Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3809 odpowiedzi w tym temacie

#3401 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 lipiec 2021 - 10:05

Widzę @ Sławek Sobolewski że wcale tak cienko UL nie łowisz .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

przeważnie linka 5-6lb, fluoro 3lb, główki od 1,5g, wobki od 2g, raczej "cieniej" nie łowię.


  • Alexspin lubi to

#3402 ONLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 05 lipiec 2021 - 10:50

przeważnie linka 5-6lb, fluoro 3lb, główki od 1,5g, wobki od 2g, raczej "cieniej" nie łowię.

Ta plecionka na zdjęciu wygląda nieco grubiej . ale to pewnie tylko złudzenie optyczne ,, kolor" .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#3403 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 05 lipiec 2021 - 11:52

Jest jeszcze coś takiego NSL-S702UL/BF tyle, że to fast.

 

https://www.majorcra...em/4414?lang=en

 

Mam z tej serii Aji do 12g w spinie opisany jako xfast i rzeczywiście tak jest, są to całkiem fajne kije, ale bez szału.

 

 

Może tu coś dobierzesz:

https://sklep.brc.co...S,-wklejki/1473


  • Pescador de caña lubi to

#3404 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2021 - 23:22

Szkoda że rynek nic nie oferuje ciekawszego z kijków oprócz tych na aliexpress. Myślałem że to multik będzie głównym problemem... a tu proszę - brak prętów. Zatem jaki blank byłby dobry do gumek o łącznej masie 1,5-6g? Podstawa to: mega czuły, 8lb, dł 1,98-2,13m akcja x-fast lub fast. Najchętniej wklejka ale nie wiem jak to się ma do ładowania kija. Zbrojenie spiralne w torzite. Jestem zupełnie zielony w cascie, dopiero rzuty mi zaczynają wychodzić ale chcę kupić raz i zamknąć temat. Wielka prośba o pomoc :)

Mam prawie identyczne preferencje odnośnie wędki jak Ty, z tym iż ja szukam wędki nieco słabszej, tak do 6lb. Do tej pory przerobiłem:
- tsurinoya proflex c632ul: fajna wędka, bardzo czuła, ogarniająca wskazaną gramaturę. Dla mnie była ciut za ciężka (ponad 100gr) i za sztywna w dole. Ogólnie dobrze ją wspominam
- major craft NSL-S702UL/BF. Niby fast i rockfish, ale wklejka miękka i moim zdaniem jeśli chodzi o animację gumek to max 4gr łącznej masy. Dla mnie mniej czuła niż wspomniany proflex
- wędka bodajże manyfik championship prototype, jest to custom na 95% na blanku matagi tr60 super trout w spirali i tortize. Bardzo fajna i czuła pozycja, ale do przynęt o całkowitej masie max 4gr. Nadal ją mam i ze mna zostanie, ale tak jak Ty szukam coś dłuższego, szybszego i mocniejszego, więc póki co przejściowo kupiłem tetona zielonego TTC602LS, jest to bardzo dobra wędka, ale te 20cm długości by się przydało więc na poważnie rozważam zamówienie customa na blanku FR70UL2.

Tutaj masz filmik gdzie Bartek z bb custom rods omawia blanki okoniowe. Bartek jako jeden z nielicznych rodbuilderów łowi castem ul, więc warto go posłuchać:
https://youtu.be/Tthhj-NwSXQ
Oczywiście weź poprawkę iż pracownia handluje tymi blankami, niemniej jednak filmik warto obejrzeć

Użytkownik pointman edytował ten post 06 lipiec 2021 - 23:26

  • S.N. i Pescador de caña lubią to

#3405 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 lipiec 2021 - 05:11

Nastompią testy na koniec ...

http://slownik.omat....c-czy-nastompic
 



#3406 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 07 lipiec 2021 - 06:27

FR70UL2 nie znam. Przed kupnem warto by jeszcze zapytać o trwałość tych blanków i czy nie są suche. Poza tym zapowiada się ciekawie.

#3407 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 lipiec 2021 - 10:00

Nabyłem przed wczoraj od Łukasza @~30 patyczaka i poprosiłem go o przerobienie streeto air xul na casta i on powinien być bardzo mocno zbliżony do tego czego szukałem. Dzida/Szpada/Wykałaczka :D

 

51295045117_9986e1ab5f_h.jpg

 

51295968598_5cdc2a76e7_h.jpg


  • ~30 i Pescador de caña lubią to

#3408 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 897 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 07 lipiec 2021 - 10:42

uchwyt kołowrotka wygląda na extremalnie niewygodny... chyba, że celem było zwiększenie czucia przez bezpośredni kontakt ręki z blankiem:)


  • Alexspin i S.N. lubią to

#3409 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2021 - 12:13

uchwyt kołowrotka wygląda na extremalnie niewygodny... chyba, że celem było zwiększenie czucia przez bezpośredni kontakt ręki z blankiem:)


Dlaczego ? Ja tam lubie skts i to najlepiej bez żadnego insertu :). Cast to nie spin, dla mnie w wygodzie chwytu większą rolę odgrywa ergonomia multika. Jednak rozumiem iż jest to sprawa indywidualna i każdemu pasuje coś innego

Użytkownik pointman edytował ten post 07 lipiec 2021 - 12:21


#3410 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 897 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 07 lipiec 2021 - 13:55

jesli Tobie taki pasuje to spoko:)

to nie kwestia insertu, w caście on i tak nie ma znaczenia... ja po prostu sobie nie wyobrażam nie miec oparcia dla dłoni za pazurem...



#3411 OFFLINE   HuchoTaimen

HuchoTaimen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 07 lipiec 2021 - 14:22

Ja tam na pazurze trzymam palec, a resztę dloni na multiku

#3412 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 lipiec 2021 - 14:36

ja trzymam tak, że pazur mam między małym a serdecznym palcem i trzymam w sumie za multik, na dole już nic więcej nie potrzebuję :)


  • BOB i teo lubią to

#3413 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 lipiec 2021 - 05:26

uchwyt kołowrotka wygląda na extremalnie niewygodny... chyba, że celem było zwiększenie czucia przez bezpośredni kontakt ręki z blankiem:)

 

jesli Tobie taki pasuje to spoko:)

to nie kwestia insertu, w caście on i tak nie ma znaczenia... ja po prostu sobie nie wyobrażam nie miec oparcia dla dłoni za pazurem...

Mam dokładnie takie same odczucia, ale jeśli komuś pasuje, to dyskusja jest jałowa.


  • sucks_one lubi to

#3414 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 14 lipiec 2021 - 21:41

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałem się na wariant kupna używki z pracowni. Szybko i tanio. Kwestia jeszcze nie była prosta bo kij ma ślady użytkowania. Ryzykownie brać w ciemno.
Załączony plik  IMG-20210616-WA0007.jpg   36,55 KB   51 Ilość pobrańZałączony plik  IMG-20210616-WA0006.jpg   43,92 KB   50 Ilość pobrań

Nie wiedziałem jak ugryźć temat więc wyskoczyłem z propozycją do sprzedającego by nakręcił film jak podnosi 0,5l

Załączony plik  IMG_20210714_221615.jpg   32 KB   47 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20210714_221552.jpg   40,89 KB   49 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20210714_221631.jpg   30,98 KB   50 Ilość pobrań

Zatem kij jest już u mnie. Matagi Super mebaru m (choć opis do 4g wskazuje że mógłby to być L)Krótki wypad z nową lżejszą szpulką z aliexpress i nowym ygk upgrade 0.5 PE i powiem że wyniki co najmniej zadowalające. Wiadomo najlepszym rozwiązaniem byłby kij z oss lub boron ale i tak jest na tyle dobrze że chyba mogę zamknąć temat na długi czas.

Załączony plik  IMG_20210714_211130.jpg   32,51 KB   51 Ilość pobrań
  • BOB, Alexspin i Silesian Dream lubią to

#3415 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 14 lipiec 2021 - 21:48

ja polecam Daimond UL 1-7g. Od 1g wszystko z tego lata. 2g + kajtek 2.5 bez wysiłku na 2x metrów. Wszystkie ryby tym wyciągam, łącznie z sandaczami do 5x, które raczej przyłowem są przy okoniach. Bardzo fajny blank, kapitalnie ładuje przy castingu małe przynęty. Oczywiście lwia część roboty to Daiwa Alphas Air TW. Taki zestaw sprawdza mi się świetnie. Kij spokojnie pozwala na 7g + 3 cale smukłe, zaczynając od 1g czeburaszek


  • HaDe lubi to

#3416 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 lipiec 2021 - 22:01

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałem się na wariant kupna używki z pracowni. Szybko i tanio. Kwestia jeszcze nie była prosta bo kij ma ślady użytkowania. Ryzykownie brać w ciemno.
attachicon.gif IMG-20210616-WA0007.jpgattachicon.gif IMG-20210616-WA0006.jpg

Nie wiedziałem jak ugryźć temat więc wyskoczyłem z propozycją do sprzedającego by nakręcił film jak podnosi 0,5l

attachicon.gif IMG_20210714_221615.jpgattachicon.gif IMG_20210714_221552.jpgattachicon.gif IMG_20210714_221631.jpg

Zatem kij jest już u mnie. Matagi Super mebaru m (choć opis do 4g wskazuje że mógłby to być L)Krótki wypad z nową lżejszą szpulką z aliexpress i nowym ygk upgrade 0.5 PE i powiem że wyniki co najmniej zadowalające. Wiadomo najlepszym rozwiązaniem byłby kij z oss lub boron ale i tak jest na tyle dobrze że chyba mogę zamknąć temat na długi czas.

attachicon.gif IMG_20210714_211130.jpg


Super, teraz niech tylko wyciąga ryby, jedna za drugą.

Ciekawie pomalowany uchwyt, wrzuć jakieś zdjęcie z widocznym całym dolnikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Pescador de caña lubi to

#3417 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 15 lipiec 2021 - 00:12

ja polecam Daimond UL 1-7g. Od 1g wszystko z tego lata. 2g + kajtek 2.5 bez wysiłku na 2x metrów. Wszystkie ryby tym wyciągam, łącznie z sandaczami do 5x, które raczej przyłowem są przy okoniach. Bardzo fajny blank, kapitalnie ładuje przy castingu małe przynęty. Oczywiście lwia część roboty to Daiwa Alphas Air TW. Taki zestaw sprawdza mi się świetnie. Kij spokojnie pozwala na 7g + 3 cale smukłe, zaczynając od 1g czeburaszek



Mówisz o tym 6lb ?
Wlansie taki mi Bartek składa. Początkowo miał być ten do 5g ale zdecydowałem się na ten. I będę miał ten sam młynek co ty.
Od ilu najniżej jesteś w stanie rzucić t6m zestawem ?

#3418 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 15 lipiec 2021 - 06:09

Tak wygląda dolnik

Załączony plik  IMG_20210715_065205.jpg   54,14 KB   126 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20210715_065102.jpg   78,85 KB   107 Ilość pobrań

#3419 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 lipiec 2021 - 06:22

Super, teraz niech tylko wyciąga ryby, jedna za drugą.

Ciekawie pomalowany uchwyt, wrzuć jakieś zdjęcie z widocznym całym dolnikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ten uchwyt może być barwiony w masie aczkolwiek trzeba by sprawdzić na stronie Matagi bo to chyba od matagi jest.
  • Alexspin lubi to

#3420 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 15 lipiec 2021 - 07:42

Są podobne http://www.matagi.co...dreelseats.html

Na środku nakrętki jest punkt ciężkości. Chyba dobrze wyważone bo po dwóch godzinach nie boli łapa. Torzite po całości bez spirali. Wklejka dobrze ładuje a były obawy po rozmowie z jednym z rodbuiderów że tak ogólnie wklejki nie bardzo pod cast ze względu na rzuty właśnie.

Po tych wszystkich wątpliwościach teraz pozostaje się już tylko dobrze bawić :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych