Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka życia!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 02 luty 2007 - 22:41

Udało się mam film! :lol:

#22 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 02 luty 2007 - 22:42

Kto wyda Złote węgorze?
Jakie jeszcze pamiętacie filmy które poruszają naszą tematykę?

#23 OFFLINE   Slouli-kaznodzieja Fryc

Slouli-kaznodzieja Fryc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Napisano 02 luty 2007 - 22:44

Standerus.
Mialem na mysli tzw pospolite ruszenie czyli ogol moczacy szczytowki winklepickerow w okolicznych lowiskach. Wiem, ze sa wyzeracze jesli chodzi o szczuple w UK. tak jak mowisz specjalizujacy sie glownie w polowach na martwa rybke. Ale oni rowniez preferuja renomowane lowiska a w zwyczajnych prawie rowach melioracyjnych jak nazywam tutejsze kanaliki, zyja prawdziwe potwory, nie niepokojone przez nikogo. Najbardziej zaskoczyla mnie mocna populacja sandacza, dorastajacego do pokaznych rozmiarow. Nie sadzilem ze ta ryba ma sie tutaj tak dobrze, ba nawet nie bylem pewien czy w ogole sa tu sandacze. Generalnie jestem znany z tego, ze wszedzie gdzie sie tylko da i gdzie sie nie da tez, pcham sie z muchowka. Nawet jesli tubylcze ryby teoretycznie nie sa gatunkami polawianymi na muche ale podkreslam teoretycznie. W praktyce czesto gesto bywa inaczej. Wiec zarowno na sandacze jak i szczupaki bede wybieral sie z mucha. Po prostu jest duzo miejsc gdzie mozna operowac linka. I to juz wystarczajacy bodziec dla mnie. Czsopismo nieraz przejrze bo jest nie kiepskie to fakt. Ogolnie mnogosc pism wedkarskich na wyspach dezorientuje. Na szczescie juz w tytulach sa podzielone branzowo.
Pozdro...

#24 OFFLINE   Slouli-kaznodzieja Fryc

Slouli-kaznodzieja Fryc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Napisano 02 luty 2007 - 22:48

Explorator, Jarpo moje gratulacje alez jestescie zawzieci :mellow: ale nagroda bedzie rownowazyla wasz wysilek tego jestem pewien.
Pozdrooo....Slouli

#25 OFFLINE   Slouli-kaznodzieja Fryc

Slouli-kaznodzieja Fryc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Napisano 02 luty 2007 - 23:22

Stary pierwszwa fota taka, wiesz... ale druga mnie zastrzelila to cos konkretnego na serio jest!

#26 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 03 luty 2007 - 17:31

Złote węgorze to film na podstawie wspomnianej tu książki Ota Pavla Śmierć pięknych saren (a właściwie jej częsci).
Oczywiście film nie umywa się do książki - polecam!

PP

#27 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 03 luty 2007 - 18:52

“Złote węgorze” to nie jest ekranizacja książki “Śmierć pięknych saren”. To raczej jest film nakręcony na podstawie opowiadania “Jak spotkałem się z rybami”.
http://www.biblionet...l/ks.asp?id=739

Często te dwa opowiadania wydawane są razem (a może zawsze wydawane są razem?), ale “Śmierć pięknych saren” też już kiedyś doczekała się ekranizacji. Nie wszyscy lubią to kino. Wszyscy zapewne spotkali się z określeniem “czeski film” - czyli nikt nic nie wie. Ja jednak bardzo cenię sobie (i bardzo lubię) czeskie kino lat siedemdziesiątych. Ma swój niepowtarzalny klimat.

#28 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2007 - 20:06

Udało mi się kupić ten film!!!
Teraz go trzeba zobaczyć... :D

#29 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 luty 2007 - 22:06

Dawno temu w Polsce ogladnolem Zlote Wegorze ...uwazam ze to piekny i magiczny czeski film , ksiazki nie czytalem niestety .

#30 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 04 luty 2007 - 11:24

MAGICZNY – bardzo trafne określenie!
Czeskie filmy z tamtego okresu miały swój niepowtarzalny klimat. Pamiętajmy że to kino stworzyło (albo On je stworzył) samego Milosa Formana.

#31 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 04 luty 2007 - 20:20

@Jarpo - masz rację oczywiście. Dawno temu to czytałem. Mam wydanie PIW z 1978 r gdzie są oba opowiadania.
Oba zresztą super.

PP

#32 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2011 - 14:04

jeśli ktoś zainteresowany, posiadam wspomniane 3 filmy:
-rzeka życia
-śmierć pięknych saren
-złote węgorze

w razie co proszę na priv


#33 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 06 październik 2011 - 05:36

Ksiazke ta czytalem ponad 20 lat temu, napewno gdzies ja mam w Polandzie. A na dluzsze wieczory ktore juz przed nami polecam tez ksiazke ktora czytalem gdzies w polowie lat 80-tych pt. Dzikusy autor Stanislaw Kosicki. Pamietam ze na okladce ksiazki byla lodka -pychowka zacumowana przy pomoscie.