Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3805 odpowiedzi w tym temacie

#2881 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 23 grudzień 2019 - 18:52

Gdzie Tomku wyczytałeś, że nie na rynek USA?

Pierwsze zdjęcie lewy dolny róg :)

#2882 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:02

A testowałeś już ją? Ciekawi mnie jak się ma jej waga w stosunku do tradycyjnych plecionek (czy fluoro zwiększa jej ciężar), czy jego dodatek zwiększa jej sztywność i czy sprawia, że szybciej tonie?


  • BOB lubi to

#2883 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:28

Gdzie Tomku wyczytałeś, że nie na rynek USA?

 

Edit: Już widzę :)

...a potem dokładnie ten sam towar trafia z Japonii do USA tylko na opakowaniu z delikatnie zmieniona szatą graficzną i symbolicznymi zmianami w parametrach.

To kwestia praw patentowych i licencyjnych. Dzieje sie tak w wielu dziedzinach: elektronika, motoryzacja, sprzęt foto i ...wędkarstwo. Steez na USA ma dopisek w nazwie "a" i podobno słabszy hamulec ;)  :D


  • Paweł Bugajski lubi to

#2884 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:33

Napewno nie polecę do ul pstrągowego peewee 5lb taką w zeszłym sezonie testowałem,linka za setkę złotówek nie wytrzymała całego sezonu na kamienistych ciurkach za to na wodach okoniowych spisała się idealnie.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#2885 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:37

A testowałeś już ją? Ciekawi mnie jak się ma jej waga w stosunku do tradycyjnych plecionek (czy fluoro zwiększa jej ciężar), czy jego dodatek zwiększa jej sztywność i czy sprawia, że szybciej tonie?

Pierwsze testy 03-06/01/2020 Bóbr pstrągi .

Użytkownik rothen edytował ten post 23 grudzień 2019 - 19:38

  • HaDe lubi to

#2886 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:42

...a potem dokładnie ten sam towar trafia z Japonii do USA tylko na opakowaniu z delikatnie zmieniona szatą graficzną i symbolicznymi zmianami w parametrach.

To kwestia praw patentowych i licencyjnych. Dzieje sie tak w wielu dziedzinach: elektronika, motoryzacja, sprzęt foto i ...wędkarstwo. Steez na USA ma dopisek w nazwie "a" i podobno słabszy hamulec ;)  :D

Że JDM, to rozumiem, ale nie spotkałem się nigdy z "Not for sale in the U.S.A." 

 

Trochę wyleczyłem się :P z urywania gramów z zestawów, ale 100 m fluoro 0.34 to ok 14 g, co jednak przekłada się na właściwości rzutowe relatywnie lekkich wabików. Za to fluoro ma fajną właściwość. Jak opadnie na dno, to z racji jego wagi fajnie można szurać przynętami po dnie. Taka plecionka, gdyby miała takie właściwości mogłaby być fajną alternatywą na leniwe ryby. 

 

Pierwsze testy 03-06/01/2020 Bóbr pstrągi .

Koniecznie opisz wrażenia :)


  • BOB i rothen lubią to

#2887 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 26 grudzień 2019 - 20:58

Używałem tej plecionki Duel z dopiskiem Pro+ bodajże. W spinie mi się nie sprawdziła. Trudno to opisać, ale po kilku godzinach łowienia miałem wrażenie, jak by rdzeń plecionki był oddzielony on otuliny i podczas zwijania otulina po prostu się blokowała na przelotkach. Ja swoją wywaliłem. Miałem rozmiar 0,3PE. Używałem tej z fotki.
Oby ta była inna.
3852f1d27beb321bf870386fb65cf828.jpg

Użytkownik dante edytował ten post 26 grudzień 2019 - 21:01


#2888 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 26 grudzień 2019 - 22:44

U mnie ten model też się nie sprawdził. Nie siegam po niego.

#2889 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 28 grudzień 2019 - 20:46

U mnie ten model też się nie sprawdził. Nie siegam po niego.

U mnie sprawdza się. Mam rozmiary od 0.1 do 1.5 pe. Doceniam ją teraz kiedy łowię przy ujemnych temperaturach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • rothen lubi to

#2890 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 styczeń 2020 - 14:35

Panowie,

 

nie wiem czy to dobry dział, ale chce ( muszę) podzielić się wrażeniami z pierwszego wędkowania UL.

Co prawda ryby nie udało mi się żadnej wyciągnąć ( co najwyżej trochę zielska)...to jestem wręcz zachwycony i szczerze mówiąc  dobrze, że już jest sezon ochronny na szczupaka.

Dzięki temu mogę skupić się na okoniach, kijek lekki i do tego multik który chodzi miodnie   :)

Dodam, że nie było tak trudno jak myślałem, poustawiałem multik i jak dla mnie odległości spoko :)

1 broda, ale totalnie z mojej winy :)

 

Pozdrawiam


Użytkownik Mateo90 edytował ten post 05 styczeń 2020 - 14:37


#2891 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 05 styczeń 2020 - 15:57

I tak trzymaj 😀👍💪

#2892 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 05 styczeń 2020 - 20:56

Panowie,

nie wiem czy to dobry dział, ale chce ( muszę) podzielić się wrażeniami z pierwszego wędkowania UL.
Co prawda ryby nie udało mi się żadnej wyciągnąć ( co najwyżej trochę zielska)...to jestem wręcz zachwycony i szczerze mówiąc dobrze, że już jest sezon ochronny na szczupaka.
Dzięki temu mogę skupić się na okoniach, kijek lekki i do tego multik który chodzi miodnie :)
Dodam, że nie było tak trudno jak myślałem, poustawiałem multik i jak dla mnie odległości spoko :)
1 broda, ale totalnie z mojej winy :)

Pozdrawiam

Pochwal się kolego o jaki zestaw chodzi 😁

#2893 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 05 styczeń 2020 - 21:43

Panowie,

 

nie wiem czy to dobry dział, ale chce ( muszę) podzielić się wrażeniami z pierwszego wędkowania UL.

Co prawda ryby nie udało mi się żadnej wyciągnąć ( co najwyżej trochę zielska)...to jestem wręcz zachwycony i szczerze mówiąc  dobrze, że już jest sezon ochronny na szczupaka.

Dzięki temu mogę skupić się na okoniach, kijek lekki i do tego multik który chodzi miodnie   :)

Dodam, że nie było tak trudno jak myślałem, poustawiałem multik i jak dla mnie odległości spoko :)

1 broda, ale totalnie z mojej winy :)

 

Pozdrawiam

 

Opisz też koniecznie wrażenia  po założeniu jakiegoś nielota z wiatrem w twoją stronę :D .



#2894 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 styczeń 2020 - 21:59

Opisz też koniecznie wrażenia  po założeniu jakiegoś nielota z wiatrem w twoją stronę :D .

hehe narazie się nie odważyłem :P



#2895 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 styczeń 2020 - 22:02

Pochwal się kolego o jaki zestaw chodzi

mam tetona 2-10g + daiwe ss air i do tego  plecionka   Duel x8 harcore 0,8  (  zakupiona od kolegi @Andan)



#2896 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 styczeń 2020 - 07:32

mam tetona 2-10g + daiwe ss air i do tego  plecionka   Duel x8 harcore 0,8  (  zakupiona od kolegi @Andan)

Dla mnie to bardziej L, niż UL. Ciekawym czy powalczysz z przynętami poniżej 4g. Napisz trochę więcej co osiągasz tym Twoim zestawem.

 



#2897 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 06 styczeń 2020 - 08:25

Jak nie będzie czytał o straszeniu rzucaniem nielotami pod wiatr to powalczy. 

Wagowo cały zestaw waży ok 235 g, czyli niewiele więcej niż sama Tatula. 

Ciesz się Mateusz łowieniem, bo to Tobie wędkowanie castem ma sprawiać przyjemność. Jako jeden z niewielu poszedłeś na skróty i posłuchałeś się rad i zacząłeś łowić sprawdzonym sprzętem. Jak załapiesz bakcyla, to zdecydowanie łatwiej będzie Ci zrobić kolejny krok do przodu  :good:  :highfive:



#2898 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 styczeń 2020 - 08:25

Dla mnie to bardziej L, niż UL. Ciekawym czy powalczysz z przynętami poniżej 4g. Napisz trochę więcej co osiągasz tym Twoim zestawem.

Dam znać w przyszłym tygodniu :)
Mam pare mniejszych przynet :)

Użytkownik Mateo90 edytował ten post 06 styczeń 2020 - 08:27


#2899 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 06 styczeń 2020 - 08:44

mam tetona 2-10g + daiwe ss air i do tego plecionka Duel x8 harcore 0,8 ( zakupiona od kolegi @Andan)

Ja również uważam że to świetny zestaw. Daiwa ss air w wprawnych rękach ma duże możliwości. Wszystkie elementy aż po linkę to nie zabawka na chwilę. Powodzenia!

P.s. jeżeli mag force z rotorem air nie poradzi sobie z nielotami to żaden hamulec już sobie nie poradzi.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • maykel i HaDe lubią to

#2900 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 styczeń 2020 - 09:07

Jak nie będzie czytał o straszeniu rzucaniem nielotami pod wiatr to powalczy. (...)

Słusznie.

Mnie też straszono, ale się uparłem i zestawem @Mekamil (solid na całej długości) określony przez Producenta 4-10g + Tatula (szpula 5,6g, Techron Olive Green 0,03) udało mi się zejść do 2,7g (KAMATSU Bubble Beetle), odległości 10-15m (w porywach, z wiatrem do 25m, mnie satysfakcjonujące).

Teraz mam również Mekamilowego "solid" 1-6g i zszedłem z nim do 1,8g (robale @LOLO), na takie same odległości. Na małe rzeczki, na które jest przeznaczony (Grabia, Widawka, Widawa, Ner) i małe jeziorka (Kotliny, Cieszanowice, Barycz, Smardzew, Próba) w zupełności wystarczające.

@Mateo90, nie zrażaj się, próbuj. Mam tylko jedno zastrzeżenie - według mnie linka trochę zbyt gruba (rozumiem, że te 0,8 to pomiar PE), zszedłbym na 0,4.

 

Połamania... :) :good:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 styczeń 2020 - 09:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych