Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uwaga OSZUST ze Szczecina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 kwiecień 2020 - 22:47

można - zdaje się - pisać zażalenie na postanowienie

czy jest prawnik na forum JB?


AdasCzeski jest biegły w te sprawy.

#122 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 01 maj 2020 - 13:16

Mówiłem parę stron wcześniej jak to się skończy ;) no ale odwołaj się, powodzenia

#123 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów

Napisano 02 maj 2020 - 07:53

Pogadaj z IntruZ9'em - on jest poszkodowany a sprawca ten sam z tego wynika. Połączcie siły.

ok, napisałem do niego priv



#124 OFFLINE   daft

daft

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 08 czerwiec 2020 - 16:00

Ta sama osoba okradła mnie w ten sam sposób na 699 zł. Przedmiotem kradzieży był zegarek Apple (także osoba nie kradnie tylko sprzętu wędkarskiego). Dane osobowe którymi posługiwał się oszust w przypadku mojej kradzieży:

patrykmazowiecki1@wp.pl

794536215

Patryk Mazowiecki ul. matejki 12/24

70-001 Szczecin

 

Sprawa zgłoszona na policję. Zapraszam poszkodowanych do kontaktu hifidawid@gmail.com.

Pozdrawiam



#125 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów

Napisano 08 czerwiec 2020 - 19:43

Ta sama osoba okradła mnie w ten sam sposób na 699 zł. Przedmiotem kradzieży był zegarek Apple (także osoba nie kradnie tylko sprzętu wędkarskiego). Dane osobowe którymi posługiwał się oszust w przypadku mojej kradzieży:

patrykmazowiecki1@wp.pl

794536215

Patryk Mazowiecki ul. matejki 12/24

70-001 Szczecin

 

Sprawa zgłoszona na policję. Zapraszam poszkodowanych do kontaktu hifidawid@gmail.com.

Pozdrawiam

wysłałem @



#126 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 09 czerwiec 2020 - 09:20

Nie sądzę, by te dane były prawdziwe. Domyślam się, że numer tel. na kartę zarejestrowany na kogoś innego a nazwisko i adres albo kogoś znajomego albo kompletnie wyimaginowane. Mało realne jest, by osoba wykorzystująca swój potencjał intelektualny do wypracowania tak sprytnego przestępstwa nie zabezpieczyła się na wypadek poszukiwania przez organy ścigania bądź co gorsza ofiary swojego cwaniactwa. Jest też prawdopodobnym, że podane dane adresowe (niekoniecznie nazwisko) dotyczą osoby mieszkającej blisko lub z którą przestępca ma kontakt, by w razie próby odnalezienia oszusta niejako automatycznie sam zainteresowany został ostrzeżony.

To tylko moje domysły, ale uważam, że podawanie tych danych publicznie może przynieść więcej szkody niż pożytku i szkalować kompletnie niewinną osobę.

Użytkownik morrum edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 09:21


#127 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 09 czerwiec 2020 - 09:28

Weź tylko pod uwagę Michał, że jesli jakikolwiek kontakt z posiadaczem numeru był (jeśli to inna osoba), to odpowiada on za współudział... Telefon do którego była włożona karta też jest do sprawdzenia. Trzeba tylko chcieć, bo możliwości są...

Skąd wiem?? Kolega kiedyś dawno zajmował się zdejmowaniem simlocków. Trafił się klient, zdjął, wsadził swoją kartę do telefonu dla sprawdzenia. Za dwa dni zapukali do Niego smutni panowie z pytaniami gdzie był i co robił, oraz o telefon, bo znajdował sie on kilka dni wcześniej w czasie i na miejscu przestępstwa. Grubo się musiał tłumaczyć, że tylko dwa dni wcześniej zdejmował w nim sima...



#128 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 10:26

podziałamy, uderzę do Inpostu

tylko najlepiej, gdyby oszukani odezwali się

wtedy na zbiorową wiadomość może zareagują

bo wg Inpostu ten kutas robi wszystko zgodnie z zasadami

podaje swoje dane, itd.

 

tylko nam przysyła sfałszowaną naklejkę - ale jej nie ma w systemie Inpostu



#129 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 09 czerwiec 2020 - 10:45

Marian, zarejestrować kartę można na znaleziony dowód, albo skradziony czy też osoby zmarłej. Dla skurwieli możliwości są.
Inna sprawa że ktoś poza pokrzywdzonymi musiałby CHCIEĆ sprawcę namierzyć, a z tym do tej pory cińko.

Jeśli to wyrachowany kutas, to nie będzie się przejmować tym, że skutkiem jego działań mogą ucierpieć inni, na przykład ci od których "pożyczył" dane. A nic ne wskazuje na to, by było inaczej.

#130 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 09 czerwiec 2020 - 11:26

Dlatego zauważ Michał, napisałem też o namierzeniu telefonu do którego karta została włożona. Telefon zgłaszający się do sieci przy logowaniu podaje swój IMEI. Mogą namierzyć wszystko, katrę do jakich telefonów była wkładana i karty jakie były wkładane do danych telefonów. Łącznie z ich lokalizacjami w konkretnych momentach. Mogą wszystko, muszą tylko chcieć... Laptopa czy innego wynalazka z którego się logujedo OLX, z którego wypełniał formularze do wydruku czy wysyłał maile również. Obawiam się jednak, że zwykłemu funkcjonariuszowi się nie będzie chciało, bo i nie wie do kogo i o co się zwrócić aby to zadziałało.


  • FABIO_ lubi to

#131 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 09 czerwiec 2020 - 12:20

No właśnie.
Ciekawi mnie ilu skurwiel już okradł ...

#132 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 09 czerwiec 2020 - 13:33

No właśnie.
Ciekawi mnie ilu skurwiel już okradł ...

i ilu takich typów jest ? o których nic nie wiemy 



#133 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2020 - 10:34

Proceder oszustw będzie trwał w najlepsze póki ludzie nic z tym nie będą robić.
Ale od początku.
Każdy nr tel obecnie musi być na kogoś zarejestrowany,tyle że w sieci można za grosze kupić dane osobowe.
Albo podać zupełnie wymyślone, ponieważ sieć tego nie weryfikuje. Sprawdzone organoleptycznie.
U nich jest ważne, że ustawie stało się zadość bo nr jest zarejestrowany.
InPost jak i większość przewoźników opiera się na kodach kreskowych, reszta ich nie wiele obchodzi. Kody można generować dowolnie.
Do tego tutaj to może być ktoś z InPost posiadający dostęp do systemu.
Metod na oszustwo są setki i tysiące, sposobów na ich zapobieganie też się kilka znajdzie ale. Ale oszustowi chce i opłaca się oszukiwać, tym co oszustwom mają zapobiegać już różnie.
A o wykrywalności i karaniu to w ogóle nie wspomnę.
Żyjemy w państwie prawa, które utrudnia życie uczciwym a nie przestępcom.
Babcia z rzodkiewką na bazarze dostanie mandat bo nie ma pozwolenia, złodziej za kradzież 200 pln znikomą szkodliwość.
  • Pescador de caña lubi to

#134 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów

Napisano 31 lipiec 2020 - 10:38

Proceder oszustw będzie trwał w najlepsze póki ludzie nic z tym nie będą robić.
Ale od początku.
Każdy nr tel obecnie musi być na kogoś zarejestrowany,tyle że w sieci można za grosze kupić dane osobowe.
Albo podać zupełnie wymyślone, ponieważ sieć tego nie weryfikuje. Sprawdzone organoleptycznie.
U nich jest ważne, że ustawie stało się zadość bo nr jest zarejestrowany.
InPost jak i większość przewoźników opiera się na kodach kreskowych, reszta ich nie wiele obchodzi. Kody można generować dowolnie.
Do tego tutaj to może być ktoś z InPost posiadający dostęp do systemu.
Metod na oszustwo są setki i tysiące, sposobów na ich zapobieganie też się kilka znajdzie ale. Ale oszustowi chce i opłaca się oszukiwać, tym co oszustwom mają zapobiegać już różnie.
A o wykrywalności i karaniu to w ogóle nie wspomnę.
Żyjemy w państwie prawa, które utrudnia życie uczciwym a nie przestępcom.
Babcia z rzodkiewką na bazarze dostanie mandat bo nie ma pozwolenia, złodziej za kradzież 200 pln znikomą szkodliwość.

a najbardziej wku...wia, że przyszło umorzenie...



#135 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 sierpień 2020 - 23:39

a najbardziej wku...wia, że przyszło umorzenie...

Pisałem o tym zaraz jak założyłeś temat, jak czytam o waszych wyimaginowanych metodach śledztwa/dochodzenia to głupi śmiech mnie ogarnia. To się filmów naoglądaliście, pracy prokuratury i policji nie znacie, amen.


  • pawelHERP i Szczepek2 lubią to

#136 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 02 sierpień 2020 - 10:50

Córce ukradli telefon w szkole z szatni. Znaleźli sprawcę i komórkę dostaliśmy z powrotem. Pismo o rozprawie w sądzie też było bo to nie była pierwsza kradzież tej osoby. Tak że nie jest tak źle.

#137 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 03 sierpień 2020 - 00:01



Masakra. Mam nadzieję że kiedyś, w ciemnej alejce, dostanie wielkim czarnym w dooopę.

Użytkownik Drac edytował ten post 03 sierpień 2020 - 00:02

  • 5384 lubi to

#138 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 03 sierpień 2020 - 10:41

Pisałem o tym zaraz jak założyłeś temat, jak czytam o waszych wyimaginowanych metodach śledztwa/dochodzenia to głupi śmiech mnie ogarnia. To się filmów naoglądaliście, pracy prokuratury i policji nie znacie, amen.


Pracy?! Hahahaa

Mi po włamaniu zginął prawie cały sprzęt, trochę się nachodziłem i nadzwoniłem. Wiele się nauczyłem i dowiedziałem. Rzecz jasna umożenie.
Wspomniane wyżej przez kolegów sposoby są jak najbardziej stosowane, z zastrzeżeniem, że sprawa musi mieć charakter polityczny i być na rękę tym wyżej.
  • Małkociniak lubi to

#139 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 sierpień 2020 - 18:30

<...>
Masakra. Mam nadzieję że kiedyś, w ciemnej alejce, dostanie wielkim czarnym w dooopę.


Tyle, że prawo samo w sobie złe nie jest. Problem zaczyna się z jego egzekwowaniem przez różne organy.
Oszuści byli, są i będą i na to się nie da nic poradzić jakimś dekretem.
Trzeba na ludziach, którzy mają temu zapobiegać jakoś to wymuc.
A co się będzie takiemu Jasiowi chciało biegać jak tyle samo wypłaty dostanie bez biegania?
Albo po raz kolejny po spędzeniu wielu godzin na dochodzeniu oszustwo zostanie umorzone.
To sobie człowiek zadaje pytanie - po co?



#140 OFFLINE   Pozer

Pozer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 11 listopad 2020 - 17:23

Wysylka za pobraniem-kupujacy moze nie odebrac towaru........Wplata na konto-sprzedajacy moze nie wyslac towaru......Nie wiem jak juz robic zakupy ja tym Jerku :lol:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych