Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanquish ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1105 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2023 - 22:33

Ja kupuję 2500S i 3000MHG ale gdyby nie było hybrydy to brał bym 4000. Statystki mnie nie dziwią bo w Polsce, kołowrotek musi być 3 razy mocniejszy niż wymaga tego, stosowana przynęta i łowiony gatunek. Najlepiej metalowy ale lekki, SW chociaż nie zobaczy w życiu morskiej wody no i nawet jeśli mały to C3000 żeby hamulec był mocny i weszło dużo linki choć nigdy żadna ryba nie wyciągnie z niego więcej niż 1m w czasie holu. Moim zdaniem logiki w tym nie ma żadnej ale 99.99% wędkarzy uważa inaczej...


W punkt i trafna diagnoza :-)
  • guciolucky i Sebulba lubią to

#982 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 styczeń 2023 - 22:37

Każdy ma swoje potrzeby i preferencje co jest oczywiste jak to, że wątek poświęcony jest modelom Vanquish.

#983 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 styczeń 2023 - 22:47

A coś wiadomo kiedy można się go spodziewać w sprzedaży w PL, bo jestem na rozdrożu - brać V19 póki jeszcze jest dostępny czy czekać na V23


Skoro wizualnie bardziej podoba Ci się 19stka to w zasadzie nie masz co się zastanawiać. Dodam, że V19 jest sprawdzony przez wielu wędkarzy i nie słyszałem złych opinii. Sam używam do lighta oraz na bolenie i mogę Ci szczerze polecić.

#984 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 20 styczeń 2023 - 23:15

Ja kupuję 2500S i 3000MHG ale gdyby nie było hybrydy to brał bym 4000. Statystki mnie nie dziwią bo w Polsce, kołowrotek musi być 3 razy mocniejszy niż wymaga tego, stosowana przynęta i łowiony gatunek. Najlepiej metalowy ale lekki, SW chociaż nie zobaczy w życiu morskiej wody no i nawet jeśli mały to C3000 żeby hamulec był mocny i weszło dużo linki choć nigdy żadna ryba nie wyciągnie z niego więcej niż 1m w czasie holu. Moim zdaniem logiki w tym nie ma żadnej ale 99.99% wędkarzy uważa inaczej...

Nie chodzi o moc.
Ile masz młynków?
Nie musisz mi odpowiadać :-)
A ile ma statystyczny wędkarz?
Statystyczny wędkarz i ja też jako statystyczny wybiorę TP lub Stellę bo te dodatkowe 50g mi ręki nie urwie. 205 czy 255g to przy rozmiarze 4000 żadna to dla mnie różnica.
Ps. Poza tym jednak w roz 4000 rotor alu i jego bezwładność mi się bardziej podoba niż ten prawie nie wyczuwalny start rotora Mgl.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 20 styczeń 2023 - 23:21


#985 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 styczeń 2023 - 00:04

Przemek, Vanquish to nie jest kołowrotek uniwersalnego zastosowania. Każdy kto, zagląda do tego wątku musi zdawać sobie z tego sprawę i ja też to często staram się powtarzać.

Łowiąc z belly mam ręce uniesione wysoko, kołowrotek jest powyżej klatki piersiowej, prawie na wysokości barków, po kilku godzinach łowienia każdy gram daje różnicę... Łowię bolki więc chcę przekładnie wielkości 4000 i tu właśnie V 3000MHG sprawdza się doskonale. Kolejny przykład, lipiec łowię bolki z brzegu na bezsterową sieczkę 4cm, mam leciutkiego Lamiglasa SI1142LL nic to nie waży, no i jeśli przykręcę do niego Stellę to cały komfort i sens kupna tego kija pryska jak od ogniska, iskra, natomiast z V-m jest bardzo lekko i komfortowo.

Oczywiście, wszystko to da się ogarnąć Stellą czy TP nawet i Alivio i uniwersałem 8'- 8'6, 12lb... Tylko kwestia komfortu i przyjemności łowienia, nic więcej.
  • kacperek993 lubi to

#986 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2023 - 00:14

No przecież cały czas od początku o tym samym piszę :-)
@Mefisto swoim wpisem potwierdził moje rozkminiki.
Rozmiary 4000 i c5000 to "specjalistyczne" i niszowe zabawki :-)

#987 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 styczeń 2023 - 08:50

Oglądając nowego Vańka i przed chwilą nowego Exsence mam nieodparte wrażenie, źe designersko idzie coraz gorzej. Ja wiem, że to kwestia gustu, ale drugi wymieniony wygląda dużo słabiej, jak Sustain.
  • saitt lubi to

#988 OFFLINE   Kontemplator

Kontemplator

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWielkopolska, nad Wartą
  • Imię:Radosław

Napisano 21 styczeń 2023 - 23:45

Mnie osobiście irytuje to, że po raz kolejny rozmiar 4000 będzie dostępny tylko z wysokim przełożeniem. Pozostanie dalej męczyć się z ciężkim 240-gramowym z 2012r przy łowieniu rzecznych sandaczy. Ewentualnie rozważam przejście na Vanforda, zawsze te 25g mniej, ale mocno liczyłem na Vańka '23 i się zawiodłem.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

#989 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 styczeń 2023 - 08:37

Korzystam z Vańków, kupiłem Vanforda z ciekawości. Sprzedałem. Przepaść.
  • Karpiu95 i papierzakilures lubią to

#990 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 styczeń 2023 - 15:41

Chyba świeży marketing 😉


#991 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 22 styczeń 2023 - 15:41

Korzystam z Vańków, kupiłem Vanforda z ciekawości. Sprzedałem. Przepaść.


Ciekawe, dla mnie kultura pracy na tyle identyczna, że sprzedałem Vanquisha :)

Użytkownik GroPerch edytował ten post 22 styczeń 2023 - 15:44

  • Biesan i Voiteh lubią to

#992 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2023 - 16:39

Korzystam z Vańków, kupiłem Vanforda z ciekawości. Sprzedałem. Przepaść.

Mój poziom percepcji mówi co innego. Mam i aktualnie używam obu.
  • Biesan i Voiteh lubią to

#993 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 22 styczeń 2023 - 18:54

Vanford nigdy nie będzie Vanquishem tak jak vanquish nigdy nie będzie Stellą...a ocenianie czy to czy tamto pracuje tak samo niczego w tym fakcie nie zmieni :)



#994 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 styczeń 2023 - 19:16

Jak wchodził V12 pisałeś, że lepszy od Stelli :) Prawdę mówiąc w pewnych sytuacjach lepszy a w innych gorszy... natomiast podstawą jest to aby użytkownik był zadowolony z używanego sprzętu i najważniejsze aby ten sprzęt nie był awaryjny bo nie ma nic gorszego jak awaria kołowrotka podczas tzw dnia konia...

#995 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 22 styczeń 2023 - 19:21

V12 to był pierwszak :) z punktu widzenia ilości reklamacji najbardziej awaryjnym ze wszystkiego co sprzedawałem był TP 2015 :) oczywiście były to drobne rzeczy...ale ilość duuużżżaaaa....

ogólnie to chodzi mi to, że jest mnóstwo wędkarzy co chcą mieć to co chcą , czyli, np Stellę czy vnankisza, czy co innego drogiego i ich zupełnie nie interesują informacje, że coś tańszego pracuje tak samo czy jest takie samo użytkowo.....nawet jak na ryby się nie jeździ :) to wielu same Stellę na półkach :)


Użytkownik MefistoFishing edytował ten post 22 styczeń 2023 - 19:31

  • Bury knives lubi to

#996 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 22 styczeń 2023 - 19:40

V12 to był pierwszak :) z punktu widzenia ilości reklamacji najbardziej awaryjnym ze wszystkiego co sprzedawałem był TP 2015 :) oczywiście były to drobne rzeczy...ale ilość duuużżżaaaa....
ogólnie to chodzi mi to, że jest mnóstwo wędkarzy co chcą mieć to co chcą , czyli, np Stellę czy vnankisza, czy co innego drogiego i ich zupełnie nie interesują informacje, że coś tańszego pracuje tak samo czy jest takie samo użytkowo.....nawet jak na ryby się nie jeździ :) to wielu same Stellę na półkach :)


Wszystko się zgadza, tylko, że zakładam, że skoro kolega napisał „przepaść” to nie chodziło o to, ż Vanford jest Vanfordem a Vanquish jest Vanquishem, bo raczej świadomie kupił model o nazwie Vanford. Myśle, że chodziło o prace tego modelu, a jest ona z moich doświadczeń niemal identyczna co Vańka 16/19

#997 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 styczeń 2023 - 20:33

Chodziło mi tylko i wyłącznie o kulturę pracy podczas kręcenia. Mialem oakzję kręcić kilkoma Vańkami i Vanfordami i zdania nie zmienię. Porównywanie Gwaizdy do Vańka, to już inna sprawa, bo to rozważania w zupełnie innych kategoriach.

#998 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 styczeń 2023 - 20:43

Oczywiście, jeśli analizujemy pracę na podstawie kręcenia kołowrotkiem bez obciążenia, czasem kręcę w Decathlonie, Alivio czy Sedona, mają pracę jak Stella i piszę serio. Każde nowe Shimano, kiedy zakręcę nim w sklepie, pracuje świetnie, miękko i gładko. Jednak, mając za sobą doświadczenia w sytuacjach, nazwijmy to bojowych z kołowrotkami, brzydko nazwę, niższego segmentu, wiem, że nie mogę ich polecić z czystym sumieniem... Jeśli natomiast, kołowrotek ma obsługiwać lekkie przynęty, które nie stawiają większego oporu w wodzie i będzie łowiły niewielkie ryby lub średnie ale w warunkach gdzie nie trzeba ich czasem "nawinąć z korby" lub ostro kontrować mocną linką to nie tyle Vanford ale właśnie nawet Alivio spokojnie "da radę" mało tego, jeśli kołowrotek nie będzie eksploatowany bardzo często to posłuży lata.

#999 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 styczeń 2023 - 20:47

Ale przecież Stella jest do dupy... :lol:



#1000 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 22 styczeń 2023 - 21:07

Oczywiście, jeśli analizujemy pracę na podstawie kręcenia kołowrotkiem bez obciążenia, czasem kręcę w Decathlonie, Alivio czy Sedona, mają pracę jak Stella i piszę serio. Każde nowe Shimano, kiedy zakręcę nim w sklepie, pracuje świetnie, miękko i gładko. Jednak, mając za sobą doświadczenia w sytuacjach, nazwijmy to bojowych z kołowrotkami, brzydko nazwę, niższego segmentu, wiem, że nie mogę ich polecić z czystym sumieniem... Jeśli natomiast, kołowrotek ma obsługiwać lekkie przynęty, które nie stawiają większego oporu w wodzie i będzie łowiły niewielkie ryby lub średnie ale w warunkach gdzie nie trzeba ich czasem "nawinąć z korby" lub ostro kontrować mocną linką to nie tyle Vanford ale właśnie nawet Alivio spokojnie "da radę" mało tego, jeśli kołowrotek nie będzie eksploatowany bardzo często to posłuży lata.

Z tym, że to właśnie Vanquish jest polecany do super lekkiego łowienia, a Vanford (rozmiar np. 2500) jako klon Stradica FL z lżejszą obudową powinien bezawaryjnie służyć nawet przy 20g. Nie oszukujmy się, że kołowrotki segmentu premium są zrobione z Vibranium, mają kosmicznie lepsze podzespoły niż tańsze odpowiedniki i wytrzymają znacznie dłużej. Co by takiego drogiego (bebechy) miało być w Vanquishu czego nie można dać do Sahary?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych