Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja vs Rugia vs Reszta

szwecja szkiery rugia spinning szczupak

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   janekmarczyk

janekmarczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:jan
  • Nazwisko:marczyk

Napisano 27 marzec 2023 - 19:24

Hej, w zeszłym roku pojechałem z tatą do Szwecji na pierwszy zagraniczny wyjazd wędkarski. W połowie września pojechaliśmy nad jezioro Storsjon z eventurem. Niestety ryby nie dopisały, marne efekty nie tylko u nas, ale i u innych wędkarzy odwiedzających tą wodę po raz n-ty. Tata nie jest bardzo zaawansowanym wędkarzem, a woda była przez tydzień łowienia bardzo trudna. Stąd moje pytanie, ponieważ nie chcemy się poddawać i planujemy kolejny wyjazd z nastawieniem głównie na szczupaka. Jedyny termin jaki nam pasuje to druga połowa września i czy w tym czasie taka wyprawa ma sens? Zastanawiamy się w tym roku nad szkierami, które wydają się być łatwiejsze do rozgryzienia. Są lepsze opcje? mowa o np. wyjeździe na Rugię z przewodnikiem. Co radzicie po własnych doświadczeniach? Zależy nam, żeby się porządnie nałowić gdyż przez cały rok mamy mało okazji do wspólnego wędkowania.

 

 

  •  

Hej, w zeszłym roku pojechałem z tatą do Szwecji na pierwszy zagraniczny wyjazd wędkarski. W połowie września pojechaliśmy nad jezioro Storsjon z eventurem. Niestety ryby nie dopisały, marne efekty nie tylko u nas, ale i u innych wędkarzy odwiedzających tą wodę po raz n-ty. Tata nie jest bardzo zaawansowanym wędkarzem, a woda była przez tydzień łowienia bardzo trudna. Stąd moje pytanie, ponieważ nie chcemy się poddawać i planujemy kolejny wyjazd z nastawieniem głównie na szczupaka. Jedyny termin jaki nam pasuje to druga połowa września i czy w tym czasie wyprawa taka ma sens? Zastanawiamy się w tym roku nad szkierami, które wydają się być łatwiejsze do rozgryzienia. Są lepsze opcje? mowa o np. wyjeździe na Rugię z przewodnikiem. Co radzicie po własnych doświadczeniach?

  •  

  • leszczynski.bp lubi to

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2023 - 19:40

Cześć, jeżeli nie jesteście zbyt doświadczenie i zamierzacie polegać na własnych siłach, to sugerowałbym wybrać niezbyt duże i niezbyt głębokie jezioro na początek.  Duże / głębokie jeziora oraz szkiery i generalnie Bałtyk wymagają więcej doświadczenia a bardzo często również lepszego sprzętu (głownie chodzi o łodzie z silnikiem i elektronikę) od tego oferowanego typowo przez firmy turystyczne.

 

Moja sugestia - na początek niezbyt duże jezioro najlepiej do 10 metrów głębokości. Druga połowa września to bardzo dobry termin w środkowej Szwecji.


  • golsyl i yogibaboo lubią to

#3 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 27 marzec 2023 - 19:43

Wrzesień to bardzo dobry termin na Szwecję.



#4 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 marzec 2023 - 19:48

Kolego @janekmarczyk
Nie musisz powielać postów, Twój poprzedni post został przeniesiony do wątku 'Szwecja':
http://jerkbait.pl/t...zwecja/page-152
i masz tam już kilka odpowiedzi / dyskusję.
Sam także odpowiadałeś w wątku 'Szwecja' na posty kolegów.
  • Friko, Krzysiek Rogalski i Sailfish lubią to

#5 OFFLINE   janekmarczyk

janekmarczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:jan
  • Nazwisko:marczyk

Napisano 27 marzec 2023 - 22:37

Kolego @janekmarczyk
Nie musisz powielać postów, Twój poprzedni post został przeniesiony do wątku 'Szwecja':
http://jerkbait.pl/t...zwecja/page-152
i masz tam już kilka odpowiedzi / dyskusję.
Sam także odpowiadałeś w wątku 'Szwecja' na posty kolegów.


wiem jednak chcialem dokladniej sie dowiedziec co radza inni :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szwecja, szkiery, rugia, spinning, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych