Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 22 luty 2016 - 22:30

 można też liczyć na miejscówki dzikie i nieujarzmione, jak gdzieniegdzie na odcinku muchowym? :) i jak aktualnie wygląda rybostan można tam coś nadal złowić czy wiąże się to wyłącznie z wpakowaniem kolejnych pieniążków na poczet PZW, bez możliwości zobaczenia ryb?

Nie wiem gdzie łapałeś na muchowym ale wydaje mi się że przeszedłem prawie cały i wszędzie jest opalikowana :D a co do rybostanu to kiedy byłem w grudniu widziałem jednego pstrąga i stadko jazi (chyba) Dla mnie to pomyłka co się dzieje nad tą wodą, rozumiem funkcjonowanie łowisk "put and take" ale na CP okręg przesadza.



#862 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 22 luty 2016 - 23:30

Nie łowiłem tylko widziałem jak przejeżdżałem nad nią ;)  dało się dostrzec jakieś zakręty, nawisy gałęzi,może i faktycznie paliki, niemniej nie sprawiało wrażenia kanału machniętego na planie od linijki i przejechanego fadromą  ;) a na wspomnianym odcinku spinningowym byłem turystycznie wczoraj, w zasadzie woda do kolan, nawet czysta tylko charakter kanału troszkę niesmak pozostawia ;)  dlatego pytałem o coś  dzikszego :D jakieś łuski na brzegu nawet znalazłem, w miarę świeże, na moje oko od tęczaka.W zasadzie na takiej wodzie to nie mam pojęcia jaki inny gatunek poza pstrągiem mógłby tam się zadomowić. Nie wspominając o rekordowych okazach w opisie łowiska na stronce PZW :lol: Z jednej strony człek by pomachał wędką, a z drugiej dylemat czy to wszystko warte zachodu :)



#863 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 23 luty 2016 - 17:36

Nie łowiłem tylko widziałem jak przejeżdżałem nad nią ;)  dało się dostrzec jakieś zakręty, nawisy gałęzi,może i faktycznie paliki, niemniej nie sprawiało wrażenia kanału machniętego na planie od linijki i przejechanego fadromą  ;) a na wspomnianym odcinku spinningowym byłem turystycznie wczoraj, w zasadzie woda do kolan, nawet czysta tylko charakter kanału troszkę niesmak pozostawia ;)  dlatego pytałem o coś  dzikszego :D jakieś łuski na brzegu nawet znalazłem, w miarę świeże, na moje oko od tęczaka.W zasadzie na takiej wodzie to nie mam pojęcia jaki inny gatunek poza pstrągiem mógłby tam się zadomowić. Nie wspominając o rekordowych okazach w opisie łowiska na stronce PZW :lol: Z jednej strony człek by pomachał wędką, a z drugiej dylemat czy to wszystko warte zachodu :)

Machaj wędą ryby będą... Na Czarnej też masz szansę coś złowić, choć szansa szansie nierówna. Co do dzikości Czarnej Przemszy, to nie znam odcinka poniżej Przeczyc, który nie byłby uregulowany. Jedynie mógł co nieco zdziczeć tu i ówdzie ;)



#864 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 24 luty 2016 - 10:26

Nie łowiłem tylko widziałem jak przejeżdżałem nad nią ;)  dało się dostrzec jakieś zakręty, nawisy gałęzi,może i faktycznie paliki, niemniej nie sprawiało wrażenia kanału machniętego na planie od linijki i przejechanego fadromą  ;) a na wspomnianym odcinku spinningowym byłem turystycznie wczoraj, w zasadzie woda do kolan, nawet czysta tylko charakter kanału troszkę niesmak pozostawia ;)  dlatego pytałem o coś  dzikszego :D jakieś łuski na brzegu nawet znalazłem, w miarę świeże, na moje oko od tęczaka.W zasadzie na takiej wodzie to nie mam pojęcia jaki inny gatunek poza pstrągiem mógłby tam się zadomowić. Nie wspominając o rekordowych okazach w opisie łowiska na stronce PZW :lol: Z jednej strony człek by pomachał wędką, a z drugiej dylemat czy to wszystko warte zachodu :)

warte zachodu było przełom '90/'00, później zrobili regulację, wycinkę krzaków etc i w 2015r znowu robiąc wycinkę jednego z lepszych (zakrzaczonych) odcinków. wcześniej na CP był mase białorybu, cierników, sandaczy, szczupaków, okoni i wszelakich łososiowatych (pstrągi i lipienie), a aktualnie jest lipa straszna



#865 OFFLINE   _Beno

_Beno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2016 - 10:58

Najciekawiej nad brzegami Czarnej Przemszy jest w piątki. Bo w te dni jest zarybianie. "Wędkarze" stoją przy samochodach, prowadzą dyskusje, mało który z grupki wędkarzy łowi. Poruszenie wywołuje pojawienie się samochodu z rybami. Dyskusje milkną, łowcy zajmują miejsca. Starzy bywalce CZP wiedzą w których miejscach będą wpuszczane ryby, więc pędzą by zająć te miejscówki... Z bijącym sercem czekają aż pracownicy okręgu wpuszczą ryby i by móc od razu ogłupiałym pstrągom podać białego twisterka na boczonym troku...I to zadowolenie z siebie kiedy uda mu się "przechytrzyć" taką rybę...



#866 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 24 luty 2016 - 20:36

To tak jak z karpiokami z zarybień. Idzie taki delikwent nad staw jak zarybią, złowi komplet w godzinę, pakuje się i idzie do domu. I on mówi że był na rybach!!! Buahaha.


  • Woytec lubi to

#867 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 25 luty 2016 - 11:17

To tak jak z karpiokami z zarybień. Idzie taki delikwent nad staw jak zarybią, złowi komplet w godzinę, pakuje się i idzie do domu. I on mówi że był na rybach!!! Buahaha.

Najlepsze, że oni się nazywają spiningistami, muszkarzami nawet ;)



#868 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 25 luty 2016 - 11:21

Czyli w zasadzie polski mięsny standard :mellow: Niemniej jednak jak pogoda się ustabilizuje i na to pozwoli to chyba się wybiorę spróbować gdzieś w rejon Pogori IV przetestować wodę ;) a nóż się coś trafi,  byle nie w żebra :D



#869 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2016 - 12:39

Odbiegając trochę..

Był ktoś na Paprocanach zerknąć za okoniem :) ?



#870 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 27 luty 2016 - 23:10

Witajcie.Podepnę się pod temat i zapytam.Orientuje się ktoś z kolegów,jak wygląda sytuacja na Białej w Bielsku i poniżej.Chodzi mi głównie o odcinek,gdzie można już łowić na spinning.Jak wygląda rybostan,czego można się spodziewać,jakie gatunki bytują na tym odcinku?



#871 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 28 luty 2016 - 00:03

Witaj. Ogólnie standard rzeczek PZW - trochę drobnego pstrąga, rzadko coś 40+, o 50+ słyszałem raz, kilka lat temu... Im niżej ścisłego centrum miasta tym więcej kleni. W tym okresie, zwłaszcza w weekendy tłumy... Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#872 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 28 luty 2016 - 10:49

Na Białej jestem praktycznie co weekend.Tak jak napisał kolega tombrajder drobny pstrąg do 35 cm trafia się dość często,kleni sporo,trafiają się dziwne sanitarne przyłowy im bliżej centrum :-)Presja całkiem spora szczególnie przy znanych kleniowych miejscówkach w niedzielę.

#873 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 28 luty 2016 - 18:22

Dzięki wielkie koledzy za odpowiedź na temat Białej.Wybraliśmy się dzisiaj z kolegą na rekonesans nad Białą,ale jak to na pierwszy kontakt z rzeką zapłaciliśmy frycowe.Żadnego kontaktu z rybką.Byliśmy w miejscu gdzie nad Białą przebiega trasa szybkiego ruchu.Może innym razem umówimy się na wspólne wędkowanie i pokażecie nam jaki potencjał ma Biała:)Pozdrawiam

#874 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 28 luty 2016 - 19:07

Podepnę się pod temat Białej jeśli można :) Nie lubię tłoku, a i do Bielska mam kawałek i myślę o przyujściowym odcinku Białej do Wisły... Tak czy inaczej tam się wybiorę bo polubiłem wędrówki brzegiem rzeki nawet jeśli na początku płacę frycowe :) Można liczyć tam na kontakt z jakąś formą życia? Da się tam tam trafić klenia lub jazia? :)

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

 

Pozdrawiam!



#875 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 28 luty 2016 - 21:16

Pewnie że można.Bardzo ciekawy odcinek.Trudne dojście z racji ciężkiego dojazdu ale presja też mniejsza.Akurat dla kogoś kto lubi wędrówki brzegiem.

#876 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 29 luty 2016 - 08:51

Chyba inną Białą znamy, dojazd do ujściowego odcinka jest łatwy i wygodny, gorzej z wędrowaniem wzdłuż brzegu, wysokie burty totalnie zakrzaczone. Dodatkowo otoczenie wyjątkowo parszywe, totalnie zdegradowany teren ZG Silesia.



#877 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 29 luty 2016 - 12:32

Jeżeli Twierdzisz że dojazd od strony np. Kaniowa jest łatwy to faktycznie łowiłmy na innej Białej.Droga która prowadzi pod samo lotnisko ( mostek) jest masakryczna! Chyba że masz 4x4. Normalną osobówka jest mordęga.Dodatkowo mijające ciężkie samochody z kopalni wcale nie ułatwiają poruszania po drodze.

#878 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 29 luty 2016 - 15:14

Spróbuj poszukać innych dróg, ta jest zupełnie przyzwoita https://goo.gl/maps/kCJfjfibpgt , tylko końcówka gruntowa,  zresztą 300 m od końca asfaltu można przejść pieszo. Choć nie wiem po co tam jechać. Jak sam piszesz, to praktycznie teren kopalni.

 

Gdybyś jeszcze nie wiedział, praktycznie cały odcinek przed ujściem wygląda tak https://goo.gl/maps/p4QXUMDhwuQ2, praktycznie brak dojścia do wody, wysokie burty w zielsku.



#879 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 29 luty 2016 - 16:36

Robert wkleiłeś link z mostu na Kaniów koło którego praktycznie mieszkam i dobrze wiesz skoro tam wędkujesz że o tej porze roku nie jest problem dojść do wody.Od samego mostu w stronę Wisły -odcinek nizinny może przez pierwsze 200-300 m jest dość gęsto porośnięty ale i tak są wydeptane ścieżki także można dojść do wody.Po przejściu tych 300 m za pierwszym progiem łowisz i spacerujesz przy samym korycie rzeki a resztę idziesz polem gdzie możesz dojść fajnie do wody.Pewnie że są kawałki z wysoką burtą i obfitymi krzakami szczególnie na wiosnę - latem ale nie ma tragedii.Właśnie dlatego warto pojechać na te odcinki.

#880 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 29 luty 2016 - 17:44

Patrząc na wyżej zalinkowane foty faktycznie można się zniechęcić.... Chociaż ja tam specjalnie nie narzekam na krzaki, w końcu to jest rzeka i jak dla mnie to może być zarośnięta. Odstrasza to przynajmniej wędkarzy którzy cenią sobie wątpliwy komfort w postaci dobrego dojazdu i wygolonych brzegów. Jedyna recepta to wybrać się samemu i przekonać się na własne oczy jak to wygląda :)