Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Kosiarka spalinowa


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 post贸w
  • LokalizacjaZS
  • Imi臋:Marek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 13:40

Mia艂em kilka ,nawet z nap臋dem ale si臋 nap臋d posypa艂 i naprawa teoretycznie nieop艂acalna.

Teraz mam NAC-a z 12 lat jak nie wi臋cej i bardzo sobie chwal臋. Pali od strza艂a ,czwarty n贸偶 ju偶 mam bo du偶o ma do koszenia .Odliczaj膮c zabudow臋 i inne szopy :) to ponad dwa ty艣 metr贸w. 

Co do zakr臋t贸w tudzie偶 innych oes贸w mi臋dzy drzewkami  to nale偶y wybra膰 z wi臋kszymi ko艂ami z ty艂u i nie mamy 偶adnego dyskomfortu z jazdy, nawet z pe艂nym koszem jad臋 ponad 90 metr贸w i jest ok.

 

Teraz gdybym mia艂 kupi膰 now膮 to rozwa偶y艂bym  te偶 Nac-a albo Oleo Mac bez nap臋du . Mam pilark臋 艂a艅cuchow膮 Oleo Mac i naprawd臋 spoko sprz臋t . 


U偶ytkownik M a r a s edytowa艂 ten post 30 czerwiec 2020 - 13:41


#22 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Zbyszek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 21:18

Automatyczna trawy nie zbierze, trzeba zgrabi膰. Mo偶na zostawi膰 by zgni艂a,troch臋 s艂abo.

 

Ty chyba nigdy z autonomiczn膮 nie mia艂es doczynienia

przeciez to kosi codzienie a przy odpowiednim sprzecie i 2 razy dziennie

a nie raz na tydzie艅 i jak kosiarka rotacyjna pokos zostawia

 

po skoszeniu pozostaje py艂 bo ile skosi: 2 mm -3mm?

idealnie sie rozk艂膮da i s艂u偶y na za naw贸偶 dla trawy

 

wiec  to  co zgnije nawozi nowa trawe

 

Nie pisz臋 o Ryobi i Dragonie, ale wydaje mi si臋, 偶e stawiacie ten sprz臋t powy偶ej wymienianych przeze mnie. I dla pe艂ni obrazu nie mam (opsss, sorki mam jeden multiczek bardzo taniutki, odkupiony od znajomego za st贸wk臋 dla zaspokojenia ciekawo艣ci ;) ) i zapewne nie nie kupi臋 wi臋cej, ale mam kilka w臋dek z pazurem z Alii... i bawi臋 si臋 z nimi 艣wietnie na rybach (pomimo tego, 偶e widz臋 spor膮 r贸偶nice z w臋dkami og贸lnie znanych firm Japo艅skich czy Ameryka艅skich) :)

 

 

Automatyczna trawy nie zbierze, trzeba zgrabi膰. Mo偶na zostawi膰 by zgni艂a,troch臋 s艂abo.

Mam grubo ponad 1000 m2 trawnika, kosz臋 wi臋kszo艣膰 terenu raz w tygodniu. U偶ywam  NACa z silnikiem B&S co艣 ko艂o 5KM, 55 cm szeroko艣ci koszenia. Olej wymieniam raz w roku, 艣wiec臋 co 3-4 lata podobnie filtr powietrza(jedno i drugie przeczyszczam raz do roku) na zim臋 wykr臋cam 艣wiece i kilka ml oleju do 艣rodka daje i r臋cznie lekko wa艂em zakr臋c臋 by si臋 dobrze rozsmarowa艂, preparatem antykorozyjnym wypsikam dok艂adnie obudow臋,linki popsikam oliwk膮 rowerow膮 . Co pewien czas myjk膮 ci艣nieniow膮 umyje w trakcie sezonu. Ze 3 mo偶e 4 razy wymieni艂em spr臋偶ynk臋 od艂膮czaj膮c膮 nap臋d i przy okazji zabezpieczam przez korozj膮 rami臋, kt贸re owa spr臋偶ynka odci膮ga. Raz komplet linek wymieni艂em, pasek nap臋du i n贸偶. Mam ju偶 j膮 15 lat i raczej si臋 nie zanosi na wymian臋.


  • puszek7 lubi to

#23 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 post贸w
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imi臋:Marcin

Napisano 30 czerwiec 2020 - 21:27

Od dw贸ch lat 艣migam z Lamborghini BRM 4650 STL z nap臋dem (obecnie ci臋cie 700m2 dwa razy w tygodniu) i nie narzekam. Zobaczymy co bedzie po 5 latach. Moje pierwsze Lambo :D  ;) 


  • biturbo i bob74 lubi膮 to

#24 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 30 czerwiec 2020 - 22:35

3 ary 7 ar贸w . To偶 to bym no偶yczkami wyci膮艂. Honda kosiarka i podkaszarka stihl 490 oko艂o ha co 2 tygodnie. Na Wasze potrzeby 300 m 2 to motochina i wio. 


U偶ytkownik biturbo edytowa艂 ten post 30 czerwiec 2020 - 23:05


#25 OFFLINE   DAN666

DAN666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 post贸w
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imi臋:Daniel
  • Nazwisko:Cie艣lak

Napisano 30 czerwiec 2020 - 22:47

Ja polecam Torro, ma aluminiowy korpus i jak trzeba to i drzewko zetnie 馃檪, moja ma z 10lat i dzia艂a jak nale偶y silnik jakie艣 6km nap臋d, trzy biegi i nie ma bata a teren 3000m2 do koszenia

#26 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 post贸w
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imi臋:Przemek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 23:29

227026cba10e76a7c98da0869126d246.jpg
9cc35847980bbc3b2e398916224ce0db.jpg
30 ar贸w (jak wida膰 drzewek sporo a dokasza膰 nie trzeba)... 2 razy do roku wertykulacja . Problem z g艂owy.
a kosiarki i koszenie temat rzeka :) my艣le 偶e co艣 tam mog臋 si臋 zna膰 w tej dziedzinie . Pozdrawiam wszystkich zkosiarkowanych :)


Tapatalkniete z iPhone 7
  • biturbo i MarCinFin lubi膮 to

#27 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 post贸w

Napisano 15 marzec 2024 - 08:03

Cze艣膰, szukam u偶ywanego traktorka kosiarki z koszem. Mo偶e macie namiar na pewny sprz臋t albo pewnego handlarza na podkarpaciu, 艣wi臋tokrzyskie. Silnik brigsa na hydrostacie powy偶ej 15KM. Z innych rejon贸w r贸wnie偶 rozwa偶臋 oferty. Pozdrawiam

#28 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 post贸w
  • LokalizacjaZS
  • Imi臋:Marek

Napisano 15 marzec 2024 - 08:29

Cze艣膰, szukam u偶ywanego traktorka kosiarki z koszem. Mo偶e macie namiar na pewny sprz臋t albo pewnego handlarza na podkarpaciu, 艣wi臋tokrzyskie. Silnik brigsa na hydrostacie powy偶ej 15KM. Z innych rejon贸w r贸wnie偶 rozwa偶臋 oferty. Pozdrawiam

 

My艣l臋 ,偶e nie warto ogranicza膰 si臋 tylko do wyboru B&S  a rozszerzy膰  poszukiwania traktorka z silnikiem Loncin . Opinie o tym motorku s膮 naprawd臋 pozytywne. Co do hydrostatu to jak najbardziej dobry kierunek . 

 

Temat 艣ledz臋 oko艂o roku i powiem Ci ,偶e ceny u偶ywanych traktork贸w s膮 poprostu nie adekwatne do tego co otrzymujemy w zamian. Trzeba si臋 liczy膰 z tym ,偶e handlarze naprawd臋 potrafi膮 odpicowa膰 traktorek aby wygl膮da艂 na ma艂o u偶ywany a w rzeczywisto艣ci otrzymujemy zjechany sprz臋t ,kt贸ry s艂u偶y艂 d艂ugie lata np. w komunalce. I teraz jak przyjdzie Ci naprawi膰 skrzyni臋 hydrostatyczn膮 plus 艂o偶yska w kosisku do tego nowe no偶e i robocizna to cena mo偶e przekroczy膰 cen臋 netto nowego sprz臋tu. 

Osobi艣cie odpu艣ci艂em u偶ywk臋 na ju偶 wol臋 jeszcze przez rok pobiega膰 z pchan膮 kosiark膮 i kupi膰 nieco p贸藕niej nowy i najprawdopodobniej b臋dzie  na silniku Loncin-a

Wracaj膮c do cen ,tak jak ceny nowych ros艂y z roku  na rok  to tak mniej wi臋cej od roku ju偶 stan臋艂y i pojawia艂y si臋 te偶 promocje .Teraz przed samym sezonem z promk膮 mo偶e by膰 ci臋偶ko ale warto negocjowa膰 .



#29 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 post贸w
  • LokalizacjaSudety / Kotlina K艂odzka
  • Imi臋:Tomek

Napisano 15 marzec 2024 - 09:36

Ja mam taki problem z kosiark膮.... Od pewnego momentu przesta艂a zbiera膰 do kosza i wywala traw臋 . Kosz zape艂nia w 30% i koniec. Trawa sucha, n贸偶 ostry, nie wiem o co chodzi... Chyba trzeba zmieni膰 kosiark臋 ?
  • szczupak1 lubi to

#30 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 post贸w
  • Lokalizacja呕ywiec
  • Imi臋:Kamil

Napisano 15 marzec 2024 - 09:48

Ja mam taki problem z kosiark膮.... Od pewnego momentu przesta艂a zbiera膰 do kosza i wywala traw臋 . Kosz zape艂nia w 30% i koniec. Trawa sucha, n贸偶 ostry, nie wiem o co chodzi... Chyba trzeba zmieni膰 kosiark臋 ?

Podejd藕 do jakiego艣 punktu z kosiarkami i kup jaki艣 dobry n贸偶 zbieraj膮cy. One te偶 maj膮 du偶e znaczenie

#31 OFFLINE   ask

ask

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 post贸w

Napisano 15 marzec 2024 - 09:52

Ja mam taki problem z kosiark膮.... Od pewnego momentu przesta艂a zbiera膰 do kosza i wywala traw臋 . Kosz zape艂nia w 30% i koniec. Trawa sucha, n贸偶 ostry, nie wiem o co chodzi... Chyba trzeba zmieni膰 kosiark臋 ?

Cud贸w to nie ma ... jak przedtem zape艂nia艂a kosz to i teraz powinna. Mi przychodz膮 trzy mozliwe przyczyny zmiany
1. Czy nie zmieniales noza i nowy ma inn膮 geometri臋
2. czy kosz nie jest zabity brudem i nie ma przeplywu powietrza, dodatkowo jak wyglada kosiarka od spodu, sprawd藕 czy nie jest tam zabita obudowa piachem i traw膮
3. Czy silnik pracuje na w艂a艣cwych obrotach
  • guciolucky, TomekSudety i szczupak1 lubi膮 to

#32 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 19 marzec 2024 - 18:24

Witam mam u偶ywam ju偶 kilka dobrych lat Hond臋 hydrostatic, szeroki rozstaw maszyna z nap臋dem trawa po pas i idzie jak szalona traktorek stawa艂 a ta sz艂a. Mam do koszenia jakie艣 3000 m ;). Polecam warta swojej ceny.

#33 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 post贸w
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 02 kwiecie艅 2024 - 22:14

A ja podobna z linku 6 lat bez awarii

Dopiero teraz wymieni艂em rozrusznik za 150 z艂

https://allegro.pl/o...6w1-13238067386



#34 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 post贸w
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 02 kwiecie艅 2024 - 22:15

Ja mam taki problem z kosiark膮.... Od pewnego momentu przesta艂a zbiera膰 do kosza i wywala traw臋 . Kosz zape艂nia w 30% i koniec. Trawa sucha, n贸偶 ostry, nie wiem o co chodzi... Chyba trzeba zmieni膰 kosiark臋 ?

Brudny kosz i n贸偶 do wymiany. Na bank !!!!!!!!!!!!!!


  • highvoltage lubi to

#35 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:C&R

Napisano 03 kwiecie艅 2024 - 19:06

Lub koszona trawa jest mokra i "zakleja" ca艂膮 kosiark臋



#36 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 05 kwiecie艅 2024 - 11:56

Zmie艅/uaktualnij oprogramowanie kosiarki, ewentualnie zmie艅 偶on臋 B)


  • szczupak1 lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych