Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekordy Polski - dyskusja o drapieżnikach wyjątkowych rozmiarów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:58

Nie wiem jak to z tymi fotkami jest,ale przeglądając nasze "Klenie 2013 i 2014" to "takich" rekordów i większych jest co najmniej kilkadziesiąt... :rolleyes:



#302 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:05

Marnie (wizualnie) ten nasz WW rekord klenia wypada w porównaniu z:

http://bigfishesofth...s-cepahlus.html

 

(na dole filmik z ważenia)

 

Z rzeczki kolo mnie ;) Po zeszlorocznej przydusze watpie zeby jeszcze plywal...



#303 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:07

Nie wiem jak to z tymi fotkami jest,ale przeglądając nasze "Klenie 2013 i 2014" to "takich" rekordów i większych jest co najmniej kilkadziesiąt... :rolleyes:

Pełna zgoda.to co napisałeś po raz kolejny pokazuje ile warte są te dziadowskie rekordy z WW.


  • krystiano1981r lubi to

#304 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:11

Hej to juz nie chodzi o to co ja lowilem :) ale jest wiele pieknych kleni wstawionych, chociazby klen forecasta otwierajacy sezon 2013 piekna klucha, (pomijajac focenie, wyciagniete lapy i itp. (co  np. ja zawsze robie i robil bede :P )) i cosik na pierwszych stronach klen 57cm pieknie zaprezentowany, to ten "rekordowy" wydaje sie poprostu marny.Ale to te moze byc wina foty.A wracajac do tego rekordu to ja tez bym powiedzial , ze to czysty klen :)



#305 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:13

...jakiś żart z tym kleniem... :) ..nie wygląda nawet na dobrego 50taka albo gościu ma geny Shaquilla O`Neala :lol: :D


  • krystiano1981r lubi to

#306 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:16

Hej to juz nie chodzi o to co ja lowilem :) ale jest wiele pieknych kleni wstawionych, chociazby klen forecasta otwierajacy sezon 2013 piekna klucha, (pomijajac focenie, wyciagniete lapy i itp. (co  np. ja zawsze robie i robil bede :P )) i cosik na pierwszych stronach klen 57cm pieknie zaprezentowany, to ten "rekordowy" wydaje sie poprostu marny.Ale to te moze byc wina foty.A wracajac do tego rekordu to ja tez bym powiedzial , ze to czysty klen :)

Z tym klenio-amurem to chodziło mi o to,że chyba wcześniejszy "rekord" był poddawany w wątpliwość przez pomyłkę z amurem albo na odwrót właśnie... ;) :)



#307 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:30

...jakiś żart z tym kleniem... :) ..nie wygląda nawet na dobrego 50taka albo gościu ma geny Shaquilla O`Neala :lol: :D

Łapy Shaqa ma tylko Shaq :) Na zdjęciu moim zdaniem jest zgięty,myślę że 50+ ma.Natomiast twierdząc że taka ryba ma prawie 4 kg łowca robi z siebie,no cóż...Każdy może sobie wstawić co chce :) Ciekawszym pytaniem jest co robi z siebie(niby)poważna gazeta legitymizując uznaniem rekordu taka wagę?Jest pono jakaś komisja co to weryfikuje,ichtiolog nawet?Nawiasem mówiąc nikt z WW wątków kleniowych na jb.pl chyba nie przegląda,jakby przeglądał to może by się jednak zawstydził i poszedł po rozum do głowy :)



#308 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:32

@Drag, @sacha. Masy może same tak nie do końca myślą, ale ciężka praca redaktorów opiera się na tworzeniu iluzji, że tak myślą. Iluzji pokazującej, że nie jest źle. Nie mogą przecież psioczyć, że brakuje ryb. Każdy zdrowo myślący wędkarz wie co się dzieje nad wodami, jednak za wszelką cenę nie można o tym mówić otwarcie w związkowym magazynie. Problemy należy bagatelizować i spychać na szary koniec, na piedestale stawiając tak rozpalające wyobraźnię rekordowe karpie, amury, czy klenie :)

 

A co do "mas"- miałem na myśli raczej tych co łowiąc okazjonalnie i chcąc być jako tako w zgodzie z prawem opłacają składkę i naprawdę karmią się tym co serwuje się im w gazetach. Mam z nimi często do czynienia. I smutne trochę to jest, gdy zawiedzeni wracają z nieudanych połowów, tłumacząc je pogodą, czy trafiającą się akurat przerwą w żerowaniu ryb. Mało kto przyzna, że po prostu nie ma ryb. Bo za każdym razem kiedy ktoś tak powie, znajdzie się inny, który stwierdzi, że wczoraj to brały ;) .

No i na zakończenie, moja teoryjka to tylko teoryjka. Też bym wolał, aby tylko teoryjką pozostała. :D

Z wędkarskimi pozdrowieniami i życzeniami co najmniej takich rekordów

 

Marnie (wizualnie) ten nasz WW rekord klenia wypada w porównaniu z:

http://bigfishesofth...s-cepahlus.html

 

(na dole filmik z ważenia)

Maja 2

Ps. Co do rekordu klenia- tego dawnego w WW, to

"Polski rekord w gatunku, ustanowiony przez T. Felisa w 1973 r., wynosił 6,30 kg przy 0,83 m długości." (cytat z innego forum")

Wobec tego rekordu narosło wiele kontrowersji i w końcu redakcja zweryfikowała go, uznając że zdjęcie przedstawiało po prostu amura. Fotki tej ryby niestety nie znalazłem :(


Użytkownik Maja 2 edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 22:55


#309 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:55

"Stary" rekord klenia to amur ;) trzeba pogrzebac..... w starych gazetach była fotka B/W



#310 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 kwiecień 2014 - 00:22

czytam i czytam, i nie wiem właściwie o co ten ambaras....podobno nikogo/większości nie obchodzi WW,a tu takie śledztwa się odbywają...czyli jednak WW kogoś obchodzi :ph34r: Albo idziemy dalej,czyli olewamy to całe WW i ichnie rekordy,albo stoimy w miejscu, i rozpatrujemy ile tak faktycznie ważyły te ichnie ryby.Chyba nie ma sensu............ale,przypadek sprzed tygodnia:

znajomy przylatuje i gada że "przyłowił" bolka,gada że ma zdjęcie itd-pada magiczna liczba 70cm .............patrzę i co...........dupa panie ,może 65cm-draka na całego ,rwanie szat,jego największy przecież.............jedna fajka,druga fajka i emocje opadają,pada magiczne słowo-"wiesz było 66cm,ale to przecież prawie 70cm więc zaokrągliłem" :wub: Prawie robi zawsze różnicę,bo prawie to tyle, co zero faktu.Plus dla mnie bo lekcje nie poszły na marne,młody wypuszcza ryby,robi zazwyczaj jedną fotkę i nie waży........ale gdzieś siedzi w bani(jego) żeby podciągnąć wynik........wyleczyć to,chyba ponad moje siły.


  • Guzu, ...not here i Lepton lubią to

#311 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 kwiecień 2014 - 04:22

"Stary" rekord klenia to amur ;) trzeba pogrzebac..... w starych gazetach była fotka B/W

...coś ponad 6kg..nawet dziecko będące dwa razy nad woda rozróżniło by te obydwa gatunki :P ...



#312 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 kwiecień 2014 - 09:29

U mnie kwestia rekordów wygląda ostatnio tak, że robię 2-3 pomiary(jeśli jest w ogóle co mierzyć ;) ), starając się zrobić to na spokojnie, żeby nie popadać w huraoptymistyczny stan, a i tak najczęściej przyjmuję tą najniższą wartość. Nic, że często jest to cm poniżej kolejnej "magicznej granicy", ale chyba chodzi o to, żeby króliczka gonić, a nie złapać? ;)

 

Poza tym to, czego rybce natura nie dała w nadmiarze(np rozmiar), można wyeksponować i podkreślić poprzez długie rączki i szeroki kąt obiektywu :D

 

Pozdrówka

Kamil



#313 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 10:15

Pamiętacie klenia z doklejanym ogonem? Albo sandacza z miarką zaczynającą się od 10cm. Też były jaja :)


  • Guzu lubi to

#314 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 16 kwiecień 2014 - 10:24

Pamiętacie klenia z doklejanym ogonem? Albo sandacza z miarką zaczynającą się od 10cm. Też były jaja :)

Tego klenia pamiętam.Gość amputował kawałek ogona rybie (innej?) i przyłożył do ogona tego klenia,przyprószył miejsce łączenia trawką i "rekord" był... :huh:



#315 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 10:30

I wywiad z rekordzistą w WW.



#316 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 kwiecień 2014 - 11:39

https://www.facebook...?type=1 To autentyczne zdjęcie rybki.Szczupak jak  widać na fotce bez fotoshopa....


Użytkownik woblerek48 edytował ten post 16 kwiecień 2014 - 11:41


#317 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 16 kwiecień 2014 - 11:56

Wedkarz kilka metrow za ryba a pozatym ryba rzuca jakis dziwny cien na centymetr od siebie, tak jakby na czyms lezala



#318 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 16 kwiecień 2014 - 13:02

https://www.facebook...?type=1 To autentyczne zdjęcie rybki.Szczupak jak  widać na fotce bez fotoshopa....

Nawet w komentarzach jest napisane,że to jeden z pierwszych "photoshopów"... ;) :)


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 16 kwiecień 2014 - 13:03


#319 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 kwiecień 2014 - 13:35

https://www.facebook...?type=1 To autentyczne zdjęcie rybki.Szczupak jak  widać na fotce bez fotoshopa....

 


Kiedyś w podstawówce,pamiętam,mieliśmy takie zadanie.Zrobić rysunek którego elementem miało być wycięte z gazety i wklejone w rysunek zwierzę.Podobnie to wyglądało... :)



#320 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 16 kwiecień 2014 - 20:41

Nie mniej bohater zdjęcia zaliczył 5minut wędkarskiej sławy... W ogóle, gość wygląda na okolice przełomu XIX/XXwieku :D