Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa CT SV TW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2023 - 06:38

Dzieki za odzew  :)

O CT poczytalem troche na niemieckich forach, jednak po odsortowaniu "typowego" spojrzenia niemieckiego uzytkownika casta,- czuje niedosyt, by zrealizowac pomysl, ktory mi po glowie chodzi.

Generalnie jest on "tam" opisywany jako fantastyczna maszynka do przynet do 28g. I wlasnie ten zbyt okladny opis budzi moje watpliwosci. Podobnie jak opis jego zdolnosci w dolnym zakresie, ktory najczesciej brzmi "juz przynetami ponizej 5g mozna fajnie polowic". Jak dla mnie opisy te pozostawiaja zbyt duzy margines bledu subiektywnej oceny.

Z drugiej strony po rozmowie z Adrianem na temat doboru multika do moich warunkow lowiska, ale jednak troche mocniejszch zastosowan, pojawil sie ten model w rozwazaniach, choc do owego mocniejszego lowienia ostatecznie padlo na inny multik.

Konkretnie,- chodzi mi po glowie eksperyment z uzbrojeniem albo "mocnego" 10 albo "typowego" 12lb blanku o dlugosci 9', ktory obslugiwalby komfortowo (rzut na minimum 25m) woblery typu minow o dosc skupionej masie w zakresie od 4-12g i zarazem poppery 10-18g. Gumowo, nie mam prawie rzadnych wymagan bo paprochami do 4g wogole nie lowie a do lekkiego i powaznego gumowania mam juz zestawy ktore mnie zadowalaja.

Kij do ktorego chcialbym zaprosic Steeza CT mialby sluzyc do letniego lowienia boleni na tzw sieczke i pewnie takze moich turbo-jazi, ktore zeruja w podobnych miejscach.

Do takiegoz lowienia, do tej pory, w wersji spiningowej wystarczal mi solidny 10lb blank i po moich pierwszych doswiadczeniach z castem smiem twierdzic, ze miesiste, szybko gasnace 10lb wystarczy z nawiazka a moze i nawet wieczorne sandaczowe przylowy ogarnie. Zobaczymy. Co do doboru blanku nie mam watpliwosci i jestem swiadom ryzyka jakie podejmuje i mam ochote na nie ;) Co do multika mam wiele watpliwosci wynikajacej z mojej niewiedzy w temacie i skromnego polrocznego doswiadczenia w operowaniu castem.

Interesuje mnie rowniez dostepnosc szpol zapasowych bo w wersji podstawowej musialbym miec dwie, jedna na linke PE 1 a druga na zylke 8-10lb, czyli przynajmniej jedna a najchetniej dwie musialbym dokupic. byc moze takze do tak delikatego (jak dla mnie) lowienia powinny byc zmienione lozysta? To wszystko pytania na ktore nie znam odpowiedzi  :(


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 06:46


#22 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 21 czerwiec 2023 - 07:29

Tego steeza kupiłem właśnie z myślą o boleniach. Najlżejszymi przynętami jakimi łowiłem był Salmo thrill 5cm. Latał jak dla mnie na zadawalające odległości, ale czy to było 20 metrów czy 30 nie wiem bo tego nie mierzyłem.
Seryjne łożyska są dobre, ale wiadomo ceramiczne będą lepsze. Ja nie zmieniałem.
Co do dostępności szpul zapasowych to nie powinno być z nimi problemu. Są kompatybilne z alphasa ct SV i milionerki ct.
Aktualnie steez przeszedł tuning i dostał bardzo lekką szpulkę i łożyska ceramiczne. Będzie służył do ul.

Głównym powodem dlaczego steez wypadł z łowienia bolków jest szpula. Dużo plecionki 1.0 PE na nią nie wejdzie a ja wolę mieć jej zapas.

Użytkownik dnk edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 07:32

  • koval75 lubi to

#23 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2023 - 07:41

Dzieki za odpowiedz

Ile plecionki PE 1 ci weszlo? Mnie sie wydaje ze 70-80m jest wystarczajace. W moim stylu lowienia, nigdy, zaden bolen nawet 80+ nie wymagal wiecj linki niz rzut plus 20m.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 07:42

  • S.N. lubi to

#24 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 21 czerwiec 2023 - 07:54

Arku rozważ też steez sv tw 1016. U mnie na lekkiej szpuli z pewnego chińskiego portalu za niecałe 200 złociszy jest sparowany z suzuki 12lb i na lince 1pe woblerki 9g które nie są  mistrzami lotności spokojnie latają na te 30 m . myślę ,że przy kiju ,,9" było by naprawdę nieźle :)

 

Na temat CT SV SW sie nie wypowiem bo nie miałem .

 

 

Teraz doczytałem ,że chciałbyś zacząć od 4g. Niestety uważam że dla 1016 6g to min. aby osiągnąć zadowalające Cię odległości .

 

ps. linki 1,0 mam 75m i uważam,że jest to całkowicie wystarczające .


Użytkownik sero1975 edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 08:04

  • Rheinangler i S.N. lubią to

#25 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 21 czerwiec 2023 - 10:03

Około 70-80 metrów. Z tym zapasem to jest tak, że Bolki łowię przy dnie gdzie są skarpy i kamienie. Co jakiś czas odcinam kawałek plecionki dlatego wolę mieć jej więcej.

#26 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 21 czerwiec 2023 - 10:59

Arku rozważ też steez sv tw 1016. U mnie na lekkiej szpuli z pewnego chińskiego portalu za niecałe 200 złociszy jest sparowany z suzuki 12lb i na lince 1pe woblerki 9g które nie są mistrzami lotności spokojnie latają na te 30 m . myślę ,że przy kiju ,,9" było by naprawdę nieźle :)

Na temat CT SV SW sie nie wypowiem bo nie miałem .


Teraz doczytałem ,że chciałbyś zacząć od 4g. Niestety uważam że dla 1016 6g to min. aby osiągnąć zadowalające Cię odległości .

ps. linki 1,0 mam 75m i uważam,że jest to całkowicie wystarczające .


Cześć, mam pytanie,
Czy te 6 gr na tunningowej szpulce są zadowalające czy na ori ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#27 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 21 czerwiec 2023 - 11:17

Cześć, mam pytanie,
Czy te 6 gr na tunningowej szpulce są zadowalające czy na ori ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powiem Ci szczerze ,że różnice są naprawdę niewielkie ale są na korzyść szpulki z Ali. Na wiosnę wziąłem obie szpulki na testy . Rzucałem 5-io gramową główką z kajtkiem 2 ( to najmniejsze przynęty na które łowie zatem nie było sensu dla mnie schodzić bardziej w dół . )

 


Użytkownik sero1975 edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 11:19


#28 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 21 czerwiec 2023 - 12:07

No przy 5g bez różnicy praktycznie, ale przy 3g juz różnica jest

#29 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 21 czerwiec 2023 - 12:20

Powiem Ci szczerze ,że różnice są naprawdę niewielkie ale są na korzyść szpulki z Ali. Na wiosnę wziąłem obie szpulki na testy . Rzucałem 5-io gramową główką z kajtkiem 2 ( to najmniejsze przynęty na które łowie zatem nie było sensu dla mnie schodzić bardziej w dół . )


Dlatego zapytałem, bo miałem różne szpulki z Ali do steeza i 3gr latało bardzo fajnie.
I faktycznie od tych 5gr to na oryginale jest ok. używam oryginalnej szpuli przy kiju 4-12gr 8lb, ale zamierzam znowu kupić lżejsza szpulkę właśnie do lekkich smużaków itp ale tym razem Roro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#30 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 21 czerwiec 2023 - 20:22

Myślę , że na roro będzie super .

#31 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2023 - 20:31

Myślę , że na roro będzie super .

Rozmawialem przed chwilka z Hubertm i byl tego samego zdania. Super,- ciesze sie, ze pojawiaja sie prawidlowosci ;)


  • koval75 lubi to

#32 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 czerwiec 2023 - 06:20

Aktualnie steez przeszedł tuning i dostał bardzo lekką szpulkę i łożyska ceramiczne. Będzie służył do ul.

Głównym powodem dlaczego steez wypadł z łowienia bolków jest szpula. Dużo plecionki 1.0 PE na nią nie wejdzie a ja wolę mieć jej zapas.

Bylbys tak uprzejmy i napisalbys co oznacza w twoim lowieniu UL. Pytam bez rzadnego przekasu, poprostu widze, po sobie rowniez, ze pojecie dawnej rozumianego UL rozszerzylo sie chyba najbardziej wsrod tego typu opisow/podzialow/kategorii. Dla mnie czyli dla dziadersa  ;)  z zakodowaym "starym" UL to po prostu wszystko pomiedzy 4-17g.

Czytajac forum zauwazam tu i owdzie podzialy na XUL, SUL,XXUL itd. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 czerwiec 2023 - 07:08

  • S.N. lubi to

#33 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 23 czerwiec 2023 - 11:25

Bylbys tak uprzejmy i napisalbys co oznacza w twoim lowieniu UL. Pytam bez rzadnego przekasu, poprostu widze, po sobie rowniez, ze pojecie dawnej rozumianego UL rozszerzylo sie chyba najbardziej wsrod tego typu opisow/podzialow/kategorii. Dla mnie czyli dla dziadersa ;) z zakodowaym "starym" UL to po prostu wszystko pomiedzy 4-17g.
Czytajac forum zauwazam tu i owdzie podzialy na XUL, SUL,XXUL itd.

1-7 gram

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#34 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 23 czerwiec 2023 - 12:08

Dzieki za odzew  :)

O CT poczytalem troche na niemieckich forach, jednak po odsortowaniu "typowego" spojrzenia niemieckiego uzytkownika casta,- czuje niedosyt, by zrealizowac pomysl, ktory mi po glowie chodzi.

Generalnie jest on "tam" opisywany jako fantastyczna maszynka do przynet do 28g. I wlasnie ten zbyt okladny opis budzi moje watpliwosci. Podobnie jak opis jego zdolnosci w dolnym zakresie, ktory najczesciej brzmi "juz przynetami ponizej 5g mozna fajnie polowic". Jak dla mnie opisy te pozostawiaja zbyt duzy margines bledu subiektywnej oceny.

Z drugiej strony po rozmowie z Adrianem na temat doboru multika do moich warunkow lowiska, ale jednak troche mocniejszch zastosowan, pojawil sie ten model w rozwazaniach, choc do owego mocniejszego lowienia ostatecznie padlo na inny multik.

Konkretnie,- chodzi mi po glowie eksperyment z uzbrojeniem albo "mocnego" 10 albo "typowego" 12lb blanku o dlugosci 9', ktory obslugiwalby komfortowo (rzut na minimum 25m) woblery typu minow o dosc skupionej masie w zakresie od 4-12g i zarazem poppery 10-18g. Gumowo, nie mam prawie rzadnych wymagan bo paprochami do 4g wogole nie lowie a do lekkiego i powaznego gumowania mam juz zestawy ktore mnie zadowalaja.

Kij do ktorego chcialbym zaprosic Steeza CT mialby sluzyc do letniego lowienia boleni na tzw sieczke i pewnie takze moich turbo-jazi, ktore zeruja w podobnych miejscach.

Do takiegoz lowienia, do tej pory, w wersji spiningowej wystarczal mi solidny 10lb blank i po moich pierwszych doswiadczeniach z castem smiem twierdzic, ze miesiste, szybko gasnace 10lb wystarczy z nawiazka a moze i nawet wieczorne sandaczowe przylowy ogarnie. Zobaczymy. Co do doboru blanku nie mam watpliwosci i jestem swiadom ryzyka jakie podejmuje i mam ochote na nie ;) Co do multika mam wiele watpliwosci wynikajacej z mojej niewiedzy w temacie i skromnego polrocznego doswiadczenia w operowaniu castem.

Interesuje mnie rowniez dostepnosc szpol zapasowych bo w wersji podstawowej musialbym miec dwie, jedna na linke PE 1 a druga na zylke 8-10lb, czyli przynajmniej jedna a najchetniej dwie musialbym dokupic. byc moze takze do tak delikatego (jak dla mnie) lowienia powinny byc zmienione lozysta? To wszystko pytania na ktore nie znam odpowiedzi  :(

 

Mam tego Steeza od wiosny przypietego do kija 12lb tyle ,że jest to zestaw typowo pod opading sandaczowy na lekko.Fajny,lekki i ergonomiczny (czytaj:mały) multik i to tyle zachwytów,rzutowo nie ma żadnego fenomenu,od 5g jest szczerze mówiac byle jak,chociaż długi 9' kij może trochę pomóc,mówię tu o przynętach gumowych czyli główka 4g i jakaś tam gumeczka 2,5 cala,multik dopiero zaczyna sie rozkręcać rzutowo od główki 6g plus ta sama gumeczka 2,5 cala...nie byłem wcale zdziwiony bo od dwóch sezonów posiadam Alphasa CT, który posiada tą samą szpulę SV 30mm i z nim jest bardzo podobnie ,niemal identycznie.Do obydwu multików posiadam również leciutka szpule o wadze 4,5g,ale w Twoim wypadku Arku to ta akuratna szpula jest za delikatna i za płytka na linki 8-10g,ta szpulka to dla mnie max. 6-7g,ze wględu,ze moze zostać uszkodzona.I to chyba tyle z moich organoleptycznych szpulkowych konkluzji.

Jeśli ja  miałbym wybierać pod łowienie jakie ty sobie przewidziałeś, to wybrałym do tego celu Alphasa CT, dla mnie klasyczna dość juz nie powiedziec retro konstrukacja ulepszona do granic mozliwosci,łowiąć przynetami 12-17g, czuć wiecej ''mięsa'' na przekładni niz w przypadku Steeza CT,rzutowo przy tych gramaturach nie zauwazyłem też różnicy,pomimo systemu TW który posiada Steez.

I tak na koniec,ostanio coś mnie tkneło i zrobiłem mały test nad wodą,zabrałem ze soba dwa kije i 4 multiki.Jeden kij to wspomniany 12 funtowiec, drugi lżejszy do 8lb.Do cięzszego kija podpinałem Steeza CT z orginalną szpulą SV oraz Zilliona 21 z o ile pamietam 10-11g chinska szpulką,Na obydwu multikach ta sama linka 10lb i te same przynety o wadze od 7 do 12g...i rezultat był taki ze ten zestaw z Zillionem rzucał dalej,minimalnie moze 5-7%,ale dalej,Do drugiego lzejszego kija przypinałem Curado BFS w orginale oraz T3 SV z chinska szpulka coś ponad 7g linka ta sama 8lb,przynety 4-8g i wynik podobny,przechylajacy się na stronę ''tuningowanej'' T3 SV.Nie trzeba zbyt długo mysleć,zeby wyciagnąć realne wnioski.


Użytkownik Paavo edytował ten post 23 czerwiec 2023 - 12:22

  • Rheinangler lubi to

#35 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 czerwiec 2023 - 15:11

Dzieki Pawel, ze chcialo Ci sie az tyle nastukac i to z sensem, ktory potrafie zrozumiec. Mam taka swoja sprawdzona zasade, ze kiedy o cos pytam to ciesze sie na kazda odpowiedz, potem trawie je, potem probuje przewietrzyc glowe a potem jade lowic, tak jakbym sie chcial nowego pomyslu pozbyc. Zazwyczaj efektem tego dzialania sa albo konktretne decyzje z przekonania albo porzucenia tematu.

W przypadku casta UL/ML/M dopiero wczoraj podjalem ostateczne decyzje, narazie co do wedki. Bedzie to Lamiglas Rouge River 9' 10lb. Blank ktory trzymalem za tzw szafa w razie "W" jakby sie moj ukochany spinning na nim zrobiony polamal. Co do multika wciaz mam niepewnosci. Podoba mi Steez CT i ma pozytywna opinie. Hubert poswiecil swoj czas i zrobil mi testy rzutowe z roznymi szpulami takze wiem co mnie czeka jak go wybiore. To co Ty piszesz Pawel pokrywa sie w duzej czesci z tym co Hubert mi mowil i co koledzy wyzej potwierdzaja.

Do tego wszystkiego spotkalem dzisiaj takiego mlodego sympatycznego niemca, ktory lowi Tatula SV TW 70 okonie i srednie szczupaki na pobliskiej zwirowni i jest mega zadowolony z tego bardzo budzetowego mlynka. Tak wiec pewnie zostane jeszcze chwilke w niepewnosci co wybrac, tym bardziej, ze chcilabym miec opcje w nowym multiku w ktorej moge nawinac na szpule 70-80 zylki 10lb bo takiej uzywam do letnich boleni i brzan. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 czerwiec 2023 - 15:16

  • MietekK i para bellum lubią to

#36 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 czerwiec 2023 - 18:23

http://jerkbait.pl/t...67#entry2904875

Dla mnie oznacza to jednak dobry kierunek, bo we wszystkich Air-ach i tym podobnych hamulec ma tylko 3,5kg a Ci ktorzy ich uzywaja nad woda a nie w fotelu twierdza ze przekroczenie 15g daje juz wyrazne przeciazenia co na dluzsza mete moze najpierw pogorszyc prace mlynka a z czasem nawet go uszkodzic.

Poki co CT z wymienionymi lozyskami na takie do 20g i lekka szpula wydaje mi sie bezpiecznym optimum do mojego pomyslu.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 czerwiec 2023 - 18:28

  • para bellum lubi to

#37 ONLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 29 czerwiec 2023 - 11:36

Na wstępie chciałbym podziękować Arkowi za fakt taki że potrafi doszukać się cennych informacji na forum. Jest bardzo cenna cecha która doceniam.  :highfive:  :good:  :clappinghands:

 

http://jerkbait.pl/t...67#entry2904875

Dla mnie oznacza to jednak dobry kierunek, bo we wszystkich Air-ach i tym podobnych hamulec ma tylko 3,5kg a Ci ktorzy ich uzywaja nad woda a nie w fotelu twierdza ze przekroczenie 15g daje juz wyrazne przeciazenia co na dluzsza mete moze najpierw pogorszyc prace mlynka a z czasem nawet go uszkodzic.

Poki co CT z wymienionymi lozyskami na takie do 20g i lekka szpula wydaje mi sie bezpiecznym optimum do mojego pomyslu.

 

Rozszerzając za linkowaną treść chciałbym dodać ze jeśli ktoś szuka konstrukcji która dołem w przedziale rzutowym lepiej sobie radzi niż tytułowy multik powinien pomyśleć o Daiwie Steez Air. Obecnie producent zmienił taktykę marketingową i zamiast wprowadzając filozofie można powiedzieć old school przemodelował swój katalog produktów. 

Aby nie powielać wrzucę link do mojego wpisu o tutaj

 

Jeśli mam się wypowiedzieć na  temat Daiwy Steez CT SV TW to zacznę pisać partiami gdyż dużo czasu na stukanie w klawisze nie mam, a gdy znajdę wolny czas to wolę znęcać się nad swoim zestawem castingowym nad wodą niż nad klawiaturą  ;)

 

Daiwa przemodelowała swoją stajnie produktów w porównaniu z dotychczasową linią produktów. Od momentu wejścia linii zawierającej TWS uważam ze najwyższy czas pożegnać się z dotychczasowym modelem Steeza bazującym na konstrukcji TDZ 103. Obecny Steez zawiera tylko nazwę która ma na celu określenia topowego produktu z katalogu Daiwy i jej wszystkich produktów w dziale Casting. Jedna z odmian Steez jest Daiwa Steez CT SV TW... a dlaczego taka nazwa to link trochę wyjaśnia plasowanie się produktu. CT czyli compact touch ergonomiczny mniejszy multik plasujący się w przedziale UL i L zawierający TWS szpule z system SV (czyli nazywana w innych konstrukcjach AIR) magnezowym body i magforcem Z. Dodatkowo nowy sposób cięcia przekładni oraz dostosowanie poprzez TWS do użytkowania z żyłkami czy tez fluoro bądź wszystkim co jest temu pochodne np.: fluorocarbon. Znalazła się też terkotka która ma swoich zwolenników i przeciwników oraz nowy system hamulca (inny niz w poprzedniej serii Steez 100) UTD z carbonowymi tarczkami. 

 

Mówiąc krótko nowa Seria Steez tworzy dla mnie nową nazwę którą określam jako DaiwaShimana a dlaczego a dlatego że otwierając młynek widzę wiele rozwiązań technicznych tez znajdujących się w konstrukcjach Shimano. Czekam tylko na moment aż producenci przyznają się oficjalnie do współpracy bądź korzystania z tej samej nowej kadry inżynierów.  

 

Mowiąc good bay Steez i witając DaiwaShimana widzę wiele rozwiązań na plus i na minus. Postaram się pisać ogólnie aby nie wywoływać hejtu. Oprócz wspomnianych wyzej mamy jeszcze do czynienia z fajnym rozwiązaniem technicznym zapożyczonym od Shimano. Multik posiada podkładkę dystansującą której brakowało mi w dotychczasowych konstrukcjach. Miały ją nieliczne młynki Shimano i w Daiwie w jako pierwszej pojawiła się ona w  konstrukcji Daiwy Z. Miedzy pinionen koła głównego a łożyskiem znajduje się wkładka podkładka, w której chodzi pinion, redukując tym samym wszelkie drgania oraz szumy powstałe podczas pracy koła zębatego. Bardzo fajne rozwiązanie tłumiące prace duraluminiowej przekładni i dające "maslaną pracę" taką jak przy mosiężnych przekładniach. Jest na tyle skuteczna że nawet masełko zostaje gdy ów łożysko lekko się zużyje. Sposób cięcia kół zębatych od mechanizmu napędzania wormshafta jest tez inny i o tyle ciekawe że podobny otrzymał limitowny Steez Naomiki i 105 XHL . Po nich na rynek weszły obecne DaiwoShimany.

Co dalej wszędzie panujący Zaion czyli gwiazda hamulca, całe szczęście że pokrętło docisku nie ma Zaionu tak jak w przypadku DaiwaShimany Steez Air tutaj jest plasticzane. Dalej lakier trwały lecz już wodny. Potem od strony wewnętrznej duży plaster plastiku. Wow tego się nie spodziewałem. Korbki są jakie są osobiście tęsknię za karbonowymi w standardzie ale cóż mogę sobie je wymienić.  Pokrowiec neoprenowy jest w zestawie. Oliwka nie pamiętam niech mnie ktoś poprawi gdyż wydaje się mi że juz Daiwa jej nie daje w pudle. 

Obie strony szpulki która jest 30 mm posiadają ten sam wymiar łożyska co daje nam możliwość skorzystania z łożysk dwurzędowych. DaiwaShimana Steez Air tej tą innowacje posiada niestety już w DaiwaShimana Alphasach i jej pochodnych (Gebajikkkkkk i inne...) już ją nie zastosowano. W wolnej chwili coś jeszcze doskrobię...


Użytkownik Andan edytował ten post 29 czerwiec 2023 - 11:50


#38 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 czerwiec 2023 - 22:39

Super Adrian, ze chcialo Ci sie tyle az nastukac, przeczytalem to z prawdziwa przyjemnoscia jak rowniez to co napisales w watku o ultralaicie castingowym, mimo tego, ze o tym wszystkim mowiles mi podczas naszej ostatniej rozmowy. Wciaz poruszam sie w swiecie castingu prawie po omacku, dlatego tak cenne sa dla mnie nawet subiektywne oceny.Nie mam wielkiego problemu odsortowac to co subiektywne od tego co obiektywne bo zazwyczaj uzyte argumenty sugeruja kierunek/zabarwienie wypowiedzi. Prosze niech sie nikt nie czuje urazony ale ilosc subiektywizmow, ktore znalazlem w poszukiwaniu informacji obiektywnych o baitcastingu czesto zniechecala mnie do dalszego szukania. Forum jest miejscem wymiany pogladow czyli subiektywnych odczuc i tak jest dobrze ale fajnie jest kiedy pojawiaja sie taze wywazone, obiektywne, technicze informacje. Nawet to co napisales o polityce D i S przekladajacej sie produkowane mlynki, czyli nasze obiekty porzadania jest interesujace i pozwala cos planowac, czyli dla jednych siegnac po to jeszcze gdzies tam na rynku jest np Steez CT SV TW, a dla innych zaczekac na nowe ktore nadchodzi.


  • Andan lubi to

#39 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 czerwiec 2023 - 08:00

Jak znajdziesz chwilke Adrian, to napisz prosze o celowosci wyboru konkretnego przelozenia w Steez-ie CT. Gdy zaczalem serfowac po necie w poszukiwaniu egzemplarza dla siebie pokazywaly mi sie najczesciej Steezy CT albo z najnizszym (zlote dodatki) albo z najwyzszym przelozeniem (fioletowo-rozowe dodtki). Egzeplarze z posrednim przelozeniem chyba 7,1:1 (z czerwonymi dodatkami) pojawialy sie niezmiernie rzadko. Ja jakos po dotychczas uzytkowanych multikach mam tendencje do szybkich przelozen,- pewnie dlatego, ze nie mam, zarowno w korbie jak i w multiku umyslnie krecic wolno  :lol: a szybkie przelozenie ulatwia mi animacje wielu przynet w warunkach w jakich lowie. Uleganie wlasnym ugruntowanym przekonaniom jest co prada mile i buduje pewnosc siebie ale nie zawsze wiedzie do zoptymalizowania swojego "warsztatu" a ja mam wciaz ochote na nauke, dlatego chetnie poslucham co mialbys na ten temat do powiedzenia. Pytam wlasnie Ciebie, bo w mojej subiektywnej opini, jak do tej pory nikt nie okazal tak duzego calosciowego spojrzenia i dystansu zarazem do tematow jakie sa w tym dziale poruszane.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 30 czerwiec 2023 - 08:02


#40 ONLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 01 lipiec 2023 - 08:23

Dawia przyzwyczaiła użytkowników do rozróżniania szybkości przełożenia dodając akcenty kolorystyczne które wspomniałeś do multików. Najlepiej to widać w serii Zillion gdzie jest trochę szersza paleta kolorów nie jednak zawsze stała dla całej gamy produktów typu Baitcast. Jednak nastał pewien etap ewolucji firmy i tutaj owo przyzwyczajenie nie jest dobrym nawykiem. Otóż od momentu kiedy Daiwa wprowadziła technologie 4H (hyper digigear, hyper double suport, hyper armed housing, hyper touch clutch) pozmieniały się rozmiary kół głównych przekładni, co wiąże się z nową technologią ciecia zebów. Teraz wszyscy którzy z przyzwyczajenia myślą że kolor złoty jest to przełożenie 6.3 przejadą się jak szczerbaty na sucharach gdyż zapewne mało kto z Was sprawdza ile dany model multiplikatora przy opisywanym przełożeniu zwija centymetrów linki nawiniętej na szpulę.  Oczywiście producent opisuje to w specyfikacji i jest to podane w każdym multiku. Czyli kupując Steeza CT SV TW mysląc o złotym kolorze trzeba kupić czerwony. Gdyż utarło się ze zloty jest to predkość zwijania linki bardzo prakryczna dla wszelkiego radzaju crankbaitów i spinerbaitów oczywiście uogólniam gdyż sa różne przywyczajenia, zazwyczaj była to ilosc linki zwijana jednym ruchem korby od 60 cm do 66 cm. Teraz obecny Steez Ct Sw Tw taka ilość ma przy wartości koloru czerwonego a dokładnie wygląda to tak:

 

Daiwa Steez CT SW TW:

  1. 700H - przełożenie 6.3 - ilość cm na 1 ruch korby = 59 cm
  2. 700SH - przełożenie 7.1 - ilość cm na 1 ruch korby = 66 cm
  3. 700XHL - przełożenie 8.1 - ilość cm na 1 ruch korby = 76 cm

Obserwując co się dzieje na rynku i to co do mnie trafia na przesmarowanie bądź małe drobne udoskonalenia. Myślę, że importerzy, przyzwyczajenie osób kupujących sprzęt w własnym zakresie doprowadziła do tego że na rynku wtórnym mam to co mamy. Mało tego polityka firmy zrobiła takie masło maślane z nazewnictwa młynków i jednocześnie krótkie nakłady danej nazwanej serii spotęgują sytuację. Chylę czoła dla sztabu marketingowego DaiwyShimany. 

 

W kwestii użytkowej uważam że dobrać przełożenie do swoich potrzeb uwzględniając warunki panujące nad wodą, zakres używanych przynęt, rodzaj używanych, przynęt, sposób ich prezentacji oraz indywidualne przyzwyczajenia.


  • Rheinangler, Paavo i MietekK lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych