Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 15 marzec 2020 - 02:25

Jak dodasz 150ml do litra to będziesz miał stężenie 60,87% w stosunku objętościowym.

 

 

Żeby dokonać takiego obliczenia musisz podać ilość tego roztworu który chcesz rozcieńczyć (70 %Isopropyl) ?

Przyjmując wartość najprostszą czyli że chcesz rozcieńczyć 100g 70% roztworu do 60% . To musisz dodać dokładnie 16,6666666667 g .

  Ponieważ to nie apteka  , upraszczając16,5g żelu .

 

Dzieki chlopaki! Wiedzialem, ze moge na was liczyc :) Mam 500ml Iso i 200ml zelu wiec chyba latwiej bedzie mi to zrobic w ml. Czyli dam ok 50ml zelu zeby nie rozcieczyc tego roztworu za bardzo bo virusy gina dopiero przy 60%

 

Tak na marginesie ceny tego Isopropylu poszybowaly w gore. Jeszcze przed zaraza mozna bylo kupic 1L za mniej niz £10 a teraz trzeba juz zaplacic £50. 

 

https://www.ebay.co....zEAAOSwh7tZp7C7



#1342 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 15 marzec 2020 - 06:44

Właśnie ważne żeby to się nie powtórzyło. Zapobiegać lepiej jak leczyć. Gry nie ma jak dowódcy wojsk,politycy piłkarze i niezwykłych Nas to dopada.

No tego akurat możesz być pewny jak podatków, że się powtórzy. Epidemie pojawiały się, pojawiają i będą pojawiały póki będzie życie na Ziemi. To naturalny mechanizm regulacji liczebności populacji i selekcji naturalnej.

edyta:

Czasem miałem wrażenie, że Chińczycy zabrali się za koronawirusa z takim zapałem, żeby przeprowadzić rozpoznanie w boju skuteczność procedur na okoliczność czegoś poważniejszego, a jak reszta świata dołączyła, żeby nie być gorszą.

Jednak to co dzieje się we Włoszech trochę tę teorię podważa.

 

Jeśli wszystko miałoby p... lnąć, ale tak definitywnie to złoto na ciężarki się tylko nada, innej wartości miało nie będzie. ale to tylko w razie defintywnego kataklizmu, wtedy cenniejsza będzie dobra stal :)

A jeszcze cenniejsza wiedza i umiejętności, żeby z tą stalą coś zrobić.


Użytkownik witeg edytował ten post 15 marzec 2020 - 06:51

  • eRKa lubi to

#1343 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 15 marzec 2020 - 06:47

Jest to równoznaczne z brakiem kwarantanny.

Kwarantanny to 14 dni w domu po powrocie.
Załączony plik  Screenshot_20200315-064227_Chrome.jpg   64,98 KB   19 Ilość pobrań

#1344 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 15 marzec 2020 - 07:02

https://www.thetimes...urope-5m89dvjjw
  • coma i korol lubią to

#1345 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 901 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 marzec 2020 - 07:03

Jestem wlasnie po rozmowie z lekarzem rodzinnym, który ma u siebie przypadek koronowirusa... Pacjent czekał 6 dni na kwarantannie domowej na jakąkolwiek obsługę. Nikt nie chciał po niego przyjechać i go obsłużyć, przebadać. Każdy się boi... Sanepid odsyłał od jednego do drugiego i nikt sie nie podejmował pomocy. Karetki nie są przygotowane na transport. Jest kilka w Polsce i ze względu na liczbę zgłoszeń czeka się na transport długo. Jest dramat brakuje wszystkiego. Nawet nie mają strojów. Dopiero zaczynają je szyc, a na jednego podejrzanego idzie 6szt na dobę na jedną osobę obsługująca, a są conajmniej 3 potrzebne...W piątek dopiero dostali płyny prawdopodobnie z orlenu, bo data produkcji to marzec, 5l na jednego lekarza rodzinnego z pielęgniarkami do podziału...Testy w Polsce są dwa. Jeden szybki, który wykrywa tylko nieliczne przypadki i drugi na wyniki którego czeka się 2dni i też jego pewność to około 70%.
Chorych na chwilę obecną jest od cholery tylko nikt ich nie bada, bo się boją. Starsze osoby, umierają na "zapalenie płuc" w domu nie doczekując sie transportu. Jest dramat jednym słowem...

#1346 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 marzec 2020 - 07:31

Jestem wlasnie po rozmowie z lekarzem rodzinnym, który ma u siebie przypadek koronowirusa... Pacjent czekał 6 dni na kwarantannie domowej na jakąkolwiek obsługę. Nikt nie chciał po niego przyjechać i go obsłużyć, przebadać. Każdy się boi... Sanepid odsyłał od jednego do drugiego i nikt sie nie podejmował pomocy. Karetki nie są przygotowane na transport. Jest kilka w Polsce i ze względu na liczbę zgłoszeń czeka się na transport długo. Jest dramat brakuje wszystkiego. Nawet nie mają strojów. Dopiero zaczynają je szyc, a na jednego podejrzanego idzie 6szt na dobę na jedną osobę obsługująca, a są conajmniej 3 potrzebne...W piątek dopiero dostali płyny prawdopodobnie z orlenu, bo data produkcji to marzec, 5l na jednego lekarza rodzinnego z pielęgniarkami do podziału...Testy w Polsce są dwa. Jeden szybki, który wykrywa tylko nieliczne przypadki i drugi na wyniki którego czeka się 2dni i też jego pewność to około 70%.
Chorych na chwilę obecną jest od cholery tylko nikt ich nie bada, bo się boją. Starsze osoby, umierają na "zapalenie płuc" w domu nie doczekując sie transportu. Jest dramat jednym słowem...


Potwierdzam mam kolegę w pogotowiu i mówił to samo nic nie mają nawet masek, na początku zmiany dostają trzy igły i ma im to wystarczyć do jej końca, kwarantanna to jest ale w telewizji, kto jest świadomy powagi sytuacji i wraca z zagranicy sam się zgłasza na badanie ,ale większość tego nie robi ,bo są przekonani że nim nic nie dolega. Oczywiście w telewizji wygląda to modelowo i pięknie bo nie może być inaczej
  • biturbo i eRKa lubią to

#1347 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 15 marzec 2020 - 07:32

Jestem wlasnie po rozmowie z lekarzem rodzinnym, który ma u siebie przypadek koronowirusa... Pacjent czekał 6 dni na kwarantannie domowej na jakąkolwiek obsługę. Nikt nie chciał po niego przyjechać i go obsłużyć, przebadać. Każdy się boi... Sanepid odsyłał od jednego do drugiego i nikt sie nie podejmował pomocy. Karetki nie są przygotowane na transport. Jest kilka w Polsce i ze względu na liczbę zgłoszeń czeka się na transport długo. Jest dramat brakuje wszystkiego. Nawet nie mają strojów. Dopiero zaczynają je szyc, a na jednego podejrzanego idzie 6szt na dobę na jedną osobę obsługująca, a są conajmniej 3 potrzebne...W piątek dopiero dostali płyny prawdopodobnie z orlenu, bo data produkcji to marzec, 5l na jednego lekarza rodzinnego z pielęgniarkami do podziału...Testy w Polsce są dwa. Jeden szybki, który wykrywa tylko nieliczne przypadki i drugi na wyniki którego czeka się 2dni i też jego pewność to około 70%.
Chorych na chwilę obecną jest od cholery tylko nikt ich nie bada, bo się boją. Starsze osoby, umierają na "zapalenie płuc" w domu nie doczekując sie transportu. Jest dramat jednym słowem...

O jakiej obsłudze mówisz? Czy w ciągu tych 6 dni był chory? Miał jakieś objawy? Czy dopiero po 6 dniach od rozpoczęcia kwarantanny pojawiły się objawy i ktoś się nim zajął?

Izolacja jest dla osób u których stwierdzono wirusa, np. po objawach, na 100% ;)

Kwarantanna jest dla osób u których podejrzewa się ze mogę mieć lub być nosicielami... Ale na dzień skierowania do kwarantanny nie mieli zadnych objawów. Drobna różnica. Jak nic nie masz to 14 dni w spokoju, jak się coś pojawi to masz dzwonić "po obluge".

Ogólnie to "sorry, taki mamy klimat" wielokadencyjnych zaniedbań w służbie zdrowia :) jak będziemy się stosować do zaleceń to i te 5L płynu powinno wystarczy i ubrań.

Testy są nowe więc ich skuteczność tez pewnie jest ograniczona. Wirus się inkubune trochę i można wykonywać ten sam test co 12h i mieć przez pierwsze 4-5 wynik negatywny a potem pozytywny.
  • coma lubi to

#1348 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 07:38

to akurat fakt :-) może niezbyt trafnie dałem przykład.


Czyli plaga to zemsta Montezumy, dlatego papier z robala zniknął, wszystko jasne!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1349 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 marzec 2020 - 07:43

...
812d76e4f1c3980d380c64c4b4cf8575.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • strary, coma i S.N. lubią to

#1350 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 marzec 2020 - 08:26

To smutne ale idą ciężkie czasy (nie wiem czy za miesiąc czy za dwa lata), jak zawsze śmiałem się ze złota jako inwestycji tak dziś zaczynam się zastanawiać nad zakupem jako zabezpieczenie tego co mam przed inflacją i innymi czynnikami.

Stara zasada narodu który przetrwał wiele .  1/3 w dolary , 1/3 nieruchomości-grunty , 1/3 złoto. :)



#1351 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 marzec 2020 - 08:34

https://polskatimes....nawirus-ekspert

#1352 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 marzec 2020 - 08:43

Aż dziwię się że tak mało jest teorii spiskowych  , no może dlatego że ludzie są za bardzo przejęci i nie w głowie im wymyślanie  głupot  . 
 

Ale ..  książka lub film był by dobry . O  między rządowej zmowie dotyczącej zmniejszenia populacji i za razem wyeliminowania najsłabszych i nieproduktywnych  ** . 

Po  pandemii , gospodarka by ruszyła w niebywały sposób bo zostały  , chętne do pracy jednostki z ambicjami generujące popyt na nowe dobra .Spadek cen gruntów i wzrost dostępności zachęcał by do inwestycji . Bogate banki po przejęciu dóbr po dłużnikach dawały by kredyty na bardzo dobrych warunkach . Płace poszybowały by w górę . Jakość  powietrza uległa by ogromnej poprawie po "wygaszeniu " tysięcy węglowych kopciuchów . Zakazano by fajek , zresztą palacze by praktycznie znikli . 
ITD : ... 

 



#1353 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 marzec 2020 - 08:51

Aż dziwię się że tak mało jest teorii spiskowych  , no może dlatego że ludzie są za bardzo przejęci i nie w głowie im wymyślanie  głupot  . 
 

Ale ..  książka lub film był by dobry . O  między rządowej zmowie dotyczącej zmniejszenia populacji i za razem wyeliminowania najsłabszych i nieproduktywnych  ** . 

Po  pandemii , gospodarka by ruszyła w niebywały sposób bo zostały  , chętne do pracy jednostki z ambicjami generujące popyt na nowe dobra .Spadek cen gruntów i wzrost dostępności zachęcał by do inwestycji . Bogate banki po przejęciu dóbr po dłużnikach dawały by kredyty na bardzo dobrych warunkach . Płace poszybowały by w górę . Jakość  powietrza uległa by ogromnej poprawie po "wygaszeniu " tysięcy węglowych kopciuchów . Zakazano by fajek , zresztą palacze by praktycznie znikli . 
ITD : ... 

 

 

Same plusy, tylko nagrobków przybędzie.



#1354 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 marzec 2020 - 09:02

Uwielbiam kiedy humanista  mówi  "to jest czysta matematyka". :D

Znam przypadek kiedy kilkuset humanistów z tytułami magistrów , doktorów i profesorów próbowało przez godzinę obliczyć czy na spotkaniu jest kworum , czyli proste przeliczanie procentów % :( . Po godzinie burzliwej i bezowocnej debaty , w obliczeniach  pomógł im dziadek ochroniarz. :D



#1355 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 marzec 2020 - 09:29

https://wiadomosci.o...wirusem/rglhhyk

Gratuluję i pozdrawiam bardzo serdecznie naszego Forumowicza !

#1356 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 09:46

Czyli prawdopodobnie anglicy i niemcy zapchaja przepustowosc ich systemu zdrowia. A my walczymy o wydluzenie tego okresu
Taki obrazek, oby nie proroczy w anglii... https://m.youtube.co...h?v=grbSQ6O6kbs

#1357 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 marzec 2020 - 10:01

https://www.wiesci24...tonowe-panstwo/



#1358 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 10:09

Chyba dlatego mamy izolacje, zeby to rozwlec w czasie. Zeby nie bylo 1000 pacjentow dziennie tylko 1000 na tydzień

#1359 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 10:16

Przeczytałem, współczuję sobie, że tacy nieodpowiedzialni ludzie są senatorami.

Ostatnie kilkanaście dni miałem bardzo intensywne. Mnóstwo spotkań i tysiące przejechanych i przelecianych kilometrów.

 

No i następny mądry, zwykli ludzie znają procedury postępowania a tu prosze kwietuszek:

Rano zgłosiłem telefonicznie swój stan Marszałkowi Grodzkiemu. Nakazał mi, abym natychmiast się udał do Szpitala Zakaźnego na ul. Wolskiej w celu przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa.

 

Dalej nie chce już mi się tego komentować, żenada i poziom rozumowania panienki z gimnazjum.



#1360 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 marzec 2020 - 10:19

Mi starczyło cierpliwości na 3 zdania.

 

 

https://polskatimes....nawirus-ekspert

 

Ten wywiad, kto nie przeczytał niech to zrobi.