Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 marzec 2020 - 19:40

Czy już ktoś to podawał:

https://rybnik.nasze....tr8Wg93mYNO4bI
i znamienne zdania z artykułu, bez ogródek, wprost o czekającej nas być może za chwilę przyszłości;

Kopa ludzi i portali żeruje na na obecnej sytuacji  , te super newsy proponuję spuścić w kiblu . 
Osobiści spotkałem się z stertą wymyślonych /przekoloryzowanych newsów i to wprost od lekarzy z "mojego " podwórka . I za cholerę nie wiem po co to robią  . 


  • coma lubi to

#942 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 12 marzec 2020 - 19:56

Nie wiem czy bylo i na ile to jest wiarygodne.
https://www.worldome...irus/#countries

#943 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 marzec 2020 - 19:57

Nie wiem czy bylo i na ile to jest wiarygodne.
https://www.worldome...irus/#countries


Kwestia który kraj, wtedy wiarygodnośc się zmienia
  • bartuch5473 lubi to

#944 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 12 marzec 2020 - 19:58

Śledzę temat i im bliżej powrotu do Polski tym bardziej się stresuje. Testów nie ma kwarantanne samemu nie bardzo jak mam zrobić. Boję się o rodzinę , zdrowy jestem Ale nie wiadomo.....

#945 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 marzec 2020 - 20:04

Śledzę temat i im bliżej powrotu do Polski tym bardziej się stresuje. Testów nie ma kwarantanne samemu nie bardzo jak mam zrobić. Boję się o rodzinę , zdrowy jestem Ale nie wiadomo.....

Skąd wracasz ?

#946 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 12 marzec 2020 - 20:07

Napisz mi proszę jak nazywa się firma kolegi.

 

Firmy kolegi oczywiście nie podam, ze względu na dobro jego interesu, ale podam Ci firmę bliźniaczą, która robi identycznie, zadzwoń do firmy Gastro-Pro z Krakowa, na allegro znajdziesz pełne dane, sprawdź ceny hurtowe JAX'a z poprzedniego roku a obecne na Allegro  ;)  Jeśli zrobisz to sprytnie, będzie miał jasny obraz. JAX'a akurat już nie ma, bo wszystko wykupili, ale od poniedziałku już będzie nowy specyfik, w tej samej cenie, 700 ml - 576261363, wykręć ten numer i zadaj kilka pytań  ;)


  • rebowski12 lubi to

#947 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 12 marzec 2020 - 20:08

Niemcy Dusseldorf. Co prawda w moja okolica jest jeszcze czysta Ale licho nie śpi.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 12 marzec 2020 - 20:10

  • Guzu lubi to

#948 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 marzec 2020 - 20:09

Śledzę temat i im bliżej powrotu do Polski tym bardziej się stresuje. Testów nie ma kwarantanne samemu nie bardzo jak mam zrobić. Boję się o rodzinę , zdrowy jestem Ale nie wiadomo.....

Jak testów nie ma  ? . Jak nie masz jak kwarantanny , nie masz gdzie  ? . Problem zgłaszasz i cie pokierują  . 
Kumpel siedzi na statku i też ma stres , jak z powrotem będzie . Ale jakoś będzie  puki nie zamkną granic .



#949 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 12 marzec 2020 - 20:11

Patrząc na wyniki zastanawia 1 przypadek w Nepalu i 1 w Monaco. Nepal być może ma problemyz testami itp.natomiast Monaco leżące można powiedzieć w samym sercu europejskiego wybuchu pandemii i jeden chory ?

#950 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 12 marzec 2020 - 20:12

Nie mam gdzie zrobić. Objawów żadnych nie mam . A w hotelu się zamknąć to lepiej tutaj zostać, tak sobie myślę. Dobrze że coś mnie tkneło i autem przyjechałem a nie jak zwykle samolotem. Czułem że z tej korony coś wyjdzie paskudnego.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 12 marzec 2020 - 20:28


#951 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 marzec 2020 - 20:16

Nie mam gdzie zrobić. Objawów żadnych nie mam . A w hotelu się zamknąć to lepiej tutaj zostać, tak sobie myślę.

To już musisz wybrać  , myślę że przemieszczanie się teraz nie jest dobre  . Raz kłopoty po drodze  dwa kontakt z ludzmi .  
 



#952 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 12 marzec 2020 - 20:21

Patrząc na wyniki zastanawia 1 przypadek w Nepalu i 1 w Monaco. Nepal być może ma problemyz testami itp.natomiast Monaco leżące można powiedzieć w samym sercu europejskiego wybuchu pandemii i jeden chory ?


