Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 12 marzec 2020 - 15:08

U mnie to ludzi którzy wrócili z zagranicy albo są podejrzani wrzucili na kwarantannę domową i policja pilnuje żeby z domu nie wychodzili.

A chinole zabierają swoich z europy. Najpierw nawieźli a teraz uciekają. 



#902 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 marzec 2020 - 15:09

Kolegi córka z mężem wrócili 3 dni temu z Tajlandi. Przylecieli na lotnisko w Wawie i bez żadnej kontroli sobie pojechali...


  • S.N. lubi to

#903 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 12 marzec 2020 - 15:20

Nie poszedłem dziś do roboty. W Meinersen gdzie pracuje, kilkadziesiąt osób objęto kwarantanną. Z powodu turysty który wrócił z Włoch. Musiał pojechać bo miał zaplanowane i zapłacone. No i wrócił. W sobotę w ramach prac społecznych mojego klubu mieliśmy kończyć renaturalizację potoku – dawno temu wyprostowanego – dziś w ramach programu powrotu łososia w góry Harzu przywracanego do pierwotnej postaci. Odwołane. Szkoda, bo robota bardzo „twórcza” i satysfakcjonująca. Nie boję się samego wirusa. Ani nie jestem stary ani słaby… poradzę sobie. O rodziców w Polsce się boję… I takich sytuacji jak powyższe…

Bo Covid będzie miał skutki pośrednie. Długofalowe. Dotkną każdego z nas.

Obserwuję ten wątek od początku i… i czasem dostaję szału. Rozpierdalają mnie ludzie, co to kreują się tu na jedynych którzy maja zdrowo pod sufitem i „nie panikują”. Co to od nich nic nie zależy – ha ha ha – więc wszystko maja w dupie. Żyć trzeba – i na coś umrzeć – więc pierdolić zasady. 80% zakażeń w nowych miejscach w Niemczech spowodowali turyści. We Francji, Szwajcarii, Danii, Belgii podobnie. Włosi, Hiszpanie też kozaczyli – żyć trzeba – pierdolić zasady. Teraz srają pod siebie. Nie panikuję. Też będę żył nadal. Ale mam świadomość, że nastał czas Obywatelskiej Odpowiedzialności – gdziekolwiek byśmy nie mieszkali. Wirusa nie roznoszą muchy. Robią to ludzie. W ogromnej większości głupio i bezrozumnie. Bo… żyć trzeba i… pierdolić zasady. W każdym kodeksie karnym czy społecznym przewiduje się kary za szkody wyrządzone UMYŚLNIE i NIEUMYŚLNIE. Dziś powinna byś jeszcze jedna kara – za szkody wyrządzone BEZMYŚLNIE!



#904 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 12 marzec 2020 - 15:24

Nie poszedłem dziś do roboty. W Meinersen gdzie pracuje, kilkadziesiąt osób objęto kwarantanną. Z powodu turysty który wrócił z Włoch. Musiał pojechać bo miał zaplanowane i zapłacone. No i wrócił. W sobotę w ramach prac społecznych mojego klubu mieliśmy kończyć renaturalizację potoku – dawno temu wyprostowanego – dziś w ramach programu powrotu łososia w góry Harzu przywracanego do pierwotnej postaci. Odwołane. Szkoda, bo robota bardzo „twórcza” i satysfakcjonująca. Nie boję się samego wirusa. Ani nie jestem stary ani słaby… poradzę sobie. O rodziców w Polsce się boję… I takich sytuacji jak powyższe…

Bo Covid będzie miał skutki pośrednie. Długofalowe. Dotkną każdego z nas.

Obserwuję ten wątek od początku i… i czasem dostaję szału. Rozpierdalają mnie ludzie, co to kreują się tu na jedynych którzy maja zdrowo pod sufitem i „nie panikują”. Co to od nich nic nie zależy – ha ha ha – więc wszystko maja w dupie. Żyć trzeba – i na coś umrzeć – więc pierdolić zasady. 80% zakażeń w nowych miejscach w Niemczech spowodowali turyści. We Francji, Szwajcarii, Danii, Belgii podobnie. Włosi, Hiszpanie też kozaczyli – żyć trzeba – pierdolić zasady. Teraz srają pod siebie. Nie panikuję. Też będę żył nadal. Ale mam świadomość, że nastał czas Obywatelskiej Odpowiedzialności – gdziekolwiek byśmy nie mieszkali. Wirusa nie roznoszą muchy. Robią to ludzie. W ogromnej większości głupio i bezrozumnie. Bo… żyć trzeba i… pierdolić zasady. W każdym kodeksie karnym czy społecznym przewiduje się kary za szkody wyrządzone UMYŚLNIE i NIEUMYŚLNIE. Dziś powinna byś jeszcze jedna kara – za szkody wyrządzone BEZMYŚLNIE!

 

W obliczu naszego społeczeństwa to raczej modlitwa o deszcz na saharze :(

 


  • jacekp29 lubi to

#905 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 12 marzec 2020 - 15:25

Śledzę intensywnie sprzedaż i wzrost cen z dnia na dzień mydła i płynu antybakteryjnego na allegro, ludzie, którzy zaopatrzyli się w porę, już mają kupę kasy a nadal sprzedają  :)  Znajomy w ciągu ostatnich dni sprzedał prawie 100 palet, każde opakowanie z coraz większym narzutem, obecnie jest to około 1000%  :)



#906 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 marzec 2020 - 15:26

Zdaniem WHO w przypadku nowego koronawirusa SARS-CoV-2 można mówić już o pandemii. Choroba dotarła do ponad 100 krajów na świeci. Zakażonych zostało dotychczas co najmniej 118 tys. osób, a zmarło – ponad 4300. W Polsce zarażonych Covid-19 jest ponad 40 osób. Śledzimy najnowsze doniesienia z kraju i ze świat i relacjonujemy je dla Państwa.

 

https://zdrowie.wpro...z-12-marca.html

 

118 tys zarażonych - jaki to jest procent całej populacji???? Procent z promila czy mniej?

 

Podobnie ze zmarłymi - jeszcze mniej...

 

Świat oszalał????

 

Sajonara

"Obserwuję ten wątek od początku i… i czasem dostaję szału. Rozpierdalają mnie ludzie, co to kreują się tu na jedynych którzy maja zdrowo pod sufitem i „nie panikują”. Co to od nich nic nie zależy – ha ha ha – więc wszystko maja w dupie. Żyć trzeba – i na coś umrzeć – więc pierdolić zasady."

 

woblery L.D

"Przecież te wszystkie dane są zakłamane.Testy do nas dotarły za późno, nie wiedzieli jak wygląda procedura testów.Statystycznie w Polsce jest jak w Niemczech obecnie czyli ok 2000-3000tys zakażeń realnie.Część osób już przeszła to nie mając pojęcia że to koronawirus,część przechodzi bezobjawowo lub grypo-podobnie. Z tego są wychwytywane przypadki. Niestety teraz żaden kraj nie jest w stanie już opanować sytuacji a jedynie niwelować podobnie jak to było i jest w Chinach. "

 

I z tym się zgadzam. Gdyby po rozpoznaniu 1 przypadku podjęto dzisiejsze działania - pewnie było by ok. Ale też nie wiadomo...

A tak to już musztarda po obiedzie...



#907 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 12 marzec 2020 - 15:27

Beda po godzinie 20
Tak jak wczorajsze wczoraj

 

I codziennie kilka dni wcześniej.


  • Guzu lubi to

#908 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 15:33

Zdaniem WHO w przypadku nowego koronawirusa SARS-CoV-2 można mówić już o pandemii. Choroba dotarła do ponad 100 krajów na świeci. Zakażonych zostało dotychczas co najmniej 118 tys. osób, a zmarło – ponad 4300. W Polsce zarażonych Covid-19 jest ponad 40 osób. Śledzimy najnowsze doniesienia z kraju i ze świat i relacjonujemy je dla Państwa.

 

https://zdrowie.wpro...z-12-marca.html

 

118 tys zarażonych - jaki to jest procent całej populacji???? Procent z promila czy mniej?

 

Podobnie ze zmarłymi - jeszcze mniej...

 

Świat oszalał????

Romek,tylko że większość ma świadomość,że może znaleźć się w tym procencie promila...


