Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 21 październik 2013 - 10:03

wczoraj ich trochę siedziało na pławkach, nawet więcej niż trochę rybka skubała słabo ale szło coś wydłubać ;)

Zdradzisz co wydłubałeś?



#182 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 21 październik 2013 - 10:41

Tomy78 - dobrze, że już nie biorą bo te istoty (nie nazywam ich celowo ludźmi) z plazmami w namiotach i tak wystarczająco przez weekend przetrzebili stado... To co się tam działo przez piątek i sobotę przekracza ludzkie pojęcie. Pazerność ludzka nie zna granic... Człowiek jedzie na ryby odpocząć, odstresować się ale tam się po prostu nie da. Niech przyjdzie ta zima stulecia, skuje lodem wszystko dookoła. Wtedy może będę spokojniejszy.


Użytkownik dawcaR6 edytował ten post 21 październik 2013 - 10:41


#183 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 21 październik 2013 - 13:29

Jeżeli ktoś chce jechać "na ryby" to polecam Pławniowice. Na brzegach prawie nie ma grunciarzy bo nic nie bierze. Można więc z łodzi obłowić miejsca niedostępne latem. Niestety kompletnie nic nie bierze więc serdecznie zapraszam.


@smerda, zgłaszam Cię do jerkbaitowego wpisu roku :lol:, a i jesteś mi winien lavazze którą oplułem monitor, i obiad który zrzuciłem ze stołu w napadzie śmiechu ! Przyznaję ubawiłem się do łez tym wpisem.

To "bardzo dobra" wiadomość w obliczu zbliżających się zawodów ;).
 

wczoraj ich trochę siedziało na pławkach, nawet więcej niż trochę rybka skubała słabo ale szło coś wydłubać

Jest pogoda jest i brzegowy wylęg. Na których Pławkach byłeś ?

No właśnie kiedyś świetne łowisko a dzisiaj trzeba "wydłubać" i zazwyczaj to co się wydłubuje pozostawia wiele do życzenia.



#184 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 21 październik 2013 - 15:18

Byłem oczywiście na dużych pławkach bo zawody w niedzielę. Takiej kichy to nie miałem dawno. Po brzegach - zapomnij! Ryba głęboko i kompletnie w d...ie miała wszystko. Co do kawy to lavazzy nie mam ale "termosówką" przed zawodami dysponuje.



#185 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 21 październik 2013 - 18:38

Tomy78 - dobrze, że już nie biorą bo te istoty (nie nazywam ich celowo ludźmi) z plazmami w namiotach i tak wystarczająco przez weekend przetrzebili stado... To co się tam działo przez piątek i sobotę przekracza ludzkie pojęcie. Pazerność ludzka nie zna granic... Człowiek jedzie na ryby odpocząć, odstresować się ale tam się po prostu nie da. Niech przyjdzie ta zima stulecia, skuje lodem wszystko dookoła. Wtedy może będę spokojniejszy.

 

Jest jakiś sposób na tych gamoni z Pszczyny?!?

Jeeeeeeeest.......

Trzeba się poważnie zastanowić.......

:ph34r:



#186 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 październik 2013 - 18:41

Zdradzisz co wydłubałeś?

jednego szczupaczka i parenaście okoni co przy moim beztaleńciu jest dobrym wynikiem... :D  :D



#187 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 22 październik 2013 - 10:48

A ja tak sobie mysle ze za jakies 10-15lat bedzie nad woda pieknie i rybnie( przynajmniej na ślasku) wogule nie widac młodych wedkarzy(przynajmniej w moich okolicach) a zdecydowana ilosć miesiarstwa ma 50-60lat. Najmłodsza osobą jaką ostatnio spotykam nad woda jest kolega z forum z lekka trójką z przodu, a tak to nic....

 

Co wiecej z moich obserwacji wynika ze na ślasku wypuszczanie ryb jest traktowane jako istne frajerstwo...( przynajmniej ja to tak rozumiem po róznych komentarzach w moim kierunku)

 

Łowie tylko na rzece 99% sezonu,i jestem prawie dziennie nad woda to sie troche naogladałem... oj tesknie za czasami jak wisła smierdziala z poł kilometra, a nad woda przez 7lat nie spotkałem ani jednego wedkarza. a ryb lepiej nie pisze bo sie łezko w oku kręci...

 

Wracajac do samego tematu to jeszcze nie jest tak źle, na mojej rzece ryb jest jeszcze sporo, ale wiecej sie trzeba nachodzic niż kiedys, i trafic ten dzień....

Nawet już zaczołem myslec co sie stało z moimi jaśkami bo brać nie chciały, az pewnego dnia trafiłem na prostke gdzie stało stado około 100ryb, i za zadne skarby zeden nie chcial sie na nic skusić, a próbowałem dosłownie na wszystko od cukiereczków forumowych mistrzów, po ogólnie dostepną handlowke i dupa, w akcie desperacji wykopałem robala z pod kamienia i tez poszedł do wody i nic sie nim nie zainteresowało,a ryb az gesto..

Widywałem te stadko jeszcze kilka razy ale za kazdym razem zero zainteresowania..

Któregoś tam kolejnego dnia, po calym dniu rzucania tak z głupoty rzuciłem tam smuzaka i sie zaczeło, do kazdego wpadnieca wobka do wody było wyjscie.... i byc tu madry...

 

W tym roku nałowiłem sie leszczy chyba na całe życie, ba gotów jestem nawet stwierdzic ze to bardziej drapiezna ryba od jazia...hahahah, a przez cały rok spotykałem grunciarzy co psioczyli ze wszystkie leszcze 'wychytane"

 

Rybki już troche madrzejsze....i za to slabsze wyniki



#188 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 22 październik 2013 - 11:24

Młodzieży jest sporo wbrew pozorom. W moim kole działa prężnie szkółka wędkarska i w tym roku było ok. 40 członków uczestników! Młodzież ma wpajane zasady rywalizacji sportowej i racjonalnej gospodarki wodnej. Z tego co widzę to cenniejsze dla nich jest przywiezienie pucharu i nagrody z zawodów niż ryby z prywatnego połowu. Prawie wszyscy traktują rybę "sportowo" i nie mają oporów wypuścić nawet poza zawodami. Jest więc nadzieja ale praca musi być u podstaw. Pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno wszyscy sami wymieniali olej w samochodzie, zmieniali sami opony, naprawiali ile się dało na własną rękę. Teraz każdy jedzie do mechanika. Analogicznie skończy się "mięsiarstwo". Po prostu pewne zwyczaje i zachowania odejdą z pokoleniem ludzi a następcy będą mieli już inne podejście.



#189 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 październik 2013 - 14:38

Ja to widzę że nawet Dziadki często wypuszczają ryby ( często to nie znaczy że to jakaś reguła ). Nie wiem co nimi powoduje - może nie chcą iść do domu jak się zdarzy z rana złapać od razu dwa pistolety , może się boją kontroli lub reakcji innych łowiących . Fakt jest jednak taki że w moich okolicach czasem widzę że rybka wraca do wody.
Inna sprawa jak wraca . Najpierw ją wytarzają po kamieniach , czasem przetrzymają butem , bez zbędnych ceregieli wyszarpną haczyk a potem chwyt za skrzela , zamach i do wody ( jak śmiecie ). Jak się zdarzy coś większego to potrzymają jeszcze na brzegu z 10 minut żeby się kumplom pochwalić.
C&R to raczej nie jest , ale to już jakiś postęp .
W każdym razie u mnie ( w patologicznym Bytomiu ) wypuszczeniem ryb nikogo już nie dziwi ani nie oburza a czasami spotykam się z wyrazami zrozumienia a nawet aprobaty.
Kilka razy zdarzyło mi się też wysłuchać od przygodnie poznanych wędkarzy , spontanicznie wygłaszane usprawiedliwienia że faktycznie biorą sobie rybkę ale tylko jedną - na obiadek.
To zachowanie nie dotyczy tylko drapieżników ; ostatnio byłem świadkiem jak pewien weteran po całym dniu łowienia wypuścił pełną siatę płotek.
Jeszcze raz zaznaczam - to nie jest żadna reguła , ale widać że na Śląsku coś drgnęło.

#190 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 październik 2013 - 17:15

To fakt sam jestem wedkarzem 32letnim i jestem raczej wyjątkiem nad woda w katowicach ;) 99%to emeryci +60 ale pamietajcie o emerytowanych gornikach 45letnich ;)) niestety w katowicach wiekszosc wyznaje zasade co na haku to w plecaku tlumaczac sie ze jak oni nie wezma to kto inny wezmie.

#191 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 22 październik 2013 - 18:20

"co na haku to w plecaku", dobre nie znałem. 



#192 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 22 październik 2013 - 19:23

...pewnego dnia trafiłem na prostke gdzie stało stado około 100ryb, i za zadne skarby zeden nie chcial sie na nic skusić, a próbowałem dosłownie na wszystko od cukiereczków forumowych mistrzów, po ogólnie dostepną handlowke i dupa, w akcie desperacji wykopałem robala z pod kamienia i tez poszedł do wody i nic sie nim nie zainteresowało,a ryb az gesto..
Widywałem te stadko jeszcze kilka razy ale za kazdym razem zero zainteresowania..
Któregoś tam kolejnego dnia, po calym dniu rzucania tak z głupoty rzuciłem tam smuzaka i sie zaczeło, do kazdego wpadnieca wobka do wody było wyjscie.... i byc tu madry...


Miałem fajną kleniową miejscówkę w tym roku, rzut małą tonącą przynętą płoszył całe towarzystwo, smużaki albo pływające mikrusy za to świetnie się sprawdzały, po rzucie do wody trzeba było odczekać 3-4s, po czym 2-3 podciągnięcia i zazwyczaj siedział.
Inna miejscówka to kleniowe byczki ~ 50cm, niestety jak na razie nie do złapania, pomimo pełzania na czworakach, podczołgiwania (ekstra widok dla osób postronnych), rzutów wabiem aby napływał/przepływał/zapływał ...i Bóg wie co jeszcze, płoszyło je dosłownie wszystko. A pod wieczór kleni w miejscówce już nie było, odpływały w dal, więc nici z podchodów.

#193 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 październik 2013 - 20:02

ktoś ma jakieś plany na weekend ? może jakiś wspólny wypad? Jakby co to ja jestem chętny na "darmową lekcję" spiningu u bardziej doświadczonych kolegów  :P



#194 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 22 październik 2013 - 20:40

ktoś ma jakieś plany na weekend ? może jakiś wspólny wypad? Jakby co to ja jestem chętny na "darmową lekcję" spiningu u bardziej doświadczonych kolegów  :P

Może wspólnie powędkujemy na PIV ?

Przetestuję 'Anusię"



#195 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 październik 2013 - 20:41

a ja chętnie zobaczę Anuśkę! :) jeno Stasiu...co to jest PIV?  :D



#196 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 22 październik 2013 - 20:43

Pogoria IV - Kuźnica Warężyńska ..........



#197 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 październik 2013 - 20:47

no wybacz żółtodziób ze mnie... :unsure:  to resztę dogramy chyba na priv :)



#198 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 22 październik 2013 - 20:50

daj numer tel. - jutro przedzwonię

 

(oczywiście na priv)


Użytkownik staszek edytował ten post 22 październik 2013 - 20:52


#199 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 październik 2013 - 18:15

Stasiu, "Anuśka" przygotowana?  ;)



#200 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 26 październik 2013 - 18:31

Przygotowana , uzbrojona . Czeka na wyjazd

Do zobaczenia o 2 .


  • pickok lubi to