Monaco ma niecałe 40 tysięcy obywateli. To mniej niż mieszka w Ostrołęce. Z tego co wiem to w Ostrołęce jest na razie 0.
  • Guzu i guciolucky lubią to

#953 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 20:27

https://eurokurier24...wirusa-do-wuhan

 

Stonkę zrzucili z samolotów, od początku wiedziałem.



#954 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 12 marzec 2020 - 20:30

Mieszkam w Szwajcarii,paniki zero...Aczkolwiek południe spanikowana...



#955 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 marzec 2020 - 20:41

Firmy kolegi oczywiście nie podam, ze względu na dobro jego interesu, ale podam Ci firmę bliźniaczą, która robi identycznie, zadzwoń do firmy Gastro-Pro z Krakowa, na allegro znajdziesz pełne dane, sprawdź ceny hurtowe JAX'a z poprzedniego roku a obecne na Allegro ;) Jeśli zrobisz to sprytnie, będzie miał jasny obraz. JAX'a akurat już nie ma, bo wszystko wykupili, ale od poniedziałku już będzie nowy specyfik, w tej samej cenie, 700 ml - 576261363, wykręć ten numer i zadaj kilka pytań ;)

Izopropanol wymieszany z mydłem sprzedawany jako profesjonalny środek do dezynfekcji rąk ha ha ha ha.
Równie dobrze można używać do dezynfekcji rąk płynu do szyb z izopropanolem :-) który kosztuje 30zł za 5l. Efekt będzie taki sam.
Ewentualnie płynem do spryskiwaczy :-)
Nie ma to jak zarabiać bezczelnie na ludzkiej niewiedzy.
Ps. Gdyby to był prawdziwy preparat to już by specustawa zadziałała.
Edyta: To nawet nie izo a etanol. Czyli dezynfekcja rąk płynem do spryskiwaczy :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 12 marzec 2020 - 20:56


#956 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 12 marzec 2020 - 20:45

Tutaj widać było panikę jak rządowa listę artykułow opublikowali , pustki w sklepach były. Ale tylko chwilowe . Teraz spokój jest i wszystko oprócz płynów do dezynfekcji i maseczek można kupić. Widac puste parkingi pod sklepami i to dobrze świadczy.

#957 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 marzec 2020 - 20:55

Kopa ludzi i portali żeruje na na obecnej sytuacji  , te super newsy proponuję spuścić w kiblu . 
Osobiści spotkałem się z stertą wymyślonych /przekoloryzowanych newsów i to wprost od lekarzy z "mojego " podwórka . I za cholerę nie wiem po co to robią  . 

 

Jeśli przeczytałeś artykuł to powinieneś zauważyć, że podane są w nim konkretne wskazówki jak się zachować.

 

A nie trzeba być lekarzem, by potwierdzić co i jak ze służbą zdrowia. Nie radzi sobie zasadniczo nigdzie z takimi przypadkami masowych zachorowań.

Wystarczy zwykła logika.

Dla 10 pacjentów wystarczy, ale dla 1000 ?


Użytkownik eRKa edytował ten post 12 marzec 2020 - 20:56


#958 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 marzec 2020 - 21:10

Jeśli przeczytałeś artykuł to powinieneś zauważyć, że podane są w nim konkretne wskazówki jak się zachować.

 

A nie trzeba być lekarzem, by potwierdzić co i jak ze służbą zdrowia. Nie radzi sobie zasadniczo nigdzie z takimi przypadkami masowych zachorowań.

Wystarczy zwykła logika.

Dla 10 pacjentów wystarczy, ale dla 1000 ?

Stwierdzam że w PL radzą sobie bardzo dobrze  ! , i zaplecze  , i postępowanie  wyprzedza   zapotrzebowanie  .
Widzę też żer na sporadycznych przypadkach których można było uniknąć  , ale przypominam że nikt nikogo nie przygotowywał latami do takiej sytuacji  , mimo to jest nad wyraz profesjonalnie . 
 



#959 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 12 marzec 2020 - 21:11

Monaco ma niecałe 40 tysięcy obywateli. To mniej niż mieszka w Ostrołęce. Z tego co wiem to w Ostrołęce jest na razie 0.

A w San Marino mieszka tyle ludzi co w Ząbkach i mają 69 przypadków


  • Guzu lubi to

#960 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 12 marzec 2020 - 21:15

Monaco ma niecałe 40 tysięcy obywateli. To mniej niż mieszka w Ostrołęce. Z tego co wiem to w Ostrołęce jest na razie 0.

Zgadza się liczba ludności, jednak położenie geograficzne jak i styl życia(Ludzie majętni) tak więc narty we Włoszech,firma gdzie indziej,kontrakt do podpisania w Chinach....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych