Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Batson Enterprises - zestaw na łódkę

artykuł batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2007 - 00:00

Cześć,
Powiada się, że kij jest najbardziej osobistym elementem wędki. Dużo w tym racji, to o wiele więcej niż gadżet, do którego przykręcamy swoje ukochane reel’e… Jest to prosta, fizyczna emanacja potrzeb i oczekiwań ich użytkownika. Czyli wędkarskiego self-made-mana. To ona ma leżeć posłusznie i potulnie w dłoni, spełniać moje zachcianki i kaprysy. O swojej fascynacji własnoręcznie wykonanymi wędkami, które zostały wykonane na blankach Batson'a opisuje Sławek Oppeln Bronikowski. Zapraszam do lektury artykułu.

Pozdrawiam
Remek

P.S.
Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów z czeskiej Pragi!



#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 styczeń 2007 - 00:09

Bardzo swiezy tekst.
Autorskie podejscie do sprawy i swietnie napisany.

Szczere slowa uznania.

Guzu

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2007 - 00:18

Cześć,
Mnie osobiście też ten artykuł bardzo się podoba. Niezwykle napisany. Gratuluję Sławku, bo to wielka opowieść i chciałbym kiedyś coś takiego o swoim sprzęcie napisać. Gratulacje!

pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 30 styczeń 2007 - 00:38

I mnie się bardzo podobał tekst.
Wiele wyjaśnia, chociażby wspomiany gdzie indziej; konserwatywny świat poglądów, doświadczeń i nawyków. :D
Te B-13 i C-4, wspaniale psują do tych wędzisk samodzielnie zmontowanych. Ile w tym pasji, romantyzmu i przemyślenia zarazem. Gdyby na tych wędkach były najnowsze Stelle czy Certate, nie było by tego pięknego tła do opowieści.


#5 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 30 styczeń 2007 - 07:14

Tekst fajny :D Te rękojeści takie antyczne :D ale jak dlamnie to tylko korek.

#6 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 styczeń 2007 - 10:16

Tekst kapitalny. Nowe a może odmienne, ciekawe podejście do tematu. Przywołuje wspomnienia. Przeczytałem duszkiem..., jak powieść. :mellow:


#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2007 - 10:24

Bardzo ciekawy tekst. Przede wszystkim, nie wnikajac w szczegoly techniczne, jak preferowane dlugosci, materialy uzyte do budowy (bo tu mozna sie nie zgadzac) to Autor wie, czego od tych wedek chce.
A to, wbrew pozorom, jest zjawisko rzadkie... :D

Nie tyle do mnie przemawia sam tekst, co zdjecia. Cala esencja mojego podejscia do sprzetu: ma byc porzadnie, bezawaryjnie, bez swiecidelek i na lata. Jak to szlo..?Aaa..odpowiednio ma byc... :D

Wizerunku dopelniaja kolowrotki C4 i Daiwy BG, zwlaszzca te ostatnie mozna uzywac w studni do wyciagania wiader z woda.
Podobnych prozno szukac w sklepach teraz. Mysle, ze nawet oslawione, blyszczace, nowoczesne superkolowrotki przy nich by wysiadly (jesli idzie o wytrzymalosc)
Gumo

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 13:11

Witam,

Świetnie napisany tekst, juz dawno nie czytałem artykułu traktującego tematy wedkarskie z takim zainteresowaniem. Podziwiam autora, a zwłaszcza jego pasje w tym co robi. Te mahaoniowe rękojeści i stare cardinale swietnie do siebie pasują. Liczę, myślę, ze nie tylko ja, że Sławek bedzie jeszcze publikował na stronie jerkbait.pl.
pozdrawiam Jerzy :D

#9 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3537 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 styczeń 2007 - 13:39

Może trochę OT, ale na eBay'u wpadła mi w oko seria Daiwy BG wyprodukowana w związ. z 30-leciem tego modelu :huh: (ceny od 97$ za BG10 do 119$ za BG30 u użytkownika 'minstortackle')

#10 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 30 styczeń 2007 - 17:14

Fajny artykuł, tylko że niewiele z niego pojąłem. Zdanie ISB 780 i 782 to 3/8 do 5/8 oz. mogłoby być -jak dla mnie -napisane po kitajsku. Tyle samo bym zrozumiał. Może kiedyś nadrobię zaległości w terminologii? Może sam kiedyś zacznę sie bawić w składanie kijaszków? Kto wie?.. W końcu kto z kim przestaje...

Spodobały mi się bardzo drewniane rękojeści. Coś pięknego (skojarzeń meblarskich nie miałem).

Gratulacje dla twórcy!

#11 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:22

Tak pisze ktoś kto jest zakochany w swoich wędkach :mellow: .

Na początku do Batsonów odchodziłem z pewną taką nieśmiałością, ale kijek do testów i teraz ten teks przekonały mnie :lol: . Co do rękojeści to są wyjątkowe,(też taką chciał bym mieć- chociaż jak twierdzi Mifek black is beautiful

ps coś dla fetyszy :lol: w kąciku zrób to sam
ps2 czy ktoś umie te zdięcja powiększyć

#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:41

Och !!
Jak wszystkie nasze kije , jak całe to hobby..
Najzwyczajniej nadzwyczajne . Tak ma być ..
Cieszy mnie Wasz odbiór . Dziękuję.

#13 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2007 - 23:10

Bardzo ciekawy artykuł. Przyznam szczerze, że rękojeści mahoniowe w pierwszej chwili zrobiły na mnie nienajlepsze wrażenie estetyczne.
Z czasem doszedłem do wniosku, że świetnie uzupełniają się z Old schoolowymi młynkami (C4 i BG). Nigdy nie miałem możliwości łowić kijem z rękojeścią inną niż korek lub pianka, a bardzo jestem ciekaw jak mahoniowa rękojeść przewodzi drgania wywoływane przez pracę przynęt no i oczywiście brania ryb.
Pozdrawiam,
P.

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 11:34

Sławku,

powiem w ten sposób - a nie mówiłem :mellow: Bardzo się cieszę że zdecydowałeś się napisać dla jerkbaita i dziękuję za ten tekst. Liczę na ciąg dalszy, zwłaszcza że pokazałeś stronę rodbuildingu która u nas jest mało popularna, a np. w USA chyba dominująca - czyli taki rodbuilding dla własnej satysfakcji, dla siebie ew. najbliższych znajomych - a nie na sprzedaż. Zazdroszczę Ci tej satysfakcji którą musisz mieć, łowiąc ryby na własnoręcznie wykonane wędki.

Ponieważ szkoda żeby tak ciekawy, merytoryczny artykuł przeszedł bez dyskusji, trochę pomęczę Cię pytaniami.

Na początek ciekawy jestem, skąd przyszedł Ci pomysł uzbrojenia tego ciężkiego travela (którego się pozbyłeś) w wersji uni czyli spinningowo-castingowej. Spotykałem się z podobnymi rozwiązaniami w kijach surfcastingowych, ale tam odległość pierwszej przelotki od uchwytu kołowrotka była taka, iż od biedy można było mysleć o tym żeby przykręcić zarówno multi jak i korbę.
Ciekawy jestem jak rozwiązałeś to w dużo krótszym kiju. Czy pierwsza przelotka nr 20 nie okazała się zbyt niska dla stałej szpuli i jednoczesnie zbyt wysoka dla multiplikatora?

Pozdrawiam serdecznie

#15 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 styczeń 2007 - 18:33

Zadziałał jak zwykle przypadek . Nie doczytałem oferty dokładnie , klepnąłem , no i przyjechał ..Miał chodzić pod pięknym czerwonolicym Classic 'iem ,rozmiarów C3 5500 . Miałem też do niego komplet P.Bay 8 elementowy Cztery dwustopkowe , cztery jedno . Ale trzyskład okazał się dość wredny przy próbach uzbrojenia . Wypadałoby na dolnych końcach składów zaaplkować omotkę wzmacniającą składanie , oraz upchnąć jakiś zestaw guide'ów . Wychodziło to kolizyjnie , i fatalnie wyglądało .
Skończyło się tym ,że z ciągu 20,16,12,10 ,+ cztery ósemki , odjąłem 12 .I złożyło się jak należy , i wyglądało do przyjęcia . Tyle że pojechało z przelotkami do przodu ,i kij został spin/castem . Tak wyglądał , i tak służył . Jemu to było obojętne , bo to był drąg z piekła rodem ..



#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 19:05

:mellow: :o Fajna odpowiedz.

Pozwolisz jeszcze że zapytam o jeszcze o dwie rzeczy:

Napisales ze na ISB 782 (jesli dobrze zrozumialem) wyjales... kilka sumow do 30 kg... jako przylow. Piekny rezultat, biorac pod uwage ze blank jest do 14 lb. Moglbys przyblizyc troche szczgoly tych polowow? Ja wiem ze dwojka jest z wielu wzgledow wyjatkowa w serii ISB, dlatego mysle ze warto byloby poswiecic jej jeszcze slow pare.

Druga kwestia to oczywiscie rekojesci. Ciekawi mnie jak osadzasz je na blanku, poniewaz blank na odcinku dlugosci rekojesci ma jednak pewna zbieznosc - scianki nie sa idealnie rownolegle. Wyrabiasz lekko koniczna dziurę przez srodek rekojesci? Wszak to nie korek, co ustąpi...

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 styczeń 2007 - 19:47

W przedziale 140 - 170 . Nie ważyłem ich . Raczej szacowałem na oko , z doświadczen innych połowów . Nie wyżeram tego cherlawego rybostanu .
Wygląda na ogół tak samo . Tam gdzie zazwyczaj zdarzają się sandacze czy okonie , albo brania , jest martwo .. Jeśli trwa taka
sytuacja kilka dni , warto się przyłożyć do takiego miejsca .
A póżniej kotwica w górę i dwa , trzy kwadransy uciechy zapewnione
. Podnoszenie na siłę w pionie nie skutkuje , lepiej skłonić go do pływania .
782 świetnie chodzi pod żyłką , a pod plecionką to prawdziwy kat na rybie mordy .
Wierci się przelot 13 , póżniej dwie trzecie 14 , i 15 jedną trzecią . I tarnik wieńczy dzieło ..

#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2010 - 05:23

Myślę, że warto odświeżyć ten artykuł i przyznam iż zdziwiony jestem, że dyskusja zamknęła się na jednej stronie.. Sama idea takiej rodzinki, której - za przeproszeniem - członkowie, z gęby są podobni, ale o różnych zainteresowaniach, bardzo do mnie przemawia. Wróciłem do tego artykułu ze względu na te nóżki od stolika, ale zapytam przy okazji, czy w rodzince jakieś zmiany nastąpiły? On odszedł, ona go zostawiła, dzieci wyleciały z gniazda? ;) Może nowe potomstwo? Z innej matki, albo ojca.. może jakaś adopcja? Niee... Adopcja brzmi jak kupienie gotowca. B)

Kwestia zasadnicza:

Kiedyś lekko mnie niepokoił ich meblowy sztafaż. Takie dalekie tchnienie nóżki od stolika. Przywyknąłem, polubiłem. Przy krótkich jigówkach i jerkówkach patent działa świetnie

A jak działa przy kijach dłuższych, powyżej 8'6? Powiedzmy, rzecznych. Były takie próby? Jakieś doświadczenia lub spostrzeżenia teoretyczne? Czy takie równomierne doważenie dolnika daje lepszy efekt niż wciskanie ołowiu pod kapsel? Chodzi mi o zachowania parametrów blanku, a z tego co wyczytałem, doważanie ciężarkami potrafi zniweczyć starania producenta i najlepszy nawet spacing.

Pozdrawiam
Grzesiek

#19 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 15 listopad 2010 - 10:32

Fajnie fajnie, ale czemu na forum nie ma linków do artykułów? ;)

#20 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2010 - 17:01

No ja w piwnicy po ten artykuł nie byłem.. ;) Ale masz słuszność, że można by jakoś bardziej te jerkbaitowe perełki wyeksponować :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych