Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   obcy74

obcy74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 02 marzec 2016 - 19:37

Jakie tam jest dno? Można brodzić?



#882 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 03 marzec 2016 - 00:52

https://www.google.p...7421,317m/data=!3m1!1e3 Ostatnio w Niedzielę byliśmy z kompanem na Białej i w miejscu na mapie gdzie jest próg na rzece,poniżej brodzić możesz,jest dno pokryte kamieniami.Woda w tym dniu była kryształowo czysta,żadnego kontaktu z rybką.Jednak na temat brodzenia niech wypowiedzą się koledzy,którzy znają tą rzekę-my byliśmy pierwszy raz na Białej.Na pewno w tym roku jeszcze tam zawitamy,pochodzić za Kleniem.


  • Miro 85 lubi to

#883 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 12 marzec 2016 - 06:49

Koledzy gdzie w Śląskim znajdę kropki  ? Tak się składa,że dzikiego pstrąga jeszcze nie złowiłem i planuje podjąć wyzwanie :) 



#884 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 12 marzec 2016 - 15:02

Biała Przemsza

#885 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 12 marzec 2016 - 15:52

Hmm a coś Bliżej Gliwic? Legenda głosi,że kiedyś u mnie w Pyskowicach były pstrągi :D 



#886 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 12 marzec 2016 - 16:09

Mało coś mamy tych cieków na górnym śląsku gdzie można liczyć na pstrąga  :(  sam szukałem czy nie mam coś niedaleko Raciborza i jedynie co znalazłem to biała i czarna Przemsza  -_-



#887 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 13 marzec 2016 - 07:11

Mało coś mamy tych cieków na górnym śląsku gdzie można liczyć na pstrąga  :(  sam szukałem czy nie mam coś niedaleko Raciborza i jedynie co znalazłem to biała i czarna Przemsza  -_-

Dawid bardzo blisko siebie masz Dramę wpadającą do Dzierżna.Spróbuj tam pochodzić za Kropkiem,nie jest to rzeka marzeń,ale zawsze sprawdzić nie zaszkodzi.Podobno,że jest zarybiana Pstrągiem.Jeszcze inna opcja z dopłatą,licencyjny odcinek Czarnej Przemszy. ;)



#888 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 marzec 2016 - 18:50

Dawid bardzo blisko siebie masz Dramę wpadającą do Dzierżna.Spróbuj tam pochodzić za Kropkiem,nie jest to rzeka marzeń,ale zawsze sprawdzić nie zaszkodzi.Podobno,że jest zarybiana Pstrągiem.Jeszcze inna opcja z dopłatą,licencyjny odcinek Czarnej Przemszy. ;)

Podobno na Dramie jest dramatycznie, niedawno ktoś tu pisał, że po kilku wyjazdach był bez kontaktu z rybą. Zastanawiam się czy utrzymywanie takich łowisk w tajemnicy nie przynosi im większej szkody bo obecność większej ilości wędkarzy ograniczyło by aktywność kłusoli i migrację pstrągów do oleju ? 

 

Drama to chyba do tego roku woda no-kill, ale wygląda na to, że zmiany przyszły za późno. 

 

PS: aktualna sytuacja na Dramie, ze strony PZW Tarnowskie Góry


Użytkownik Wojtek2016 edytował ten post 13 marzec 2016 - 18:53


#889 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 14 marzec 2016 - 17:36

Podobno na Dramie jest dramatycznie, niedawno ktoś tu pisał, że po kilku wyjazdach był bez kontaktu z rybą. Zastanawiam się czy utrzymywanie takich łowisk w tajemnicy nie przynosi im większej szkody bo obecność większej ilości wędkarzy ograniczyło by aktywność kłusoli i migrację pstrągów do oleju ? 

 

Drama to chyba do tego roku woda no-kill, ale wygląda na to, że zmiany przyszły za późno. 

 

PS: aktualna sytuacja na Dramie, ze strony PZW Tarnowskie Góry

Lepiej późno niż wcale ;)

 

Pstrąg potokowy - Biała Przemsza, Kanał Szczakowski (ale dla wytrwałych) nie jest blisko z Gliwic, ale jest.

Pstrąg tęczowy, hodowlany, wpuszczany - Czarna Przemsza.



#890 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 marzec 2016 - 12:12

Właśnie. Jak to jest z Czarną Przemszą? Zarybiają jeszcze ?  



#891 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 16 marzec 2016 - 20:05

Lepiej późno niż wcale ;)

 

Pstrąg potokowy - Biała Przemsza, Kanał Szczakowski (ale dla wytrwałych) nie jest blisko z Gliwic, ale jest.

Pstrąg tęczowy, hodowlany, wpuszczany - Czarna Przemsza.

trzeba dodać jeszcze ważną informację n/t Czarnej :P a mianowicie czas przeżycia większości populacji pstrąga liczony jest w minutach, niewielu godzinach a resztki % kilku dni :P


Użytkownik ROOS edytował ten post 16 marzec 2016 - 20:06

  • pitfish lubi to

#892 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 marzec 2016 - 06:31

To widzę, że niewiele się zmieniło. Nie łowiłem tam kilka dobrych lat. Jedynym miejscem z szansą na złowienie "dzikiego" tęczaka były krzaczory przed rozlewiskiem.



#893 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 17 marzec 2016 - 16:13

To widzę, że niewiele się zmieniło. Nie łowiłem tam kilka dobrych lat. Jedynym miejscem z szansą na złowienie "dzikiego" tęczaka były krzaczory przed rozlewiskiem.

wycięli sporo krzaków i drzew

lipa



#894 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 17 marzec 2016 - 17:11

Dzisiaj byłem na rekonesansie bez wędki nad Dramą w kilku miejscach. Woda czysciutka ale płytko, w paru glebszych miejscach udało mi się dostrzec 10cm pstrążki. Poza tym rzeczka wygląda na pustą, szkoda.
  • pitfish lubi to

#895 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 25 marzec 2016 - 09:36

Witam!

Dziś przeczytałem taką oto informację:

http://www.rybnik.co...3266-29746.html

 

Niepokoi mnie trasa przebiegu tego kanału. Pokrywa się ona niemal całkowicie z malowniczą rzeką Rudą.

 

Na 31 stronie tej prezentacji:

http://www.zegluga.w...ANAL_SLASKI.pdf

 

jest napisane wprost, że kanał ma biec przez dolinę rzeki Rudy.

 

Czyżby chciano zaorać jedną z nielicznych dzikich rzeczek w naszym rejonie? :(



#896 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 25 marzec 2016 - 10:22

Witam!

Dziś przeczytałem taką oto informację:

http://www.rybnik.co...3266-29746.html

 

Niepokoi mnie trasa przebiegu tego kanału. Pokrywa się ona niemal całkowicie z malowniczą rzeką Rudą.

 

Na 31 stronie tej prezentacji:

http://www.zegluga.w...ANAL_SLASKI.pdf

 

jest napisane wprost, że kanał ma biec przez dolinę rzeki Rudy.

 

Czyżby chciano zaorać jedną z nielicznych dzikich rzeczek w naszym rejonie? :(

Przedsięwzięcie mam nadzieję nie zostanie nigdy zrealizowane. Ruda to jak ktoś, gdzieś napisał "najbardziej pstrągowa śląska rzeka bez pstrągów" Dawno tam nie byłem, mam nadzieję się wybrać w najbliższym czasie. Zawsze zastanawiałem się czy kropki dały by w niej radę..? Odcinek pomiędzy Rudą Kozielską i Kuźnią Raciborską ok 9 - 10 km. Biegiem rzeki przypuszczam ok 15 - 20 kilometrów, jest wprost stworzony dla pstrąga. Rzeka pięknie meandruje, dno w większości piaszczyste, sporo powalonych drzew. Dawniej sporo tam jeździłem w okresie zimowo - wiosennym. Ostatnie lata jakoś nie było z kim... 

Fotki stare sprzed 7 - 8 lat:

Załączone pliki



#897 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 25 marzec 2016 - 12:15

Ruda jest zaj....fajna bez pstrągów. 

Mam nadzieję, że nikogo nie pokusi wpuścić tam pstrągi. Podobnie jak mam nadzieję, że obecna władza nie zdąży zniszczyć Rudy, ani czegokolwiek budowaniem kanałów.


  • Krupin lubi to

#898 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 25 marzec 2016 - 12:22

Ruda jest zaj....fajna bez pstrągów. 

Mam nadzieję, że nikogo nie pokusi wpuścić tam pstrągi. Podobnie jak mam nadzieję, że obecna władza nie zdąży zniszczyć Rudy, ani czegokolwiek budowaniem kanałów.

Tak po zastanowieniu to masz rację. Bo na tym odcinku nie ma w zasadzie jadalnych ryb :)



#899 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 19:54

...Niepokoi mnie trasa przebiegu tego kanału. Pokrywa się ona niemal całkowicie z malowniczą rzeką Rudą.
...kanał ma biec przez dolinę rzeki Rudy.
 
Czyżby chciano zaorać jedną z nielicznych dzikich rzeczek w naszym rejonie? :(


Inwestycja jest ogromna, co za tym idzie tanio nie będzie !
Jeśli faktycznie dojdzie do skutku, to szlag trafi jeden z ostatnich malowniczych odcinków rzeki w naszym regionie :(.
 
@Janusz1966
Czy kropek dałby tam radę - IMO bez problemu. Kiedyś szczerze ubolewałem że ich tam nie ma, nawet w głowie rodził się szczwany plan -zarybiania-.
Z perspektywy czasu, jednak cieszę się że teren dalej jest dziki nie zadeptany i nie rozjeżdżony - i niech tak zostanie !
Parafrazując, gdyby kropek tam był i nawet No Kill tam był, to choćby przyszło z SSR-u stu atletów i każdy z nich zjadłby sto kotletów to i tak tej wody nie upilnują -_-.
 

Tak po zastanowieniu to masz rację. Bo na tym odcinku nie ma w zasadzie jadalnych ryb :)

 
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ?
W tym tygodniu znalazłem dwa słoiki z glizdami, czy coś więcej muszę dodawać ?
 
Niestety ale okoliczni Hunowie uważają to co tam jeszcze pływa za przysmak palce lizać ... wa ich mać.
Panieeee jakie kacz, jakie riliz ? Łocet, cytryna, przyprawa Kamisa i na patelnie bo naród głodny !
 
Często tam bywam (wiosna, lato, wczesna jesień), cisza i spokój - uwielbiam te rudzkie klimaty.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 25 marzec 2016 - 19:57


#900 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 marzec 2016 - 17:08

Pstrąg nie da tam rady, to chyba najcieplejsza rzeka w Polsce, zimą to nie byłby problem, gorzej latem, jeszcze jakby puścili syf z Nacyny, woda ma wtedy kolor asfaltu...