Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 luty 2017 - 22:06

Panowie ta różowa rura to poręcz z mostu :-)
Chodzi o tą pianę w tle... na tym zdjęciulepiej widać.

c33610d88ee5a4044088029af4d1f7f7.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#1182 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 luty 2017 - 22:15

[IMG]https://uploads.tapa...d19636.jpg[/IMGc0c913d45cb6f1d91e295bcd28cdbe1e.jpg96e189cc4a275bce17c7d1939da960ac.jpg
78fe16f764efbce01530deca11373aff.jpg
30950d46483bba73851698842eb833eb.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#1183 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 02 luty 2017 - 09:40

Te zdjęcia powinniście załączyć do pisma, podać adresy albo współrzędne GPS i złożyć w Gminie, na Straży Miejskiej i do Wojewódzkiego Inspektora Środowiska. Będzie to bardziej skuteczne niż tu na forum ;)



#1184 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 luty 2017 - 10:09

Te zdjęcia powinniście załączyć do pisma, podać adresy albo współrzędne GPS i złożyć w Gminie, na Straży Miejskiej i do Wojewódzkiego Inspektora Środowiska. Będzie to bardziej skuteczne niż tu na forum ;)

A myślisz że nie były ? Prywatnie wysyłałem maile z fotkami i dokładnymi danymi GPS.
Nikt się sprawa niechciał zająć.

[IMG]https://uploads.tapa...d19636.jpg[/IMGc0c913d45cb6f1d91e295bcd28cdbe1e.jpg96e189cc4a275bce17c7d1939da960ac.jpg
78fe16f764efbce01530deca11373aff.jpg
30950d46483bba73851698842eb833eb.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#1185 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 05 luty 2017 - 23:30

Czesc koledzy.Dzisiaj rekonesans po Bialej Przemszy,od młyna w Okradzionowie do mostu poniżej łowiska sekcji pzw Sławków(odcinek No Kill).Bez kontaktu z Kropkami.Woda jeszcze śniegowo-lodowata,ale przejrzystość idealna do łowienia.Ogólnie nad wodą ok.20 wędkujących i żadnej wiadomości o kontacie z Pstrągami.

#1186 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 07 luty 2017 - 11:36

znam dwie wody gdzie są duże drapieżniki ale obłożenie karpiarzy jest duże i mają swoje miejsca na większej części łowiska, więc pozostają słabe miejscówki albo w ogóle ich brak, a szkoda :s

zgadajmy się w końcu i przegwałćmy w okręgu zakaz wywożenia przynęt i stawiania jakichś gównianych zrywek!

albo łowimy rzucając z ręki, albo wędkujemy ze środka pływającego.

Panowie! nie na jednej wodzie. wywalczmy to dla okręgu! mało nas?

powalczmy też o konkretne kontrole nad rzekami. taki np. Pan Wilk potrafi przeprowadzić (oczywiście nie osobiście) kilka/naście kontroli dziennie na niedługim w gruncie rzeczy kawałku Wisły. PZW to chyba spora organizacja od której powinniśmy (i mamy do tego pełne prawo) wymagać. 

wymagajmy przede wszystkim logiki (bo taki np. 50 ha zbiornik obstawiany zrywkami  uniemożliwiającymi pływanie to trąci lekką prywatą), a rzeka przegrodzona siatami to czyste to, no... wiecie z czym rzecz.

sam zakaz spinningowania na przedwiośniu to też ukłon w stronę kłusoli.

kto jak nie spinningista jest pierwszym patrolującym wodę PZW? kontroler? błagam!

ja nie rozumiem, że inni "właściciele' wód potrafią sobie z tym (czyt. skurwysyństwem) w jakimś stopniu poradzić, okręg katowicki skurwysyństwo wspiera.


Użytkownik StCroix edytował ten post 07 luty 2017 - 12:20


#1187 OFFLINE   zdzichurybak

zdzichurybak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 07 luty 2017 - 14:46

z ciekawości na którym odcinku Wisły takie kontrole częste ? 



#1188 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 07 luty 2017 - 15:16

z ciekawości na którym odcinku Wisły takie kontrole częste ? 

Na OS-ie, może te kilkanaście to lekka przesada ale przynajmniej raz dziennie ktoś jest.


  • zdzichurybak lubi to

#1189 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 07 luty 2017 - 15:34

z ciekawości na którym odcinku Wisły takie kontrole częste ? 

 

http://podroze.onet....la-mala-1/sgbd0

http://www.malawisla...Gdzie_kupic.htm


  • zdzichurybak lubi to

#1190 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 07 luty 2017 - 15:45

ciurki pstrągowe w o/katowice są mocno eksploatowane :( przez ptactwo i kłusoli :/

01.02.2017 - Biała Przemsza 5 minut łowienia, drugi zakręt i oczom ich ukazał się kormoran wpi...cy potokowca koło 30cm, kilkanaście minut niżej oczom ich ukazała się czapla szara i kolejny kormoran, zero brań, jeden mały pstrąg w wodzie widziany koło fabryki. ludzi sporo (koło 7:00-8:00 rano widziałem kilkunastu łowiących na no-kill)

nie wiem ile jest prawdy ale na Czarnej Przemszy koło 200szt kormorana widzieli :S

jeziora pomarzły to rzeki eksplorują ;(


Użytkownik ROOS edytował ten post 07 luty 2017 - 15:46


#1191 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 07 luty 2017 - 17:51

Wyciąganie zbyt pochopnie zbyt daleko idących wniosków nigdy niczemu dobremu nie służyło ;)

 

Na początku mnie wku...znaczy denerwowały teksty typu:

A bo to grunciarze mięsiarze...

Na korbę się nie liczy...

Muszkarze to elita (elyta)...

Zakazać trollingu

Zakazać spinningu

Zakazać wywózki

Zakazać k... wszystkiego

Wytępić kormorany

Wytruć wydry

Kłusownicy wszystko wybierają...

Nie biero bo nie zarybiajo...

 

Teraz mnie to bawi, zrywam boki :D Dlaczego? Bo jak mawiał podobno Albert Einstein "Głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać różnych rezultatów". Ale teraz taki czas od polityki po wędkarstwo, wszędzie podział. Jeden drugiemu wilkiem, a u wędkarzy okoniem staje. A wymówki, że ryb nie można połowić odkąd tylko sięgam pamięcią te same. 

 

Górny Śląsk. Gdzie na ryby? - odpowiadam: "Gdzie indziej!" Wszędzie i zawsze pasuje :P



#1192 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 07 luty 2017 - 18:16

Grunciarze zawsze będą siłą przewodnią narodu w Pzw Katowicach, jest ich zdecydowana większości, w większości kół wymogą to czego im potrzeba. Nie bez powodu 90% procent kasy na zarybienie jest przeznaczona na karpia (info od członka Z.O.). Taka transakcja trochę jak w sklepie rybnym, tylko trzeba go złowić, ale to nie problem, karp wpuszczany z hodowli, w 90 % w pierwszym miesiącu zostaje odłowiony, idzie jak baranek na rzeź, ważne aby się karta zwróciła. Absolutnie nie piję do karpiarzy, robią wspaniałą robotę i są również, jeżeli nie bardziej C&R jak spinningiści, przykładem niech będzie zbiornik Eko.. (coś tam) w Piekarach i Dzierżno Duże. Nasze wody stojące w większości przypominają trochę wanny przed Świętami Bożego Narodzenia. Napuścimy karpia, złowimy i zjemy, a potem do następnych Świąt...



#1193 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 07 luty 2017 - 18:23

Fajnieś to Pitfish napisał. A najbardziej mi się spodobało "zakazać k... wszystkiego". A z rybami to faktycznie na razie nie jest za wesoło, ja w tym roku wizytowałem już 4 pstrągowe rzeki i dotknięcia nie miałem. Ale jak przyjdzie ich czas to się na 100% ruszą. A przewietrzyć się (bo przecież nie napiszę pooddychać czystym powietrzem) i tak jest fajnie i zawsze warto :)


  • pitfish i Bander lubią to

#1194 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 07 luty 2017 - 18:32

I z Opolem znowu dupa. Mieszkam blisko granicy województw, więc bliżej mi nad Odrę w Kędzierzynie czy Turawę, niż nad Pogorię, czy Dziećkowice. Ale jak co roku problem nie do przejścia. Macie pomysł jak w tym roku popłacić te składki?


  • pitfish lubi to

#1195 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 07 luty 2017 - 19:08

Trzeba zaczekać do 14/02- bo dzień wcześniej zbierają się w zarządzie PZW Opole, żeby łaskawie wyrazić zgode na opłacaanie składek we wszystkich kołach okręgu Opole, a nie tylko w centrali... ja już nie mam siły tego komentować- swoje żale wylałe w temacie PZW od kuchni w dziale C&R.



#1196 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 07 luty 2017 - 19:25

Trzeba zaczekać do 14/02- bo dzień wcześniej zbierają się w zarządzie PZW Opole, żeby łaskawie wyrazić zgode na opłacaanie składek we wszystkich kołach okręgu Opole, a nie tylko w centrali... ja już nie mam siły tego komentować- swoje żale wylałe w temacie PZW od kuchni w dziale C&R.

Poczytałem, w pełni się z Tobą zgadzam.



#1197 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 07 luty 2017 - 20:25

@Olo1970 Zapłać tam gdzie wędkujesz.

 

P.S. Ja np ubolewam, że PZW nie robi porozumień ze Szwecją...


Użytkownik pitfish edytował ten post 07 luty 2017 - 20:25


#1198 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 luty 2017 - 23:25

A myślisz że nie były ? Prywatnie wysyłałem maile z fotkami i dokładnymi danymi GPS.
Nikt się sprawa niechciał zająć.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Kolego Flower, a gdzie to dokładnie zgłaszałeś?

#1199 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 luty 2017 - 08:31

Kolego Flower, a gdzie to dokładnie zgłaszałeś?

W okręgu PZW Katowice. Stwierdzili że to nie w ich gestii i radzili pisać do RZGW Gliwice co też zrobiłem. Tutaj juz byl brak odpowiedzi.
Potem poszedłem do wydziału ochrony środowiska starostwa w Tarnowskich Górach. Tutaj naczelnik mi wytłumaczył że oni nic nie mogą i mam pisać do WIOS o/Czestochowa co też zostalo zrobione. W wyniku działania tej instytucji ukarano drukarnie, która dostała nakaz likwidacji rur którymi spuszczali te ścieki do dramy.
Natomiast pozostałe rury należą do osób prywatnych a WIOS może kontrolować tylko firmy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • krzysiek-es lubi to

#1200 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2017 - 09:21

Szkoda, ze taka praca poszła na marne, nie do końca, ale tyle zachodu, a "ukarali" tyko tą drukarnie.


Czyli wychodzi na to, że nie ma co próbować...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych