Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Fotografia w臋dkarska


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
317 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 06 maj 2007 - 13:28

Castingowiec :D tak przy niedzieli ...

Pozdrawiam
Remek

Za艂膮czone pliki

  • Za艂膮czony plik  forum.jpg   20,75 KB   467 Ilo艣膰 pobra艅


#302 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 maj 2007 - 13:48

remek widz臋, 偶e odk膮d wczu艂e艣 si臋 w nwoy sprz臋cik (foto) to szalejesz nieco

oby tak dalej :D B)

#303 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 06 maj 2007 - 19:55

Ano bawi臋 si臋 - to zdj臋cie powsta艂o na naszym zlocie we Wleniu.

pozdrawiam
Remek

#304 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 maj 2007 - 20:04

Ano bawi臋 si臋 - to zdj臋cie powsta艂o na naszym zlocie we Wleniu.

pozdrawiam
Remek

czyli w 艁upkach :mellow:

#305 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 06 maj 2007 - 20:07

[quote]
Ano bawi臋 si臋 - to zdj臋cie powsta艂o na naszym zlocie we Wleniu.

pozdrawiam
Remek
[/quote]
czyli w 艁upkach :mellow:
[/quote]

Nad Bobrem :D Na dole - mo偶e tego nie wida膰, by艂a woda :D

Pozdrawiam
Remek

#306 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 post贸w
  • Lokalizacjapstr膮gowe strumienie

Napisano 21 maj 2007 - 14:56

Czytam sobie w膮tki o fotografi, z mi艂膮 ch臋ci膮 ogl膮dam zdj臋cia tomka_w, Roberta, Andrzeja_L oraz innych, poniewa偶 chc臋 robi膰 jak najlepsze zdj臋cia nad wod膮 - jedyna pami膮tka z 艂owinia, no opr贸cz mi艂ych spomnie艅 :)

Dlatego popytam troszk臋 bardziej do艣wiadczonych, np pyt do tomka_w:

1) M贸g艂by艣 zrobi膰 2 zdj臋cia podobnie kadrowane z blend膮 i bez, oczywi艣cie nad wod膮 temat najlepiej rybka :) ? Chcia艂bym zobaczy膰 ile ona daje dla zdj臋cia.

2) jak ustawiasz statyw w nurcie rzeki ? masz jaki艣 paten by nie zamoczy膰 sprz臋tu ?

3) Czy stosujesz obudowy wodoszczelne przy zdj臋ciach w p贸艂 wody ? Czy jest na to spos贸b bez drogiej obudowy ?

4)Oraz pro艣ba do wszystkich wstawiaj膮cych zdj臋cia bardzo dobre, przemy艣lane o dodawanie informacji o ustawieniach, gdy偶 po obr贸bce w PSie znika info EXIF

5) .. i odno艣nie obr贸bki, zdradzicie w jaki spos贸b obrabiacie foto?


ja najcz臋艣ciej u偶ywam zmian臋 poziom贸w (Levels), czasami filtr wyostrzaj膮cy (Sharpen) i gdy niebo jest blade zwi臋kszam o kilka % Highlights. Ale to czysta amotorszczyzna, jestem ciekaw jak robi膮 to inni.



#307 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 22 maj 2007 - 07:34

Cze艣膰,
Pafku, jestem ciekawy czy otrzymasz na te pytania odpowied藕. Ka偶de zdj臋cie jest obrabiane inaczej w zale偶no艣ci od tego jaki efekt chcesz osi膮gn膮膰.

Pozdrawiam
Remek

#308 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 post贸w
  • Lokalizacjapstr膮gowe strumienie

Napisano 22 maj 2007 - 16:50

Cze艣膰,
Pafku, jestem ciekawy czy otrzymasz na te pytania odpowied藕. Ka偶de zdj臋cie jest obrabiane inaczej w zale偶no艣ci od tego jaki efekt chcesz osi膮gn膮膰.

Pozdrawiam
Remek


mam nadziej臋 偶e wkr贸tce tomek co艣 napisze, jak nie on to mo偶e kto艣 inny z takim do艣wiadczeniem :)

Je偶eli chodzi o efekt, to najlepiej jak najbardziej naturalny, najlepiej tak jak widzi to nasze oko :)

#309 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 post贸w
  • LokalizacjaSverige

Napisano 03 czerwiec 2007 - 18:28

Witam, mam pytanko do foto-szpec贸w:
Jak zrobi膰 zdj臋cie rybie je艣li jest si臋 samemu na ko艂ysz膮cej si臋 艂odzi? W taki spos贸b, 偶eby nie wysz艂o tak Embarassed :



Z g贸ry dzi臋ki
Mi艂osz

Za艂膮czone pliki

  • Za艂膮czony plik  Vi ses.jpg   96,78 KB   265 Ilo艣膰 pobra艅
  • Za艂膮czony plik  G枚sen.jpg   97,52 KB   258 Ilo艣膰 pobra艅


#310 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 03 czerwiec 2007 - 18:39

du偶a czulo艣c matrycy/filmu szybki czas naswietlania eliminuj膮cy poruszenie wynikaj膮ce z ko艂ysania sie lodzi, ewentualnie czulo艣c matrycy w granicach 400 ISO i do艣wietklenie pierwszego planu flashem. Zdj臋cie wyjdzie dobre, zrobisz je relatywnie szybko a ryba prze偶yje
powodzenia
JW :D

#311 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 post贸w

Napisano 03 czerwiec 2007 - 20:27

1) M贸g艂by艣 zrobi膰 2 zdj臋cia podobnie kadrowane z blend膮 i bez, oczywi艣cie nad wod膮 temat najlepiej rybka :D ? Chcia艂bym zobaczy膰 ile ona daje dla zdj臋cia.

2) jak ustawiasz statyw w nurcie rzeki ? masz jaki艣 paten by nie zamoczy膰 sprz臋tu ?

3) Czy stosujesz obudowy wodoszczelne przy zdj臋ciach w p贸艂 wody ? Czy jest na to spos贸b bez drogiej obudowy ?

4)Oraz pro艣ba do wszystkich wstawiaj膮cych zdj臋cia bardzo dobre, przemy艣lane o dodawanie informacji o ustawieniach, gdy偶 po obr贸bce w PSie znika info EXIF

5) .. i odno艣nie obr贸bki, zdradzicie w jaki spos贸b obrabiacie foto?


ja najcz臋艣ciej u偶ywam zmian臋 poziom贸w (Levels), czasami filtr wyostrzaj膮cy (Sharpen) i gdy niebo jest blade zwi臋kszam o kilka % Highlights. Ale to czysta amotorszczyzna, jestem ciekaw jak robi膮 to inni.



Odnosnie pierwszego pytania , nie posiadam obecnie zdjecia z blenda i identycznego bez , jak mam blende to z niej korzystam , niestety przy lowieniu z marszu nie nosze jej ze soba .

Statyw mam stosunkowo ciezki , wiec utrzymuje sie bez problemu w nurcie ,oczywiscie nurt w granicach rozsadku , wiekszosc statywow posiada tez hak na ktorym mozna powiesic dodatkowe obciazenie , nie polecam jednak tego robic w tanich statywach niewiadomych producentow , one same ledwo stoja ..

Pytanie trzecie przemilcze , niektorzy wiedza dlaczego , musze miec cos dla siebie ...

Pytanie piate ... na to pytanie mozna pewnie napisac doktorat wiec niestety ze wzgledu na brak wiedzy i kompetencji Ci nie odpowiem , i pewnie nikt ..

Pozdrawiam
Tomek

#312 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 post贸w
  • LokalizacjaSverige

Napisano 03 czerwiec 2007 - 20:42

@jerzy
Dzi臋ki za odpowied藕, ale nie zupe艂nie o to mi chodzi艂o. Na pierwszej fotce ryba le偶y na brudnym, zapiaszczonym dnie 艂odzi, co nie jest dobre dla ryby, kt贸r膮 chc臋 zaraz po zrobieniu zdj臋cia wypu艣ci膰 oraz za艂膮czy艂em t膮 fotk臋 po to 偶eby pokaza膰 jak 藕le wygl膮da nawet 艂adna ryba le偶膮ca na dnie 艂odzi, zdj臋cie jest po prostu paskudne.
Na sta艂ym l膮dzie rozwi膮zaniem jest statyw- trzymam sobie wtedy rybk臋 na tle wody, lasu, czy czego tam i jest mi贸d, ale na 艂贸dce przy fali u偶ycie statywu sko艅czy艂oby si臋 prawdopodobnie utrat膮 lub zniszczeniem aparatu.
Czy jest jaki艣 spos贸b? Jak 艂adnie zaprezentowa膰 ryb臋?
Pozdr
Mi艂osz


#313 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 post贸w

Napisano 03 czerwiec 2007 - 20:55

Ja zrozumialem wypowiedz Jerzego troszke inaczej .. :unsure:

#314 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 post贸w
  • LokalizacjaDziekan贸w Le艣ny

Napisano 03 czerwiec 2007 - 20:56

Mo偶e zamontuj sobie na sta艂e jaki艣 taki statywik (w zasadzie wystarczy kawa艂ek gwintowanego pr臋ta) i wyceluj sobie aparat tak 偶eby kadr obejmowa艂 Ciebie i ryb臋. Wtedy przy u偶yciu samowyzwalacza albo pilota mo偶esz sobie pstrykn膮膰 fotk臋 z ryb膮. Nie wiem jak to b臋dzie wygl膮da膰 w praktyce ale mo偶e co艣 takiego mo偶naby zrobi膰.

#315 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 03 czerwiec 2007 - 20:59

@jerzy
Dzi臋ki za odpowied藕, ale nie zupe艂nie o to mi chodzi艂o. Na pierwszej fotce ryba le偶y na brudnym, zapiaszczonym dnie 艂odzi, co nie jest dobre dla ryby, kt贸r膮 chc臋 zaraz po zrobieniu zdj臋cia wypu艣ci膰 oraz za艂膮czy艂em t膮 fotk臋 po to 偶eby pokaza膰 jak 藕le wygl膮da nawet 艂adna ryba le偶膮ca na dnie 艂odzi, zdj臋cie jest po prostu paskudne.
Na sta艂ym l膮dzie rozwi膮zaniem jest statyw- trzymam sobie wtedy rybk臋 na tle wody, lasu, czy czego tam i jest mi贸d, ale na 艂贸dce przy fali u偶ycie statywu sko艅czy艂oby si臋 prawdopodobnie utrat膮 lub zniszczeniem aparatu.
Czy jest jaki艣 spos贸b? Jak 艂adnie zaprezentowa膰 ryb臋?
Pozdr
Mi艂osz

jako艣 trudno mi sobie wyobrazic lowienie na spinning i chodzenie ze startywem. Kwestia co jest dla ciebie istotniejsze. Zarejestrowanie polowu i szybkie wypuszczenie ryby w dobrej kondycji? Czy mo偶e estetyzowanie i szukanie artyzmu? Ja w obszarze fot. w臋dk. preferuje pierwsze podej艣cie a estetycznie wy偶ywam si臋 na innym polu. Je艣li jednak masz ambicj臋 robi膰 lepszej jakosci foty w臋dkarskie to zapytaj @Tomka_W albo @Roberta

#316 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:39

@jerzy
Dzi臋ki za odpowied藕, ale nie zupe艂nie o to mi chodzi艂o. Na pierwszej fotce ryba le偶y na brudnym, zapiaszczonym dnie 艂odzi, co nie jest dobre dla ryby, kt贸r膮 chc臋 zaraz po zrobieniu zdj臋cia wypu艣ci膰 oraz za艂膮czy艂em t膮 fotk臋 po to 偶eby pokaza膰 jak 藕le wygl膮da nawet 艂adna ryba le偶膮ca na dnie 艂odzi, zdj臋cie jest po prostu paskudne.
Na sta艂ym l膮dzie rozwi膮zaniem jest statyw- trzymam sobie wtedy rybk臋 na tle wody, lasu, czy czego tam i jest mi贸d, ale na 艂贸dce przy fali u偶ycie statywu sko艅czy艂oby si臋 prawdopodobnie utrat膮 lub zniszczeniem aparatu.
Czy jest jaki艣 spos贸b? Jak 艂adnie zaprezentowa膰 ryb臋?
Pozdr
Mi艂osz



Abbore - zwyk艂y ale masywny statyw wystarczy. Nie przewr贸ci si臋. Pr贸bowa艂em ze swoim Manfrotto 055C bez wysuwania n贸偶ek (jest bardzo stabilny). Na to zak艂adasz aparat i na pocz膮tku 艂owienia sobie ustawiasz kadr. P贸藕niej po z艂owieniu ryby siadasz na miejsce i ... musisz mie膰 albo w臋zyk spustowy (z d艂ugim kablem) albo wyzwalanie na radio. Je艣li brak w臋偶yka albo radia to samowyzwalacz. Kadruj troszk臋 wi臋cej by mie膰 mo偶liwo艣膰 p贸藕niej wyprostowania horyzontu i obr贸bki. Jednak nie kadruj tak by艣 mia艂 ca艂y 艣wiat na matrycy

pozdrawiam
Remek

#317 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 post贸w
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imi臋:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 03 czerwiec 2007 - 22:11

@Abborre ,mam ten sam problem jak jestem sam .Trzeba sie niezle wyginac zeby zrobic foto .Jest cos takiego co zastepuje wielki statyw ,nazywa sie HAMA-bordsstativ i wyglada jak male imadelko z zaczepem na aparat.

#318 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 post贸w
  • LokalizacjaSverige

Napisano 04 czerwiec 2007 - 12:45

Dzieki za odpowiedzi