  • jbk i Sayonara lubią to

#909 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 12 marzec 2020 - 15:38

Hiszpanka też nie objęła całej populacji odrazu, nie wiadomo co sie dzieje po zakazeniu tym wirusem czy jak teoretycznie wyzdrowiejesz to za jakis czas nie wysiądą Ci płuca np 


  • Sayonara, Bander i S.N. lubią to

#910 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 12 marzec 2020 - 15:41

@eRKa a ty widziałeś materiały z linków powyżej? Chciałbyś aby u nas doszło do tego samego?
Te pierdolenie ile to procent ludzkości jest chore i ile umarło jest tak głupie jak przesyłanie internetowych łańcuszków.

#911 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 12 marzec 2020 - 15:42

Hiszpanka też nie objęła całej populacji odrazu, nie wiadomo co sie dzieje po zakazeniu tym wirusem czy jak teoretycznie wyzdrowiejesz to za jakis czas nie wysiądą Ci płuca np 

 

W przypadku ciężkich przebiegów występuje zwłóknienie płuc - to już wiadomo.

To jest nieodwracalne dodam.

Co jeszcze? Tego wciąż nie wiadomo...


  • jbk i xyzzvpc lubią to

#912 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 marzec 2020 - 15:42

Te statystyki podawane są na podstawie zbadanych osób z silnymi objawami. Podejrzewam, że jest to jedynie procent wszystkich zarażonych. Ilu z was przechodziło grypę bądź przeziębienie bez wizyty u lekarza? Gdyby każda osoba była badana, okazało by się że statystyki są na +.
  • Guzu i Sayonara lubią to

#913 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 marzec 2020 - 15:48

Romek,tylko że większość ma świadomość,że może znaleźć się w tym procencie promila...

 

Większość z nas jeździ samochodami, chociaż wypadki to niemal codzienność. Ktoś z tego zrezygnuje, bo będzie miał świadomość, że wsiadł, ale wysiąść już nie wysiądzie?

 

Pozdrawiam:)


  • vako lubi to

#914 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 marzec 2020 - 15:53

Apeluję o utrzymanie nerwów na wodzy i powstrzymanie się od używania słów wulgarnych


  • ezehiel lubi to

#915 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 12 marzec 2020 - 15:59

Zdaniem WHO w przypadku nowego koronawirusa SARS-CoV-2 można mówić już o pandemii. Choroba dotarła do ponad 100 krajów na świeci. Zakażonych zostało dotychczas co najmniej 118 tys. osób, a zmarło – ponad 4300. W Polsce zarażonych Covid-19 jest ponad 40 osób. Śledzimy najnowsze doniesienia z kraju i ze świat i relacjonujemy je dla Państwa.

 

https://zdrowie.wpro...z-12-marca.html

 

118 tys zarażonych - jaki to jest procent całej populacji???? Procent z promila czy mniej?

 

Podobnie ze zmarłymi - jeszcze mniej...

 

Świat oszalał????

 

Sajonara

"Obserwuję ten wątek od początku i… i czasem dostaję szału. Rozpierdalają mnie ludzie, co to kreują się tu na jedynych którzy maja zdrowo pod sufitem i „nie panikują”. Co to od nich nic nie zależy – ha ha ha – więc wszystko maja w dupie. Żyć trzeba – i na coś umrzeć – więc pierdolić zasady."

 

woblery L.D

"Przecież te wszystkie dane są zakłamane.Testy do nas dotarły za późno, nie wiedzieli jak wygląda procedura testów.Statystycznie w Polsce jest jak w Niemczech obecnie czyli ok 2000-3000tys zakażeń realnie.Część osób już przeszła to nie mając pojęcia że to koronawirus,część przechodzi bezobjawowo lub grypo-podobnie. Z tego są wychwytywane przypadki. Niestety teraz żaden kraj nie jest w stanie już opanować sytuacji a jedynie niwelować podobnie jak to było i jest w Chinach. "

 

I z tym się zgadzam. Gdyby po rozpoznaniu 1 przypadku podjęto dzisiejsze działania - pewnie było by ok. Ale też nie wiadomo...

A tak to już musztarda po obiedzie...

Jak tu kiedyś pokazał Daniel - jest wiele innych przyczyn powodujących wielokrotnie większa ilość zgonów w skali świata. Głód, wypadki, rak aids....

Ale wypadek, chłop z rakiem czy głodne dziecko nie zapuka ci do drzwi! Tobie i decydentom tego świata. Covid może! Stąd - POŚREDNIE skutki pandemii będą miały wielokroć większy wpływ na życie zwyczajnych ludzi niż zgony przez nią wywołane. Łapiesz? Pewnie nie.

Romek - nie chce mi się Tobą gadać. Od czasu Twoich rewelacji na temat ruskich szpiegów na jerkbaicie czuję fizyczny wstręt do dyskusji z Tobą.... Mam uczulenie na głupotę. Wybacz...



#916 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 marzec 2020 - 16:07

Jak tu kiedyś pokazał Daniel - jest wiele innych przyczyn powodujących wielokrotnie większa ilość zgonów w skali świata. Głód, wypadki, rak aids....

Ale wypadek, chłop z rakiem czy głodne dziecko nie zapuka ci do drzwi! Tobie i decydentom tego świata. Covid może! Stąd - POŚREDNIE skutki pandemii będą miały wielokroć większy wpływ na życie zwyczajnych ludzi niż zgony przez nią wywołane. Łapiesz? Pewnie nie.

Romek - nie chce mi się Tobą gadać. Od czasu Twoich rewelacji na temat ruskich szpiegów na jerkbaicie czuję fizyczny wstręt do dyskusji z Tobą.... Mam uczulenie na głupotę. Wybacz...

 

I wzajemnie.

Jak zaczniesz zabijać ryby zgodnie z Niemieckim prawem miast je wypuszczać wtedy będziesz miał prawo pouczać innych...Tak to mi wygląda na obłudę...


  • Wilku82 lubi to

#917 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 marzec 2020 - 16:08

Już oficjalnie zmarło 4718.
Pewnie drugie tyle na intensywnej terapii. A ile nie zbadanych....

Sprawa jest poważna, nie ma co przykładać do miliardów całej populacji.




 


  • Sayonara lubi to

#918 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 16:10

Apeluję o utrzymanie nerwów na wodzy i powstrzymanie się od używania słów wulgarnych


Mam wielką prośbę (pewnie nie tylko ja jeden) żeby nie zamykać wątku w przypadku pojawiajacej się od czasu do czasu gównoburzy, a zamiast tego w miarę możliwości czyścić wątek i karać.

Pojawia się tu wiele cennych informacji,linków często stanowiących kompilacje informacji co pozwala unikać przedzierania się przez gąszcz bełkotu różnych mediów.

#919 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 12 marzec 2020 - 16:22

Tylko weźmy pod lupę taką Hiszpankę.Według danych zachorwało na nią około 500 milionów (!) ludzi.W powojennym świecie stanowiło to jakieś 1/3 populacji.Przekładając to na dzisiejszy stan ludności wynoszący ponad 7,5 miliarda osób musielibyśmy uzyskać około 2,5 miliarda zachorowań.Hiszpanka miała też wyższą śmiertelność,a w przeciwieństwie do Coronavirusa umierało zdecydowanie więcej ludzi młodych. Ludzkość to przetrwała,a po drodze była II Wojna Światowa,Wielki Głód w Chinach i jeszcze kilka epizodów,gdzie ginęły miliony.Oczywiście problem obecnie jest i nie ma co go bagatelizować.Myślę jednak,że sobie poradzimy.Unikanie zgromadzeń,higiena,zdrowy rozsądek i pownno być dobrze.

Ciekawi mnie też jedna rzecz-gdyby nie obecna globalizacja to jakby wyglądało rozprzestrzenianie się wirusa.Być może skończyłoby się na samym Wuhan.
  • ~30 lubi to

#920 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 12 marzec 2020 - 16:37

Większość z nas jeździ samochodami, chociaż wypadki to niemal codzienność. Ktoś z tego zrezygnuje, bo będzie miał świadomość, że wsiadł, ale wysiąść już nie wysiądzie?

Pozdrawiam:)

Tylko jak tym samochodem przed Swoim zgonem przywalisz w inny, to efekt domina nie rozpierdzieli tysięcy innych pojazdów. Problem w tym, że kozacząc ryzykujesz zdrowiem moim, a nie pasażerów Swojego pojazdu i przygodnych uczestników ruchu drogowego.

Użytkownik fonix edytował ten post 12 marzec 2020 - 16:37

  • xyzzvpc, Sayonara i S.N. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych