Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

tester !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 kwiecień 2012 - 19:14

Podejrzewam że jak byś go zaczął nagrywać a był by człowiekiem ogarniętym mógł by zawiadomić odpowiednie służby które pomogły by Ci usunąć film z telefonu, aparatu czy kamery :D

#22 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:04

[quote]
Możesz zawsze zadzwonić na Policję , na pewno będą szybciej od straży
[/quote]
wg. mnie koles naruszył przepis dotyczacy okresu ochronnego szczupaka. niekt mi nie wmówi, ze łowiac na spining na slidera itd z przyponem poluje na klenia :D . do złamania prawa w tym przypadku nie jest tu potrzebna złowiona ryba a samo działanie. to tak jak by ktos postawił sieci i sie tłumaczył ze je myje :D
pytam sie pod wzdgledem praktycznym bo prawnie to koles złamał przespiy ...lac w ryło czy łamać wedkę ?:D
pozd Krys
[/quote]

Jeżeli na tej wodzie nie ma zakazu spinningowania to niestety żaden przepis złamany nie został. Tego typu praktyki na wielu łowiskach zostały zlikwidowane wprowadzeniem wspomnianego wcześniej zakazu spinningowania np. do 1 czerwca ( w trosce o sandacza ). Lać w ryj, łamać wędki...? gość za odszkodowanie które od Ciebie wyciągnie w powództwie cywilnym wykupi fabrykę Salmo i testom sliderów nie będzie końca :mellow: a co gorsze jak masz mocną rękę to ze trzy sezony sąd wytnie ci z życiorysu :( pozdrawiam.
[/quote]

tu bym sie nie zgodził:). koles łowi sprzetem na szczupaka ; wedka , przyneta , stalka itd. a zatem jego zamiarem jest łowinie szczupaka i tyle./usiłowanie / przepis o ile sie nie myle nie mówi ze nie wolno złowic szczupakia ale ze nie wolno go łowic przed 1.5. zatem ryba nie musi byc złowiona aby było naruszenie przepisu.

zakaz spiningowania - dobry pomysł :D

[ rozumiem oburzenie ale prosze się hamować z konkluzjami i dobierać słownictwo :angry: ]

pozd Krys

#23 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:08

chyba nie ma takiego przepisu. poza tym kazdy ma prawo i obowiazek przeszkadzac/ zlapac/ powiadomic oragny scigania / zrobic fi czy fote przestepcy na goracym uczynku.
pozd Krys


#24 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:10

Ja testowałem wczoraj około 250 woblerów.200 sztuk z tego to boleniowe wobki.na dodatek na wodzie gdzie jest teraz obręb ochronny bo zarybili tym czymś co to smoltem troci nazywają.

Ja to jestem kłusownik pełną gembą. Embarassed

Tylko cholera karte opłaconą miałem :o

jutro z premedytacją to samo.Tylko mniej boleniowych...
Ale z 50 jerków będzie.


a kotwice wobki maja?:D

pozd Krys



#25 OFFLINE   pepol

pepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:20

To samo dziś działo się w przypadku bolków widziałem chyba z 4 osoby które ewidentnie próbowały łowić bolenie, masakra...


Też znam kilku takich testerów znad Warty. Łapy opadają.

Jedyne co się ciśnie na usta to cytat z jednego z lepszych polskich filmów z Pazurą:

To ..j Ci w d..e stary

#26 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:25

Podejrzewam że jak byś go zaczął nagrywać a był by człowiekiem ogarniętym mógł by zawiadomić odpowiednie służby które pomogły by Ci usunąć film z telefonu, aparatu czy kamery :D

Jeśli miałby coś na sumieniu to na bank by się wkurzył, wyzywał ale nie wezwałby nikogo. A jeśli wszytko gra to jaki problem skasować nagranie.


#27 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:30

Niestety, usilowanie jest karalne tylko wtedy, gdy ustawa tak stanowi .... czyli jeśli w przepisie nie ma słowa o tym, że usiłowanie polowu jest karalne, to znaczy, że nie jest....

#28 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 kwiecień 2012 - 00:15

Ech, Kryst :D Niech już przyjdzie ten upragniony 1 maja. Nie ma czegoś takiego jak sprzęt na szczupaka, więc RAPR tego nie uwzględnił. Żaden stróż prawa, czy sędzia, nie będzie się tym zajmował. Raczej trzeba spróbować pogadać, wytłumaczyć, a jak burak jest ewidentny, to postawić krzyżyk i liczyć, że nie krzewi hobby w swoich dzieciach. Co do lania, to może i się niektórym należy, ale publiczne nawoływanie do tego jest karalne, Mateusz. Mam nadzieję, że to była ironia, a jeśli nie, to i tak powiedz, że była..

Pozdrawiam
Grzesiek

#29 OFFLINE   Hornet

Hornet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 24 kwiecień 2012 - 08:29

Usiłowanie popełnienia czynu zabronionego jest w polskim prawie karane tak samo jak popelnienie. Zreszta Panowie po co sie kłocic i debatowac, skoro takich ludzi jest wiele i w kazdy zakatku Polski, bic nie nalezy, nalezy porozmawiac, a skoro burak to burak, nic z nim nie zrobisz. Nie ma czegos takiego jak sprzet na szczupaka, okonia, czy tam suma, wiec nie udowodni sie jaki facet mial zamiar, nalezy tylko miec nadzieje, ze zlowionego szczupaka wypusci z powrotem delikatnie do wody, nie zrobi wiecej szkody jak my wyznawcy C&R, bo szczupak juz chyba do konca jest wytarty.

#30 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 24 kwiecień 2012 - 09:22

Ruszyli i testerzy i łowiący na żywca :(
jest coraz gorzej
ja w zeszłym roku na 70-80 wypadów na ryby nie spotkałem
ani jednego!!!(wędkarza?)wypuszczającego ryby







#31 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 24 kwiecień 2012 - 11:54

Usiłowanie popełnienia czynu zabronionego jest w polskim prawie karane tak samo jak popelnienie.



W regulaminie nie jest zawarte jakiej wielkości przynęt można używać, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń,
koledzy wyżej już o tym pisali, nie udowodnisz nikomu że gość ze sliderem 10 poszedł łowić szczupaki a nie okonie,
powie że używa tej przynęty by wykluczyć kontakt z małą sztuką i możesz dalej wkur...ny bezradnie patrzeć jak młóci wodę :D
Ma nakaz niezwłocznie wypuścić przyłów w postaci ryby w objętej okresem, tylko tego można się czepić.
Walczymy tu o etykę z tego co się orientuje, popieram inicjatywę, również uważam że rybom
należy się w tym okresie święty spokój, ale zauważyłem też że na forum jest kilka osób
które łowią w Polsce na zbiornikach gdzie nie ma zakazu połowu do maja,
można łowić cały rok, łowią więc szczupaki pisząc żeby się nie czepiać bo przecież na tej wodzie wolno,
uważam to za równie niesmaczne co oranie jerkami za okoniem czy też w celu przeprowadzenia pseudo testów

Edit: z testowaniem żywców jeszcze się nie spotkałem, jeden przypadek nie lepszy od drugiego,
choć w tym pierwszym prawdopodobieństwo C&R dużo bardziej prawdopodobne,
przy drugim zaś przypadku faktycznie warto wyjąć aparat/telefon i ukradkiem zobaczyć co z rybą się stało,
wtedy odpowiedni telefon wykonać i czekać.

#32 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 kwiecień 2012 - 12:16

Niestety łowienie ryb w okresie ochronnym to wykroczenie, a nie przestępstwo, a przy wykroczeniu usiłowanie jest karalne tylko, gdy ustawa tak stanowi :( .... co nie zmienia faktu, że można uparcie takiego gościa obserwować .... i prawdopodobnie sam sobie szybko pójdzie :D

#33 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 12:39

Ech, Kryst :D Niech już przyjdzie ten upragniony 1 maja. Nie ma czegoś takiego jak sprzęt na szczupaka, więc RAPR tego nie uwzględnił. Żaden stróż prawa, czy sędzia, nie będzie się tym zajmował. Raczej trzeba spróbować pogadać, wytłumaczyć, a jak burak jest ewidentny, to postawić krzyżyk i liczyć, że nie krzewi hobby w swoich dzieciach. Co do lania, to może i się niektórym należy, ale publiczne nawoływanie do tego jest karalne, Mateusz. Mam nadzieję, że to była ironia, a jeśli nie, to i tak powiedz, że była..

Pozdrawiam
Grzesiek


krys nie kryst. :blush::lol:


#34 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 24 kwiecień 2012 - 12:41

Testowanie żywców-dobre,a może oni te żywce uczą pływać.Dla mnie spinning to wędkowanie sportowe,a na żywca to łowienie na pozyskanie mięsa.Nie twierdzę,że nie wolno zabierać ryb,ale spiningując można w dobrej kondycji rybę wypuścić, a na żywca to w 99,9% nikt tego nie robi(chyba,że podczas holu ryba zpier...li,z czego bardzo się cieszę).Gdybym ja mógł decydować o przepisach w Polsce to w pierwszej kolejności wprowadziłbym zakaz łowienia na żywca,to jest moje zdanie.

#35 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 kwiecień 2012 - 23:22

No nie mogą się wymigać, że uczą żywców pływać, bo ewidentnie brak im strojów kąpielowych ;)

@kryst, mam nadzieję, że krys Twojej wytrzymałości nerwowej na buractwo nad wodami nie przyszedł i nie przeczytamy jautro w brukowcu, o spokojnym wędkarzu, który skończył w trzcinach, zadławiony jerkami :lol:

Pozdrawiam
Grzesiek

P.S. I już o dzień bliżej! A ja jadę pojutrze i nie będę nic testował, same paprochy, ale ze stalką :D

#36 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 00:33

Grześ, nie jarzysz?

Post został napisany przez @krys. Mój nick to @kryst. Dwie różne osoby.

Ja mam w dupie wszystkie nieetyczne połowy i debilne tłumaczenia. Drogą przykrego doświadczenia nauczyłem się wędkować w ciepłych miesiącach i czytać wszystkie dostępne info o zakazach. Po co pisać o innych. Czy sami jesteśmy bez winy?
Ja kamienia nie podniosę, ale też nie odejdę.
Aha, mam to szczęście, że ostatnio jeżdżę powędkować z kolegami, którzy potrafią [ słownictwo ! ] więc nie martwię się o swoje czy czyjeś racje.
Czesiu ma nie łowić w łowisku, bo ryby nam płoszy. I wszystko jasne! :lol: :lol: :lol:

#37 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 kwiecień 2012 - 00:46

Podejrzewam że jak byś go zaczął nagrywać a był by człowiekiem ogarniętym mógł by zawiadomić odpowiednie służby które pomogły by Ci usunąć film z telefonu, aparatu czy kamery :D

Zawsze moze powiedziec ze testuje kamere :unsure:

#38 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 25 kwiecień 2012 - 01:12

@kryst ja Ci proponuje walic wszystkich takich w ( słownictwo ), co innego Ci pozostaje, bo czytam zes normalnie zdenerwowany :D

#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2012 - 06:21

Panowie, proszę o szacunek do języka ojczystego i nieużywanie wulgaryzmów... oraz o większą powściągliwość w deklaracjach odnośnie tego co i komu zamierzacie zrobić :unsure:

#40 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 25 kwiecień 2012 - 11:53

Skąd w was tyle agresji ??
w tv macierewicz nawołuje do wojny...
tu
wędki łamać,topić,bić ...

spokojnie,co tak nerwowo, za chwile majówka.Każdy z was się wychasa nad wodą i wam przejdzie.

@krys a czy ja jestem z Czarnego żeby woblery bez kotwic ??? :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych