Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 20 lipiec 2012 - 00:29

Przepiekne rapki. Łowione z premedytacją. Kolejne brawa dla @wobka i ,, niezlomnego ,, Patryka.

ps. @Panie wobku rafy jeszcze nie zasypalo? Pilnuj jej ile sie da - bo piekne rybki nabieraja sie na wobki. Pozdrawiam Marcin.

#522 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 20 lipiec 2012 - 07:16

Patu, no to sobie połowiłeś widze B) Zdjęcia pierwsza klasa jak zwykle! Gratki i pozdrawiam!

#523 OFFLINE   loko

loko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGorzów WLKP

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:10

Piękne rapciaki Patryk tej jesieni łowisz :D
@Wobek gratki za wysoki, równy poziom :huh:

#524 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 20 lipiec 2012 - 14:59

Dziękuje Panowie za gratki.Marcel rafka już dawno zasypana :( Te bolki to inna miejscówka,jak widać w Wiśle też jest trochę bolenia

#525 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 21 lipiec 2012 - 06:22

@wobek, @patu GRATULACJE :D


Ja dzisiaj z rana znalazłem 2 godzinki, żeby wyskoczyć za zaporowcami.
W pierwszym żucie puste chlapnięcie, kumpel przerzuca to miejsce (też pierwszy rzut) i wyjeżdża 66cm.
Później wobler zaplątuje się w pomost (na kąpielisku) i muszę wejść na szczyt, klękam tam; macham rozglądając się dokoła... Darek dostrzega że pod nogami zrobił mi garba, przerzuca i efektowne branie podemkną, doprowadza mnie do stanu przedzawałowego :lol: niestety nie siadł.
Chwila i ja zapinam rybkę, znów po zacięciu nie chce odjechać, ale na szczęście pod nogami luzuje hamulec... 72cm :D
http://img256.imageshack.us/img256/6420/dscf7648x.jpg



Zmiana miejsca, zapinam ładną rybę, niestety demoluje mi zestawik... :wacko: chyba przez pletke, na żyłce nie działy mi się takie jaja.
Kolega zalicza puste chlapnięcie, po chwili zapina fajną rybkę, podczas sesji bolo sam się uwalnia... ~70cm
Po 2 godzinkach jedziemy na śniadanko ;)
Jutro mam zamiar popływać, ale przed wypłynięciem chyba znów z godzinkę za nimi poganiam.

Pozdrawiam
Piotrek

#526 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 21 lipiec 2012 - 10:10

A moje bolki chyba mają urlop. :(
Ale co zrobic,jutro znowu pobudka koło trzeciej i trzeba walczyc.Kiedyś muszą zgłodniec. ;)

#527 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 21 lipiec 2012 - 10:46

Gratuluję ponownie zaporowych rap, z tego co opisujesz to dla mnie kosmos, jeśli chodzi o sposób łowienia ...
Tomas one jedzą cały czas, tylko musisz skumać gdzie się stołują hehhee, na twoim miejscu spróbowałbym wieczorem, szczerze, lepiej połowić 2 godzinki wieczornie lub o wschodzie, niż wstawać o świcie i pałować się do południa. Kilka takich wypadów wieczornie i zobaczysz efekty. Weź pod uwagę, że lipiec i początek sierpnia to nie wrzesień i nie maj :mellow:.
pozdrawiam
ziom

#528 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 21 lipiec 2012 - 12:06

Tomas one jedzą cały czas, tylko musisz skumać gdzie się stołują hehhee, na twoim miejscu spróbowałbym wieczorem, szczerze, lepiej połowić 2 godzinki wieczornie lub o wschodzie, niż wstawać o świcie i pałować się do południa. Kilka takich wypadów wieczornie i zobaczysz efekty. Weź pod uwagę, że lipiec i początek sierpnia to nie wrzesień i nie maj :mellow:.
pozdrawiam
ziom

Te moje bolki,to też są jeziorowe i naprawde są ciężkie do złowienia.Wieczorne łowienie troche nie za bardzo wchodzi w gre,gdyż do wieczora przesiadują tam plażowicze i ryby chyba są mocno przepłoszone.
A z rana też długo nie młóce,max do ósmej.


#529 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 21 lipiec 2012 - 16:39

Gratuluję zaporowych rapek.Ja niestety mam traumę z dzieciństwa widząc jak rapy w jeziorze grały wszystkim na nosie.Ale wtedy były mądrzejsze od nas ;)

#530 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 21 lipiec 2012 - 21:16

Gratuluję ponownie zaporowych rap, z tego co opisujesz to dla mnie kosmos, jeśli chodzi o sposób łowienia ...
ziom

Podziękował ponownie
Nie taki kosmos, na Twój sposób łowienia też CZASEM reagują, przynęta też powinna dać radę ;)

Dzięki @wobek
Też miałem taką traumę, ale jak na starorzeczu połączonym z Wartą tłukły...

@Tomas, tak jak pisałem Ci ostatnio na PW, że weź się za tą lekturę i obserwuj...
Co do kąpiących, one nie uciekają przed nimi, tylko przypływają i z premedytacją wykorzystują taką głośną nagonkę <_<
2 lata temu przed świtem szedłem na miejscówkę, dostrzegłem wydrę goniącą płotki w wodzie po kostki, zatrzymałem się i obserwowałem jak z 4-5 (może więcej) bolków wykorzystywało wydrę, a wydra je ;) i mógł bym jeszcze pisać i pisać :mellow:


#531 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 09:05

PGR nigdy nie łowiłem boleni na wodzie stojącej i myślę, że bym nie wiedział jak ich szukać przez cały sezon i chyba takie łowienie by mi się znudziło. W dodatku łowiąc na kąpielisku, za dużo mojej uwagi zajęłoby mi obczajanie fajnych świniek na pomoście, co skutkowałoby prawdopodobnie zakończeniem łowienia :mellow:.
Ja muszę mieć nurt, głowki, przykosy, łachy, warkocze, wiry, rynny, dzicz, błoto, muł, szlam po kolana, piach na łapach itd... :D
poniżej wieczorny, złowiony na odcinku o gliniastym dnie, na opadającej wodzie, wczoraj rapy prawie się nie pokazywały, dopadłem go przy odkrytej rafce, na płytkiej wodzie w klatce.
Cieszy, bo lipcowy i zdrowy, ładnie odpłynął, fotki zrobione przez Sławka, który chciał ując machnięcie ogonem przy odpływaniu :mellow:

https://lh4.googleusercontent.com/-UCrYy5cWG48/UAupwnxGNII/AAAAAAAAApM/eQ3MyxlbCYc/s800/DSCN8477.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-kZf38sBnyjo/UAup01UjShI/AAAAAAAAApQ/MYKk_cl-M-U/s800/DSCN8484.jpg


#532 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 22 lipiec 2012 - 09:37

@Tomas, tak jak pisałem Ci ostatnio na PW, że weź się za tą lekturę i obserwuj...
Co do kąpiących, one nie uciekają przed nimi, tylko przypływają i z premedytacją wykorzystują taką głośną nagonkę <_<
2 lata temu przed świtem szedłem na miejscówkę, dostrzegłem wydrę goniącą płotki w wodzie po kostki, zatrzymałem się i obserwowałem jak z 4-5 (może więcej) bolków wykorzystywało wydrę, a wydra je ;) i mógł bym jeszcze pisać i pisać :mellow:

Dzisiaj byłem skoro świt i niestety znowu żadnej reakcji ze strony bolków,w ogóle się nie pokazywały.
Szkoda,że mieszkasz daleko,bo z chęcią bym Cię zaprosił i może by się cos wymyśliło.
Ps.Nie pisałeś mi nic na PW. :(

#533 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 22 lipiec 2012 - 20:34

Ziom, ale piasku u mnie też sporo ;) no to trochę inny wymiar łowienia...
No i fajna ryba, na fajnej focie

Tomas, ostatnio się na odpisywałem i może... B)
Ja nie chce innych zbiorników, na moim dosyć już mi nerwów napsuły :mellow: i psują nadal, tak jak dzisiaj :angry:

Dzisiaj przed wypłynięciem, poszliśmy pomachać za rapami, zaliczyliśmy po jednym branku, ja puste, znajomy życiówkę 68cm.
Tylko dzisiaj na wodzie jakoś dziwnie cicho, tak jak by ich nie było :wacko: Po wypłynięciu widziałem pojedyncze ataki, nawet kijka boleniowego nie brałem do ręki.
Dopiero koło południa się rozkręciły i co najfajniejsze, ataki w starych miejscach z przed roku. Tylko my już wtedy mieliśmy spływać... Zadzwonił mi znajomy, że na wejściu do przystani tłuką; rzeczywiście, liczna watach wywijała cuda... pełno gapiów obserwowało to co wyczyniają ryby... Oczywiście, chwilę po napłynięciu wszystko zaczęło się uspokajać :wacko: dlatego wolę je z brzegu męczyć.

#534 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 22 lipiec 2012 - 23:20

Panowie szczere gratulacje piękne rapy. @PGr1 ładne zaporowce. Nigdy nie łowiłem na zbiornikach zaporowych. Jedynie czytałem o boleniach z zaporówek które potrafia ignorować wszelkie zabawki wedkarzy próbujacych je przechytrzyć. Więc szacunek .
@ziom - lubię podobne klimaty choć u mnie Wisełka trochę rozleglejsza. Niemniej jednak dzikie miejscówki których nie brakuje zawsze podnoszą poziom adrenaliny i wyobrażeń o rybach tam pływających.
Patryk co tu pisać sama klasa , śliczne bolenie na świetnych fotkach. Pogoda nie rozpieszcza. Kiedyś pisałeś że jesień jest najlepsza na połowy. Twoja teoria sprawdziła się i u mnie. 9*C było o poranku kiedy zaczęły skubać przynęty.Jeden z kilku amatorów leviatana.

.

Pozdrawiam.

Załączone pliki

  • Załączony plik  G.JPG   198,49 KB   1188 Ilość pobrań
  • Załączony plik  F.jpg   199,65 KB   1198 Ilość pobrań


#535 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:16

@PGr1, @ziom, Darek - gratuluję pieknych rap uwiecznionych na świetnych fotografiach. Lipiec nie jest miesiącem sprzyjającym ich połowowi a jednak dajecie radę. Tak 3mać B) ...

#536 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:22

Bardzo ladne zdjecia @siwypike

Gratuluje porannych boleni


Pozdrawiam

Guzu



#537 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 24 lipiec 2012 - 07:09

Dzięki Panowie za dobre słowo :D

@siwypike, również szczere GRATULACJE, od początku maja jesteś wśród osób, które regularnie łowią piękne rapy

My dzisiaj 5 brań i 5 ryb. Choć specjalnie nie było widać ataków, fajnie zaczęliśmy dzień :mellow:
Po zajściu na łowisko, ku naszemu zdziwieniu... już ktoś tam boleniuje :angry: idziemy kilkadziesiąt metrów dalej... później rozłożyło się sporo grunciarzy i jakiś obserwator-spacerowicz długo stał w oddali...
Najpierw Darek łowi 66cm. Po chwili myślę że atak, chce szybko się przemieścić, a to atak na Darkowego woblera i zapina następnego. Łowiąc patrze na hol i mi też siada.
Sesja z dwoma 69,5 żaden nie chciał przejść przez siedem dyszek :unsure:
http://img534.imageshack.us/img534/7797/dscf7676j.jpg
Darkowi przypadła PRZYJEMNOŚĆ z uwolnienia obu:
http://img689.imageshack.us/img689/8831/dscf7685.jpg

Po kilkunastu minutach Paweł (@strzalka) zapina 66cm
http://img694.imageshack.us/img694/3777/dsc03249zo.jpg


Przed zjechaniem do pracy, ja również dokładam 66cm.
http://img195.imageshack.us/img195/3789/dsc03252kb.jpg

Podsumowując, wszystkie brania skuteczne, 2x69,5 i 3x66.
Świetnie zaczęliśmy dzień i byle by adrenalinka trzymała do końca pracy :lol:

Edytowałem i dorzuciłem jeszcze 1 fotkę ;)

#538 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 24 lipiec 2012 - 08:22

Wiślane 65+ z wczoraj na siudaka.

http://images45.fotosik.pl/1471/a6fc023e34203e76med.jpg

#539 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1835 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 lipiec 2012 - 09:07

Elegancki dublet ustrzeliliście :D To się nazywa synchronizacja w czasie :lol:

#540 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 lipiec 2012 - 11:24

PGr1 Brawo za taki wynik !!!
Gratuluję.

Piękne i bardzo rzadkie foto z dwoma rapami na raz. To jest to !

Slavobeer




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych