba, która odczuwa przeziębienie / grype, ta konkretna osoba z Zielonej Góry, ma wiedziec, że może jest pierwszym przypadkiem wirusa, którego dotąd w Polsce oficjalnie nie ma ?
I w związku z tym zapala się owej osobie lampka i unika korzystania ze środków komunikacji, rozumiem, że jest niezmotoryzowana.
Czy tez, każdy, kto odczuwa skutki grypy / przeziębienia ma wzywac Twoim zdaniem karetkę, żeby nie wyjść na śmieszka ?

#489 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 marzec 2020 - 10:51

Nigdy nie bylem w ZG, ale wedle wikipedii, ani metra ani sieci tramwajowej nie ma.

To jak mial przyjechac ? 

I całe szczęście, bez tramwajów sobie radzimy lepiej :) , a metro w 100-tysięcznym mieście?

 

Ten zakażony przyjechał autobusem-ale z Niemiec, podobno szpital wysłał po niego ambulans.

Dziwne postępowanie z tym przypadkiem służby zdrowia. Nie słyszę żadnego wezwania współpasażerów tego autobusu, do zatrzymania się w domu i kontakt ze szpitalem. Powinien zostać wysłany ambulans do nich i pobrane próbki, oraz zalecenie pozostania tych współpasażerów w domu do odwołania.  Propaganda świetnego przygotowania płynie od administracji państwowej, a działanie wskazują na wyraźną niemoc i deficyt przewidywania.


  • Guzu, Aries i eRKa lubią to

#490 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2020 - 10:55

Ludzie opanujcie się - to nie jest Ebola. Zdrówka życzę i spadam do pracy w Berlinie gdzie już kilka szkół jest zamkniętych. Miłego dnia.



#491 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 marzec 2020 - 10:56

Konferencja prasowa zajebista...
Najbardziej winna Pani marszałek województwa, bo z po...
Pacjent przyjechał autobusem z Niemiec 1.03, zgłosił się 2. a wynik mamy 4.
I oni twierdzą, że kontakt miał tylko z dwoma osobami z rodziny i mamy czuć się bezpiecznie 😁😁😁

Użytkownik Artech edytował ten post 04 marzec 2020 - 10:58

  • fish28 lubi to

#492 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 04 marzec 2020 - 11:09

Widzę że dla wielu przygotowania do epidemii to robienię zapasów. Jak go złapiecie to wam się nie przydadzą. Zostaniecie na wikcie szpitalnym. Ilu w okresie gdy nie ma danych gdzie są główne ogniska ograniczy uczestnictwo w imprezach masowych? Oczywiście jesteście silni i zdrowi i może go przechodzicie. A wasi rodzice? Sąsiedzi w starszym wieku?
Ostatniej doby w mojej okolicy przybyło ponad 30 chorych. Większośc to osoby w starszym wieku.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • Guzu lubi to

#493 OFFLINE   robert7704

robert7704

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 04 marzec 2020 - 11:10

Nie wina jest lekarzy że pacjent jest upośledzony i nie wie jak się zachować. Trochę mózgu trzeba używać. O wirusie mówi się już trochę. A u kolegi wyżej widzę że polityka i dzielenie jest najważniejsze. Może też troszeczkę by zdało się pomyśleć , wyciszyć i starać zachować spokój. Panika , opluwanie i oskarżenie  niczemu nie służy . 

A bezpiecznie będziemy się czuć jak sami będziemy zachować się świadomie i zachowamy minimum ostrożności. Tyle. 


Użytkownik robert7704 edytował ten post 04 marzec 2020 - 11:18

  • eRKa lubi to

#494 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 04 marzec 2020 - 11:27

Jak będziesz miał wyniki Lotto na przyszły tydzień, wrzuć na priv.

Dzięki !

 

tutaj można było wyczytać

 

https://www.sejm.gov...125851E0077C1C2


  • Guzu lubi to

#495 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2020 - 11:54

[quote name="sslonio" post="2721614" timestamp="1583315238"]
Takie info padło od jedego z dziennikarzy na konferencji prasowej służb z Zielonej Góry.

Autobus którym wracał do Polski z Niemiec ten pacjent, był autobusem rejsowym, który jechał dalej w Polskę (info z konferencji prasowej) trasy i docelowego miejsca autobusu nie podali.

Użytkownik sslonio edytował ten post 04 marzec 2020 - 11:56


#496 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2020 - 12:21

Daniel bez stresu i nerwów, ja cie nie atakuje.

Karetka w tym czasie, nic innego mądrego do głowy mi nie przychodzi. Pomijam czy autobus rejsowy z Niemiec bo tutaj nie ma o co kopi kruszyć, nikt nie wsiada w taki autobus z zamiarem podróży do szpitala . Skąd mam wiedzieć że mam coronavirus a nie przeziębienie? Właśnie nie wiem dlatego dzwonię. Nawet na infolinię która jest już czynna. Przecież nie urwało mi ręki i jak dojadę do szpitala 10 minut później nic nie zaszkodzi. Jak tak olejemy temat kto mi piwo sprzeda?

Ja chce żebyśmy byli racjonalni. A racjonalne nie jest ani smieszkkwanie ani panikowanie.

Ja nie mam nad czym się zastanawiać bo nie zamierzam dołączać do żadnej z dwoch frakcji. To co mi było potrzebne kupiłem to są artykuły dla moich dzieci. Ryżu makaronu nie kupiłem, schronu nie wykopalem.Zabezpieczenie potrzeb dzieciaków dało mi spokuj jako ojcu. Teraz patrzę na te dwie grupy z góry. Na te jalowe dyskusje czy będzie czy nie będzie. Czy to jeździec apokalipsy czy tylko katar. Czy puste półki czy pełne. Kupować czy nie kupować.

Murzyn jedziacy popcorn.. Tak, śmiać to ja się śmieje i śmieszkuje tylko nie z wirusa a z ludzi i bzdetów które wypisują, jak się przepychają miedzi sobą. Nigdy nie szydze z krzywdy i tragedia ludzkiej. Tak takie mam teraz podejście obserwując to co się dzieje w kraju jak murzyn z gifa. Szczególnie przepychanki dwóch frakcji mnie bawią bo póki co to obie teoretyzują. Co się stanie tylko czas pokaże.

A może by tak trochę środkiem bez pełnych spodni, zapobiegawczo pójść. Ja nie wierzę że zabraknie nagle towarów w markecie, ale z drugiej co mi szkodzi zabezpieczyć potrzeby dzieci. Kupię na przykład nie karton a 4 mleka na zapas a spokuj bezcenny. I co ciekawe też nie bardzo wierzę że tego mleka co mam zapas nagle zabraknie jak innych towarów. Musielibyśmy mieć Bożym Narodzenie połączone z Wielkanocą trwające minimum 6 miesięcy żeby to wszystko przejesc. Ale z drugiej strony jak przez katar siadzie logistyka i lub bojaźliwi wezmą l4 i nie będzie komu na kasie siedzieć lub ciężarówki poprowadzić.

Ja temat odpuszczam. Oby za pół roku wszyscy śmiali się z tego coronavirus aka kataru nietooprzy, łuskowcow i węży. Mimo że staram się być ponad możecie mnie zakwalifikować mnie do grupy panikarzy z której szydze i obysmy się wszyscy z tego śmiali.

Zdrówka dla was, rodzin. Mam nadzieje ze Wasze życie codzienne nie ucierpi, biznesiki mniejsze większe, etaty ze to wszystko pozostanie bez zmiany. Trzymam kciuki za spokuj ducha.

Użytkownik gajosik edytował ten post 04 marzec 2020 - 12:23


#497 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 marzec 2020 - 12:46

Nie wina jest lekarzy że pacjent jest upośledzony i nie wie jak się zachować. Trochę mózgu trzeba używać. O wirusie mówi się już trochę. A u kolegi wyżej widzę że polityka i dzielenie jest najważniejsze. Może też troszeczkę by zdało się pomyśleć , wyciszyć i starać zachować spokój. Panika , opluwanie i oskarżenie niczemu nie służy .
A bezpiecznie będziemy się czuć jak sami będziemy zachować się świadomie i zachowamy minimum ostrożności. Tyle.

Pacjent zachował się bardzo dobrze, wezwał karetkę.
Politykę mam w głębokim poważaniu. Wyborcą ani pisu ani po czy tam ko nie jestem.
To pan wojewoda na początku stwierdził, że pani marszałek, która jest z po jest ta zła i niedobra, bo się czepia.
Czytaj i słuchaj ze zrozumieniem. Autobusem facet wrócił z Niemiec a nie pojechał do szpitala.
  • Guzu lubi to

#498 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 marzec 2020 - 13:31

Czwarta władza rządzi...



#499 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 marzec 2020 - 15:06

https://niezalezna.p...-wspolpasazerow



#500 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 marzec 2020 - 15:25

15 osób od niedzieli z iloma innymi osobami mogło mieć kontakt?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych