Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uwaga OSZUST ze Szczecina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 22 marzec 2020 - 11:48

Napisał poszkodowany kolega, że dostał etykietę z miejscem nadania Szczecin odbiór Kraków. Skaner przecież pobiera informacje z kodu kreskowego

#42 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 22 marzec 2020 - 11:51

Z praktyki wiem, że można nadać paczkę w innym paczkomacie niż ten wybrany podczas tworzenia etykiety w systemie

#43 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 22 marzec 2020 - 11:58

Napisał poszkodowany kolega, że dostał etykietę z miejscem nadania Szczecin odbiór Kraków. Skaner przecież pobiera informacje z kodu kreskowego


Oczywiście miasto nadania Kraków, odbiór Szczecin

#44 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 22 marzec 2020 - 11:59

Tylko, że taka etykieta nie jest sfałszowana, co więcej oszust w tym wypadku zapłacił za usługę i nikt siłą nie zmusił nikogo, aby taką etykietę na paczkę nakleić.


Użytkownik asp edytował ten post 22 marzec 2020 - 12:02


#45 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 22 marzec 2020 - 12:05

W systemie nie, ale już edycja pdf ?

#46 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 22 marzec 2020 - 12:07

Poczekajmy na informacje od kolegi Konstanty, jak sprawa się zakończy.

#47 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 22 marzec 2020 - 12:19

Moim zdaniem żadnej edycji PDF nie było, bo i po co? Ktoś stworzył etykietę, druga osoba ją nakleiła, a potem płatnik(systemowy NADAWCA) zmienił dane wysyłki. Ktoś to dokładnie przemyślał.Tutaj nie ma fałszerstwa. Najprawdopodobniej Inpost nie zrobi nic. Pozostaje policja.

 

Wysyłka pobraniowa tylko w ostateczności i to po wpłacie dwukrotności kosztów wysyłki. Ogólnie to nie działa, bo jak ktoś chce wysłać ziemniaka to i tak wyśle, a przed otworzeniem paczki odbiorca musi za nią zapłacić, bo najczęściej ludzie nie wykupują możliwości sprawdzenia przesyłki. Z tym, że w takim przypadku osoba wysyłająca naraża się na oszustwo w drugą stronę i nie polecam.

 

Uczulam również na wysyłanie czegoś po przesłaniu dowodu wpłaty - wysyłka tylko i wyłącznie po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie.

Nie należy wchodzić też w linki wysyłane przez kogoś służące do wpłaty, dopłaty lub opłaty za usługi kurierskie. To samo tyczy się naklejania dokumentów przewozowych stworzonych przez potencjalnego zainteresowanego.


  • eRKa lubi to

#48 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 12:48

Tu nie chodzi o wiarę w policję, sam jej nie miałem za grosz słuchając przygód znajomych. Jednak moją sprawą się zajęli, i choć trwało ponad rok to zapadł wyrok nakazowy i komornik niedługo wejdzie do gry.

Tu chodzi o fakt, że ludzie olewają i tylko wylewają łzy zamiast zgłosić sprawę i liczyć na dobre zakończenie i tępić złodziei. Bez zgłoszenia na pewno się takiemu upiecze i będzie dalej uprawiał swój proceder.

Dzięki zgłoszeniu mam wszystkie dane oszusta i że bywam pamiętliwy to w razie nieskuteczności komornika pofatyguje się sam po swoją własność...ale odpuścić nie mam zamiaru. Dla zasady.

Człowiek ciężko pracuje na każdą złotówkę więc nie widzę powodu by pobłażać i hodować złodziejstwo.

Najlepszym rozwiązaniem było obcięcie rąk w krajach nordyckich, skutkowało. Niestety nie te czasy...przynajmniej w świetle prawa :-P


  • Jozi i marekn lubią to

#49 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 22 marzec 2020 - 13:13

Tu nie chodzi o wiarę w policję, sam jej nie miałem za grosz słuchając przygód znajomych. Jednak moją sprawą się zajęli, i choć trwało ponad rok to zapadł wyrok nakazowy i komornik niedługo wejdzie do gry.

Tu chodzi o fakt, że ludzie olewają i tylko wylewają łzy zamiast zgłosić sprawę i liczyć na dobre zakończenie i tępić złodziei. Bez zgłoszenia na pewno się takiemu upiecze i będzie dalej uprawiał swój proceder.

Dzięki zgłoszeniu mam wszystkie dane oszusta i że bywam pamiętliwy to w razie nieskuteczności komornika pofatyguje się sam po swoją własność...ale odpuścić nie mam zamiaru. Dla zasady.

Człowiek ciężko pracuje na każdą złotówkę więc nie widzę powodu by pobłażać i hodować złodziejstwo.

Najlepszym rozwiązaniem było obcięcie rąk w krajach nordyckich, skutkowało. Niestety nie te czasy...przynajmniej w świetle prawa :-P

 

Przecież to nieprawda z tym obcinaniem rąk w tych krajach nordyckich. Ciekawe skad biora się te mity?



#50 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 13:22

Obcinano również uszy...ale nie o amputacjach ten wątek...

"

Ręce ucinano – ale w średniowieczu

Podobnie, jak we innych krajach, prawo obowiązujące w Szwecji było początkowo prawem zwyczajowym, przekazywanym ustnie z pokolenia na pokolenie. Początki prawa pisanego datują się na XIII wiek, kiedy to spisane zostały kodeksy prawne dla różnych części kraju. Kodeksy te zawierały, rzecz jasna, przepisy o ochronie własności. Za kradzież przewidywały one karę grzywny, która w średniowieczu była najczęstszą sankcją za to przestępstwo, a w sprawach poważniejszych, dotyczących przedmiotów czy pieniędzy o większej wartości – chłostę, ucięcie ręki, jednego lub obu uszu, bądź śmierć przez powieszenie. "



#51 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 14:09

Rozbawiliście mnie tym działaniem policji, kamerami skrytkami, poczułem się jak w kinie na dobrym filmie szpiegowskim. Koledzy w jakim kraju wy żyjecie? Policja, jasne przyjmie zgłoszenie, rzuci na biurko, przeleży miesiąc, a po miesiącu przyjdzie...........umorzenie. 

 

@Konstanty

Zastanawia mnie jak nadałeś przesyłkę, skoro paczkomat nadawcy jest w Szczecinie, to jakim cudem otworzyłeś skrytkę paczkomatu w Krakowie ? Zawsze korzystając ze strony inpostu przed wydrukowaniem etykiety wybierałem paczkomat do którego będę wkładał paczkę.

tak jak pisałem w poście, dostałem gotową etykietę od kupującego

i ją nakleiłem na paczkę

otworzyłem paczkomat przykładając kod kreskowy do czytnika

wcześniej podałem nr paczkomatu kupującemu



#52 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 14:12

Moim zdaniem żadnej edycji PDF nie było, bo i po co? Ktoś stworzył etykietę, druga osoba ją nakleiła, a potem płatnik(systemowy NADAWCA) zmienił dane wysyłki. Ktoś to dokładnie przemyślał.Tutaj nie ma fałszerstwa. Najprawdopodobniej Inpost nie zrobi nic. Pozostaje policja.

 

Wysyłka pobraniowa tylko w ostateczności i to po wpłacie dwukrotności kosztów wysyłki. Ogólnie to nie działa, bo jak ktoś chce wysłać ziemniaka to i tak wyśle, a przed otworzeniem paczki odbiorca musi za nią zapłacić, bo najczęściej ludzie nie wykupują możliwości sprawdzenia przesyłki. Z tym, że w takim przypadku osoba wysyłająca naraża się na oszustwo w drugą stronę i nie polecam.

 

Uczulam również na wysyłanie czegoś po przesłaniu dowodu wpłaty - wysyłka tylko i wyłącznie po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie.

Nie należy wchodzić też w linki wysyłane przez kogoś służące do wpłaty, dopłaty lub opłaty za usługi kurierskie. To samo tyczy się naklejania dokumentów przewozowych stworzonych przez potencjalnego zainteresowanego.

 

nie rozumiem

przecież ja byłem nadawcą i w polu nadawca jest mój adres @

gdy dzwoniłem na infolinię to powiedziano mi, że na etykiecie u nich w systemie nie ma zaznaczonego pobrania kwoty

a na lewej etykiecie, którą dostałem w pdf - jest



#53 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 14:15

Oczywiście miasto nadania Kraków, odbiór Szczecin

dokładniej do nr paczkomatu u mnie jako miejsce nadania i nr paczkomatu kupującego 



#54 OFFLINE   Bodzio59

Bodzio59

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 17:12

Witam,

Sprawa może nie taka sama ale to samo miasto - Szczecin ! O kilku lat wysyłam wobki poleconym priorytetem, no i właśnie w zeszły czwartek listonosz przyniósł Klientowi rozklejoną i powtórnie niechlujnie, nie końca zaklejoną pustą kopertę bąbelkową !  Na śledzeniu przesyłki w necie do momentu próby doręczenia nie ma żadnych uwag o uszkodzeniu/rozklejeniu !

Chciałem teraz wysyłać do paczkomatów ale po powyższej dyskusji, to już nie wiem...

Tak, że uwaga na UP Szczecin 8 !!!

pzdr

Bodzio


  • marekn lubi to

#55 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 22 marzec 2020 - 17:32

Witam,

Sprawa może nie taka sama ale to samo miasto - Szczecin ! O kilku lat wysyłam wobki poleconym priorytetem, no i właśnie w zeszły czwartek listonosz przyniósł Klientowi rozklejoną i powtórnie niechlujnie, nie końca zaklejoną pustą kopertę bąbelkową !  Na śledzeniu przesyłki w necie do momentu próby doręczenia nie ma żadnych uwag o uszkodzeniu/rozklejeniu !

Chciałem teraz wysyłać do paczkomatów ale po powyższej dyskusji, to już nie wiem...

Tak, że uwaga na UP Szczecin 8 !!!

pzdr

Bodzio

Dlatego warto na złącze klejenia koperty nakleić jeszcze pasek taśmy,to utrudnia otwieranie bez śladu.


  • Friko lubi to

#56 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 marzec 2020 - 17:48

Panowie ten przekręt to nie zrobił byle kto tylko .uj który miał wszystko przemyślane i na 100% nie był to jego pierwszy raz. Oczywiście trzeba to zgłosić na policję ale marne szanse :(  oby Ci się udało odzyskać sprzęt lub kasę !


  • havy i coma lubią to

#57 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 22 marzec 2020 - 17:52

Ja tak zawsze robię.tasma na kopertę. jak kolega wyżej pisze..od paru lat zero problemów.

Użytkownik russian80 edytował ten post 22 marzec 2020 - 17:53


#58 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 marzec 2020 - 20:22

A ja dodatkowo podklejam w miejscu klejenia taśmą dwustronną,nie ma opcji , że puści nad czajnikiem :-)

#59 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 12:09

stan sprawy na teraz

tak jak wcześniej pisałem, w ostatniej wiadomości na olx (20.03) postraszyłem gnoja Policją

moja wiadomość została przeczytana, olx informuje o tym

i paczka nie została odebrana w paczkomacie SZC01A, Mieszka I 29, 71-007 Szczecin

zadzwoniłem raz jeszcze na infolinię Inpostu, poradzono napisać mi @ na pomoc@inpost.pl

tak zrobiłem i okazało się, że paczka jest w "Magazynie Przesyłek Niedoręczalnych"

w odpowiedzi na @ z pomocy Inpostu podałem swój adres domowy i telefon (do przysłania kodu weryfikacyjnego)

bo pewnie Inpost kontaktował się z numerem oszusta i mailem (marcinpac@wp.pl; 794 879458)

a telefon gnoja milczy i nie ma odp na maile

więc czekam na kolejną odpowiedź z pomocy Inpostu

może mi wyślą moją przesyłkę na adres domowy



#60 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 12:38

A jakie informacje usłyszałeś od policjanta?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych