Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Bodzio59

Bodzio59

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2016 - 22:43

Witam, 

 

Polecam skupy złomu albo połazić kolo zsypów śmieciowych a'la menelo-nurek :D

Ważne jest tylko żeby namierzyć całą lodowkę i samemu wymontować.

Koło mnie jest sporo kompresorów ale juz bez  elektryki, która jest ważna !

Sam 2 lata temu zrobiłem sobie "lodówkowca" nie mając zupełnie talentu w tej dziedzinie.

To forum + "Elektroda" i działa :D 

Ważne, żeby był z puszka elektryczną, bo tam trzeba poprzełączać - spiąć co nie co - net !

pzdr

Bodzio



#442 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 19 czerwiec 2016 - 08:33

A ja pytam o gotowce. Membranowy, czy tłokowy? Jaki kompresor jest w miare cichy i wydajny?

 

 

Edit:

 

Czy to warte swej ceny?
http://sklep.sklepte...6,3,19958,18404


Użytkownik yankis edytował ten post 19 czerwiec 2016 - 09:10


#443 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:33

Nie warte. Szybko się grzeje i o ile na początku jest cichy to później nie wygląda to już tak różowo...za 30 zł więcej zakupiłem w sieci gotowego lodówkowca i nie zawodzi...


  • NARA lubi to

#444 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:37

Nie warte. Szybko się grzeje i o ile na początku jest cichy to później nie wygląda to już tak różowo...za 30 zł więcej zakupiłem w sieci gotowego lodówkowca i nie zawodzi...

Daj namiar, gdzie mozna zakupić? 
W chwili obecnej nie mam chęci i czasu sam budować. Szukam gotowego urządzenia, za wzglednie nieduże pieniadze.



#445 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 czerwiec 2016 - 19:38

Tutaj cena trochę inna ale jak będziesz zaglądał to z czasem się trafi w lepszych pieniądzach...

 

http://olx.pl/oferta...html#fee9db379d



#446 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 20 czerwiec 2016 - 08:26

Jeżeli chodzi o lodówkowca to mam pytanie do doświadczonych użytkowników. Czy i jak często trzeba uzupełniać olej w sprężarce? Dobrze by było gdyby też ktoś powiedział jaki olej używać. Ja na swoim działam dwa lata i jeszcze ani razu nie uzupełniałem, ale nie wiem co będzie dalej :lol:



#447 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 czerwiec 2016 - 15:48

Jeżeli chodzi o lodówkowca to mam pytanie do doświadczonych użytkowników. Czy i jak często trzeba uzupełniać olej w sprężarce? Dobrze by było gdyby też ktoś powiedział jaki olej używać. Ja na swoim działam dwa lata i jeszcze ani razu nie uzupełniałem, ale nie wiem co będzie dalej :lol:

A uzupełniałeś kiedykolwiek w lodówce?


  • Melanzyk, rybson i woblery z Bielska lubią to

#448 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 20 czerwiec 2016 - 19:40

W lodówce jest układ zamknięty, żeby wymontować sprężarkę z lodówki odciąłem rurkę. Teraz ssie powietrze a wypluwa powietrze z drobinami oleju, które przechwytuje odolejacz - nie znasz się :P


  • eRKa lubi to

#449 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 czerwiec 2016 - 21:15

Masz rację, nie znam się.

Musisz więc zliczyć ile pluje na roboczogodzinę i dolewać.



#450 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 czerwiec 2016 - 22:02

Nic nie dolewaj , całego nie wypluje ^_^ . Zakładam ze sprężarka była już używana zanim zbudowałeś na jej bazie lodówkowca . Wiadomo ze taki kompresor nie pochodzi tyle co w warunkach do których został stworzony . Ale jak dobrze trafiłeś to skończy się za wiele lat i raczej nie wyniku zatarcia :) .



#451 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 01 lipiec 2016 - 13:15

Jestem zainteresowany odkupieniem lodówkowca. Albo zleceniem zrobienia takowego. 
Sprzedaj swój stary lodówkowiec, zrób sobie lepszy :)



#452 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:40

Ok. Nie ma chętnych, to sam zrobię :)

Pytanie zasadnicze, jaki kompresor od lodówki kupić? Czy ma znaczenie na jaki czynnik on chodził? Może kierować się konkretnym modelem lodówki? 



#453 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 lipiec 2016 - 15:17

Ważne żeby był sprawny i miał w środku olej. Najlepiej znajdź lodówkę i sam zdemontuj kompresor. Poodcinaj kable z zapasem i zachowaj całą instalację od kompresora. Ułatwi ci to później podłączenie elektryczne.

Budowa takiego kompresora  nie taka straszna. Poszukaj w sieci butli od kompresorów stomatologicznych, były swego czasu na ale... . Jak będziesz zainteresowany to mam chyba jeszcze gdzieś namiar na gościa. Wystarczyło podłączyć agregat elektrycznie i  powietrznie i gotowe. Koszt był śmieszny bo ok. 70 zł plus przesyłka.



#454 OFFLINE   bartek2301

bartek2301

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 08 lipiec 2016 - 22:39

Potwierdzam, jeśli uda Ci się znaleść butlę po kompresorze dentystycznym z prosestatem to bierz śmiało. Super rozwiązanie. Jeśli będzie taka potrzeba to mogę wstawić kilka fotek jak to u mnie wygląda :D



#455 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 sierpień 2016 - 19:35

Ja znalazłem ostatnio na portalu aukcyjnym, takie coś.. Pytam z czystej ciekawości, można pomalować tym jakiegoś woblera? :) Po cenie wnioskuję, że cudów na pewno mam się nie spodziewać.

http://allegro.pl/ko...6341165219.html



#456 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 14 sierpień 2016 - 20:01

Woblera nie pomalujesz. Lepsze efekty uzyskasz zwykłą puszką (sprayem). 



#457 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 sierpień 2016 - 23:50

Nie no nie przesadzajmy kilka pomaluje :) . I nie chodzi mi o to ze ten sprzęt tak nietrwały jest . Tylko o to ze po prostu będzie musiał wyłączyć kompresorek aby się nie przegrzał . Przy malowaniu na jedno aero niestety dość często zachodzi potrzeba przepłukania aerografu rozcieńczalnikiem . De facto kompresor będzie pracował nie tylko w czasie malowania ale i przepłukiwania . Kolejny minus , 

niestety urządzenia tego typu podają powietrze że tak to ujmę impulsowo  jest to irytujące ^_^ . Ale łatwo to w tani sposób zniwelować , potrzeba troszkę pomysłowości  i puszkę lub słoik . Kolejna sprawa niskie ciśnienie robocze , za czym idzie konieczność stosowania farb o możliwie niewielkiej gęstości . Sprawdzą się np znane i cenione Motipy .

Nie jest to urządzenie dobrym wyborem ale od bidy obleci :D . Obecnie mam ze tak to ujmę sytuację awaryjną i wykorzystuje kompresorek działający na podobnej zasadzie , tylko z dodatkowym chłodzeniem i na 230V . Do lodówkowca startu nie ma ale pracować się da :)  .


  • zmorces lubi to

#458 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 sierpień 2016 - 10:23

Rozglądam się za gotowcami. Kompresor z aerografem ale za 300zł raczej nie znajdę czegoś wydajnego podczas pracy (chodzi mi o przegrzewanie). Czytałem ten temat i kolega wspominał, że te z allegro mają tendencję do przegrzewania.

Wiem, że lodówkowca skręcił bym za ok. 160 zł i do tego doszedł by za lepsze pieniądze aerograf i z tego bym był na pewno zadowolony. Chciałbym zacząć zabawę z malowaniem. Na wiosnę kumpel przywiózł właśnie lodówkowca i zabawa z malowaniem przednia. Pomalowałem 8 woblerków i mnie wciągneło.



Niechlujnie wygląda pobrudzony ster poxipolem, wiem. Ale pierwsze koty za płoty.

Załączone pliki



#459 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 15 sierpień 2016 - 11:17

Ja ogólnie polecam AS186 z butlą 3L z reduktorem.Wiem że różne recenzje są na jego temat ale ja jestem z niego zadowolony. Ciśnienie do 4bar w 100% wystarczające bo ja i tak maluje max na 2-2,5bara więc jak farba jest gęsta to jest w stanie ją przepchać przez dyszę 0,2. jest cichy w pracy i nie pompuje non stop dzięki butelce.Co prawda załącza się co jakiś czas i wolał bym butlę 5L ale w stosunku do ceny nie ma się czego czepiać.Do tego używam podstawowy aero ze stajni H&S czyli model Ultra który jest bardzo przyjemny i naprawdę można nim precyzyjnie natryskiwać lecz wymaga to nauki:)Ja miałem dość sporo do czynienia z lakiernictwem więc mam wprawę co mi ułatwiło pracę:) Ale reduktorek będzie pomocny w początkowych fazach nauki więc polecam ten kompresor.


  • zmorces lubi to

#460 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 sierpień 2016 - 20:58

Panowie mam takiego lodowkowca. Może ktoś wie jak to podłączyć? Brakuje mi tu części żeby to wystartować?



Pozdr
M

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych