Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uwaga OSZUST ze Szczecina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 09 luty 2021 - 11:25

Czego to ludzie nie wymyślą??? Strach kupować, jeszcze większy sprzedawać. :angry:


  • Jozi, slawek_2348 i malinabar lubią to

#182 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 luty 2021 - 12:22

Czego to ludzie nie wymyślą??? Strach kupować, jeszcze większy sprzedawać. :angry:

Dlatego na jerku zakupy tylko od pewnych ludzi :D  :D  :D .


  • malinabar lubi to

#183 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 09 luty 2021 - 13:14

Niestety olx otworzyło furtkę dla oszustów. Natomiast sprzedając jakiś przedmiot trudno jest wytłumaczyć kupującemu dlaczego nie ma opcji wysyłki z olx. Tracą na tym obie strony.

#184 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 09 luty 2021 - 13:29

Dlatego na jerku zakupy tylko od pewnych ludzi :D  :D  :D .

Sprzedaż też ....  jak sobie pomyślę że mam się wykłócać że nie jestem wielbłądem to wolę nie wystawiać...i stoi las zbędnych już wędek, kilka kołowrotków, kilkaset woblerów, i cała masa innych rzeczy.....


  • Pawgas lubi to

#185 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów

Napisano 09 luty 2021 - 13:46

jak ja sprzedaję coś na olx, to przelew i już

podaję wszystkie moje dane i nie mam nic do ukrycia

 

albo odbiór własny, spotykamy się i finito

 

albo - rzadko - za pobraniem; jak wyczuję, że kupujący nie zrobi mnie w lolo i nie odbierze

wtedy płaci się dwa razy...


Użytkownik Konstanty edytował ten post 09 luty 2021 - 13:46


#186 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 luty 2021 - 14:27

Ja sprzedaję za pobraniem tylko po pokryciu kosztów wysyłki do i z, z gory. Czyli powiedzmy 45 na konto, reszta pobranie. Zwykle nie ma problemu, raz jeden jakiś paranoik się trafił ale to z takimi lepiej w ogóle.

Bo faktycznie wysłać i prosić żeby raczył odebrać to nie przystoi :)

Użytkownik Seki edytował ten post 09 luty 2021 - 14:28


#187 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 09 luty 2021 - 14:57

Masa oszustów uwaga na olx wysyłka , wysyłają fałszywe strony do podania danych. Nigdy nie podawajcie numerów karty . Pierwszy znak ostrzegawczy łamana polszczyzna.

#188 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 luty 2021 - 15:31

Opiszę swoją transakcję na OLX, gdzie skorzystałem z opcji "wysłka olx"

Po przeczytaniu tego tematu byłem mega sceptycznie nastawiony do tej formy sprzedaży. Ale zamiast opierać się tylko na wpisach internetowych, ludzi którzy słyszeli, że ktoś mówił... , postanowiłem sam przeczytać regulamin tej usługi oraz, to na czym ona dokładnie polega. Nie rozwiało to do końca moich wątpliwości, bo kołatało mi gdzieś jeszcze niemiłe doświadczenie @Pepe17 z wysyłką stelli. Zadzwoniłem więc na infolinie olx, odczekałem swoje i dowiedziałem się wszystkiego co chciałem.

Opcja "wysyłka" olx jest bezpieczna pod warunkiem, że ktoś nie daje się oszukać na własne życzenie, jak zrobił to autor tematu.

Pomysł, żeby pozwolić drukować etykietę nadawczą kupującemu, jest co najmniej dziwny ... nazwijmy rzecz po imieniu, głupi nie dziwny.

Mechanizm tej usługi jest banalnie prosty. Kupujący wyraża chęć zakupu z opcją wysyłki i klika kupuję. Sprzedawca ma teraz dwie opcje, akceptuje lub nie taki zakup.

Jeżeli zaakceptował to kupujący dostaje informację, aby wpłacił kwotę należną sprzedawcy plus koszt wysyłki, na konto olx. Po wpłacie sprzedawca otrzymuje etykietę nadawczą i ma 72 na wysłanie zakupionego towaru. Gdy kupujący odbierze przesyłkę automatycznie uruchamia to wypłatę środków na konto sprzedającego.

Największe ryzyko jest po stronie kupującego, bo w paczce zawsze może być przysłowiowa cegła. Przy kurierze można otworzyć. A przy paczkomacie? Jest co prawda możliwość reklamacji w olx , ale na razie nic nie kupuję więc nie zagłębiłem tematu.

Sprawa sprzedaży stelli i zwrotu złoma, to była zupełnie inna innszość. I na szczęście @Pepe17 zachował czujność i nie dał się zrobić w balona.

 

http://jerkbait.pl/t...iego/?p=2243808


Użytkownik Artech edytował ten post 11 luty 2021 - 15:36

  • przemo_w lubi to

#189 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 luty 2021 - 19:50

Kto ma nr telefonu do Pepe 17 niech mi na priva poda.



#190 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 13 luty 2021 - 21:15

Sprzedaż też ....  jak sobie pomyślę że mam się wykłócać że nie jestem wielbłądem to wolę nie wystawiać...i stoi las zbędnych już wędek, kilka kołowrotków, kilkaset woblerów, i cała masa innych rzeczy.....

Napisz co Ci tam zalega - ja to pewny gość jestem ;)

 

Swoją drogą, może jakiś system ocen/rzetelności w naszym komisie by wprowadzić?

Da radę?



#191 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 13 luty 2021 - 21:49


Mechanizm tej usługi jest banalnie prosty. Kupujący wyraża chęć zakupu z opcją wysyłki i klika kupuję. Sprzedawca ma teraz dwie opcje, akceptuje lub nie taki zakup.

Jeżeli zaakceptował to kupujący dostaje informację, aby wpłacił kwotę należną sprzedawcy plus koszt wysyłki, na konto olx. Po wpłacie sprzedawca otrzymuje etykietę nadawczą i ma 72 na wysłanie zakupionego towaru. Gdy kupujący odbierze przesyłkę automatycznie uruchamia to wypłatę środków na konto sprzedającego.

Z grubsza tak, z tym, że kupujący płaci za przedmiot z góry. Jak sprzedawca kliknie, że potwierdza sprzedaż to dostaje etykietę do wysyłki. Jak kliknie, że odrzuca zakup to kupujący dostaje zwrot środków. Poza tym jest tak, jak napisałeś.



#192 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 11:09

Z grubsza tak, z tym, że kupujący płaci za przedmiot z góry. Jak sprzedawca kliknie, że potwierdza sprzedaż to dostaje etykietę do wysyłki. Jak kliknie, że odrzuca zakup to kupujący dostaje zwrot środków. Poza tym jest tak, jak napisałeś.

Wydaje mi się, że najpierw ja musiełem potwierdzić sprzedaż, żeby kupujący mógł wpłacić kasę.

#193 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2021 - 11:26

Na pewno nie. Korzystałem w obie strony, zarówno jako sprzedawca, jak i kupujący. https://pomoc.olx.pl...upuj-z-dostawą-

Zresztą widzę, że teraz wprowadzili też opcję płatności przy odbiorze.



#194 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 13:04

Rzeczywiście w regulaminie jest wyraźnie napisane. Bardziej skupiłem się na punktach dotyczących sprzedającego 😉
Płatność przy odbiorze była możliwa do września 2020. Teraz tylko przedpłata online.

#195 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 14 luty 2021 - 13:35

Teraz każdy kto będzie chciał kupić od kogoś ze Szczecina 3 razy się zastanowi .proponował bym zmienić temat na oszust z netu czy wyłudzenia poprzez Inpost bez podawania miasta :)


  • Artech, mariusz! i Pescador de caña lubią to

#196 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 15 luty 2021 - 20:08

Przed chwilą próbowali mnie wykiwać na przesyłkę OLX - wrzucam screen z korespondencją przez What’up - uważajcie na ten numer - wyświetla się jako Maja

a5a4bbc83c984c7a2c0583425db2b929.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#197 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 15 marzec 2021 - 16:25

A mnie ktoś dziś chciał wykiwać na OLX bo mam ogłoszenie że zamienie woblery.Zadzwonił gość że ma te woblery których szukam ( po dziadku i już kontrolka się zapaliła ) Poprosiłem żeby przesłał foty zdjęć na maila .... mówi że nie używa poczty ...( 2 raz zapaliła się kontrolka ),zapytałem z jakiego regionu Polski jest i tu gość się zaciął i po chwili rzucił region (3 raz kontrolka się zapaliła) Po 10 min przychodzą zdjęcia tych woblerów których szukam . Wiem co inni maja powystawiane na OLX i porównuje zdjecie ... okazuje się ze gość wykorzystał zdjęcia pewnie które dostał na telefon od osoby która posiada te woblery na wymiane i przesłał do mnie jako swoje. Ale zdradziło je pare szczegółow oczywiscie woblery były w innej konfiguracji na zdjęciach ale posiadał znaki szczególne które się powielały .Jak widac szukają chętnych na utratę kasy .



#198 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 15 marzec 2021 - 16:33

To odpisz mu ze akurat bedziesz przejazdem u rodziny w weekend i bys podjechal wymienic i popros o adres. Zobaczysz reakcje

#199 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 20 marzec 2021 - 14:50

Coraz więcej oszukanych osób:
https://niebezpieczn...arta-platnicza/

#200 OFFLINE   daft

daft

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 26 maj 2021 - 12:55

Dziś miałem rozprawę, oszust z posta dostał wyrok :) Musi zwrócić kasę, jak nie to komornik ;) Także polecam zgłaszać, Oszust Mateusz już znany policji ;)