Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekordy Polski - dyskusja o drapieżnikach wyjątkowych rozmiarów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 15 kwiecień 2014 - 15:35

Co do PZW, to właśnie wymyśliłem sobie taką małą teoryjkę spiskową. Otóż co napędza najbardziej związkową kasę- nadzieja na udany połów. Ryb mamy mało i gdyby wszyscy zdawali sobie sprawę z tego stanu rzeczy, nikt by nie łowił, co równa się brakowi wpływu pieniążków. Trzeba więc pokazać, że ryby są, i to nie byle jakie. Najlepiej wszak sprzedają się te największe, dlatego należy je promować, pokazywać, dostarczać i kto wie, może również- kreować? (Tu już wkraczam zdecydowanie na pole moich domysłów, co mocno chcę podkreślić) Może więc  dla "wspólnego" dobra opłaca się niezbyt dokładnie zweryfikować wielkość ryby( a podobno w WW posiadają program do oceny wielkości ryby i doświadczonych ichtiologów, wędkarzy z długoletnią praktyką), sposób połowu, a może też, ktoś życzliwy redakcji zechce ją trochę wspomóc i "lekko" podkoloryzuje rozmiary trofeum...

A że popyt na takie okazy zawsze był, jest i będzie, że to one rozpalają wędkarską wyobraźnię, to znajdzie się i podaż. W osobie sławnego magazynu wszystkich wędkarzy naturalnie. Który tych niezwykłych rekordów prezentuje masę. Niektórych już nie do zweryfikowania, niektórych będących zwykłym oszustwem ( sławetny amur- kleń). Jako jednak, że jest to magazyn dla mas, nie dla profesjonałów, to opłaca się rzucać masom na pożarcie takie "rekordy". Bo masy łykną bez większych problemów wszystko i widząc taką obfitość obiektów pożądania w kolorowym magazynie z radością uiszczą składkę i pognają nad wody chwaląc po morzach i oceanach gospodarność gospodarzy i zasobność naszych wodnych areałów. Niejako po drodze zrzucając winę na mityczne ciśnienie, gdy nie bierze...

To pisałem ja- Wujek Samo Zło :)

Ps. Temat do rozwinięcia oczywiście


  • Guzu, tofik i Dagon lubią to

#282 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 kwiecień 2014 - 15:39

Co do tych rekordow to nie tylko u nas przechodza jakies sciemy ;) Jak ktos poszuka, jak sie rekordy pstraga teczowego bilo w UK, to ze smiechu moze pasc :D



#283 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 16:07

Co do PZW, to właśnie wymyśliłem sobie taką małą teoryjkę spiskową. Otóż....

Ja od jakiegoś czasu jestem również zwolennikiem pewnej teorii spiskowej z PZW w roli głównej, nie jest może tak złożona i w znacznie mniejszym stopniu zakłada chęć kreowania rzeczywistości szarego członka poprzez manipulację.

Niemniej jednak ocieka złem niczym sama Gwiazda Śmierci, otóż po długiej analizie działań i zachowań zarządów kół w których miałem przywilej opłacać hologram, zaczynam coraz mocniej wierzyć, że większość z nich działa w myśl szatańskiej zasady "jakoś się kręci, to niech się kręci". :)  ;) 



#284 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 kwiecień 2014 - 16:14

Co do PZW, to właśnie wymyśliłem sobie taką małą teoryjkę spiskową. Otóż co napędza najbardziej związkową kasę- nadzieja na udany połów. Ryb mamy mało i gdyby wszyscy zdawali sobie sprawę z tego stanu rzeczy, nikt by nie łowił, co równa się brakowi wpływu pieniążków. Trzeba więc pokazać, że ryby są, i to nie byle jakie.

Przepraszam że wyciąłem tylko kawałek Twojej wypowiedzi,ale ten właśnie mnie rozbawił :D .Myślisz że nawet wśród,jak piszesz,mas,dużo jest jeszcze takich którzy nie zdaja sobie sprawy z "rybności" naszych wód?Przecież wystarczy zapytać pierwszego lepszego grunciarza czy spławikowca,nad pierwszą z brzegu wodą,czy biorą?Usłyszysz zapewne:panie,tu ni ma ryb,co roku coraz gorzej.A na podpórce pod wędkę gustownie zawieszona siatka w której trzepoczą się piękne,dziesięcio lub piętnastocentymetrowe okonki,takież płotki i wzdrążki.Kiedyś jednemu z takich panów powiedziałem że gdyby choć część pojmanych potworów wypuścił miałyby szansę dorosnąć ba,może nawet się wytrzeć,rozmnożyć?Wyraz bezbrzeżnego zdumienia i niezrozumienia na jego twarzy pamiętam do dziś.On się na mnie nie wkurzył,on nie rozumiał.Wypuścić? :huh: :o :o :unsure: .Niestety,podobne zachowania prezentują nie tylko grunciarze i spławikowcy.Łowcy ryb drapieżnych często niewiele lepsi....


Użytkownik drag edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 16:16


#285 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 kwiecień 2014 - 18:03

Drag obalił teorię Maja Drugiego (2.05 ;) ) i słusznie napisał że takich co wierzą w działania PZW to ciężko byłoby znaleźć.

Masy już nic nie łykają, masy łażą nad wodę bo nadzieja umiera ostatnia :rolleyes: , no i z przyzwyczajenia.

Jak mam siedzieć na kanapie w domu to wolę iść na ryby. Na rekordy zupełnie nie liczę bo nie po to tam idę.



#286 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2014 - 20:47

Ma ktoś może fotkę lub linka do tego rekordu klenia (amura..?)...? :rolleyes:



#287 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 kwiecień 2014 - 20:56

Ma ktoś może fotkę lub linka do tego rekordu klenia (amura..?)...? :rolleyes:

http://www.ww.media....ure&id=5&nid=80


  • krystiano1981r lubi to

#288 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:07

Dziękuję P.Waldku... :)



#289 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:12

Ten kleń też jakoś "bardzo" okazale nie wygląda,co o tym sądzicie..?

Dobry jest opis samego brania ;

"Posłałem go na głębszą wodę, ok. 2–3 m. Dwa razy obróciłem korbką i poczułem potworne uderzenie. W pierwszej chwili myślałem, że przynęta zahaczyła o wodorosty, ale wodorosty nie odbijają i nie wyciągają żyłki z kołowrotka."

Nie wiem jak Wy ale ja jak czuję "potworne" uderzenie to nawet przez myśl mi nie przechodzi,że to mogą być wodorosty... :rolleyes:


  • Krystekwolf lubi to

#290 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:12

Marnie (wizualnie) ten nasz WW rekord klenia wypada w porównaniu z:

http://bigfishesofth...s-cepahlus.html

 

(na dole filmik z ważenia)



#291 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:15

Amur nie amur ale 3.71 kg to kpina, w sklepie ladnie rabia klientow na wadze :)

Ten 4.5kg jak na 50cm to wydaje sie ogromny, a gruby!! Chyba wlasnie zezarl rekordowego klenia WW  :)


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 21:17


#292 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:18

Ma ktoś może fotkę lub linka do tego rekordu klenia (amura..?)...? :rolleyes:

 

 

o curwa, ale kyrk :doh:


  • Guzu i krystiano1981r lubią to

#293 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:19

Marnie (wizualnie) ten nasz WW rekord klenia wypada w porównaniu z:

http://bigfishesofth...s-cepahlus.html

 

(na dole filmik z ważenia)

Nie no ten Kleń to monstrum jest po prostu... :o :)

Przecież ten "nasz" przy nim wygląda jak jakiś "farfocel"... :huh:



#294 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:21

Może to jeden z tak zwanych "krajowych odpowiedników"? :D  ;)


  • Guzu lubi to

#295 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:22

Nie no ten Kleń to monstrum jest po prostu... :o :)

Przecież ten "nasz" przy nim wygląda jak jakiś "farfocel"... :huh:

Raczej jak frajer :) ale co sie dziwic.Rekordy WW sa tak prawdziwe jak rybne wody, przekrety oraz sciemy byly i beda bo rzeczywistosc jest tragiczna.


  • krystiano1981r lubi to

#296 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:27

 

Czy wśród rekordowych ryb z WW znajdzie się może jakaś nie zaj....a?A co do rozmiarów,przede wszystkim wagi-kleń na pewno jest duży,ale czy waży aż tyle?Wygląda raczej na szczupłego.



#297 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:28

Raczej jak frajer :) ale co sie dziwic.Rekordy WW sa tak prawdziwe jak rybne wody, przekrety oraz sciemy byly i beda bo rzeczywistosc jest tragiczna.

Dokładnie.zresztą łowiłeś (łowisz) piękne klenie więc potrafisz mniej więcej oszacować na podstawie fotki wielkość tego "naszego" klenia.

Dobrze napisałeś ,że to kpina jest i tyle.

Jeszcze co do samych fotek tych dwóch ryb.Pierwsza pewnie załapała się na rodzinnego grilla a drugiej mało głowy nie urwało w czasie sesji zdjęciowej.Jakie to "polskie" jest... :(



#298 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:28

@drag mowisz serio ze ten klen jest duzy, czy jaja sobie robisz? (slowo duzy w znaczeniu rekordowy o to pytam)


  • krystiano1981r lubi to

#299 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:30

Dokładnie.zresztą łowiłeś (łowisz) piękne klenie więc potrafisz mniej więcej oszacować na podstawie fotki wielkość tego "naszego" klenia.

Dobrze napisałeś ,że to kpina jest i tyle.

Jeszcze co do samych fotek tych dwóch ryb.Pierwsza pewnie załapała się na rodzinnego grilla a drugiej mało głowy nie urwało w czasie sesji zdjęciowej.Jakie to "polskie" jest... :(

Bo tej drugiej juz do gardla skoczyl :) po sesji zjadl na zywca :)



#300 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:36

@drag mowisz serio ze ten klen jest duzy, czy jaja sobie robisz? (slowo duzy w znaczeniu rekordowy o to pytam)

Napisałem duży,nic o rekordowym nie napisałem.Wręcz odwrotnie,jego rekordowość poddałem pod wątpliwość.

 

 

EDIT:grunwald,wiem że złowiłeś wiele pięknych kleni(nie ironizuję,raczej zazdraszczam :) )Ten "rekordowy"mógł być zbliżony długością do 60cm i tak,taki dla mnie jest duży.Natomiast co do wagi,no cóż... Należy spuścić zasłonę milczenia.


Użytkownik drag edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 22:04





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych