Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 kwiecień 2013 - 18:40

Widzę, że spostrzegawczego kolegę razi wyblaknięta koszulka z napisem RH ale reklama XZOGI na czapce już nie kole w oczy.

Widać co Cię boli kolego. 

@tymon - uprzedziłeś mnie...dobrze, że idzie maj - coniektórzy może wyskoczą nad wodę pooddychać świezym powietrzem...



#1022 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 18:50


 

Kolejny ładny film Hamera, mało kto tak potrafi "skręcić materiał" ;) , nie doszukujcie się sposobu..., miejscówek itd. bo nie o to chodzi


Użytkownik ziom7 edytował ten post 21 kwiecień 2013 - 13:02


#1023 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 kwiecień 2013 - 19:01

Tia .........ale o artykule Janka Soroki vel@wujek, to już nikt nie wspomni...........a w tym samym numerze tego jakże poczytnego czasopisma się znajduje. 

 

 

Odnośnie artykułu wujka - może on sam sobie nie życzy reklamy napisanego przez siebie artykułu, w którym też reklamuje swoje wyroby.

Tego też nie doczytałeś, czy po prostu nie chciałeś doczytać. 

Dziękuję za wzmiankę o moim tekście, mam nadzieję że się podobał :).

Nie mam nic przeciwko temu żeby o tym pisać. Co do niby reklamy moich wyrobów to bardziej to była sugestia żebym umieścił przykładowe przynęty na które łowię niż moja chęć umieszczania ich zdjęć, raczej unikam chwalenia się tym co robię, więc tym bardziej nie potrzebuję reklamy moich woblerów bo ich nie sprzedaję. To chyba wyjaśnia wątpliwości.

A tekst Krzyśka Rózgi bardzo fajny, gratulacje.

 

pozdrawiam

wujek



#1024 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:01

A ja mam WŚ z maja już od 10 kwietnia w domu :)

Fajny artykuł napisał Kolega Wujek.



#1025 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:06

Drogi kolego @tymonie- wyobraź sobie że mnie nic w tej sprawie niestety nie boli,raczej dziwi jeśli już ,a najbardziej to chyba śmieszy. Trzy strony "nawijki" o sposobie połowu boleni i o przynętach które pokazuje się na fotkach, jednak nie podaje się nazwy producenta oficjalnie tylko przy pomocy jakiejś "wyblakniętej" koszulki.Śmiesznie to wygląda po prostu ,ale bólu nie zadaje.

Oba teksty (Krzyśka Rózgi i Janka Soroki) zdecydowanie dobre,film Roberta jak zwykle górna półka ,zwłaszcza na tle krajowym i wszystkim autorom o których tu mowa gratuluję dobrej roboty.

@Patu- nie wiem jak Ty, ale ja nad wodą przebywam dość regularnie więc daruj sobie komentarze.



#1026 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:24

Co do kolegi wujka, to kupić jego woblery jest chyba niemożliwością, więc na pewno reklamy sobie nie zamierzał robić, bo sensu w tym nijak nie widzę. WŚ na pewno kupię, żeby chociaż artykuł przeczytać. Co do filmiku, to jest jak zwykle świetny i mam nadzieję, że w końcu powstanie jakaś pełnometrażowa produkcja Roberta Hamera, bo z chęcią bym coś takiego obejrzał. Jeżeli już jest coś takiego, to będę wdzięczny za namiary.



#1027 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:36

Wiosna ryby biorą a tu widzę nadal chore dyskusje co komu po co i dlaczego .... . Jeśli ktoś kogoś nie lubi zazdrości mu czegoś lub jakiś inny powód kieruje jego awersją do danej osoby radzę czasem ugryźć klawiaturę i zatrzymać to dla siebie. Tak już jesteśmy stworzeni że pewne typy osobowe nam nie przypasują jakby nie patrzeć lub nasz typ komuś i trzeba brać na to poprawkę.

 

Film Roberta jak zwykle klasa.



#1028 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:47

Tofik, skoro już tak rozgrzebujesz temat to wiedz, że o ostatecznym kształcie tekstu decyduje redakcja. Wiem ze źródła, że w oryginale była jedna wzmiankę w podpisie zdjęcia, że to „Ołówek RH” ale redakcja ją usunęła. Zapewne zdjęcie ataku bolka, na którym gazecie zależało, też by usunęła ale to było jedyne zdjęcie action jakie Robert zaoferował.  Jak widzisz nie tylko Ty jesteś uczulony na przynęty RH. Mnie to nie dziwi bo jak widać na filmie przynęty jak i metody ich używania są masakrycznie skuteczne :)



#1029 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:58

Film super.Jak będzie pełny metraż proszę o info a najlepiej od razu wysłać i podać numer konta.


Użytkownik Tomy edytował ten post 20 kwiecień 2013 - 21:01


#1030 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:59

@Robert jak I @wujek adwokatów w tym wątku zapewne nie potrzebują, doświadczenie jakie posiadają w poławianiu boleni, jak i tworzeniu przynęt są niepodważalne. Cieszyć się trzeba, ze chcą się podzielić tą wiedzą publicznie. Film spoko :).



#1031 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 21:17

@tymon- ja nie mam alergii na Roberta czy jego przynęty ,bo gdybym takową posiadał to nie  kupował bym jego przynęt.Wyjaśniłem przecież dość jasno co mi w tym artykule wydało się śmieszne i nie chodziło tu wcale o wiedzę Roberta .A jeśli faktycznie redakcja wycięła to czego faktycznie brakuje w tym tekście, to pewnie z powodów finansowych ,przecież wtedy musieli by to opatrzyć formułką "artykuł sponsorowany" a to nie są tanie rzeczy a i firmie RH raczej zbędne takie wydatki bo przecież pozycję na rynku ma solidnie ugruntowaną. Czy teraz napisałem zrozumiale dla Ciebie ?



#1032 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 21:58

Sylwek1981, z tego samego źródła wiem, że Robert montuje Bolenie 2012. Potrwa to bo materiału jest ogrom. Jaki to materiał widać na trzech zajawkach jakie Robert pokazał.



#1033 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 22:09

@tymon- ja nie mam alergii na Roberta czy jego przynęty ,bo gdybym takową posiadał to nie  kupował bym jego przynęt.Wyjaśniłem przecież dość jasno co mi w tym artykule wydało się śmieszne i nie chodziło tu wcale o wiedzę Roberta .A jeśli faktycznie redakcja wycięła to czego faktycznie brakuje w tym tekście, to pewnie z powodów finansowych ,przecież wtedy musieli by to opatrzyć formułką "artykuł sponsorowany" a to nie są tanie rzeczy a i firmie RH raczej zbędne takie wydatki bo przecież pozycję na rynku ma solidnie ugruntowaną. Czy teraz napisałem zrozumiale dla Ciebie ?

Jeśli jedna mała wzmianka o tym, że to wobler RH czyni tekst sponorowanym to wszystkie teksty powinny mieć taką etykietkę. Mnie dziwi, że Robert pozwala publikować tekst pokazujący metody połowu boleni, nad którymi pracuje ponad 20 lat a w tekście mowa o woblerze Miernika i ta czapka X-zogi.  Tak więc kto tu komu nakręca interes?


Użytkownik tymon edytował ten post 20 kwiecień 2013 - 22:09


#1034 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 23:28

@tymon- chcąc nie chcąc, nosząc odzież wędkarską typu: czapki,kamizelki,bluzy czy spodnie, gdzieś ta nazwa "producenta" widnieje-z tym nie wygramy,no chyba że sobie naszywkę doszyjemy w miejscu gdzie widnieje logo "producenta". Ale pisząc o konkretnym sposobie połowu i na konkretną przynętę ,danej ryby,powinno być jasno napisane co było narzędziem tego  sukcesu.My tu wiemy że chodziło o przynętę RH,ale przeciętny "Kowalski" nadal w dupie jest. Na miejscu Roberta,jeśli miałbym wybór,nie dopuściłbym tego do publikacji i tyle.



#1035 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 kwiecień 2013 - 05:41

Jak już się tak gorąco zrobiło to może warto pamiętać o tym, że czym innym jest praca w redakcji gazety i zapewne zaproszenie (o czym Krzysiek wspominał w swoim tekście) i wizyta na 'swoim" łowisku oraz udostępnienie przynęt oraz filmu (do którego prawa autorskie zapewne posiada Pan R.H)

a czym innym jest poproszenie dobrego wędkarza (Janka Soroki) o napisanie tekstu o "swoim' łowieniu boleni  przez redakcję gazety. 

Bo w pierwszym przypadku mamy komercję profesjonalną a w drugim coś bardzo osobistego. Zarówno Krzysztof zachował się jak przystało na profi redaktora i do tego należy i koszulka i czapeczka i przynęta i wszystko co pokazał, jak i Janek pokazał swój boleniowy warsztat i doświadczenia ze wszystkimi skondensowanymi na potrzebę artykułu atrybutami czyli również swoimi przynetami.

Reasumując nie widzę zarówno w jednym jak i drugim nic niestosownego, gdyż środki wyrazu i inne drobiazgi o których tu mówimy są właściwe dla każdego z tych przypadków.

 

To co pozwoliłem sobie zauważyć kilka postów wyżej nie jest żadną uwagą do Krzyśka, bo to nie on zapewne montował film, lecz jest jedynie pewną uwagą do profesjonalizmu profesjonalistów, w tym przypadku Pana Roberta Hamera i też może to tylko wynikać z faktu iż tego Pana uważam za wyjątkowego gbura.

A jak powszechnie wiadomo osobą nielubianym przypisuje się zawsze negatywne cechy i wyszukuje się każde potkniecie.... Od czego i ja nie jestem wolny....



#1036 OFFLINE   watykanczyk

watykanczyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie
  • Imię:Radoslaw

Napisano 21 kwiecień 2013 - 07:44

Super film. To Wędkarski Świat trzeba będzie kupić.


Użytkownik watykanczyk edytował ten post 21 kwiecień 2013 - 07:47


#1037 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 10:31

O!

Ano czapkę xzogi dają do wędek więc się nosi, Miernikowi wyrwałem ster, bo był pod ręką, a prawie wszystkie bolki złowiłem na Ołówek RH zgodnie z radami Roberta. Przy kilku trafnych poradach potrafiłem złowić dużo jak dla mnie bolków w krótkim czasie. Frajda - nieziemska. Radzę spróbować! :)


Użytkownik rózgaś edytował ten post 21 kwiecień 2013 - 10:31

  • Bootleg lubi to

#1038 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 kwiecień 2013 - 19:24

@Rheinangler, nie ma co z tobą dyskutować skoro sam piszesz, że czujesz niechęć do kogoś. Takie uczucia zawsze zaślepiają i w tym swoim zaślepieniu nie widzisz, że te krótkie filmiki to klasyczne zajawki większego filmu o boleniach 2012. Pretensje, że się sceny powtarzają są śmieszne.

A co do artykułu to mnie z pozycji czytelnika nie interesuje czy tekst jest osobisty czy komercja profesjonalna. Albo się coś dowiaduje ciekawego albo nie. Ja bym sobie życzył aby filmów ilustrujących tekst było jak najwięcej nawet na amatorskich poziomie. Takie profesjonalne jak widać podnoszą niektórym ciśnienie :)



#1039 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 21 kwiecień 2013 - 19:47

Sylwek1981, z tego samego źródła wiem, że Robert montuje Bolenie 2012. Potrwa to bo materiału jest ogrom. Jaki to materiał widać na trzech zajawkach jakie Robert pokazał.

A pójdzie to w internet, czy też ukaże się wydanie na DVD? Przydałoby się oprócz samego łowienia i holi dorzucić do tego garść porad i technik prowadzenia przynęty. Mam nadzieję, że nie oczekuję za dużo ;)



#1040 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 kwiecień 2013 - 05:27

Drogi @tymonie różnica między naszymi poglądami polega głównie na tym iż to co ja przedstawiam jako subiektywne,- Ty w lustrzanym odbiciu ( przeciwnej formie) próbujesz zobiektywizować  ;) i to też jest normalne bo istnieje coś takiego jak walidacja poznawcza, która także dotyczy wszystkich ;)

 

Proponuję dla dobra wątku wstawmy po ładnym boleniu i będzie fajnie :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych