Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamkni臋ty Temat jest zamkni臋ty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 post贸w
  • Lokalizacja呕ywiec
  • Imi臋:Kamil

Napisano 13 marzec 2020 - 23:14

Zamkn膮膰 ?! Przecie偶 mo偶na tak. :)
Ko艣ci贸艂 nie jedno ma imi臋. -_-
https://schpolnoc.pl...rus-komunikaty/


W wielu firmach w mojej okolicy wprowadzono mierzenie temperatury na wej艣ciu. Okazuje si臋, 偶e nadal w obecnej sytuacji ludzie bagatelizuj膮 problem i przychodz膮 do pracy chorzy i z gor膮czk膮. Jutro dam Wam zna膰 ile os贸b zosta艂o "wy艂apanych". To s膮 wszystko procedury chroni膮ce jeszcze zdrowe osoby przed tymi, kt贸rzy s膮 nieodpowiedzialni i przyjd膮 do pracy/ko艣cio艂a/sklepu. Niech nikt nie szuka nigdzie atak贸w i nie doszukuje si臋 drugiego dna. Przynajmniej w moich wypowiedziach
  • jacekp29, Pisarz.......ewski Piotr, biturbo i 1 inna osoba lubi膮 to

#1142 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 905 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 marzec 2020 - 23:20

My艣licie, 偶e te dzia艂ania to Polityka przed wyborami, czy jest naprawd臋 grubo i 藕le? Bo nie chce mi si臋 wierzy膰, 偶e dla 2 os贸b zmar艂ych i nawet perspektywie kilku stowek chorych zamkneli by ruch graniczny i galerie...

#1143 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 4013 post贸w
  • Lokalizacjapu艂tusk okolice
  • Imi臋:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 13 marzec 2020 - 23:26

My艣licie, 偶e te dzia艂ania to Polityka przed wyborami, czy jest naprawd臋 grubo i 藕le? Bo nie chce mi si臋 wierzy膰, 偶e dla 2 os贸b zmar艂ych i nawet perspektywie kilku stowek chorych zamkneli by ruch graniczny i galerie...

Raczej ostro偶no艣膰 i przewidywanie. Nie chcemy chyba mie膰 tego co we W艂oszech!

Ludzie bagatelizuj膮 problem,do czasu ,kiedy nie dotknie ich to bezpo艣rednio,dlatego tak szybko ten wirus si臋 rozprzestrzenia!


U偶ytkownik cyprys19 edytowa艂 ten post 13 marzec 2020 - 23:28

  • BOB lubi to

#1144 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 marzec 2020 - 23:32

Jadnak si臋 rozprzestnieni. Martwi mnie kondycja naszej s艂u偶by zdrowia. Wbrew pozorom i zapowied藕om , za dobra nie jest


  • eRKa i S.N. lubi膮 to

#1145 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2020 - 23:35

My艣licie, 偶e te dzia艂ania to Polityka przed wyborami, czy jest naprawd臋 grubo i 藕le? Bo nie chce mi si臋 wierzy膰, 偶e dla 2 os贸b zmar艂ych i nawet perspektywie kilku stowek chorych zamkneli by ruch graniczny i galerie...

B臋d膮 dziesi膮tki (oby nie setki) zmar艂ych) i tysi膮ce chorych. Obym si臋 myli艂.


  • martek lubi to

#1146 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 post贸w
  • Lokalizacja呕ywiec
  • Imi臋:Kamil

Napisano 13 marzec 2020 - 23:38

My艣licie, 偶e te dzia艂ania to Polityka przed wyborami, czy jest naprawd臋 grubo i 藕le? Bo nie chce mi si臋 wierzy膰, 偶e dla 2 os贸b zmar艂ych i nawet perspektywie kilku stowek chorych zamkneli by ruch graniczny i galerie...


Zamkni臋cie galerii to strza艂 w 10. Jeszcze jakie艣 s艂u偶by powinny zadzia艂a膰 z m艂odzie偶膮 gromadz膮ca si臋 w wi臋kszych skupiskach osiedlowych i tym podobnych miejscach. M艂ody wiek ma to do siebie, 偶e jeszcze nie my艣li racjonalnie. Wr臋cz g艂upio i nieodpowiedzialnie. Wszystko przychodzi z czasem ale nie u 15 latk贸w. Sam jak by艂em w ich wieku to si臋 buntowa艂em i by艂em anty chocia偶 rodzice cz臋sto i skutecznie wybijali mi g艂upoty z g艂owy. W obecnej chwili ju偶 nawet g艂upie filmiki parodiuj膮ce sytuacj臋 przestaj膮 mnie 艣mieszy膰.

#1147 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 marzec 2020 - 23:39

B臋dzie co b臋dzie, wa偶ne co b臋dzie potem.

#1148 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 post贸w

Napisano 13 marzec 2020 - 23:42

B臋d膮 dziesi膮tki (oby nie setki) zmar艂ych) i tysi膮ce chorych. Obym si臋 myli艂.


Te偶 tak mi si臋 wydaj臋. Obecne informacje w mediach pokazuj膮 jaka liczba jest przetestowania i namierzona. W zachodnich krajach do tej pory zrobiono test贸w kilka/kilkadziesi膮t razy wi臋cej. Wi臋c i statystyki maj膮 wy偶sze.

#1149 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imi臋:Artur

Napisano 13 marzec 2020 - 23:47

Epidemia strachu na tvn7... 馃槀馃槀馃槀馃槀
  • rrthc i S.N. lubi膮 to

#1150 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 14 marzec 2020 - 00:08

We W艂oszech jest taka sprawa 偶e osobami starszymi opiekowa艂a si臋 spora ilo艣膰 chi艅czyk贸w. Po nowym roku i kwarantannie(w Chinach) zara偶eni przylecieli do pracy z dziadkami. I tak to ju偶 posz艂o.

Nosiciela nie 艂atwo wy艂apa膰 jak sam nie choruje.


  • AdamO. i eRKa lubi膮 to

#1151 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 905 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 marzec 2020 - 00:11

Czy kto艣 wie, gdzie艣 czyta艂 jakie objawy maj膮 m艂ode, zara偶one osoby? Jak przebiega艂a ich choroba?

#1152 OFFLINE   czarnawoda68

czarnawoda68

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 post贸w

Napisano 14 marzec 2020 - 00:24

Szanowni Koledzy, siedz臋, ogarniam te wszystkie informacje o koronawirusie i zastanawiam si臋 jak d艂ugo jeszcze b臋dzie trwa膰 ta paranoja.Przecie偶 to nie ,,czarna 艣mier膰" . 艢miertelno艣膰 g艂贸wnie u os贸b starszych z dodatkowymi schorzeniami.

Nagle oka偶e si臋 偶e wraz z wiosn膮 ;)nast膮pi艂 gwa艂towny odwr贸t tego hiper zab贸jcy i ludzie zn贸w b臋d膮 umierali na choroby cywilizacyjne(zawa艂y, nadci艣nienie,udary,t臋tniaki ,mia偶d偶yce,rak jelita grubego), koklusz, zapalenie 艣ledziony i marsko艣膰 w膮troby :ph34r:


  • MIGOTKA i eRKa lubi膮 to

#1153 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 14 marzec 2020 - 00:28

Czy kto艣 wie, gdzie艣 czyta艂 jakie objawy maj膮 m艂ode, zara偶one osoby? Jak przebiega艂a ich choroba?

https://pulsmedycyny...seniorow-984808



#1154 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 post贸w
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 14 marzec 2020 - 00:34

Czym si臋 r贸偶ni Chi艅czyk we W艂oszech od tego w UK? Pytam bo w UK Chi艅czyk贸w jest prawie tyle co ciapatych, czyli sporo wi臋cej ni偶 we W艂oszech a pandemia przebiega jak zwyk艂a grypa, no mo偶e na potrzeby koronaprzekr臋tu troch臋 koloryzuj膮 angole. Ale panika jest zauwa偶alna. Papieru toaletowego brak. Nied艂ugo pewnie pozamykaj膮 wszystko na wz贸r kontynentu.
Zbyt du偶o ludzi zmar艂o we W艂oszech abym uwierzy艂 w to, 偶e Chi艅czycy przywlekli to 艣cierwo do Europy. Moim zdaniem, w tym t臋pie w UK nie powinno ju偶 istnie膰 偶ycie po 70. Prosz臋 nie traktowa膰 tego zbyt dosadnie tego co napisa艂em bo to tylko moje gdybania. Prawda pewnie jest okrutniejsza niestety.
  • fish28 i przemo_w lubi膮 to

#1155 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 14 marzec 2020 - 00:57

Czym si臋 r贸偶ni Chi艅czyk we W艂oszech od tego w UK? Pytam bo w UK Chi艅czyk贸w jest prawie tyle co ciapatych, czyli sporo wi臋cej ni偶 we W艂oszech a pandemia przebiega jak zwyk艂a grypa, no mo偶e na potrzeby koronaprzekr臋tu troch臋 koloryzuj膮 angole. Ale panika jest zauwa偶alna. Papieru toaletowego brak. Nied艂ugo pewnie pozamykaj膮 wszystko na wz贸r kontynentu.
Zbyt du偶o ludzi zmar艂o we W艂oszech abym uwierzy艂 w to, 偶e Chi艅czycy przywlekli to 艣cierwo do Europy. Moim zdaniem, w tym t臋pie w UK nie powinno ju偶 istnie膰 偶ycie po 70. Prosz臋 nie traktowa膰 tego zbyt dosadnie tego co napisa艂em bo to tylko moje gdybania. Prawda pewnie jest okrutniejsza niestety.

A z ciekawo艣ci zapytam bo mo偶e wiesz kto przy 艂贸偶kach ze starszymi osobami jest? Dom starc贸w czy chinole? 



#1156 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 post贸w
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 14 marzec 2020 - 01:07

Chi艅czycy s膮 wsz臋dzie.
W zasadzie je偶eli chodzi o Brytyjczyk贸w to ta "pandemia" spowodowa艂a, 偶e zacz臋li my膰 r臋ce. To, 偶e 偶yj膮 w wielkim syfie i brudzie od zawsze, by膰 mo偶e ma wp艂yw na mniejsz膮 zachorowalno艣膰 w sensie s膮 " dobrze zaszczepieni" od wszelkiego rodzaju 艣cierwa.
Ciekawi mnie tak偶e jak zmieni艂y si臋 statystyki zachorowalno艣ci i umieralno艣ci na gryp臋. Czy to wszystko jest teraz podchodzi pod koron臋?
  • biturbo i eRKa lubi膮 to

#1157 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 14 marzec 2020 - 01:24

Nowy wirus wykryty to od razu powinni zamkn膮膰 granic臋 i zero samolot贸w i przemieszczania si臋. Taka technologia u nich to powinni ogarna膰 taki problem. Echhh

Procedury nie takie i to trzeba naprawi膰.

Zamykaj膮 kraj na amen i  po problemie.

Zastanawiam si臋 czy dalej tomahowk za miliony czy laboratoria za to zrobi膮 na ten i inne b贸le tego 艣wiata.



#1158 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 14 marzec 2020 - 01:29

Chi艅czycy s膮 wsz臋dzie.
W zasadzie je偶eli chodzi o Brytyjczyk贸w to ta "pandemia" spowodowa艂a, 偶e zacz臋li my膰 r臋ce. To, 偶e 偶yj膮 w wielkim syfie i brudzie od zawsze, by膰 mo偶e ma wp艂yw na mniejsz膮 zachorowalno艣膰 w sensie s膮 " dobrze zaszczepieni" od wszelkiego rodzaju 艣cierwa.
Ciekawi mnie tak偶e jak zmieni艂y si臋 statystyki zachorowalno艣ci i umieralno艣ci na gryp臋. Czy to wszystko jest teraz podchodzi pod koron臋?

Angole,francuzi, s艂owacy, ukrainiec, w艂och a czech to szczeg贸lnie brudasy. Okrutne ale prawdziwe. A m贸wi膮 偶e Polak brudny. Ni uja nie prawda.



#1159 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2020 - 02:29

Z tego co wiem, ognisko wirusa we W艂oszech by艂o w Chinatown w jednym z du偶ych w艂oskich miast. Problem w tym, 偶e zamieszkuj膮 tam w wi臋kszo艣ci Chi艅czycy pochodz膮cy z Wuhan i cz臋艣膰 wr贸ci艂a z ojczyzny po 艣wi臋tach. Reszt臋 roboty odwalili W艂osi.

#1160 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 post贸w
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imi臋:Darek

Napisano 14 marzec 2020 - 06:47

My艣licie, 偶e te dzia艂ania to Polityka przed wyborami, czy jest naprawd臋 grubo i 藕le? Bo nie chce mi si臋 wierzy膰, 偶e dla 2 os贸b zmar艂ych i nawet perspektywie kilku stowek chorych zamkneli by ruch graniczny i galerie...

Nasza s艂u偶ba zdrowia kuleje,brak lekarzy,piel臋gniarek oraz 艂贸偶ek szpitalnych...To moim zdaniem g艂贸wny pow贸d...
Aczkolwiek asekuracja wskazana...

Wys艂ane z mojego SM-G935F przy u偶yciu Tapatalka




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych