Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Galeria fotograficzna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 06 luty 2007 - 07:55

Remku kupiłeś aparat? <_< , gratuluje ...

Galeria powinn zawierać 1 maksymalnie 2 foldery , z prostej przyczyny , mając 10 kategorii będziemy się zastanawiac nad tym gdzie dane zdjęcie pasuje ... Co do zatwierdzania przez admina, uważam to za najlepszy pomysł w galerii z prostej przyczyny , forum ma styl i klase w momencie gdy każdy zacznie wysyłać co jemu sie akurat podoba galeria będzie podobna do setki innych znajdujących się na stronach wedkarskich , a co tam jest sami wiecie ... a ja nie chce oglądać waszych kuchni... <_< , z czasem gdy już będzie troszke zdjec , może bedzie można zrezygnować z admina , bo jesli bedzie wysoki poziom , to nikt nie wstawi gniota bo sam stwierdzi , ze mu nie pasuje jego zdjecie do calosci ... Oczywiscie istnieje ryzyko , ze admin bedzie na tyle surowy ze nie bedzie zdjęć , albo bedzie faworyzowal swoich znajomych , co doprowadzi do niezdrowej sytuacji i statycznosci galerii co z kolei doprowadzi do reakcji buntowniczych ze strony użytkowników , a w konsekwencji do ogólnego niezadowolenia użytkowników , co bedzie owocowało spadkiem spoleczności jarkowej , co doprowadzi do odejscia sponsorów , co w konsekwencji może doprowadzic do zamkniecia forum , bo po co formum na ktorym nikogo nie ma ... jak wiec widzicie otwarcie galerii moze spowodowac upadek jerkbaita , może warto to jeszcze przemyślec? <_< <_< <_< .. oglądaliście film REJS? :mellow: :mellow: :mellow:

#22 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 06 luty 2007 - 09:13

Ja bym chętnie zobaczył dwa foldery:
1.Nasze ryby
2.Wędkarskie klimaty (tu byłyby krajobrazy i inne fotki z naszych wypraw)

Nie przesadzałbym z wymogami co do fotek,bo to nie forum fotograficzne,a skutek będzie taki,że fotki będą dawać 3 osoby na krzyż ,posiadające odpowiedni sprzęt i wiedzę.
Dla wielu z nas najważniejsze jest dobro rybek ,wiec nie ma czasu za zabawę w przdłużanie holu ,żeby ryba ładnie chlapnęła ogonem a poźniej jeszcze ,żeby cierpliwie pozowała do serii zdjęć.


#23 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 06 luty 2007 - 09:28

Jeśli rozumiem to ma być GALERIA, a to zobowiązuje ... zwykłe fotki będą dalej w wątkach , a forma którą proponujesz już jest na RO <_< , nie polecam ....

#24 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 06 luty 2007 - 09:44

Przedewszystkim to jest forum dla wędkarzy a fotografia jest tu tylko dodatkiem.
Słowo Galeria do nieczego nie zobowiązuje,przynajmniej nie w internecie.Tak poprostu zwykło nazywać sie na stronach,czy forach miejsca do zamieszczania fotek,i tyle.

Ze wzgledu na sprawność RO,nie miałem okazji oglądać ich zdjęć.
Na WCWI ta forma sprawdza się nieżle.

#25 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 luty 2007 - 10:02

A kiedy ta galeryjka będzie chodziła/
Tez pochwalam pomysł cenzury.


#26 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 06 luty 2007 - 10:03

Remku, jeśli mógłbym słowo. Podoba mi się pomysł Galerii, nawet bardzo. Moim zdaniem na początek w zupełności wystarczy jeden dział, np. wędkarstwo w obiektywie :mellow: . I tyle. Co do oceny zdjęć przez redakcję - myślę, że na starcie jest to konieczne, do wyznaczenia jakiegoś poziomu. Cieszmy nasze oczy ładnymi obrazkami. Może kiedyś wydasz album Fotografie Jerbait :mellow:
Pozdrawiam, Jacek

Ps.
@Maciejowaty - w Galerii powinno znaleźć się to, co najlepsze. Do tego służy właśnie Galeria :mellow:

#27 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 06 luty 2007 - 10:23

Jacku,mam kolegę fotografa i wiem jak trudno jest zrobić dobre zdjęcie.
Obawiam się ,że na forum jest góra kilka osób,które są w stanie takowe wykonać(wiedza,doświadczenie,odpowiedni sprzęt).
Ja chciałbym ogladać fotki wszystkich forumowiczów a nie kilku osób.

Fajnie byłoby ,gdyby fotki można bylo komentować.Chodzi głównie o możliwość opisania wrunków połowu,przynęty,ew.miejscówki :mellow: itp.To pozwoli zdobywać wędkarską wiedzę i wyciągać jakieś wnioski dotyczące połowu danego gatunku.

Pozdrawiam :D

#28 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 06 luty 2007 - 10:31

@Maciejowaty - oczywiście masz rację. Pisząc o poziomie prac, nie miałem na myśli jakiegoś niebotycznego poziomu. Wszak jesteśmy wędkarzami ;) Ale naprawdę nie chcę tu oglądać zdjęć z telefonów komórkowych, czy ze ślicznych łazienek :mellow: Trzeba się nieco postarać.
Mi również podoba się pomysł komentarzy pod zdjęciami.

#29 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 06 luty 2007 - 10:45

Remek już napewno zadba o to,żeby nie oglądać nowego ręcznika i pięknych płytek w łazience ;)
Jak galeria ruszy to zobaczymy jak to będzie wyglądać :D

ps.troszkę głupio będzie wieszać zdjęcia obok twórczości Andrzeja Lipińskiego,Tomka w,czy Roberta....ale co tam :mellow:

#30 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 luty 2007 - 10:53

Może i głupio B) , ale uważam, że będzie to prowadziło do podniesienia poziomu fotografii na forum - w tym mojej twórczości :mellow: .

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2007 - 13:09

Cześć,
Rzeczywiście chciałbym by jakość zdjęć galerii była na troszkę wyższym poziomie. Absolutnie wykluczam możliwość umieszczania zdjęć, które nie są zgodne ze ścieżką, którą obraliśmy C&R. Galeria również miała by być pewnego rodzaju wyróżnieniem dla osób, które wykonają ładniejsze zdjęcia. Możliwość publikacji zdjęć na forum pozostawiam w niezmienionej formie.

Pozdrawiam
Remek


#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2007 - 17:30

Moje kolejne dwa grosze.... ciesze sie ze przybywa zwolennikow... minimalizmu, jesli chodzi o strukture galerii :D

natomiast mam powazne obawy jezli chodzi o mozliwosc komentowania zdjec - bawiam sie ze moze przybyc kolejna dzialka do moderacji, a i tak jest kupe roboty na forum. Mozliwosc rankingu, jakies oceny poprzez zaznaczenie ilosci gwiazdek np - tak, ale mozliwosc pisemnych komentarzy - dla mnie nie.

Podobnie jak czesc przedmowcow opowiadam sie zdecydowanie za Galeria ... z wielkiej litery. Powielanie wzorcow funkcjonujacych w innych miejscach w internecie nic nie wniesie.
Nie widze nic zlego w wysokim postawieniu poprzeczki dla zdjec funkcjionujacych w Galerii. Moim zdnaiem poprzeczka powinna byc postawiona bardzo wysoko, nawet jesli ograniczy to ilosc prac zamieszczanych w galerii, to trudno. Dla fotografii amatorskiej jest forum, Galeria to Galeria. Przecietne zdjecie to moim zdaniem za malo, jesli ma obowiazywac tylko jakis standard minimum to szkoda zachodu z tworzeniem Galerii - takie jest moje zdanie :D

Pozdrawiam





#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2007 - 18:49

Cześć,
Generalnie, jeśli czasu starczy, galerię chciałbym uruchomić przed targami. Tam chciałbym umieścić zdjęcia, które będą prezentowane na ekspozycji. Niestety ostatnio liczba obowiązków mnie znacznie obciąża więc termin jest troszkę zagrożony.

Ja widzę galerię tak:
1. Ocena
2. Brak komentarzy - bo to kolejne miejsce w którym będę się musiał tłumaczyć dlaczego ten komentarz zostawiłem a tamten nie.
3. Zdjęcia powinny prezentować odpowiedni poziom - tzn. nie wymagam by były to zdjęcia artystyczne, a osoba je rąbiąca miała wykształcenie wyższe fotograficzne czy skończoną akademię sztuk pięknych - chodzi o pewną jakość, z której ta galeria miałaby słynąć. Widząc zdjęcia publikowane na forum jestem przekonany, że prac będzie sporo i będą to zdjęcia nie tylko jednej lub dwóch forumowiczów.
4. Podział - ja to widzę tak - minimalizacja ale jednak

- Wędkarz i ryba w akcji - ogólnie zdjęcia wędkarskie
- Rekordy forumowiczów - duże ryby i rekordy naszych forumowiczów
- Przyroda wędkarska - zwierzęta, niekoniecznie ryby, oraz krajobrazy, widoki i ciekawostki - oczywiście tematyka około wędkarska
- Sprzęt wędkarski w obiektywie - ładne zdjęcia przynęt, kołowrotków oraz wędzisk i innych drobiazgów

5. Zdjęcia do poszczególnych kategorii będą mogli dodać wszyscy ale administrator będzie to akceptował.

Pozdrawiam
Remek

#34 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 06 luty 2007 - 19:39

2. Brak komentarzy - bo to kolejne miejsce w którym będę się musiał tłumaczyć dlaczego ten komentarz zostawiłem a tamten nie.


no tu bym sie nie zgodził, jak beda komentarze nie odpowiednie to znajdzie sie na pewno chetny do moderowania...


a co z galeria autorska??

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2007 - 19:51

[quote]
2. Brak komentarzy - bo to kolejne miejsce w którym będę się musiał tłumaczyć dlaczego ten komentarz zostawiłem a tamten nie.
[/quote]

no tu bym sie nie zgodził, jak beda komentarze nie odpowiednie to znajdzie sie na pewno chetny do moderowania...


a co z galeria autorska??
[/quote]

Zróbmy tak. Posłucham jeszcze innych opinii. Jeśli rzeczywiście większość będzie za to uruchomię z komentarzami jednak od razu sobie zastrzegam, że jeśli będzie dużo wpisów niezgodnych z linią to wyłączę tą opcję - zamiast moderować wolę napisać kilka fajnych artykułów albo dodać nową funkcję na forum (to samo dotyczy forum głównego).

Galeria autorska na razie nie. Tutaj to już wymaga ogromnego zaangażowania i integracji z forum itd. Przykro mi ale wymaga to dość sporych zmian w systemie i musiałbym dłużej pogrzebać byście mieli tylko jednego nicka do logowania. W przyszłości może tak, teraz nie. Uruchomimy wersję podstawową to zastanowimy się co dalej.

Pozdrawiam
Remek

#36 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 luty 2007 - 19:54

Jeżeli fotki będą miały tytuł lub numer spokojnie ( jak ktoś chce) komentować w OGÓLNE B)

#37 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 06 luty 2007 - 19:58

Jeżeli fotki będą miały tytuł lub numer spokojnie ( jak ktoś chce) komentować w OGÓLNE B)


w ten sposob zrobi sie balagan na forum i ciezko bedzie cos znalesc (jak dobrze cie zrozumialem)

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2007 - 19:59

Jeżeli fotki będą miały tytuł lub numer spokojnie ( jak ktoś chce) komentować w OGÓLNE B)


Fotki będą mogły mieć:
1. Tytuł
2. Opis
3. Słowa kluczowe
4. Autor
5. Dodatkowo można umieścić więcej pól.

Pozdrawiam
Remek

#39 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 luty 2007 - 20:00

Zmieniłem swój wpis po poscie Remka, myślę że można tak samo komentować jak artykuły np.

#40 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 luty 2007 - 20:03

Komentarze nie.
Natomiast, mile widzianym byłby opis pod zdjęciami na temat: parametrów ekspozycji lub użytego sprzętu. B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych