Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chińskie BFS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   rakso147

rakso147

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 23 marzec 2020 - 22:27

… co za łożyska, jaka marka i podaj rozmiary, jakie włożyłeś.

Łożyska oczywiście z aliexpress, więc no name. To są hybrydowe, choć są też pełne ceramiczne za cenę 2x większą (Ponad 60zl za komplet), ja uznałem, że hybrydy mi wystarcza.
Kupiłem dokładnie te:
Rozmiar 3x10x4 i 5x10x4.
#Aliexpress 13,48 zł | Darmowa wysyłka 3X10X4mm S623/SMR103 2OS CB ABEC7 ze stali nierdzewnej hybrydowy ceramiczne kołowrotek łożyska wału przez JARBLUE
https://a.aliexpress.com/_BTgLTz
#Aliexpress 17,92 zł | 5X10X4 SMR105 2OS CB ABEC7 LD 5x10x4mm hybrydowe ceramiczne łożysko kulkowe łódka wędkarska ze stali nierdzewnej przez JARBLUE
https://a.aliexpress.com/_BOGf7H

#262 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 24 marzec 2020 - 08:35

"skrobnij coś na temat momo do sx4."

Momo wyszło przez przypadek bo do SX4 raczej szału z wyborem nie ma. Szpula pasuje ciasno, lepiej niż ray's w tatuli. Trochę łożysko słychać ale bez tragedii. Wspomniany sx4 pracuje u mnie na kiju do 40g( 2,74m). Teraz da się 5g woblerem rzucić jakieś 20m, na oryginalnej min. 10g  i to jeszcze jak jakiś system rzutu jest
w przynęcie. Jednak masa wirująca układu szpula + plecionka( której jest dużo mniej) robi rożnicę. Ten kij przy masie 5 gram nie wykazuje żadnej chęci do załadowania a jednak coś tam na lekiej szpuli już leci. Lekie Momo nie ma hamulca odśrodkowego na sobie, ale magnetyk w SX 4 daje rade.
Lżejszej szpuli  niż to co mam ( 9,1g) do SX4 raczej bym nie wkładał. Hamulec walki jest w tym mocny jak w każdym ABU i boje się że jak kogoś pokusi (tak jak mnie) na 0,12mm (plecionka) + lekka szpula to przy braniu wąsatego w nurcie  to lżejsza,  czyli bardziej rachityczna szula poprosu się zgnecie jak jajko od samego szarpnięcia.

Do lżejszych patyków SX4 raczej nie ma sensu bo jednak trochę waży. Ja mam wersję 6,6 to już całkiem mocne bydle. pz


  • gumowy i Xiaou lubią to

#263 OFFLINE   ar22

ar22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 14:02

witam

od kilku dni jestem posiadaczem chińskiego multika GBC200. Kupiłem go do łowienia na jerki 30-50gr. Niezbyt często łowię na takie jerki i szkoda mi było męczyć moje multiki. A taki za 112zł jak się rozsypie, to płakał nie będę. Zresztą wtedy okaże się, jak jest wytrzymały ( nie jest tak naprawdę dedykowany do takich obciążeń )

Ale, jak już go mam, to nie mogłem oprzeć się porównaniu go do Aldka i wpisać w dyskusję o wyższości multików 20 x droższych.  W skrócie :

Rzuty powtarzalne czeburaszką 1,5gr - 15,54m ( celność taka sobie ). Rzuty główka 2gr+jaskółka 5cm - 16,65m. Celność ok i komfort rzucania ok. Przy większych obciążeniach już całkiem ok.

 

 

 

Załączone pliki



#264 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 marzec 2020 - 15:09

To ten? https://youtu.be/aHMhbR_Yay8?t=778



#265 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 24 marzec 2020 - 15:30

Wywaliłem oryginalne (panel boczny) łożysko z revo 4sx i już miałem się zabierać za łożysko lekkiej szpuli ( momo), ale się okazało że, coś lepsiejszego tam chińczyki wsadzili. Kręci się tak samo jak zakupione na ali SMR 115 RS CB ABAC -7 i dodatkowo na mikro kulkach jest. Tom go nie wymieniał. Poskładałem wszystko do kupy, się kreci. No ale plan w całości nie wykonany bo jedno łożysko zostało. A to se na oryginalną szpulke założe!. I założyłem. Też się kręci. Odkładając chińskie narzędzia serwisowe do skrzynki zobaczyłem uprzednio wymieniane oryginalne  łożyska z revo X. Porównałem z tymi z SX i są identyczne (a multik połowe droższy). Nawet niekręcą się tak samo. Na razie u mnie we wsi piździ bardzo, to nie ma jak tego potestować. Ale jak przestanie to coś czuje że do tych gości od przekopu trza będzie zagadać...pz



#266 OFFLINE   ar22

ar22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 16:37

 

tak, to ten, tylko inny kolor



#267 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 marzec 2020 - 17:09

Ale, jak już go mam, to nie mogłem oprzeć się porównaniu go do Aldka i wpisać w dyskusję o wyższości multików 20 x droższych.  W skrócie :

Rzuty powtarzalne czeburaszką 1,5gr - 15,54m ( celność taka sobie ). Rzuty główka 2gr+jaskółka 5cm - 16,65m. Celność ok i komfort rzucania ok. Przy większych obciążeniach już całkiem ok.

 

 

tak, to ten, tylko inny kolor

To film trochę rozmija się z Twoimi testami.

Jeszcze napisz proszę ile wycisnąłeś z Aldebarana, i jak zmierzyłeś odległości co do centymetra? Dedukuję, że po obrotach korbki. Jeżeli tak, to moje multiplikatory (fakt, że z nawiniętą małą ilością linki) za cholerę nie wysnuwają plecionki tyle, ile podaje producent na pudełku. Przy 1.5 g przynęcie rzuty są o 2 - 2.5 m krótsze. I zastanawia mnie jeszcze jedno. Dlaczego dwa razy cięższa przynęta lata tylko metr dalej?



#268 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 24 marzec 2020 - 17:14

Dodam jeszcze że Reel Test to bardzo bardzo nie obiektywny recenzent. Zapewne kto sponsoruje tego się chwali. Pomimo tego i tak go oglądam dla samych danych technicznych które omawia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • rimi lubi to

#269 OFFLINE   ar22

ar22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 18:17

To film trochę rozmija się z Twoimi testami.

Jeszcze napisz proszę ile wycisnąłeś z Aldebarana, i jak zmierzyłeś odległości co do centymetra? Dedukuję, że po obrotach korbki. Jeżeli tak, to moje multiplikatory (fakt, że z nawiniętą małą ilością linki) za cholerę nie wysnuwają plecionki tyle, ile podaje producent na pudełku. Przy 1.5 g przynęcie rzuty są o 2 - 2.5 m krótsze. I zastanawia mnie jeszcze jedno. Dlaczego dwa razy cięższa przynęta lata tylko metr dalej?

 

Nie oglądałem filmu, tylko spojrzałem na kołowrotek, czy ten.  Tak po obrotach korbki. Zmierzyłem idealnie suwmiarką średnicę szpuli, a później porównałem jeszcze z długością faktyczną plecionki 10 obrotów ( u mnie to dało 0,555m - jeden obrót. Nie wiem ile jest napisane na opakowaniu kołowrotka ). Oczywiście następne obroty dają trochę inne długości, bo plecionki ubywa na szpuli, ale przy gr 0,04 varivasa można to pominąć, przy tej długości rzutów. Jest to średnia 5 rzutów, dlatego te centymetry... Cięższa przynęta lata tylko o 1m dalej, bo nie jest to obciążenie skupione ( wolframowa czeburaszka, tylko jaskółka 5cm na 2gr główce jigowej. Aldebaranem można rzucić 3-4m dalej powtarzalnie tymi obciążeniami, tą plecionką i szpulą firmową. Z lekka szpulą można rzucić jeszcze ok 1m dalej, a jak zmienimy łożyska, to jeszcze max kilkadziesiąt cm. Ale tu mówimy już o kilku dodatkowych chińskich multikach w zamian za extra  max 1-2m odległości.


  • HaDe i eRKa lubią to

#270 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 24 marzec 2020 - 23:30

Tylko aldek a tym bardziej aldek z availem podaje takie przynęty o wiele łatwiej nie trzeba się zbytnio wysilać i czekać na wiatr w plecy.
  • Paweł J lubi to

#271 OFFLINE   ar22

ar22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 07:33

Tylko aldek a tym bardziej aldek z availem podaje takie przynęty o wiele łatwiej nie trzeba się zbytnio wysilać i czekać na wiatr w plecy.

 

Tak, Aldek jest trudny do pobicia. Ale w tym Chińczyku komfort przy 2gr +gumka jest całkiem ok. Jeśli porównamy go do innych markowych młynków, to nie jest tak źle. Jako ciekawostkę mogę porównać do Steez SVTW 1016. Steez jest oczywiście pod inne obciążenia, niż Aldek, ale jest reklamowany, że w okolicach 3gr jest ok. Przy w/w obciążeniach i plecionce daje wyniki : 1,5gr czeburaszka wolfram - 17,40m ( celność słaba ). 2gr główka  + jaskółka - 17,20m. Przy czym Steez ze szpulą Rays' i wymienionymi łożyskami. Czyli firmowy Steez, bez tuningu przy ok 3gr rzuci max tyle co Chińczyk.


  • teo lubi to

#272 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 marzec 2020 - 13:45

A jak wygląda obsługa takich przynęt?

 

Załączony plik  p1.jpg   35,18 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  p5.jpg   36,37 KB   14 Ilość pobrań


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 25 marzec 2020 - 13:46

  • teo lubi to

#273 OFFLINE   ar22

ar22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 15:05

A jak wygląda obsługa takich przynęt?

 

attachicon.gif p1.jpgattachicon.gif p5.jpg

 

Chińczykiem będzie słabo. 1,5gr skupionej masy to wg mnie minimum. Może trochę poleci, ale  bez większego sensu.



#274 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2020 - 15:08

@Koincydencja Hubert czym podajesz takie wabiki (kij)?

#275 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 marzec 2020 - 15:28

Ja takich przynęt w boju nie używam (jeszcze  ;) ).  W ramach siedzenia w domu rzucam sobie takimi zabawkami dla rozrywki.

Jedno wędzisko, którym rzucam to dzieło Kamila ukręcone na no name'owym blanku (być może to nawet jakiś Batson). 180 cm, mocne 6 lb, Kamil ocenił go na 4-12 g, dla mnie rzuca się nim zadowalająco od 3 g (żaden ołów, który jest marnym wyznacznikiem możliwości sprzętu) Drugie to 10-cio funtowa Daiwa Black Label 1-7 g, totalnie nie wpisująca się w chińskie standardy UL.

 

Samą jaskółką zestaw jest w stanie wypluć linkę na 8 - 9 m, szkoda, że nie mam takich lekkich jigów dla porównania, woblerek wyciąga 12 - 14 m w zależności, czy rzuca się z wiatrem, czy pod wiatr. Rzuty wykonuję na mocno skręconym hamulcu, nie kontroluję szpulki kciukiem. 


  • maykel, teo i MietekK lubią to

#276 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 25 marzec 2020 - 15:49

Taki woblerek za to zabija aldebarana nawet z availem. Kładę głowę na pieniek. Miałem sprzedałem i do nielotów ftb nie polecam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • HaDe i Maciej1979 lubią to

#277 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2020 - 15:56

Taki woblerek za to zabija aldebarana nawet z availem. Kładę głowę na pieniek. Miałem sprzedałem i do nielotów ftb nie polecam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

A próbowałeś używać takiego zestawu z kijem o innym charakterze pracy?
Ja np. pod swoje Daiwy lubię szybkie patyki, bardziej kluskowate generowały częste grody. W tym przypadku może być odwrotnie.
  • HaDe i koval75 lubią to

#278 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 25 marzec 2020 - 16:27

Nie lubię kluskowatych kijów. Próbowałem z kilkoma w przedziale od 4 do 8 lb mocy i nie dogadaliśmy się. Najwięcej używałem st.croix na blanku premier 2-6lb który x fastem nie jest ale krowim ogonem też bym go nie nazwał. Wszystko co lotne lata perfekcyjnie. To woblery bez systemów nawet te w okolicach 4 g zajmowały mi chwilę na ustawieniach żeby nie było nerwów. Za to aldebaran 51 na availu nie miał już z tym żadnych problemów zarówno na magnetyku jak i svs Infinity. Jak narazie cukierek nie do pobicia. Żałuję trochę że sprzedałem. Ale nie zaśmiecam już Chińskiego wątku.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#279 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2020 - 16:38

Nie lubię kluskowatych kijów. Próbowałem z kilkoma w przedziale od 4 do 8 lb mocy i nie dogadaliśmy się. Najwięcej używałem st.croix na blanku premier 2-6lb który x fastem nie jest ale krowim ogonem też bym go nie nazwał. Wszystko co lotne lata perfekcyjnie. To woblery bez systemów nawet te w okolicach 4 g zajmowały mi chwilę na ustawieniach żeby nie było nerwów. Za to aldebaran 51 na availu nie miał już z tym żadnych problemów zarówno na magnetyku jak i svs Infinity. Jak narazie cukierek nie do pobicia. Żałuję trochę że sprzedałem. Ale nie zaśmiecam już Chińskiego wątku.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Miałem przyjemność używać Aldka BFS kolegi, bez Availa, kij do 10lb, rzucałem woblerkami hm bez żadnych systemów, do lotnych bym ich nie zaliczył, waga około 2.5g, latało przyjemnie przy dość mocnym, bocznym wietrze. Nie skupiałem się na odległości, ale rzuty były bezstresowe, nie używałem kciuka. Lubię swojego Steeza KTF, ale Aldkiem rzucało mi się równie dobrze.
  • mifek lubi to

#280 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 25 marzec 2020 - 17:27

No widzisz co ręka to inne wrażenia. Oczywiście nie twierdzę że Aldebaran jest zły bo jest świetny.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych