Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dka do du偶ych gum i jerk贸w

spinning gumy jerk w臋dka

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 post贸w
  • LokalizacjaWwa

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:36

Cze艣膰!

 

Przeczyta艂em du偶o temat贸w na temat r贸偶nych w臋dek ale nadal potrzebuje pomocy. Szukam w臋dki na szczupaki g艂贸wnie z 艂贸dki, mniej z brzegu. Przyn臋ty na kt贸re chcia艂bym 艂apa膰 to gumy 14 cm + (ricky the roach 14 , shad teez 16,19, cannibale, mc pike, mike the pike, , jerki i slidery-  Fatso, slider od salmo itp Fajnie gdyby w臋dka ogarn臋艂a te偶 trolling, ale nie musi. Zbiorniki to jeziora mazurskie, czasem wi臋ksza rzeka. Mam ju偶 Black rocka 5-25 i szukam ci臋偶kiego zestawu. Bud偶et to ok 300 z艂 +-100 z艂  ale im taniej tym wi臋cej kasy na przyn臋ty. Raczej wola艂bym spina ni偶 cast. Co mi wpad艂o do g艂owy:

 

Savage gear mpp2 259 do 70g 

DAM YAGI SPIN 2.44M 15-53G

 

M贸g艂by kto艣 podzieli膰 si臋 wiedz膮? Z g贸ry dzi臋kuje.



#2 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 post贸w
  • LokalizacjaJaros艂aw
  • Imi臋:Jaros艂aw

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:02

Witam

Tego mpp2 u偶ywam drugi sezon. Najcz臋艣ciej 艂owi臋 sliderami i fatso 10-tkami. Ci臋偶sze przyn臋ty te偶 ogarnia bez problemu. Jak dla mnie w tej cenie kij rewelacyjny. Czuj臋 na nim ka偶de tr膮cenie jerka w opadzie, pracuje pod ka偶dej wielko艣ci szczupakiem, dziewi臋膰dziesi膮tka nie robi na nim wra偶enia, a przy艂贸w w postaci lustrzenia o d艂ugo艣ci 93 cm, zapi臋tego za ogon wyjecha艂 z wody w dwie-trzy minuty. Wykonanie te偶 ok., ale to troch臋 loteria kupuj膮c przez neta przy tanich kijach. Znajomy kupi艂 gorzej wykonanego 馃槈 Og贸lnie - gdybym wiedzia艂, co to za blank bez wahania kupi艂bym taki i uzbroi艂 w top komponenty na tzw. "do偶ywocie".
Pozdrawiam
Jarek

#3 OFFLINE   UncleZin

UncleZin

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 294 post贸w
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imi臋:Tommy

Napisano 03 czerwiec 2020 - 08:20

Z mojego polecenia ; popatrz w stajni Westin na Powercast-T.

Kolega z forum mi poleci艂 sezon temu na big size, chwale do dzi艣 i z艂ego s艂owa nie powiem.

S膮 r贸wnie偶 mniejsze gramatury.

 

T/



#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 09:17

Dla mnie w臋dka 2,50 do szarpania jerk贸w to nieporozumienie. Wielu jerk贸w nie poprowadzimy prawid艂owo a o szarpaniu z nadgarstka przy tej wadze i d艂ugo艣ci mo偶na zapomnie膰.


  • croock i przemo_w lubi膮 to

#5 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 post贸w
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 09:25

Dla mnie w臋dka 2,50 do szarpania jerk贸w to nieporozumienie. Wielu jerk贸w nie poprowadzimy prawid艂owo a o szarpaniu z nadgarstka przy tej wadze i d艂ugo艣ci mo偶na zapomnie膰.

Rozwiniesz prosz臋 temat?



#6 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 post贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 03 czerwiec 2020 - 10:02

Wieczorem lub jutro opisz臋 Ci SG MPP 2 20-60 221cm bo jestem wr臋cz zachwycony tym bud偶etowym patykiem a ogarnia wszystkie wymienione przyn臋ty.

#7 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 post贸w
  • LokalizacjaJaros艂aw
  • Imi臋:Jaros艂aw

Napisano 03 czerwiec 2020 - 10:05

Nie zawsze szarpiemy z 艂贸dki, lub innego p艂ywad艂a i czasem kr贸tszym to mo偶emy sobie najwy偶ej trzciny porozgarnia膰 馃槈 Wszystko zale偶y od tego, co, gdzie i jak 馃槃
  • DarekM lubi to

#8 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 post贸w
  • LokalizacjaLanckorona/Przemy艣l
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 03 czerwiec 2020 - 10:21

nawet jak 艂owisz d艂u偶sz膮 w臋dk膮 z wysokiego brzegu to nie poprowadzisz jerka agresywnie - masa i d艂u偶sza d藕wignia to mocno utrudniaj膮... a je艣li stoisz nisko to nie da si臋 tak膮 poprawnie 艂owi膰... je艣li nie si臋gasz kr贸tkim kijem za trzciny to zmie艅 stanowisko lub kup jakie艣 p艂ywad艂o - naprawd臋 warto:) jak dla mnie kij do jerka nie powinien mie膰 wi臋cej ni偶 2 metry...

 

potrzebujesz raczej dwie r贸偶ne w臋dki, do jerka mocno polecam wersj臋 cast - 艂owi si臋 znacznie wygodniej...


U偶ytkownik czarny1 edytowa艂 ten post 03 czerwiec 2020 - 10:25

  • cast64 lubi to

#9 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 post贸w
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 10:42

Nie zawsze szarpiemy z 艂贸dki, lub innego p艂ywad艂a i czasem kr贸tszym to mo偶emy sobie najwy偶ej trzciny porozgarnia膰 Wszystko zale偶y od tego, co, gdzie i jak

Dok艂adnie. Masz 259 d艂ugo艣膰? Jak to jest, rzeczywi艣cie jerki mo偶na sobie odpu艣ci膰 przy takiej d艂ugo艣ci?



#10 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 post贸w
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Bia艂ystok
  • Imi臋:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest kr贸l w贸d

Napisano 03 czerwiec 2020 - 11:41

Szarpie 259 cm spinem (westin w4 >130g, Daiwa BG 3500) jerki do 100g. Zestaw nie jest najlzejszy, reki tez mi nie urwal. O dziwo udaje mi sie 艂owi膰 ryby przy tej d艂ugo艣ci wedki i to jeszcze w spinie.

Wi臋cej czytaj a b臋dziesz mie膰 kasze mann膮 w g艂owie. Kup to co tobie odpowiada...

Z bud偶etowych kij贸w SG Mpp bardzo fajnie wypada.
  • Mirek* i konopaa lubi膮 to

#11 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 post贸w
  • LokalizacjaJaros艂aw
  • Imi臋:Jaros艂aw

Napisano 03 czerwiec 2020 - 12:33

Dok艂adnie. Masz 259 d艂ugo艣膰? Jak to jest, rzeczywi艣cie jerki mo偶na sobie odpu艣ci膰 przy takiej d艂ugo艣ci?


Ja szarpi臋 bez problem贸w najmniejszych. Z daiw膮 bg, albo tic膮 taurusem na jesie艅, gdy pr贸buj臋 wolniej prowadzon膮 gum膮 lub wahad艂em. R臋ka mi nie odpada, z zaci臋ciami nie ma najmniejszego problemu, a taki kij pasuje mi d艂ugo艣ci膮 idealnie w miejscach, w kt贸rych 艂owi臋. Hol w zielsku z brzegu r贸wnie偶 jest 艂atwiejszy kijem d艂u偶szym. Dodam, 偶e m贸j wzrost to 艣rednia krajowa i do olbrzym贸w nie nale偶臋. Pewnie decyduje wiele czynnik贸w: rodzaj brzegu, spos贸b trzymania kija, masa przyn臋t itp., itd. Ale osobi艣cie nie widz臋 r贸偶nicy w komforcie na minus, w por贸wnaniu do w臋dek kr贸tszych w moim przypadku, przy przyn臋tach do +- 60 gram maksymalnie.
  • Mirek* lubi to

#12 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 post贸w
  • LokalizacjaJaros艂aw
  • Imi臋:Jaros艂aw

Napisano 03 czerwiec 2020 - 12:39

Za to w przypadku zasi臋gu rzutu (kt贸ry z brzegu na znaczenie), skuteczno艣ci zaci臋cia i holu w trudnych warunkach oraz uniwersalno艣ci (jerk, wobler, guma, blacha) widz臋 wiele plus贸w. 馃槈

#13 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 post贸w
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 12:40

Szarpie 259 cm spinem (westin w4 >130g, Daiwa BG 3500) jerki do 100g. Zestaw nie jest najlzejszy, reki tez mi nie urwal. O dziwo udaje mi sie 艂owi膰 ryby przy tej d艂ugo艣ci wedki i to jeszcze w spinie.

Wi臋cej czytaj a b臋dziesz mie膰 kasze mann膮 w g艂owie. Kup to co tobie odpowiada...

Z bud偶etowych kij贸w SG Mpp bardzo fajnie wypada.

Dzi臋ki za opinie. Jest dok艂adnie tak jak m贸wisz, im wi臋cej czytam tym mniej wiem. W takim razie bior臋 mpp2 259 do 70 gram. Slammer 360 to dobra para?



#14 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 post贸w
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 03 czerwiec 2020 - 12:51

Ile masz wzrostu? Ja te偶 wzi膮艂bym na Twoim miejscu taki kij, ale wy艂膮czy艂bym jerkowanie z jego zastosowania. 



#15 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 post贸w
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 13:04

Ile masz wzrostu? Ja te偶 wzi膮艂bym na Twoim miejscu taki kij, ale wy艂膮czy艂bym jerkowanie z jego zastosowania. 

180. tak zrobi臋, skupi臋 si臋 na du偶ych gumach, a kupie jednego czy dwa jerki 偶eby by艂y w razie co.



#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 13:07

Pisz臋 o jerkowaniu tylko z p艂ywad艂a.

 

Szarpa膰 mo偶na wszystkim, tutaj pe艂na zgoda. Karpi贸wk膮 te偶 poszarpie tylko jaki jest sens. Generalnie d艂ugi kij nawet o du偶ej mocy nie nap臋dzi dobrze du偶ego jerka. B臋dzie za bardzo si臋 poddawa艂 czyli gdy chcesz energicznie szarpn膮膰 2-3 razy pod rz膮d to szczyt贸wka nie zd膮偶y si臋 wyprostowa膰. To jest m臋ka dla nadgarska i cholernie niewygodne.

 

Ci臋偶ko to wyt艂umaczy膰, najlepiej pokaza膰 i por贸wna膰 nad wod膮.  


  • croock i bigbite lubi膮 to

#17 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 post贸w
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 03 czerwiec 2020 - 14:27

180. tak zrobi臋, skupi臋 si臋 na du偶ych gumach, a kupie jednego czy dwa jerki 偶eby by艂y w razie co.

Sko艅czy si臋 tak, 偶e zaraz kupisz kij do jerk贸w :) 

 

Zgadzam si臋 tu z koleg膮 @godskim. 


  • godski i jujus20 lubi膮 to

#18 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 post贸w
  • LokalizacjaMielec

Napisano 03 czerwiec 2020 - 14:30

Do takich przynet wzialbym mpp2 259 ale do 100g 70g jest zbyt delikatne moim zdaniem .fajne kijki to tez black savage .
Do tego okuma jaw najwieksza i budzetowy zestaw gotowy .
A najlepiej dolozyc 500zl ipojsc w casta bo lowienie spinem takimi przynetami to meczarnia .

#19 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 post贸w

Napisano 03 czerwiec 2020 - 16:27

Tego Dama Yagi sobie odpu艣膰, kumpel z kt贸rym cz臋sto 艂owi臋 ma identyczny, z tego co widzia艂em to kl臋ka przy 50gr.

#20 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 post贸w
  • LokalizacjaJaros艂aw
  • Imi臋:Jaros艂aw

Napisano 03 czerwiec 2020 - 16:31

Panowie, ten "d艂ugi" kij nie jest tak d艂ugi jak si臋 wydaje 馃槈 Ma d艂ug膮 r臋koje艣膰 przydatn膮 przy dalekich rzutach i holu, a cz臋艣膰 robocza blanku zbytnio nie odbiega od jerk贸wki z kr贸tk膮 r臋koje艣ci膮. Stoj膮c w p艂ywadle wygodnie szarpie si臋 w d贸艂, pod siebie,brodz膮c w trzcinowisku i tak trzeba szarpa膰 w bok. Dlatego ten dolnik nie jest przeszkod膮





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: spinning, gumy, jerk, w臋dka