Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 15 maj 2012 - 17:45

Mmm wedkuje.pl
Moje ulubione forum. To co się tam czasami pisze przyprawia o skręt kiszek :[

Te post równocześnie rozbawia i przeraża, cytuję:
napisałem ten post o boleniu, nie spodziewałem się takiego rozwinięcia, wyciągam wniosek: jak złowię bolenia od razu go uśmiercę, potem usmażę w warunkach polowych, dodam troszkę przypraw, strzelę kielicha i ocenię. powiem jedno ryba rybie nie równa smakowo a składają się na to przede wszystkim zanieczyszczenie wody, moim zdaniem okres złowienia rybki (mam na myśli okres tarła płoć, leszcz) pora roku, a na ten przykład : jadłem kiedyś klenia ze skawy dopływ wisły mięso oceniłem na 3+ minęło parę lat i po nocnej zasiadce nad dunajcem usmażyliśmy też klenia (40cm.) dzieciom ocena 5 jeszcze szwagier usmażył wątrobę z tej rybki bardzo smaczna (koniecznie posolić). :wacko:


#222 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 15 maj 2012 - 17:55

....a u nas jednego mięsiarza Klenie uśmierciły-ryba głosu nie ma,a jednak!Chodził z bułką i parówką,łowił sporo[miał chop dryg do tego]potem oddawał za jabole.Znaleźli dziada zalanego w trupa pod lipką.

#223 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 maj 2012 - 18:18

[quote]
Wobek, masz może inne ujęcie tej 84-ki bo ta perspektywa sprawia że ryba wydaje się bardzo chuda? Gratuluję ładnej rapy.
pozdrawiam
wujek
[/quote]

Hej
mam jeszcze coś takiego

.
[/quote]

Ładna ryba, chuda nie jest

#224 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 maj 2012 - 18:20

@wobek - ładna rapa.
Gratulacje.

#225 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 15 maj 2012 - 18:58

@wobek Zazdroszcze takiej Rapy! Jak ja bym chcial przekroczyc 80cm...
Czy te bolki chlapaly czy tez polowaly cichaczem? Napisz cos wiecej, fajnie byloby o tym poczytac :D Mam brzydkie podejrzenie ze to Tarpon :mellow:

#226 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 15 maj 2012 - 19:24

Bolki chlapały jak oszalałe.Nie były to walnięcia typowe tylko zawirowania wody.Byłem z kolegą który kupuje wszystko co jest na bolka na rynku i pali korbę w ręku.Nie miał dotyku. Ja zrobiłem wobler który pracuje jak ukleja przy wolnym i średnim prowadzeniu.Zmieniam tylko tempo prowadzenia,rzadko palę korbę i to na krótkim dystansie zwalniam i wtedy jest zazwyczaj branie.W dniu wczorajszym brały daleko na wodzie i przy wolnym prowadzeniu z częstą zmianą kierunku przez szerokie ruchy wędką na boki.Dziś kolega paląc korbę w ręku złowił kilka sztuk.Tylko nie za duże.

#227 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 15 maj 2012 - 19:27

Dziękuję za gratulacje Embarassed

#228 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2599 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 15 maj 2012 - 19:34

@wobek teraz masz za zadanie pokazać nam 90+ heh
czekamy:)
powodzenia i wszystkim gratuluję pięknych raperów.

#229 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 15 maj 2012 - 19:49

A to właśnie woblery BONITO 7 cm ,na które łowię

.

Załączone pliki



#230 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 maj 2012 - 20:08

Zmien kotwiczki na lepsze bo te vmc będą sie rozginac na dużych bolkach

#231 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 15 maj 2012 - 20:12

Wobek, piękna ryba, początkowo myślałem, że nie ma tyle, ale na 2 zdjęciu ładnie widac, gdzie lowiłeś? koło jakiegoś spiętrzenia wody? Tamtejsze bolenie zazwyczaj są chudsze i dłuższe :mellow: , ale za to bardzooo silne i 60-tak potrafi chodzić agresywniej niż klatkowy 70 plus :D. A czemu się pytam czy spiętrzenie wody? bo kamienie są siatką opatulone, zazwyczaj w takich miejscach się to robi. Nie myśl sobie, że zarzucam Ci łowienie za blisko budowli , chodzi mi tylko o budowę ryby.
pozdro
ziom

#232 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 15 maj 2012 - 21:11

wobek,gratulje! Piękne rapsko !:D

#233 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 15 maj 2012 - 22:10

Ziom7 nie ma tam żadnego spiętrzenia ani innej budowli,jest kilka km opaski w mieście.Jest tam spokojny uciąg i lekkie zwarki


#234 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 maj 2012 - 12:02

Fajnie @wobek że to wszystko opisałeś i pokazałeś nawet woblerki. Zwykle opisy ograniczają się do modelu, a tu niespodzianka, mamy opis prowadzenia, wielkość i kolorystykę wobków a na nawet opis wody.

Oby jak najwięcej było takich lekcji poglądowych, opartych na empirycznych doświadczeniach. Chyba będę upierdliwie wszystkich dopytywał w jaki sposób złowili swoje wodne monstra <_<
Jeszcze 30-40 lat nauki i sam będę wielkim łowcą.

Wypróbuję te Bonito na mojej wodzie, może się sprawdzą na Wiśle a może na Sanie.

#235 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 16 maj 2012 - 12:16

Fajnie @wobek że to wszystko opisałeś i pokazałeś nawet woblerki. Zwykle opisy ograniczają się do modelu, a tu niespodzianka, mamy opis prowadzenia, wielkość i kolorystykę wobków a na nawet opis wody.




Fajnie to zostało opisane i pokazane, gdyz Pan Jacek jest producentem woblerow Bonito. Ot cala tajemnica.
Przy okazji gratuluje tej kolosalnej rapy. Brawo za taki okaz.

#236 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 maj 2012 - 12:38

To trochę wyjaśnia, ale powiem tak:

Jak Piotr Piskorski na warsztatach tłumaczył mi jak prowadzić jego woblery na pstrągi to wcale się nie obraziłem i właśnie na nie na ostatnim pstrągowaniu miałem super wyniki (minęło wiele lat, ale wiedza została).

Poprosiłem A. Lipinskiego o wskazówki jak łowić jego maluchami i dzięki temu połowiłem klenie na Sanie.

Dobrze że napisałeś, że to jego woblery, dobrze to wiedzieć. Tym chętniej będę je wolno prowadził, w koncu skoro je robi to pewnie wie o nich co nieco.

Tak czy siak, liczę na dalsze opisy i jeśli to Remkowi nie przeszkadza, niech twórcy piszą jak najwięcej o swoich przynętach i sposobach połowu. Zresztą innych jerkbaitowców też trzeba namówić do szerszych opisów. Nie obraziłbym się też, gdyby pojawił się kolejny artykuł o łowieniu boleni.

Ja chcę więcej. Poniżej artykuły o boleniach:
http://www.jerkbait.pl/?p=214
http://www.jerkbait.pl/?p=205
http://www.jerkbait.pl/?p=112
http://www.jerkbait.pl/?p=448
http://www.jerkbait.pl/?p=112
http://www.jerkbait.pl/?p=118
http://www.jerkbait.pl/?p=804

P.S. Dla jasności - Jacka nie znam, choć chętnie poznam, nie lobbuje i nie mam udziałów w Bonito ;)


#237 OFFLINE   smasher

smasher

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaRegensburg/Bawaria

Napisano 16 maj 2012 - 15:46

A to właśnie woblery BONITO 7 cm ,na które łowię

.


Są to Woblery Bonito Bolen które morzna kupic w Fishing Mart?

#238 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 maj 2012 - 15:54

@ictus - w pełni popieram wpis. Życzę sobie (i wszystkim) powrotu do szczegółowych opisów połowu ryb, których zdjęcia są wstawiane. Prosiłem już o to wcześniej i sam się stosuję (vide klenie/jazie 2012).


#239 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 16 maj 2012 - 16:08

Są to Woblery Bonito Bolen które morzna kupic w Fishing Mart?


Przecież w FM są wersje 5 cm, a te tutaj zamieszczone mają długość 7 cm. :D Te 7demki jeszcze nie są dostępne w sklepach.

#240 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 maj 2012 - 16:27

[quote]

Są to Woblery Bonito Bolen które morzna kupic w Fishing Mart?
[/quote]

Przecież w FM są wersje 5 cm, a te tutaj zamieszczone mają długość 7 cm. :D Te 7demki jeszcze nie są dostępne w sklepach.
[/quote]

Pozwole sobie na komentarz :

Kolega zlapal kapitalna rybe. Okaz. Podzielil sie okolicznosciami polowu. Opisal technike prowadzenia. Napisal jak lowil. Chwala mu za to.

Tymczasem rozmowa zmierza w kierunku gdzie dostac TE jego woblery.

Naprawde w tym tkwi recepta na rape 84 cm ?
Moim zdaniem NIE.
Wazniejsze zdania to te mowiace o prowadzeniu srednim - wolnym tempem w pol wody. Uzywa przynety, ktora sam robi, to zrozumiale.

W 2010 roku Tomek Sulej opublikowal na naszym portalu kapitalny artykul o takim wlasnie glebszym lowieniu boleni :

http://www.jerkbait.pl/?p=804

Polecam. Bo to jest droga do okazowej ryby - technika lowienia i analiza lowiska. Nie mnozenie przynet w pudelku.

Pozdrawiam

Guzu

p.s. prosze nie brac tego wpisu jako osobistego ataku. Staram sie tylko poczatkujacym adeptom jasno pokazac, rozwoj w ktora strone przyniesie im upgranione zdobycze...









Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych