Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa CT SV TW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 lipiec 2023 - 21:13

I stala sie jasnosc  ;) a dzieki uprzejmosci Zibiego i jego kontaktom wlasnie stalem sie posiadaczem Steeza CT SV TW 700 SH, dziekuje wszystkim za porady, jak zauwaze cos sensownego to napisze w watku.

Wszystko to bedzie na mnie czekalo az wroce za dwa tygodnie z urlopu  :)



#42 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2023 - 12:49

Dawia przyzwyczaiła użytkowników do rozróżniania szybkości przełożenia dodając akcenty kolorystyczne które wspomniałeś do multików. Najlepiej to widać w serii Zillion gdzie jest trochę szersza paleta kolorów nie jednak zawsze stała dla całej gamy produktów typu Baitcast. Jednak nastał pewien etap ewolucji firmy i tutaj owo przyzwyczajenie nie jest dobrym nawykiem. Otóż od momentu kiedy Daiwa wprowadziła technologie 4H (hyper digigear, hyper double suport, hyper armed housing, hyper touch clutch) pozmieniały się rozmiary kół głównych przekładni, co wiąże się z nową technologią ciecia zebów. Teraz wszyscy którzy z przyzwyczajenia myślą że kolor złoty jest to przełożenie 6.3 przejadą się jak szczerbaty na sucharach gdyż zapewne mało kto z Was sprawdza ile dany model multiplikatora przy opisywanym przełożeniu zwija centymetrów linki nawiniętej na szpulę.  Oczywiście producent opisuje to w specyfikacji i jest to podane w każdym multiku. Czyli kupując Steeza CT SV TW mysląc o złotym kolorze trzeba kupić czerwony. Gdyż utarło się ze zloty jest to predkość zwijania linki bardzo prakryczna dla wszelkiego radzaju crankbaitów i spinerbaitów oczywiście uogólniam gdyż sa różne przywyczajenia, zazwyczaj była to ilosc linki zwijana jednym ruchem korby od 60 cm do 66 cm. Teraz obecny Steez Ct Sw Tw taka ilość ma przy wartości koloru czerwonego a dokładnie wygląda to tak:

 

Daiwa Steez CT SW TW:

  1. 700H - przełożenie 6.3 - ilość cm na 1 ruch korby = 59 cm
  2. 700SH - przełożenie 7.1 - ilość cm na 1 ruch korby = 66 cm
  3. 700XHL - przełożenie 8.1 - ilość cm na 1 ruch korby = 76 cm

Obserwując co się dzieje na rynku i to co do mnie trafia na przesmarowanie bądź małe drobne udoskonalenia. Myślę, że importerzy, przyzwyczajenie osób kupujących sprzęt w własnym zakresie doprowadziła do tego że na rynku wtórnym mam to co mamy. Mało tego polityka firmy zrobiła takie masło maślane z nazewnictwa młynków i jednocześnie krótkie nakłady danej nazwanej serii spotęgują sytuację. Chylę czoła dla sztabu marketingowego DaiwyShimany. 

 

W kwestii użytkowej uważam że dobrać przełożenie do swoich potrzeb uwzględniając warunki panujące nad wodą, zakres używanych przynęt, rodzaj używanych, przynęt, sposób ich prezentacji oraz indywidualne przyzwyczajenia.

Pominąłeś jeden dość wazny aspetkt...a mianowicie to,że człowiek-wędkarz swiadomie uzywający sprzętu baitcastingowego,nie wybierze uzywając wczesniej Starego Steeza, Steeza CT jako jego następcę.Bezpośrednim następca Starego Steeza jest model A i tam w nawoju linki przy danym przełożeniu nie zaszły,zadne istotne róznice, z prostego wględu,bo średnica szpuli nie uległa zmianie i wynosi 34mm,z takiej szpuli kożysta również nowy Zillion i jego pochodne.

Steez CT to taka max uncjówka,więc dużo bliżej mu jeśli chodzi o stare konstrukcje do Alphasa i wszelkich jego kuzynów z Pixy łącznie...co lepsze użytkowo nie ustępu je mu nowy Alphas SV czy nawet Tatula 70 SV,zakrest obsługi rzutowej w orginale jest niemal identyczny,nawoje przy danych przełożeniach podobne,Alphas nawija troszke wiecej przez szpulę 32mm,gabaryty kubiczne i palming na tym samym poziomie i to co wyróżnia Steeza to tylko mniejsza waga no i to,że jest Steezem...Małym Steezem


  • golsyl lubi to

#43 ONLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 03 lipiec 2023 - 13:06

Bezpośrednim następca Steeza jest Steez 1016. Steez A można byłoby by powiedzieć że miał wejść w miejsce zillka.
Bardziej kierowalem porównanie do wszystkich multik ów gdyż są przełożenia różne. Miałem jeszcze dodać Steeza Air ale nie zdążyłem brak czasu.
Na dużo rzeczy zabrakło mi czasu a miałem opisać. No i przepraszam myślę że nie będzie mi dane uzupełnić wpisu ze względu na wspomniany brak czasu.
A przede wszystkim nie mam ochoty przekomarzać się z osobami które chcą zaistnieć.

Gorąco pozdrawiam
  • sero1975 lubi to

#44 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 lipiec 2023 - 13:49

Nie odbieraj innym prawa do zdania odmiennego. Zawsze możesz to olać. Ja nie zabieram głosu bo jestem neptek w tym temacie, ale wiem kto ma pojęcie o tym co pisze  :good:  i czytam z uwagą :)


  • golsyl, Biesan i MietekK lubią to

#45 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2023 - 13:51

Bezpośrednim następca Steeza jest Steez 1016. Steez A można byłoby by powiedzieć że miał wejść w miejsce zillka.
Bardziej kierowalem porównanie do wszystkich multik ów gdyż są przełożenia różne. Miałem jeszcze dodać Steeza Air ale nie zdążyłem brak czasu.
Na dużo rzeczy zabrakło mi czasu a miałem opisać. No i przepraszam myślę że nie będzie mi dane uzupełnić wpisu ze względu na wspomniany brak czasu.
A przede wszystkim nie mam ochoty przekomarzać się z osobami które chcą zaistnieć.

Gorąco pozdrawiam

Nie chiałem się przekomarzać ,ani tym bardziej dyskredytowac czyjegoś autorytetu...po prostu ,odniosłem się relatywistycznie do porównaia przez Ciebie obywóch konstrukcji.Mój bład,ze zapomniałem o Steezie 1016,ale konklujza została dalej w pełni uzasadniona.

Jak jeszcze posiadałem starego Steeza 100HL, to był mój najczęsciej używany multik,działał z kijem L w zakresie 4-12g z lekką szpulą,działał z kijem ML w zakresie 8-20g i szpula SV  oraz działał z kijem MH w zakresie 15-40g ze stockową głęboką szpulą.

Czy trzeba coś jasniej wyjaśniać.Małym Steezem CT nie ogarne takiej rozpietości.


Użytkownik Paavo edytował ten post 03 lipiec 2023 - 14:45


#46 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 lipiec 2023 - 08:23

Zapewne, dlatego, ze nie znam histrii rozwoju modelu czy linii tego modelu jest dla mnie mniej istotne ktory Steez jest nastepca ktorego. Z cala pewnoscia systematyzaja tej wiedzy daje duze zrozumienie co do poczynan firmy, w tworzeniu konkretnego modelu i jego kierunkowego ulepszania, lecz dla mnie jako szukajacego konkretnego rozwiazania w swoim castingowym rozwoju jest.... nie przyblizajaca mnie do celu.

Steezy, swoj kierunek rozwoju maja jasny i sa nimi dwa wyzaczniki: jeden marketigowy, drugi praktyczny, czyli Top-Produkt i lowienie bassow.

Nie sadze, zeby na rozwoj tego produktu nie miala wplywu cala ta bassowa otoczka, ktora widzimy na spotach reklamowych i mam tu na mysli przede wszystkim rodzaje przynet, warunki lowiska, techniki polowu, wedziska, linki itd. 

Reasumujac w naszych warunkach uzywamy Steez-ow jako adaptacji Top-produktu tak wiec jego ocena nawet w tej kategorii, jest uposledzona przez uzywanie go w innym obszarze niez ten do jakiego zostal stworzony. Nie ma w tym nic zlego, ale kategoryczne opinie zawsze beda malo obiektywne dla prodktu. 

Szkoda, ze watek tak zastygl. Szcerze mowiac po dwuch tygodniach nieobecnosci urlopowej bylem bardzo ciekaw co inni userzy napisali w nim a tu oprocz klinczu myslowego,- nic.

Moze tez jest i tak, ze tylko mnie obecnie interesuje konstrukcja CT i doswiadczenia z nia zwiazane.

Te niepewnosc bede mogl jednak od jutra sam sobie powyjasniac, bo od jutra zaczniemy sie Steezem CT poznawac blizej. 



#47 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 lipiec 2023 - 14:36

Watek zastygł bo jest na to kilka powodów...przynajmniej mi sie tak wydaje.Jeden z nich to cena tego multika,jak by nie mówiac wysoka jak na uncjowy sprzęt.Drugi to sam model ,u wielu nazwa Steez wyzwala euforię podobnie jak wsród ształoszpólowców Stella, każdy przytyk do tego modelu to w swoim rodzaju zniewaga dla posiadacza...w Steezie wszystko masz Hyper i koniec dywagacji.Trzecie to do jakich aplikacji został uzyty ten multik, więcej info o Steezie CT znajdziesz w dziale o sprzecie UL, niż w działach typu sprzet pod sandacza czy bolenia,pomimo że jak najbardziej ten model do takich aplikacji sie nadaje w połaczeniu z kijem klasy ML-M.

Technologicznie multik jest najbardziej zaawansowaną uncjówką u Daiwy,ale i tak nadal posiada wspólny mianownik z o polowę tańszymi konstrukcjami uncjowymi,mam tu na mysli Alphasa SV TW czy nawet Tatula 70-80 TW, a mianowicie jest to, że jego ''rama'' jest w 70% konstrukcyjnie identyczna jak w Alphasie czy Tatuli...mówię tu o miejscu na ''napęd'' co analogicznie, przekłada się na identyczną wielkość przekładni.Wspólne mianowniki to też identyczny wodzik TW i identyczny wałek jego napedu wraz z napedem, przekładnia z  tegoż wałka....i nie trzeba być wybitnym specjalistą,żeby tylko wzrokowo wyłapac te braki róznic.

Konkluzje narzucaja się same,Steez nie bedzie hyper mocniejszy niż Alphas czy mała Tatulka,rzutowo tez nie zauważymy jakis tam różnic do analogicznych konstrukcji pomimo niewielkich różnic w wielkosci szpulek...wszystkie konstrukcje posiadają również przekładnie z brązu oraz ramę i boczek pokrywy napędu ze stopu metalu.

I taka na koniec moja subiektywna opinia,przed kupieniem Steeza,dwa sezony uzywałem Alphasa SV TW i po roku uzywania Alphasa macałem Steeza w lokalnym sklepie na żywo, i nie wywołał we mnie ,żadnego entuzjazmu wywołanego jakimś przeskokiem technologicznym nad Alphasem, oba multiki kręciły na sucho równie "maslano'',te kilka czy tam kilkanascie gram mniej wagi Steeza było nie odczuwalne.

To tyle o ile chodzi o Steeza CT SV TW, jak kogoś stać i Steez to w pewnym rodzaju ''must have'' dla tej osoby, to polecam jak najbardziej,ale jesli rządzi zakupem dobrej uncjówki ekonomia, to jako ekwiwalent polecam Alphasa SV TW...zwłaszcza ze w cenie Steeza mozna mieć Alphasa plus dobrej klasy seryjny kijek. Ja sam przyznam się bez bicia,ze kupiłem Steeza tylko dlatego,zeby go mieć tak po prostu jako Steeza i że w lokalnym sklepie trafiłem na sezonową obniżke i kupiłem go o ponad 120e taniej od ceny wyjsciowej.

I na sam koniec...ten temat brzmi Daiwa CT SV TW i prawie cały temat zszedł tylko w kierunku Steeza,praktycznie odsuwając od poczatku Alphasa CT SV na boczny tor...co moim zdaniem jest troszkę niesprawiedliwe,bo to bardzo dobra kostrukcja.Ten Alphas ''może'' wiecej niz Steez,pomimo już ''retro'' konstrukcji, a przekonałem się o tym dość banalnie, gdy z nudów przetestowałem obydwa posiadane przeze mnie modele z jig-blade o wadze 7g+twister 4",Steez o przełozeniu 6.3 i Alphas o przełozeniu 7.2...Alphas po prostu radził sobie lepiej z tą stawiajaca duży opór przynetą niż teoretycznie wolniejszy i mocniejszy Steez.


Użytkownik Paavo edytował ten post 16 lipiec 2023 - 15:12

  • koval75 lubi to

#48 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 16 lipiec 2023 - 15:17

Ja jednak mimo wszytko spróbuje kupić steeza CT TW, jako trzeci model steez do kompletu. Będzie mi służył przy kijkach L/ML. Dokupię tez lekka szpulkę.
Nie wiem czy warto zapłacić ponad 2000 zl ale na A TW oraz SV TW się nie zawiodłem więc zapewne będę zadowolony.
Co prawda nie wiem dlaczego dosyć ciężko znaleźć wersje SHL ale nie spieszy mi się bardzo wiec poczekam, aż będą dostępne luz ktoś będzie chciał spędzać tkzw. leżaka :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik koval75 edytował ten post 16 lipiec 2023 - 15:17

  • Rheinangler i Paavo lubią to

#49 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 lipiec 2023 - 18:12

Ja jednak mimo wszytko spróbuje kupić steeza CT TW, jako trzeci model steez do kompletu. Będzie mi służył przy kijkach L/ML. Dokupię tez lekka szpulkę.
Nie wiem czy warto zapłacić ponad 2000 zl ale na A TW oraz SV TW się nie zawiodłem więc zapewne będę zadowolony.
Co prawda nie wiem dlaczego dosyć ciężko znaleźć wersje SHL ale nie spieszy mi się bardzo wiec poczekam, aż będą dostępne luz ktoś będzie chciał spędzać tkzw. leżaka :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak to mówią jak sie już powiedziało A to czemu nie powiedzieć B i mieć komplet...zresztą ja nie nieguje, wyboru,jak bym miał mieć tylko jedną lub max. 2 uncjówki to napewno jedna z nich byłby Steez CT.Moja przygoda z multikami,ma trochę wymiar zbieractwa-kolekcjonerstwa,kijów z pazurem posiadam nawet nie wiem do konca ile, bo nie przyszło mi jak narazie do głowy to aby je policzyć,multików jak narazie posiadam około 20 i tak srednio do jednego multika mogę przykręcić 2-3 kije i tworzą one dopasowane do moich potrzeb idealne combo.Po zakupie np: Steeza okazało sie ,ze ''muszę'' do niego ukręcic minimum 2 nowe kijki,pasujace kolorem i stylistyka własnie do niego, Jeden w klasie ML już prawie skończony, komponenty do drugiego w klasie UL własnie zaczynam kompletować. Załączony plik  3E5D0D6A-F72D-46FF-B873-1430B79C6A6E.jpeg   63,94 KB   9 Ilość pobrań

Użytkownik Paavo edytował ten post 16 lipiec 2023 - 18:31

  • koval75 lubi to

#50 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 16 lipiec 2023 - 19:57

Jak to mówią jak sie już powiedziało A to czemu nie powiedzieć B i mieć komplet...zresztą ja nie nieguje, wyboru,jak bym miał mieć tylko jedną lub max. 2 uncjówki to napewno jedna z nich byłby Steez CT.Moja przygoda z multikami,ma trochę wymiar zbieractwa-kolekcjonerstwa,kijów z pazurem posiadam nawet nie wiem do konca ile, bo nie przyszło mi jak narazie do głowy to aby je policzyć,multików jak narazie posiadam około 20 i tak srednio do jednego multika mogę przykręcić 2-3 kije i tworzą one dopasowane do moich potrzeb idealne combo.Po zakupie np: Steeza okazało sie ,ze ''muszę'' do niego ukręcic minimum 2 nowe kijki,pasujace kolorem i stylistyka własnie do niego, Jeden w klasie ML już prawie skończony, komponenty do drugiego w klasie UL własnie zaczynam kompletować. attachicon.gif 940E71B8-3666-4417-841A-05BC22664C01.jpegattachicon.gif 3E5D0D6A-F72D-46FF-B873-1430B79C6A6E.jpeg


Co za kijek ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#51 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 lipiec 2023 - 20:01

... a mianowicie jest to, że jego ''rama'' jest w 70% konstrukcyjnie identyczna jak w Alphasie czy Tatuli...mówię tu o miejscu na ''napęd'' co analogicznie, przekłada się na identyczną wielkość przekładni...

 

... przetestowałem obydwa posiadane przeze mnie modele z jig-blade o wadze 7g+twister 4",Steez o przełozeniu 6.3 i Alphas o przełozeniu 7.2...Alphas po prostu radził sobie lepiej z tą stawiajaca duży opór przynetą niż teoretycznie wolniejszy i mocniejszy Steez...

 

Tak sobie sprawdziłem i (o ile się nie pomyliłem) ilość nawijanej linki w przypadku tych konstrukcji jest identyczna.

Żródła:

https://www.ebay.pl/...nYAAOSwCW9dN1PX i

https://www.mefistof...019-p-2046.html

 

Zastanawiam się w takim razie co wpływa na fakt, że mimo różnego przełożenia i identycznej wielkości przekładni  nawój jest ten sam. Mógłbyś proszę  podać średnicę koła przekładni w Steezie, bo w Alfie o ile dobrze pamiętam ma 31 mm?


Użytkownik HaDe edytował ten post 16 lipiec 2023 - 20:03


#52 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 16 lipiec 2023 - 20:06

... a mianowicie jest to, że jego ''rama'' jest w 70% konstrukcyjnie identyczna jak w Alphasie czy Tatuli...mówię tu o miejscu na ''napęd'' co analogicznie, przekłada się na identyczną wielkość przekładni...

... przetestowałem obydwa posiadane przeze mnie modele z jig-blade o wadze 7g+twister 4",Steez o przełozeniu 6.3 i Alphas o przełozeniu 7.2...Alphas po prostu radził sobie lepiej z tą stawiajaca duży opór przynetą niż teoretycznie wolniejszy i mocniejszy Steez...

Tak sobie sprawdziłem i (o ile się nie pomyliłem) ilość nawijanej linki w przypadku tych konstrukcji jest identyczna.
Żródła:
https://www.ebay.pl/...nYAAOSwCW9dN1PX i
https://www.mefistof...019-p-2046.html

Zastanawiam się w takim razie co wpływa na fakt, że mimo różnego przełożenia i identycznej wielkości przekładni nawój jest ten sam. Mógłbyś proszę podać średnicę koła przekładni w Steezie, bo w Alfie o ile dobrze pamiętam ma 31 mm?

8d837340e88953c42cce168f3b40bf67.jpg



Steez CT
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik koval75 edytował ten post 16 lipiec 2023 - 20:06


#53 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 lipiec 2023 - 20:36

https://www.daiwa.co...ctsv/index.html

 

Załączony plik  steez.jpg   35,49 KB   5 Ilość pobrań

 

2.54 x 26.3 = 66.8

 

No chyba, że coś źle liczę, albo źródło kłamie.



#54 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 16 lipiec 2023 - 20:43

https://www.daiwa.co...ctsv/index.html

attachicon.gif steez.jpg

2.54 x 26.3 = 66.8

No chyba, że coś źle liczę, albo źródło kłamie.


U mnie źródło ze sklepu Digitaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#55 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 lipiec 2023 - 20:49

... a mianowicie jest to, że jego ''rama'' jest w 70% konstrukcyjnie identyczna jak w Alphasie czy Tatuli...mówię tu o miejscu na ''napęd'' co analogicznie, przekłada się na identyczną wielkość przekładni...

 

... przetestowałem obydwa posiadane przeze mnie modele z jig-blade o wadze 7g+twister 4",Steez o przełozeniu 6.3 i Alphas o przełozeniu 7.2...Alphas po prostu radził sobie lepiej z tą stawiajaca duży opór przynetą niż teoretycznie wolniejszy i mocniejszy Steez...

 

Tak sobie sprawdziłem i (o ile się nie pomyliłem) ilość nawijanej linki w przypadku tych konstrukcji jest identyczna.

Żródła:

https://www.ebay.pl/...nYAAOSwCW9dN1PX i

https://www.mefistof...019-p-2046.html

 

Zastanawiam się w takim razie co wpływa na fakt, że mimo różnego przełożenia i identycznej wielkości przekładni  nawój jest ten sam. Mógłbyś proszę  podać średnicę koła przekładni w Steezie, bo w Alfie o ile dobrze pamiętam ma 31 mm?

Nigdzie nie napisałem,ze wiekosć przekładni w Seezie CT jest Taka sam jak w Alphasie CT SV, jak przeczytasz uwaznie zauwazysz,ze miałem na mysli nowszy model Alphasa SV TW. Drugie taki mały paradoks podawania ile nawija multik...to kiedy ten nawój jest liczony?Gdy zaczynamy nawijać linke na pustą szpulkę czy jak szpulka jest na full zapełniona?Bo technicznie rzecz ujmujac szpula ''przyjmując'' coraz wiecej linki zwieksza swój rzeczywisty obwód, a co za tym idzie ,za każdym jej własnym obrotem nawija wiekszą ilość linki.Także na pierwszych metrach linki,nawinie jej mniej niż gdy szpula jest już pełna.

W brew pozorom wiekosc przekładni nie ma tu najmniejszego znaczenia,tu liczy sie tylko przełozenie i tyle...bo szpula w obu przypadkach czyli Steeza CT SV TW i Alphasa CT CV jest identyczna i pasuje zamiennie.Przy płykich szpulach to ''zjawisko'' jest minimalne,ale szpulki SV do CT-ków są dość głebokie w stosunku do swojej 30mm srednicy,


Użytkownik Paavo edytował ten post 16 lipiec 2023 - 21:04

  • HaDe lubi to

#56 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 lipiec 2023 - 21:37

I na sam koniec...ten temat brzmi Daiwa CT SV TW i prawie cały temat zszedł tylko w kierunku Steeza,praktycznie odsuwając od poczatku Alphasa CT SV na boczny tor...co moim zdaniem jest troszkę niesprawiedliwe,bo to bardzo dobra kostrukcja.Ten Alphas ''może'' wiecej niz Steez,pomimo już ''retro'' konstrukcji, a przekonałem się o tym dość banalnie, gdy z nudów przetestowałem obydwa posiadane przeze mnie modele z jig-blade o wadze 7g+twister 4",Steez o przełozeniu 6.3 i Alphas o przełozeniu 7.2...Alphas po prostu radził sobie lepiej z tą stawiajaca duży opór przynetą niż teoretycznie wolniejszy i mocniejszy Steez.

Tą częścią wpisu się sugerowałem i niepotrzebnie sobie dośpiewałem. :)

Edit. Chociaż nadal mnie ciekawi czy "Technologicznie multik jest najbardziej zaawansowaną uncjówką u Daiwy,ale i tak nadal posiada wspólny mianownik z o polowę tańszymi konstrukcjami uncjowymi,mam tu na mysli Alphasa SV TW czy nawet Tatula 70-80 TW, a mianowicie jest to, że jego ''rama'' jest w 70% konstrukcyjnie identyczna jak w Alphasie czy Tatuli...mówię tu o miejscu na ''napęd'' co analogicznie, przekłada się na identyczną wielkość przekładni.Wspólne mianowniki to też identyczny wodzik TW i identyczny wałek jego napedu wraz z napedem, przekładnia z  tegoż wałka....i nie trzeba być wybitnym specjalistą,żeby tylko wzrokowo wyłapac te braki róznic."

Tatuli 70-80 nie miałem, Steeza CT i Alpha 800 rozkręcał nie będę. Jeżeli pomierzyłeś, to podziel się wiedzą :)


Użytkownik HaDe edytował ten post 16 lipiec 2023 - 21:47


#57 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 lipiec 2023 - 22:45

Nie pomierzylem,bo jaki to ma sens jesli posiadam Steeza 6.3:1 a Alphasa 7.1:1 i Tatule tez 7.1:1…analogicznie te dwa ostatnie beda mialy koła zebate-napedowe o wiekszej srednicy i o wiekszej liczbie zebow,a walek zdawczy do napedzania szpuli o mniejszej srednicy i mniejszej liczbie zebow.Tak przeciez rozwiazana jest kwestia przelozenia w kazdym multiku…faktem jest identyczny rozstaw ośki koła napedowego a otworu na wałek zdawczy szpuli.Ten rozstaw narzuca stosowanie stalych wymiarow obydu kół zebatych zależnie od przełożenia.

Użytkownik Paavo edytował ten post 16 lipiec 2023 - 22:50


#58 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 lipiec 2023 - 07:08

Faktycznie, zupelnie pominalem fakt nazwy watku, ktory biorac literalnie odnosi sie bardziej do konceptu CT jak do konkretnego multiplikatora.

Mnie osobiscie ten koncept jest jak najbardziej wygodny. A wygoda lowienia jest dla mnie jednam z najwyzych priorytetow, bo pozwala mi zapomniec o sprzecie ktory mam w reku i skupic sie calkowicie na tym jaka melodie chce nim zagrac. Pewnie dlatego tak duza role przykladam do skomponowania wygodnego zestawu, zeby potem nad woda calkowicie o nim zapomniec i w pelni automatycznie z niego korzystac. Jedynie to jest dla mnie motywatowrem do wydania wiekszej ilosci pieniedzy niz jest konieczne na sprzet, ktory po prostu dziala poprawnie.

Dlatego tez, gabaryt ladujacy w rece jest (dla mnie) mega istotny,- dla komfortu lowienia. W castingu nie ma on jedynie optycznego (jak w spininngu) znaczenia. Co wiecej jest integralna czescia "ukladu" uchwytu i abstrakcyjnym jest rozpatryanie go poza owym "ukladem" (uchwyt wedki plus gabaryt i ksztalt multiplikatora). Pewnie dla kogos kto jedzie na ryby na dwie-trzy godzinki i to glownie porzucac sobie,  nie ma to wielkiego znaczenia. Ja jednak czesto i chetnie lowie znacznie dluzej, aczkolwiek maratony typu 20 godzin lowienia non-stop mam juz za soba  ;)

Dyskusji o tym czy tanszy i bardzo poprawny Alphas jest lepszym wyborem niz drozszy i w detalach i materialowych wykonczeniach bardziej "dopracowany" Steez jest wart swojej ceny, nie zamierzam poswiecac swojego czasu, bo choc nie mam odpowiedniej wiedzy do tego, przypuszczam, ze jest to dyskusja o podobnym zabarwieniu jak ta miedzy urzytkownikami TP i Stelli albo miedzy fanami Certate i Exista jak i wielu, wielu, innych produktow znajdujacych sie obok siebie na swojej bardzo juz wysokiej marketingowej polce... Uzupelniajac swoj spinningowy pejzarz castingiem  szybko zauwazylem to iz ramy tworzenia zestawu X,Y,Z sa duzo wezsze niz w spinningu i takze dlatego koncepcja CT, ktora ogarnia tzw "uncjowe lowienie" bedace na durzej rzece lowieniem uniwersalnym, jest dla mnie szczegolnie kuszaca i atrakcyjna bo dosc szeroka jak na castowe-mozliwosci. Sczegolnie teraz w lecie gdy woda rzadzi letnia nizowka warto miec ze soba jak najbardziej uniwersalny zestaw. Mam nadzieje, ze zestaw z CT taki wlasnie bedzie  :)  


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 17 lipiec 2023 - 07:13


#59 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 lipiec 2023 - 07:38

Te 30 gram dla alphasa CT to chyba już kres jego możliwości górą o ile ma bezawaryjnie służyć długo ? Czy się mylę ?

#60 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2023 - 09:52

Co za kijek ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kijek produkcja własna,zresztą jak wszystkie kije które posiadam,blank 7''6'-230cm 15lb fast+ o dropshotowej charakterystyce z typowym dla takich blanków ''kijem od szczotki'' na ostatnich 60cm dolnika.Markę i źródło blanku pomijam,bo to nic ''popularnego'' na tym forum.

 

Te 30 gram dla alphasa CT to chyba już kres jego możliwości górą o ile ma bezawaryjnie służyć długo ? Czy się mylę ?

Nie mylisz się, te 30g to taki max. podobnie jak we wszystkich Alphasach tej generacji,pomijając wersję Air.


Użytkownik Paavo edytował ten post 17 lipiec 2023 - 09:55





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych