Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekordy Polski - dyskusja o drapieżnikach wyjątkowych rozmiarów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2010 - 11:36

Jest jednak różnica między sumem a szczupakiem czy sandaczem.
Tu jest świetny przykład na ewidentną ściemę.
http://www.wedkarstwotv.pl/forum/35-hyde-park/1616-sandacz-1 76kg
I na dole strony trochę nieudolnie, ale jest pokazany sposób mierzenia.

Jeśli po przeliczeniu wychodzi że facet musiał by mieć rękę 20cm szerokości żeby ryba miała podaną długość, a nie wygląda przy tym jak niedźwiedź Grizzli to chyba coś nie gra?

Kiedyś z ciekawości poprosiłem kumpla żeby zmierzył szerokość swojej dłoni bo łapy ma jak bochny chleba i jak się z nim witam to jak by mi kloc drewna podawał, no ale okazało się że to tylko 11cm.

#182 OFFLINE   jarecki74

jarecki74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 20:01

Dokładnie, według mnie photoshop....

#183 OFFLINE   szydlos1988

szydlos1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 16:32

wtam,ten szczupak z pierwszej fotki zrobionej latem zostal zlowiony przez Bogdana Boraka z Ketrzyna,to rekord polski w dlugosci szczupaka podobno mial 133cm :D zlowiony w 2003r.pozdrawiam.


Tak to szczupak Pana Boraka,jest najdłuzszym szczupakiem zgłoszonym do WŚ.Prawdą jest też ,że rybacy na jedny z wielkich jezior mazurskich zlowili w żak glebinowy sztukę niespełna 28kg,oraz kilka sztuk powyżej 20kg w przeciągu kilku ostatnich lat.
Pozdrawiam

#184 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 29 listopad 2010 - 22:01

Najbardziej dziwią mnie komentarze pod zdjęciem, do którego link podał Włóczykij. Jak ludzie mogą nie widzieć, że ten sandacz do olbrzymów nie należy :wacko: . Przecież to nawet nie PS, tylko ryba wepchnięta w obiektyw...

#185 OFFLINE   Hornet

Hornet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 29 listopad 2010 - 23:29

Jaki photoshop, ta ryba ma 75, gora 80 cm. Akurat ciekawa historyjke kiedys slyszalem o panu Bieganie:)

#186 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 30 listopad 2010 - 11:42

Akurat ciekawa historyjke kiedys slyszalem o panu Bieganie:)


Jaka? Podziel sie tu lub na privie :D
Generalnie nic niemam przeciw wpychaniu ryb w sam obiektyw.
Fajne zdjecia, ktore generalnie jednak przekłamuja rzeczywiste wymiary, jesli komus zalezy na małym ,, kancie ,,.
Wg mojego uznania epsze takie, niz robione z 5m :lol:.
Po czemu jednak kłamac pozniej co do jej parametrow ?

#187 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 30 listopad 2010 - 22:23

Zdjęcie szczupaka z Koronowa juz kiedyś wypłyneło w necie. Fotomontaż aż bije po oczach. Nie wiem jak można być tak bezczelnym. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę ,że wśód braci wędkarskiej są też tacy o IQ trochę wyższym od pawiana i to kupią :mellow:

#188 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 18:16

Marcel, wpychanie ryby w obiektyw a wpychanie ryby w obiektyw.
Nie porównujmy fotek robionych dla ciekawego efektu z fotkami robionymi w celu dwukrotnego powiększenia złowionej ryby. Wiele zdjęć na forum jest robionych w taki sposób, żeby przedstawiana ryba wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości, lub ewentualnie - żeby trudno było ocenić jej faktyczną wielkość. Też nie mam nic przeciwko fotom z rybą w pierwszym planie, co więcej - zdjęcia Patryka, czy Arka, to dla mnie jak na razie niedoścignione wzory. Co innego, kiedy ktoś próbuje wmawiać innym, że ryba jest 2 razy większa niż faktycznie (jak na zdjęciu, które podesłał włóczykij).

#189 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:37

Pozwoliłem sobie  na odkopanie tego tematu ,bo nie chce zakładac nowego.

 

Od dłuższego czasu poszukuje foto rekordów polski w jaziu, czy ktos z forumowiczów  wie ,widział zdjecia lub cośkolwiek? oba maja 5,10kg i kolejno 78 i 82cm.



#190 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 06:25

Co do szczupaka ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale rekord sandacza w najbliższym 5-leciu na pewno zostanie pobity ;-).

#191 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2014 - 08:23

Co do szczupaka ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale rekord sandacza w najbliższym 5-leciu na pewno zostanie pobity ;-).

 

a co zmieni się w tym czasie,że złowienie nowego rekordu bedzie możliwe?



#192 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 02 kwiecień 2014 - 08:40

a co zmieni się w tym czasie,że złowienie nowego rekordu bedzie możliwe?

Mutacje genetyczne wejdą na "wyższy" poziom... ;) :)


  • Negra i Krystekwolf lubią to

#193 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2014 - 08:58

Za pięć lat wychodzi nowy photoshop.  :)



#194 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 02 kwiecień 2014 - 23:51

ponawiam pytanie, jeden z nich został zlowiony w 1990r, moze ktos dysponuje całym rocznikiem  WW 90' i mogłby zerknac w wolnej chwili.



#195 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 02 kwiecień 2014 - 23:55

Większego jazia niż ten nie widziałem. Domniemam że po Biebrzy lub Narwi pałęta się większy choć zakrojone na szeroka skale działania kłusownicze porą wiosenną nie wróżą tym i innym gatunkom nic dobrego.

Załączone pliki


  • Negra i czocho lubią to

#196 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 kwiecień 2014 - 00:00

O matko moja !



#197 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 03 kwiecień 2014 - 00:31

U mnie na rzece w sierpniu padła ryba 62cm i 4kg wagi, mam fotki ale nie  nadaja sie na Jb.pl bo ryba zberetowana przez łowce, ale ten co Kuba wkleił to jest prawdziwy gigant



#198 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 03 kwiecień 2014 - 01:15

Miały być ryby drapieżne ale pokuszę się jeszcze wrzucić fajnego lina.

 

 

Załączone pliki


  • Negra, czocho i pawelHERP lubią to

#199 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 03 kwiecień 2014 - 01:26

Co do rekordów to albo Marek Szymański w którymś z artykułów albow radiu pdawali ( nie pamiętam dokładni) że rybacy z ZZ złapali w sieci leszcza 11kg huh.png i sandała ponad 20kg huh.png było to chyba w 2005

Leszcz ponad 90 cm padł niedawno w Wiśle pod Oświęcimiem. Wyglądał jak maciora. Nawet fotki na forum WŚ były... Szczupaka ponad 120 z górnej Wisły mam na pulpicie, sandacz ponad metr też by się znalazł. Sum przewiózł dwóch kolegów ponad kilometr po rzece w pontonie 3.2 u ujścia podkarpackiej rzeki. Potwory są. Tylko jakieś takie chude w porównaniu z tymi starymi rekordami. Dłuuugie i lekkie. Ja tam nie łowię dużych ryb ale jak kiedyś przeczytałem, że jaź 50 cm ma 2,5-3 kg to zwątpiłem w ważenie. Mój rekord, 49 cm miał ledwo 1,8 kg - i to nażarty grochem po dziurki w nosie. Toż samo z boleniami jest. Raz zważyłem. 53 cm i 1,6 kg. A widziałem już 55 centymetrowe które ważyły 2.5 kg... Znaczy widziałem...hehehe Czytałem bardziej. Dla mnie jest jasne. Ryba zważona (poza etycznymi karpiarzami) jest rybą wrzuconą na wagę kuchenną albo łazienkową. Vel MARTWĄ.



#200 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 03 kwiecień 2014 - 02:08

Odświeżony dobry wątek :) można  tak poszukać w starych gazetach i na pierwszy rzut oka "zdetronizować" pewnie kilka takich polskich "rekordów" ;) ....o Bieganie temat nie do komentarza :D  :D  :D przy potworach z Siemianówki, o których słyszałem historie przy wódzie wypada bledziutko :D  ;)i z roku na rok z ucha do ucha coraz większe  :D  ....krótko mówiąc już dawno po tych wszystkich jawnych wałach powinien byc przepis mówiący o konieczności dodania do zgłoszenia rekordowego okazu.... fotki z miarka + jakiś odnośnik np. paczka fajek(przykład) :D  :D  :D ...bo wiadomo, że polak każdą miarkę przewali ;) wtedy nie byłoby tyle wątpliwości w wielu przypadkach jakie ostatnio widziałem :) ....wiekszośc gigantów i tak zostało zberetowanych więć w domu mozna było  nawet przyłożyc się do miarki i wspólnej foty( co również widziałem ) :D  :D  :D​ ....

 

 

...a z fotkami to wiecie jak jest  ;) ......






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych